PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ!



sun251
01-08-2012, 09:39
Здравейте!Понеже съм в такава възраст,че постоянно ми излизат пъпки реши да ги третирам с нещо и раших да се посъветвам с козметик.Тя ми препоръча зелената биодерма!Закупих си от аптека и там ми дадоха като подарък почистваща вода отново на същата марка и ми казаха преди всяко мазане с крема,сутрин и вечер първо да си почиствам лицето с нея.Ползвам продукта от 4 дни и наистина забелязах,че пъпчиците ми намаляват,но за сметка на това мисля,че си изгорих кожата.Отстрани на бузите ..много ме боли и мисля,че това се дължи на водата защото крем на бузите не съм използвала.Моля ви за някакви съвети ..дали наистина може да е в следствие от водата и трябва ли сега с нещо да мажа наранената кожа?

granger
01-08-2012, 10:59
Хм... освен да има много салицилов спирт и затова да ти е така кожата... Редувай почистване с тази вода и някакъв друг продукт за поивстване и тогава нанасяй крема!

zlatit0o
01-08-2012, 12:16
За сега можеш да намажеш наранената кожа със хидратиращ крем, без значение какъв.. Бочко, Здраве, Нивея и т.н. и т.н. :) Като се заздрави, ако още имаш пъпчици може да продължиш с крема.

mynichkaTanq
01-08-2012, 12:16
мажи се с кремчето на Нивеа докато заздравят

sun251
01-08-2012, 13:52
Благодаря ви за съветите!А иначе почистващата вода не знам точно какви са и съставките защото етикета и е скъсан .. както казах даваха го като подарък.Само,че съм забелязала,че докато мокря тампончето с нея започва да се пени и мирише много на веро.Това ме навежда на мисълта,че може би това изобщо не е препоръчително за лице.

PIF
01-08-2012, 14:26
ако ти щипе и залютява на очите докато се мажеш с нея по-добре спри изобщо да я ползваш....

PullMeCloser
01-08-2012, 14:33
Зелената почистваща вода на Биодерма,нали?Течността мисля,че е синя? Мисля,че самата вода има изсушаващо действие и ако не слагаш нищо хидратиращо,е нормално да си изгориш кожата.

toxiic
01-08-2012, 14:34
мм .. мажи се с хидратиращ крем може да се получи нещо :)

sun251
01-09-2012, 15:48
Зелената почистваща вода на Биодерма,нали?Течността мисля,че е синя? Мисля,че самата вода има изсушаващо действие и ако не слагаш нищо хидратиращо,е нормално да си изгориш кожата.


Да точно така!Всъщност наистина не слагах нищо хидратиращо защото не смятах,че е нужно и,че ще има такова действие!Сега мажа кожата с крем здраве ..да се надявам,че до няколко дни ще има ефект :)

PullMeCloser
01-09-2012, 17:36
Защото това е вода, която е специално за мазна кожа, самата вода освен, че е почистваща, се бори и с омазняването. Доста изсушава. Можеш да си я ползваш, но задължително след като си почистиш лицето с нея,го мажи ЦЯЛОТО с някакъв хидратиращ крем, като можеш да сложиш повечко на местата,които имат склонност към изсушаване. Мисля, че кремчето, което си купила би трябвало да ти свърши работа, ако има и хидратиращо действие.

Това всъщност мисля, че е мицеларна вода за склонна към омазняване кожа. Мисля, че обикновената мицеларна вода пак на Биодерма би свършила по-добра работа с почистването на грима, защото го няма този изсушаващ ефект.

elito6754
01-09-2012, 18:04
Както и преди за казали, тази вода е само за мазна кожа или за мазните участаци като челто, нос и брадичка, а не за бузите например. Сега ги мажи с хидратантен крем и ще се оправят.

sun251
01-11-2012, 11:51
Използвах я за цялото лице защото не знаех,че е за мазна кожа!Както казах взех я от аптека и там ми казаха,че става както за склона към омазняване кожа така и за нормална,а етикет както също споменах нямаше за да прочета :) Благодаря на всички за мненията ..бяха ми полезни!Сега мажа лицето освен с кремче Здраве и с Бочко :)