PDA

View Full Version : Въпрос за крем 30+



oTPoBHa
01-08-2012, 10:00
Става въпрос за фините бръчици около очите.. От сайта на vichyconsult дерматоложките ми препоръчаха едно кремче с ретинол, но единственият проблем е, че е 30+, а аз съм на 20. Според вас може ли да се ползва този крем при положение, че си под 30, но пък имаш същите оплаквания.. Търся мнения.

Sintya
01-08-2012, 10:02
Аз лично не бих използвала, кожата ти е прекалено млада. Но не знам, щом са ти го препоръчали... най добре отиди на дерматолог или специалист, който ще ти предпише нещо за твоята възраст.

FuCKkK13
01-08-2012, 12:18
^ дам,и аз съм на това мнение.. щом е обосновано,че е 30+ значи има за какво.. а и едва ли е единствения крем,който може да ти помогне.. поразгледай тук-там и отиди на дерматолог - той най-добре ще ти каже :)

teddybearMV
01-08-2012, 12:22
Не, не го ползвай. Много си млада за този крем. Не се консултирай по сайтове, а с дерматолог фейстуфейс. Трябва преглед, а не телепатия..

oTPoBHa
01-08-2012, 12:57
Странна работа. Става въпрос за Liftactiv RetinolHA (за около очи)
"Продуктите от серията съдържат ново поколение Retinol + Aденозин + Хиалуронова киселина. Имат запълващо действие и изглаждащ ефект."
Де да знам, то да ида при дерматолог няма да е бог знае какво. Ще питам козметичката на първо време, за дерматолог чак не знам. Това е козметика, предназначена за масова употреба все пак, не е някакво лекарство. Не вярвам и концентрацията на тия съставки да е бог знае колко голяма. Естествено си съществува и известен риск, но чак пък толкова.. Някой не използва ли такива кремчета? Ако има някой с подобни оплаквания като моите, да сподели :>

ZaicheNaXeroin
01-10-2012, 15:14
кремовете 30+ не се препоръчват на по млади хора поради простата причина че съдържат вещества които младата кожа сама произвежда без чужда помощ,и ако започнеш да се мажеш с крем който ти осигурява същите вещества твоята кожа ще спре да ги произвежда сама,защото ги получава от другаде.. т.е. е възможно да състарят кожата ти
но все пак се консултирай със специалист,защото във форума може и да бъркаме за някои неща (все пак не сме дерматолози по професия)

SunT
01-10-2012, 16:36
Когато станеш на 30 тези кремове няма да ти действат, защото си ги ползвала сега.

teddybearMV
01-10-2012, 17:10
Странна работа. Става въпрос за Liftactiv RetinolHA (за около очи)
"Продуктите от серията съдържат ново поколение Retinol + Aденозин + Хиалуронова киселина. Имат запълващо действие и изглаждащ ефект."
Де да знам, то да ида при дерматолог няма да е бог знае какво. Ще питам козметичката на първо време, за дерматолог чак не знам. Това е козметика, предназначена за масова употреба все пак, не е някакво лекарство. Не вярвам и концентрацията на тия съставки да е бог знае колко голяма. Естествено си съществува и известен риск, но чак пък толкова.. Някой не използва ли такива кремчета? Ако има някой с подобни оплаквания като моите, да сподели :>
Избери си някакъв с подобни съставки, но за твоята възраст. На една възраст сме, но аз не ползвам такива кремове, просот защото са за над 30 годишни все пак. Като станем на 30 какво ще мажем тогава? 40- 50 плюс ли?
Няма смисъл.

oTPoBHa
01-12-2012, 13:43
Да, има логика, че може и да не действат след време. Взех си на Лореал някакъв хидратиращ и със защита към външните влияния, подходящ е за млада кожа, пробвах го, доста освежава. :) А за бръчиците мисля да пробвам нещо с колаген и да става и за околоочния контур - за колагена бях прочела, че може да се започне и от по-ранна възраст с него, но в момента не мога да цитирам източника, защото линка не е на това ПС, но ще го пусна като имам възможност, просто информативно. Иначе успях да си разкарам гневната бръчка, която ми се беше появила между веждите - един съвет, не правете излишни мимики и не се мръщете излишнo, дори и срещу слънцето, че тази бръчка е отвратителна и придава ужасен вид на лицето. Махнах я с един крем на AVON (локален), пак със колаген - Anti Wrinkle 4 weeks нещо такова беше, и разбира се с мнооооого масажи в тази област и НИКАКВО мръщене :D И изчезна, слава богу!