PDA

View Full Version : Как да учим?



Goshev
01-08-2012, 11:59
Здравейте! Наскоро ми хрумна една супер идея за тези, които искат да учат, но не са мотивирани. Вижте сега, аз съм в абсолютно същото положение и след дълго мислене с най - добрият ми приятел намерихме решение на общия ни проблем. Понеже сме в Езикова Гимназия и съответно наблягаме на езици повече, се разбрахме в края на всяка седмица да си показваме всички думи, които сме писали, упражненията, които сме правили и така нататък. Съответно за математиците - вие ще решавате задачи.. разбрахте ме. Та тук идва интересната част - този, който няма определения брой думи/задачи и т.н. ще трябва да носи цял ден в училище розова тениска с надпис " Аз съм задръстен и прост". Това е нашата де, вие разбира се може да си измислите каквото пожелаете... Мисля, че по този начин ще успеем, още защото като сме заедно сме по - мотивирани да успеем и много по - надъхани да изядем всички правила, думи и всичко останало. Надявам се идеята да помогне на всички ви, които имате нужда да се мотивирате малко!

Поздрави !

wali00
01-08-2012, 12:34
И накрая този с по-малко думи/упражнения ще каже: "Аа, не, аз няма да нося такова нещо".. Идеята е малко глуповата.. И не вярвам дори и да стане, че някой ще се мотивира особено..

Goshev
01-08-2012, 15:27
Не става въпрос да го направиш с някой си там. Имате си доверие с най - добрия ти приятел, давайте :).

DisappointedDreamer
01-08-2012, 15:31
Звучи интересно. Но накараите този, когото загуби, да носи къси шорти, сега през зимата, да се облече като Бруно (гея от филма, както един съученик беше направил) или пък да облече сутиен отгоре си. :lol:

Goshev
01-08-2012, 18:41
Да и ние мислихме разни такива работи, обаче е имало случаи, в които гонят от даскало заради облекло и... Решихме да не си пробваме късмета.

Lucho
01-08-2012, 19:53
О, боже... хора, вие на колко години сте? Не вЕрвам да приемат в ЕГ от малките класове...

Сега сериозно. Не, подобна идея ми се струва глупава и никога не бих се навил на нещо подобно.

Goshev
01-09-2012, 07:01
Идеята на цялото нещо е, че е забавно и по - мотивиращо от всичките "от утре сядам да уча", защото всички знаем, че не сядаме да учим от утре. Хем ни е забавно, хем сме по - нахъсани да учим...

daq96
01-09-2012, 07:10
В моя клас едно момиче идваше с една жълта шапка и й лепнаха прякора "тиквичка" (голяма фантазия), а на друг момиче "кравичка" заради бялото й яке на черни петна (това по приличаше на кравичка),така че не ми се мисли какъв прякор може лепнат на дадено момче с розова тениска и подобен надпис.....

Chacho
01-09-2012, 08:54
Практикувам с един приятел нещо подобно, но вместо да носим тениски, просто се хващаме на бас на по 5 лева, кой ще напредне повече.

HolyShit
01-09-2012, 09:18
О да..
Тва е гадно обаче :D
Добре е да имаме определен материал и ако не го научим тогава..Ама чак да се състезаваме.........
По-зле за мен..Само ще си мисля "ако ми вземе паричките" :D Тия 5 лева се трупат,трупат всеки ден/седмица/месец :D

Chacho
01-09-2012, 09:43
При нас е веднъж месечно.