PDA

View Full Version : Стегнат корем



tjgirl
01-08-2012, 18:07
Може ли да ми препоръчате някакви хубави упражнения, които сте изпробвали или знаете, че действат, с които мога да си стегна корема. Опитвала съм и с пилатес, и с какво ли не, но все не получавам резултата, който искам. Това ми е целта http://www.google.bg/imgres?q=%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D1%8 2+%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BC&um=1&hl=bg&sa=N&biw=1024&bih=536&tbm=isch&tbnid=4kfrUJqGz1ldyM:&imgrefurl=http://gotvach.com/%3Fm%3Ddiets%26id%3D46&docid=7Rk1gQgomshLeM&imgurl=http://gotvach.com/sks2_upload/diets/tight-belly.jpg&w=300&h=247&ei=HekJT4f6E47EtAaJ6P2CDw&zoom=1&iact=hc&vpx=320&vpy=234&dur=458&hovh=145&hovw=176&tx=176&ty=234&sig=112734016962472461524&page=2&tbnh=145&tbnw=176&start=11&ndsp=10&ved=1t:429,r:6,s:11 . И ако може да ми кажете по колко пъти да ги правя и за колко време горе-долу ще има резултат. Мерси!

Sintya
01-08-2012, 18:25
Тичай! С тичане се извайва корем + упражнения за корем.
Плюс това избягвай тестеното и пърженото, храни се здравословно.
До 2 - 3 месеца ще има ефект.

qkakukla2
01-09-2012, 17:42
300 коремни преси на ден, трябва да си много стриктна. Храни се здравословно.

musshy
01-09-2012, 18:13
300 коремни преси на ден, трябва да си много стриктна. Храни се здравословно.

това е !..

OverCrusher
01-09-2012, 21:18
значи трябва да ходиш да бягаш поне пред ден , да правиш коремни преси , но не дей да правиш много примерно към 100 , прави малко, но на няколко серии примерно 20 пъти по 4 серии , а и най важното е да се храниш здравословно ! Но не дей почвай със диети , яж от сичко но по малко ,защото организма се нуждае от сичко.Надявам се да съм помогнал до някаде , Успех

OverCrusher
01-09-2012, 21:19
300 коремни преси на ден, трябва да си много стриктна. Храни се здравословно.

не е важен броя , а как ги прави , и трябва да са по малко не трябва да се натоварва !

OverCrusher
01-09-2012, 21:21
а и още едно упражнение за корем - Повдигане на крака от лег , това е във фитнеса и е мн добро защото така създаваш по голямо напрежение във коремните мускули

supersonic0
01-09-2012, 21:36
Освен тичането, правилното хранене и коремните преси, скачането на въже също би ти помогнало доста.

callia
01-11-2012, 13:21
Нееее, такъв корем с упражнения няма да постигнеш НИКОГА. Виж, когато правим коремни, не означава, че топим мазнини, а че натрупваме мускули (което означава, че коремът загрубява и става по-голям, но стегнат). Освен да придобиеш по-груб и мъжки вид, не виждам какво можеш да направиш с коремни преси. Освен, разбира се, ако не са съобразени с правилен хранителен режим. Като цялостна тренировка и хран. режим, бих ти казала:
1. яж малко по към 7 пъти на де, или още по-добре през час.
2. вечерях най-късно към 6 - 7 ч. вечерта. Това помага на коремът да смели храната преди да си легнеш.
3. опитай се да ограничиш сладкото до. да речем, 2 шоколада на седмица (м/у другото, научно е доказано, че шоколадът лекува пъпките, а не ги... прави).
4. Яж повече (към 2-3-4) ябълки на ден, но не прекалявай. те потискат апетита, но съдържат и захар в себе си. Използвай 1 ябълка за едно от 7те хранения.
5. Пий мн вода. АМА МНОГО! Аз така правя: сутрин насила изпивам 1 литър вода, ама съм свикнала, че вече ми е приятно. Ти почни с по-малко. Преди лягане също изпий 1 литър вода и гледай на всяко от 7-те хранения да изпиваш по чаша пода. На закуска и вечеря - по 2. Препоръчва се вода, но може и нещо друго, само да не е газирано. Пий чаша вода и ПРЕДИ вечеря - потиска апетита и се чувстваш сита, като си яла по-малко. Така стават общо ~ 4 литра.
6. КОгато ти се прияде нещо сладко, вземи канелена пръчица я и помириши няколко пъти.
7. Вече за спорта: 1. и най-важно - коремни преси. По-горе казах, че коремът ти ще загрубее, но ако спазваш съветите по-горе, ще постигнеш желания резултат. Та, коремни преси: по 50 на ден - 25 сутрин и 25 вечер. След време, когато почувстваш, че си готова, ги увеличи на сто - 25 сутрин, 25 вечер, 25 на обяд и 25 следобед. И т.н. и т.н.
8. Лицеви опори - знам, че момичетата не са за лицевите, но можеш да почнеш с по 4-5 на ден. После да ги увелиш. А после да увеличиш и сложността (с една ръка, с плякане зад гърба и тн).
9. Задължително е да вървиш и тичаш - всеки ден излизаш да тичаш час - час и половина в близкия парк. Говоря за умерено тичане. После се разождаш (вървиш) половин - един час. Ако имаш куче - вземи го да тича с теб. Вземи си музика, излез с фрс, абе, направи нещо, кое да ти е полезно и забавно.
10. Празви гимнастика всяка сутрин - упражненията, които правите по ФВС например. Ще ти помогне да подготвиш тялото си за коремните, лицевите, бягането...

И последно - НИКОГА не казвай "ще започна от понеделник!"!! МИнала съм по този път, повярвай, не го прави, по-добре почни от утре.

УСПЕХ :) Спазвай правилата :)

callia
01-11-2012, 13:22
А, сетих се и за още нещо - скачах 30 мин на въже и още 30 въртях обръч на музика (по-забавано е :))

in_an_absolut_world_15
01-17-2012, 00:31
от ябълките се огладнява ... моя съвет е ограничи сладкото и хляба яж най късно в 8 ,след като вечеряш прави по 50 коремни преси .. не съм съгласна че с коремните преси се придобива мъжествен вид .. а вместо коремни преси можеш да правиш упражнения като това http://gotvach.bg/files/lib/300x225/plosak_korem.jpg аз правих тава ии си съчинявах разни подобни .. правех го само в Неделя за 2 седмици по 1 час в Неделя корема ми се стегна плосък е и е стегнат но не с грозно и грубо изразени мускули