PDA

View Full Version : Китара струни



maksimal
01-08-2012, 20:45
Каква марка са ви струните? Късали ли сте? Какви са последствията?

oTPoBHa
01-09-2012, 08:56
Смисълът на темата?
:)
Earnie Ball, D'addario, Rotosound, Martin...... късали са се, естествено.. последствията са необратими..

maksimal
01-09-2012, 19:09
хмм.. и аз моите мисля да ги сменям скоро с D'addario.. а под последствия имах впредвид, щети върху китариста :D

DesireToFire
01-10-2012, 18:40
Моите са си още оригиналните :Д Но мисля скоро да ги сменям.

oTPoBHa
01-12-2012, 14:04
Моите са си още оригиналните :Д Но мисля скоро да ги сменям.

Искаш да кажеш струните, които са били върху китарата, откогато си я взела?
:D Не са оригинални, попринцип се слагат възможно най-евтините струни, буквално колкото да има някакви струни и да не е без хич! :D (в 80% от случаите), НО... ако си има етикети или някъде е отбелязано конкретно какви са струните (обикновено слагат за по-скъпите струни), тогава вече е възможно да са някакви по.. луксозни, да кажем :D :D, но обикновено не е така.
Казвам ти го чисто информативно! :)

maginficent
01-12-2012, 14:09
при мен струните каквито и да са се късат често

DesireToFire
01-23-2012, 15:05
Искаш да кажеш струните, които са били върху китарата, откогато си я взела?
:D Не са оригинални, попринцип се слагат възможно най-евтините струни, буквално колкото да има някакви струни и да не е без хич! :D (в 80% от случаите), НО... ако си има етикети или някъде е отбелязано конкретно какви са струните (обикновено слагат за по-скъпите струни), тогава вече е възможно да са някакви по.. луксозни, да кажем :D :D, но обикновено не е така.
Казвам ти го чисто информативно! :)
Да бе, ясно, имах предвид че са тези, които вървяха с китарата :д

sunman
01-23-2012, 15:43
Аз съм с Dunlop и откакто съм с тях не съм късал!! :)

psychopath
01-23-2012, 16:42
Късал съм струни (3-4 пъти мисля...)
Последствията какви може да са? - Купуваш нови, сменяш ги и свириш...слагал съм и стари струни (докато дойде понеделника, за да си купя нови...съм бил с 1ва и 2ра 11ки ;д)

Иначе - Earnie Ball, Roto, Fender, D'addario...любопитно ми е да сложа Елексир, ама не ми се дават толкова пари ;д
От Ърни Бол май съм най-доволен
Иначе 8ци, 9ки, 10ки съм пробвал, но предимно 9ки

npp
01-23-2012, 16:52
важно е да държиш китарата перпендикулярно на тялото но далече от главата така че ако се скъса струна да не ти съсипе някое око, има и по-издържливи направени с специална термична обработка, иначе най-лесно се късат най-тънките, но най-вече ако опъваш струните както при блус солата, иначе издържат и по-дълго, обикновено в музикалните магазини продават единични струни, така че дори и да се скъса някоя може да се смени

SunnyWinter
01-24-2012, 16:11
Моите са си още тези, които вървят с китарата. :D:D:D Ама и аз започнах само преди малко по-малко от година, какво искам.

Бунтар
01-24-2012, 16:23
струни принципно трябва да се сменят на месеца веднъж, което се отнася за който може да си го позволи. щото постепенно ръждясват, заглъхват и звучат гадно. сменете си ги и ще се уверите. обработката на струните представлява химическо покритие. служи не за здравина, а именно за да заглъхват по-бавно. такива са струните elixir, wyrez и др., като elixir бяха къде 30 кинта, а wyrez май са на нормална цена и можеш да си ги поръчаш от сайта на фирмата.

това, че на китарите се слагат гадни струни, колкото да има, е вярно. една китара, ако стои дълго време без струни, може да й се случат разни лоши работи с грифа. някои марки китари пък слагат маркови струни - купуват ги на едро по два долАра пакета, и маркЕтинговото преимущество от това явно им избива парите. макар че с квито и струни да е китарата, като постои година-две в магазина (понеже за ново малко балъци имат пари) не само струните ще се сговнят, ами и на адаптерите пластмасата ще се стопи от дето слънцето я е пекло.

комуто се късат струните често, или нещо не му е наред с китарата (остро ръбче при бридж, нът или прагче), или сам прави нещо грешно.

npp
01-24-2012, 22:16
затова за да не намалява качеството на звука им е добре преди свирене ръцете да се измиват добре от мазнини и мръсотии и де се подсушават добре и чак тогава да се свири, така струните няма да се замърсяват, също така китарата е дборе да се държи в чист калъф, за да не се зацапват струните и самата китара с прах, понеже има и ситен/мрикроскопичен прах, който полепва и зацапва струните, също така в музикалните магазини може да се намери препарат за почистване на струните от мръсотията, което може да обнови качеството на звука им до нивото, което са имали при закупуването, ето един линк с препарати и китове за китара: http://hotrf.eu/bg/category/35/preparati-za-pochistvane.html,

като по специално за почиставен на струни е това: http://hotrf.eu/bg/product/3990/fender-slick-guitar-string-cleaner.html

ето и още един conditioner за почистване и нанасяне на защитен слой върху струните: http://www.jimdunlop.com/product/ultraglide-65-string-conditioner

oTPoBHa
01-27-2012, 19:29
А, да, задължително с чисти ръце и после да се бърше, 'щото... и струни еи еб*ва майката и сичко... :D