PDA

View Full Version : Мъхче над горната устна



callia
01-09-2012, 14:53
Здравейте, момичета! Исках да ви попитам: 1) Ако си махна мъхчето (моето вече мяза на мустак) 1 път, ще трябва ли да продължавам да си го махам? Т.е., дали е като краката: ако стане веднъж, няма връване назад ;)) и 2) ако ми излязат дребни пъпчици над горната устна, ще се махнат ли, ако не продължавам да си махам мъхчето?? аа, да, и 3) как да убедя наште, че на нищо не приличам така и да ми позволят най-накрая, защото са против??

DisappointedDreamer
01-09-2012, 15:08
Да, ще трябва да продължиш да ги махаш.

FuCKkK13
01-09-2012, 15:55
^ + .. а и това с пъпчиците е различно,но може и да излязат (но ме съмнява след като косъмчетата ти са съвсем леки .. смисъл не са твърди или нещо такова) а и да имаш предполагам че след акто го направиш 3-4 пъти кожата ще ти свикне,а и може да имаш само съвсем леко почервеняване :) .. а колкото до вашите - ами кажи им,че искаш да се поддържаш и им обясни.. а и не мисля,че това е кой знае какъв проблем..

callia
01-09-2012, 16:03
Ами, последното... охх, ако ме видят - не ми се говори (ако не съм говорила с тях, де, а ако говоря, майка ми ще почне да ме у/обеждава, че така съм си мн добре и шменти-капели...)

dream1707
01-09-2012, 16:14
На колко си години, че вашите не ти дават да си махаш мустака о.О

Иначе да, ще трябва да продължиш.. но пак е по-добре да се позанимаваш малко като ти порасне, от колкото да си ходиш... мустаката.

qkakukla2
01-09-2012, 17:37
Определено ги махни !! Кажи на родителите си, че се срамуваш само ти да имаш мустак ако не те разберат си го махни сама.
Най- добре е да го махнеш с конец, една моя приятелка така си го маха, няма пъпчици само дето първият път било много болезнено.

callia
01-09-2012, 17:37
^^мда... ами, след няколко месеца правя 14.

anonymous708973
01-09-2012, 17:45
Махай го. Особено ако си с тъмна коса, космите са проклятието на живота ти.
Почнеш ли веднъж, цял живот трябва да го правиш.

Пъпчиците нямат връзка с наличието или липсата на мустака.
Вашите нямат право на мнение, това са си твоите косми.

callia
01-09-2012, 17:57
^Да, всъщност имам мн гъста лъскава и черна коса, наистина си личат и започват сериозно да ме притесняват.. както казах по-горе, махам си ги само на краката, и то рядко. Просто искам да се махнат и да не ме тормозят повечееее!! Всъщност, самочувствието ми не е мн високо и мисля, че се дължи на това. И когато примерно някой даскал ме упреква за нещо, винаги се сещам, че имам мъхче, не знам защо е така :( Благодаря на всички ви за отговорите!

callia
01-09-2012, 18:14
Всъщност за пъпките питам, защото когато ги епилирам краката ми се получават онези гадни издутинки, а веднъж си бях отскубнала с пинсета 1-2 косъма от триъгълника, ей така, в името на науката, и се появи г/д същият проблем (леко издуване и зачервяване), та за пъпките питах, да не би да се повтори? А попринцип лицето ми е адски чисто и нямам никакви пъпри освен 1-2 на два месеца най-много и не искам да ми личи...?

musshy
01-09-2012, 18:22
Може да ти излезнат 1-2 пъпчици, но минават до два дена. Не си личат, ако толкова те притесняват можеш винаги да ги заличиш с малко коректор, примерно. Но не са като тези след епилация на краката. Трябва да внимаваш когато ги махаш, защото можеш да дръпнеш и малко кожа. Съветвам те да си купиш по-хубави лепенки и за чувствителна кожа, защото другите могат да ти зачервят много кожата и да те боли.

paradosou
01-09-2012, 18:33
Грабвай пинсетата и действай. И да има леко зачервяване, то ше изчезне до няколко минути.
Ваще в случая нямат право на мнение.

DisappointedDreamer
01-09-2012, 19:23
Почнеш ли веднъж, цял живот трябва да го правиш.

Не е така. Майка ми като по-млада с пинсета си е махнала на краката и ръцете, и до ден днешен (на 42 ще стане) няма дори косъмче - гладка е като бебешко дупе. :lol:

tomboy
01-09-2012, 19:57
^^мда... ами, след няколко месеца правя 14.

Аз си мислех , че си на 11-12 ... :D ..пт: Ами хубаво е да си го махаш и след това , защото нали се сещаш , че то ще си поникне наново... Може да има някоя и др пъпчица , но са малки и минават бързо ...Отколкото до родителите ти , ами седни , поговорете , разкрий си тревогата пред тях !..;Д...;):)

LoVeLySmile7
01-11-2012, 15:29
Аз ползвам лентичките на Veet става много бързо и зачервяването поне при мен трае само около час, така че ти ги препоръчвам. То не е някакво мъчение и щом веднъж започнеш след това вече като си ги махаш не го мислиш толкова.

zlatit0o
01-11-2012, 17:19
Добре де.. как я ползвате някои тая кола маска? Не ми се мисли на какво ще ми заприлича горната устна ако трябва да чакам косъмчетата да станат 5мм.

callia
01-13-2012, 13:53
Мерси на всички! Говорих с майка ми и тя ми каза, че ще ме заведе на дерматолог и на козметик :)