PDA

View Full Version : Всичко за бръсненето и скубането



callia
01-09-2012, 15:08
Здравейте, скъпи, драги, мили и красиви момичета! Хрумна ми да направя тема за бръсненето на краката, трисъгълника, скубането на вежди, махане на мъхчето над горната устна и избщо КОСМИ. Споделете вие какво правите за тях, как го правите, ако имате снимки (нещо зато преди/след), покажете, давайте съвети, питайте :))

П.С. Моля модераторите да направят темата важна, защото смятам, че ще е много полезна

FuCKkK13
01-09-2012, 16:03
аз не познавам такова чудо бръснач.. навсякъде се махат с кола маска - АБСОЛЮТНО навсякъде (без веждите - оформям ги с пинсета) ... съвет ?! - не се бръснете щото положението става по-зле.. една кола маска няма да ви убие от болка..ако имам под ръка някое кремче,което забавя растежа ( такова за след кола маска) го слагам,но не винаги имам,а и не виждам кой знае какъв резултат..

dream1707
01-09-2012, 16:12
Кола маска, на всякъде освен веждите и аз... и мишниците, там си ги бръсна по принцип от време на време, защото просто често няма как да ходя на кола маска или да се занимавам с пинцетата, пък и не мога да ги чакам да пораснат, за да ги махна..

FuCKkK13
01-09-2012, 16:23
^там пък ми е най лесно.. от 1 път с кола маска сама и после от време на време минаваш с епилатор,за да не ти растат отново и готово ..

bebchoOoOoOo
01-09-2012, 17:04
Ръце, триъгълник и мъхчето над горната устна - с коламаска.. краката с епилатор, веждите с пинсета.. само под мишниците се бръсна, но не ми е проблем. :)

callia
01-09-2012, 17:34
Аз триъгълника го бръсна. Ръцете нищо не си правя, но има за оправяне и там. Веждите няма да си ги пипна за нищо на света, толкова са си... ами... перфектни.. :).. мишниците още не съм ги почнала, мъхчето не ми дават, а краката ги ту епилирам, ту бръсна... Проблемът ми е, че не мога да избера... след бръснене космите стават твърди и гъсти, а след епилиране ми се появяват онези гадни издутинки, дето приличат на пъпчици без връхчета... как мислите, дали и след кола маската ще е същото?

callia
01-09-2012, 17:35
FuCKkK13, на колко си? Защо все си мисля, че сме връстници?

FuCKkK13
01-09-2012, 17:44
^ ами не знам на колко си..иначе аз съм на 15 :)

callia
01-09-2012, 18:04
аа, не, гледала съм стари снимки, по-малка съм :)

musshy
01-09-2012, 18:30
Предпочитам колата пред епилатора, но пък на краката ми е по-лесно с него, но само до коляното.

dream1707
01-09-2012, 19:05
^там пък ми е най лесно.. от 1 път с кола маска сама и после от време на време минаваш с епилатор,за да не ти растат отново и готово ..

О нз, имам адски чувствителна кожа и само на краката като минавам с епилатор не ми прави ранички.... ;х а кола маска под мишниците съм си правила и от време на време ги махам с пинсета.. ама главно ги бръсна

tomboy
01-09-2012, 20:40
Триъгълника , ръцете и краката с кола . Веждите ги скубя , но само тези косми , които са като , абе редките , дето са под самата вежда и някак си си придобивам желаната форма . Попринцип мишниците ги махам и тях с кола , но лятото и към бръснач посягам , защото не върви да чакаш да ти порастнат за да отидеш , а и лятото все с къси дрехи !...:х

FuCKkK13
01-10-2012, 11:55
dream1707
аз също имам много чувствителна кожа.. от кола маската дори и на краката понякога имам синини (не цяла синина ми сини точици) но те за 4-5 дена минават.. а за подмишниците.. мен след като мина с кола маска са леко червени и малко гадно като си пуснеш ръцете и ти се търка кожата и леко боли,но иначе после минава и си супер 3 седмици.. а и после с епилатора набързо става.. ама все тая де.. ти си знаеш кожата :) лошото е че повечето момичета са с чувствителна кожа и се получава доста кофти..

callia
хаха не бе просто аз изглеждам мъничка за годините си ;д.. никой не ми вярва че съм на 15,а ся като направя 16 не ми се мисли - пак ще ме гледат като гръмнати ;д :)

sun251
01-10-2012, 12:03
Аз със самобръсначка минавам триъгълника,а краката и подмишниците с епилатор въпреки,че ужасно много ме боли с него .. едвам издържам,а и понеже имам малки пъпчици по краката имам чувството,че той ги дразни и става още по-непоносима болка!Веждите си ги оправях за първи път тази година и то на козметик,за да не направя някой гаф!Мисля да се престраша и аз да отида на кола маска,но леко се притеснявам.Знам,че няма да е болка за умиране и,че козметичките са гледали толкова много косми,че няма от какво да ме е срам,но нещо ми е некомфортно!Може ли да ми обясните как става точно целия процес защото не съм много запозната .. колко време трае и т.н. :)

callia
01-10-2012, 14:06
Има специална кола за по-чувствителна кожа, от която рядко се получават наранявания... мдам..

callia
01-10-2012, 14:08
По принцип с колата как става? В смисъл, те лентичките по колко се продават, защото са по-малки от краката и сиг ще са по повече в кутийка... мен не ми пука особено за болката, трай бабо за хубост е казал народа..

FuCKkK13
01-10-2012, 15:58
^ отдавна не съм си купувала цяла кутия.. можеш и на брой да си вземе.. по принцип на брой можеш да ги намериш от 0.60 до към 1.50.. зависи какви ще си вземеш.. една се разделя на 2 и лично на мен ми стига за доста..

callia
01-10-2012, 16:13
^^ ти по колко си взимаш на брой?

SunT
01-10-2012, 16:33
FuCKkK13 синините остават, защото не дърпаш достатъчно рязко.Колата трябва да се дърпа рязко, иначе остават синки и боли повече, а някои косми не могат да се отскубнат.Аз така си насиних лятото ръката :D

FuCKkK13
01-10-2012, 18:07
^ не,напротив.. аз дърпам рязко,за да не ме боли много ;д;д;д; смисъл колкото по-бързо толкова по-бързо отшумява болката.. просто кожата ми е прекалено чувствителна :( мазала съм се и с кремчета за след епилация и какво ли не и пак същата работа... а и се епилирам от доста време... и по принцип трябваше кожата ми да е свикнала ама тц .. ама все мерси де :)

за бройките - различно,зависи за какво ми трябват :)

Rebirthing
01-10-2012, 18:46
Кола маска на цяло тяло, понякога при козметик, понякога вкъщи, в зависимост от графика. Вежди и горна устна с конец и пинцета. В последно време се замислям за лазерна или фотоепилация поне на краката.
Снимки преди след не мисля, че са нужни, никой няма да си снима косматите краци :D.
Иначе моите съвети за кола маска са:
- правете я след цикъл, особено на триъгълника, боли по-малко
- не претопляйте кола маската ако е течна, остават синини
- опъвайте леко кожата и дърпайте рязко в посока обратно на растежа на космите
- не се къпете непосредствено след кола маска особено ако кожата ви е чувствителна
- даже най-добре е да се изкъпете преди кола :D космите омекват, порите се разширяват, идеален момент за кола.

Това е :)

FuCKkK13
01-10-2012, 19:56
^ добре де всичкото това го спазвам дори и от 3 до 5 знам,че боли по малко и даже и часа спазвам и пак синини :( .. а аз кола маската не я затоплям защото става много течна и почва да се разтича и абе ужас..

DisappointedDreamer
01-10-2012, 20:20
Ето ги моите крака преди и след епилиране:

Преди:

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/200335_205744742777842_163251197027197_763894_3835 89_n.jpg


След:

http://www.imasdelka.com/images/crop/458x273/images/WeddingWax1.jpg

callia
01-10-2012, 22:20
Дамм, а това с конеца как става, че ми е интересно?

Кristina_91
01-10-2012, 23:59
Интересно наистина

anonymous708973
01-11-2012, 06:21
Кола маска на цяло тяло, понякога при козметик, понякога вкъщи, в зависимост от графика. Вежди и горна устна с конец и пинцета. В последно време се замислям за лазерна или фотоепилация поне на краката.
Снимки преди след не мисля, че са нужни, никой няма да си снима косматите краци :D.
Иначе моите съвети за кола маска са:
- правете я след цикъл, особено на триъгълника, боли по-малко
- не претопляйте кола маската ако е течна, остават синини
- опъвайте леко кожата и дърпайте рязко в посока обратно на растежа на космите
- не се къпете непосредствено след кола маска особено ако кожата ви е чувствителна
- даже най-добре е да се изкъпете преди кола :D космите омекват, порите се разширяват, идеален момент за кола.

Това е :)

Има коламаска, която няма как да не притоплиш, понеже иначе не можеш да я изкараш от тубичката :д

r0si
01-11-2012, 07:43
Дамм, а това с конеца как става, че ми е интересно?

Ето как - http://vbox7.com/play:ae4188ed

ScarlettS
01-11-2012, 07:56
Ами аз ходя на кола маска за триъгълника, защото нито мога сама да си я правя качествено, нито ми се занимава. Навсякъде другаде с епилатор и веждите с пинсета.

callia
01-13-2012, 13:49
Мерси за клипчето!

sonq02
02-02-2012, 07:27
Бих искала да ви попитам каква самобръснача да си купя-мъжка или дамска,тъй като съм чувала че на давските ножчетата по не са остри?Вече има самобръсначки на Жилет и Винъс с по 5-6 ножчета,дали са добри?

Rebirthing
02-02-2012, 10:45
Има коламаска, която няма как да не притоплиш, понеже иначе не можеш да я изкараш от тубичката :д

Всяка кола маска си има определена температура на която се разтапя, не точно за всички е еднакво, ама минеш ли тази температура се разтича адски гадно и най-много да не хване нито един косъм :D !

FunkyPie
08-07-2012, 11:50
Ето ги моите крака преди и след епилиране:

Преди:

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/200335_205744742777842_163251197027197_763894_3835 89_n.jpg


След:

http://www.imasdelka.com/images/crop/458x273/images/WeddingWax1.jpg

:D :D
мм така..сега аз да си кажа:краката си ги дразня с кола маска и след нея обикновено се получават едни като пъпка,нали?Тва всъщност е възпаление,а за да мине трябва да се намаже с нещо дезинефтиращо (аз ползвам чаено масло,то много помага и предпазва от гадни работи) тъъ..така