PDA

View Full Version : Цени на брекети



svetlidim
01-09-2012, 15:34
Здравейте!
Решила съм да си слагам брекети, днес бях на преглед и д-рката ми каза 3100лв най-обикновените брекети (гр. Габрово) и то като се има предвид, че зъбите ми не са от най-кривите. На гоната челюст става въпрос за 2 зъба, а на долната - просто да излязат малко навън , защото били много навътре, а и да си съвпаднат с горната челюст.
Само, че всички , които питам и са носили брекети ми казват други цифри и моята изглежда комическа...
Обаждах се на друг доктор от Плевен, каза ми че цените за обикновените брекети почват от 1800лв и се вдигат спрямо увреждането вече. На път съм да ида и при него, да чуя каква цифра ще ми каже за моите зъби.
Моля , хората които са си сложили в последната година брекети да споделят за колко пари са ги поставили и в кой град. Наистина ми се иска да не плащам толкова много. Бях се подготвила за цена до 2000лв. Също чакам отговори до сряда, защото трябва да взема решение бързо.
Благодаря на всички, които ще споделят с мен :)

sun251
01-09-2012, 15:40
Здравей!Една моя приятелка имаше брекети,но само на горната челюст!Тя беше платила сума на стойност 2800,но това не включваше само брекетите и,а и цената на прегледите които ще има през годината!Мисля,че тази цена която ти е искала докторката е твърде висока.Консултирай се и с други зъболекари пък и щом проблема ти не е толкова голям то следва,че и сумата не трябва да е толкова крещяща!Успех :)

teddybearMV
01-09-2012, 16:11
Не нося брекети, но 3000 лв за двете челюсти са си съвсем нормална цена. Една челюст е от 1000 до 3000 лв. според модела и проблема.

qkakukla2
01-09-2012, 17:15
3100 лв. определено не е добра цена. Братовчедка ми преди около 6 месеца носеше брекети, струваха 2400 лв., като имаш предвид, че тя беше при една от най- добрите зъболекарки в града, зъбите й бяха много криви. 2400 лв. вкючваше всичко, цената на прегледите, ластици , след брекетите полиране и след махането на брекетите се носи шина през ноща, тя също беше вскючена в цената. Отиди при други зъболекари, разпитай за офертите. Мисля, че разликата между 3100 и 2400 лв. е голяма и не си заслужава.

Fermer
02-04-2012, 17:09
В Кърджали Иса Кадир е един от най-добрите заболекари в България всичко от областта ходят при него : преди 2 месеца си свалих , моите носих ги 2 години излезнаха ми крайна цена 1690 лева ... Четки , ластици , прегледи и всичко ... А и най-доброто е ако нямаш възможност да платиш веднага плащах вноски на 2 месеца по колко лева там ....

Гарантирам ти ,че до 2000 лева ще ти иска няма да съжаляваш но просто е много пътя.

Ето ти и сайта му : http://www.isadent.net/
Номера : 0888 539 601

aylin_98
02-21-2012, 15:59
Здравейте! Бих искала да попитам колко ви взимат за контролните прегледи? Аз имам брекети само на долната челюст и на всеки контролен преглед плащам 30 лева. Благодаря предварително! :)

svetlidim
02-22-2012, 23:17
Хора, намерих си евтино решение в Шумен, д-р Катя Керанова. Благодаря на всички отговорили тук, но нейните цени наистина разбиха всички класации и най-вече отговориха на моите очаквания и надежди -> метални 800лв. :) Честито, а? ;)
Само пътя дето трябва да си плащам всеки път.

aylin_98 цената за контролен преглед се определя от ортодонта. Някои ти я включват в цената и ти казват общата сума, примерно 1000лв ще ти струва цялото лечение. Други доктори, както вероятно и твоят, казват една цена за апаратите и отделно цените за прегледите. Строго относително.

Сега ще дам само един пример : за преглед-консултация в кабинет във Варна взимат 10лв, в друг кабинет в Габрово взимат 15лв, в Плевен - 20лв (!!!), а в Шумен - нищо. Всеки ортодонт сам определя тарифата си.

amnessia
02-26-2012, 21:26
Искам да попитам някой знае ли резултата долу горе кога се появява ? След 2рия 3тия месец или още на 3тата седмица някъде? Моя проблем не е някакъв голям.

kitty02
02-28-2012, 21:11
Една позната е носила брекети 2 години и ми каза, че първите няколко дена е яла само картофено пюре :-s

ccdesigns
02-29-2012, 04:02
А аз не мога да разбера как хората дават по няколко хиляди лева за това. В смисъл - с какво няколко криви зъба могат да попречат на нормалното развитие на човек? Разбира се, има хора, които да бая зле и е нужно, но за 3 зъба да давате по 2000лв... Хората преди 200-300 години как са си живяли с кривите зъби? :D

kitty02
02-29-2012, 06:43
Eee, някои искат да имат красива усмивка на 20г., а и по-евтиният вариант са скобите. Аз нося скоби. Ето за това говоря: http://prikachi.com/images/665/4462665b.jpg Само, че моите са друг цвят и цената им е много по-ниска - 120лв. :)

qkakukla2
02-29-2012, 17:42
^ От т'ва има ли смисъс ?

umri
02-29-2012, 17:53
Daemon - самолигиращи брекети. Напиши в гугъл и ще видиш за какво става въпрос. С 2 думи.. най-доброто. Нито ходиш всеки месец да ти ги навиват, нит нищо. През 3-4 месеца ходиш да ти сменят дъгите и евентуално, ако има нещо друго. Моите ги оправиха за година и 5-6 месеца за 2200лв. сега най-много да е дигнала цената със 100-200 лева, но не вярвам да е повече. Кабинетът е в Пловдив в сградата на банка ОББ, ет. 3, кабинет 405 срещу Тримонциум. Името на лекарката е д-р Юлиана Симова. Номерът й е 0888 788 454. Аз като ходих беше нон-стоп с пълни часове, така че ще ти насрочи час за 1-2 седмици, след като си се обадила. Цена за прегледите няма. Гласувам с 2 ръце за нея, щото в сравнение с другите кожодери за без пари ми оправи зъбите. Ако решиш да ходиш, преди това си направи профилна и централна снимка на зъбите, защото така или иначе ще те накара.

martito2121
03-08-2012, 10:16
svetlidim, Аз имам абсолютно същия проблем като твоя, и съм при Керанова (в Шумен) и ми излиза 800лв. горни и долни :) !

amnessia
03-08-2012, 16:49
На мен вече ми сложиха само на горната челюст със пръстени вече почти свиквам с тях :) Само че цената все още не я знам .. в края на лечението ще плащаме.Да момента сме дали 1600 лева и по - нататък ще ми слагат и на долната челюст.Ортодонта ми , ми препоръча да си купя вибрираща четка за зъби със зарядно устройство .. не очаквах да е толкова скъпа само 60 лeва :D :XX

amnessia
03-08-2012, 16:53
Eто тази е като моята http://www.tuk.bg/personal-care~1054/braun-oral-b-d12-prowhite-nnnn-nn-n~2842.htm

nocoment
03-15-2012, 03:42
Аз сложих брекети преди година и малко. От София съм и брекетите ми струваха 2 800, но ги изплащаме на вноски всеки месец.

duckster
07-09-2012, 07:22
Здравейте,

Наскоро си сложих брекети, които според Д-р Радева (София) ще изправят двата ми кучешки зъба за 4 месеца - максимум 6 месеца. По принцип знам, че брекети или скоби се носят от 2 до 3 години, но тези брекети са наистина иновация в ортодонтията и са на съвсем нормални цени. Другото което е, лечението е супер безболезнено. Ето и българския вариант на сайта на Six Month Smiles: http://breketibg.com/breketi-six-month-smiles/

Надявам се да съм бил полезен!

paolina13
07-09-2012, 10:29
Аз имам брекети. Моите са 3500лв. - във Варна
Според мен е нормално, пък и искаш челюстта ти да се придърпа - това не е малко! :) :) :) :) Успех

amnessia
07-10-2012, 08:49
Да цените са напълно нормални.Аз също имам придърпване на 2те челюсти с една шина , на моите цената е 3200 лв.

smilelady
07-10-2012, 09:19
И от шините(скобите) има невероятен ефект.Аз носих 2 години и захапката ми се оправи напълно.Не ги подценявайте.

sweetycherry33
07-10-2012, 21:06
Оф, за съжаление аз имам 2 криви кучешки зъба и ако се наложи ще си сложа брекети...

plami_200
08-13-2012, 18:42
Аз съм от Шумен и днес разбрах, че и при мен ще е нужно да се сложат брекети, и ще ходя при д-р Керанова. Но на моя приятелка д-р Керанова преди месец й сложи брекети. За 800 лв общо за горната и долната челюст. И найстина засега приятелката ми няма никакви проблеми.

Psyko Nuts
08-15-2012, 02:05
А аз не мога да разбера как хората дават по няколко хиляди лева за това. В смисъл - с какво няколко криви зъба могат да попречат на нормалното развитие на човек? Разбира се, има хора, които да бая зле и е нужно, но за 3 зъба да давате по 2000лв... Хората преди 200-300 години как са си живяли с кривите зъби? :D

Хората преди 200-300 години... Ти що ходиш на зъболекар, като те заболи зъб (хората преди 200-300 години...). Аз примерно нямам нито един крив зъб, но имам скоро преглед при ортодонт и ще се разбере дали трябва да нося брекети. Аз както казах нямам криви зъби, но не мога да си затворя устата, просто остава може би 1 или по-малко от 1 см, нещо като дупка на самото чене и то само от пред, затвам си устата абсолютно нормално и нямам някви обратни захапки и т.н. И мога да ти кажа, че зъбите ми изглеждат перфектно, в смисъл такъв че не е да кажеш тая дупка си личи или нещо от сорта, не дори напротив, ако не си стоматолог никога не би ти направило впечатление.

По темата: Стискайте палци в петък ортодонтът, който ще ходя да не ми каже, че съм за брекети, защото ще дойде в повече...

dope
08-17-2012, 15:51
Според мен трябва да се консултираш с няколко зъболекаря и след това да вземеш окончателно решение.Аз също ще слагам брекети,зъбите ми са идеално прави,но имам т.нар. "обратна захапка".И м/у аз също съм от Габрово. :)

Smilee_
08-19-2012, 18:31
Аз имам брекети от 1 година и половина и стуваха 2500. :)

duckster
08-22-2012, 21:16
Искам да попитам някой знае ли резултата долу горе кога се появява ? След 2рия 3тия месец или още на 3тата седмица някъде? Моя проблем не е някакъв голям.

Здравей,

От скоро в България има брекети изправящи зъбите за не повече от 6 месеца - напълно. Това са брекетите Six Month Smiles, единствено предлагани от Д-р Радева - София. ..ето и сайта http://breketibg.com/breketi-six-month-smiles/

Поздрави :)

TheBobqk
08-23-2012, 10:07
Към kitty02: Олеле как ги мразя тези скоби! Преди години майка ми ме беше подложила на такова мъчение. Не случих на зъболекарка и скобите ми бяха направени така, че не да ми изправят няколкото криви зъба, а да ги изкривя още повече. Плюс това не знам от къде й беше хрумнало на тая шматка да ги направи така, че да ми изправят и долната челюст. Резултатът: не можех да преглъщам, фъфлех като не знам какво и в крайна сметка ги хвърлих, защото нямаше да има никаква полза.
И ако може да попитам тук, за да не правя нова тема. Все още имам мерак да си изправя няколкото криви зъба, но предните ми два са счупени и съответно облечени с някакъв материал, докато ми спре растежа и не ми сложат коронки. Според вас има ли шанс да се изправят по някакъв начин с двата изкуствени зъба?

ChubbyBunny
08-23-2012, 10:17
А аз не мога да разбера как хората дават по няколко хиляди лева за това. В смисъл - с какво няколко криви зъба могат да попречат на нормалното развитие на човек? Разбира се, има хора, които да бая зле и е нужно, но за 3 зъба да давате по 2000лв... Хората преди 200-300 години как са си живяли с кривите зъби? :D

Kaжи ми, че се е*аваш...

ivett_felton
09-01-2012, 18:41
Здравейте :) Трябва да слагам брекети и искам да помоля някой да ми препоръча добри и работещи на нормални цени зъболекари в София, МОЛЯ! Бях при един зъболекар и той ми обяви цена от 5000лв. за горни и долни брекети ... искам да подчертая, че проблемът ми в горната челюст се равнява на два зъба, а в долната на един и това че трябва да ми се разшири захапка. Благодаря предварително!!!

venivr
09-01-2012, 19:11
Аз съм от Враца и от 9 месеца нося брекети на 2те челюсти. Наложи се да ми извадят 4 постоянни зъба. Самите брекети ми излязоха 1200 общо и за 2те челюсти.

radi023
09-01-2012, 19:26
[QUOTE=ivett_felton;10373483]Здравейте :) Трябва да слагам брекети и искам да помоля някой да ми препоръча добри и работещи на нормални цени зъболекари в София, МОЛЯ! Бях при един зъболекар и той ми обяви цена от 5000лв. за горни и долни брекети ... искам да подчертая, че проблемът ми в горната челюст се равнява на два зъба, а в долната на един и това че трябва да ми се разшири захапка. Благодаря предварително!!!


аз ходя при една зъболекарка в Люлин казва се Д-р Мария Богданова-Нотова аз съм със шини, но познавам хора които ходят при нея и за брекити ако искаш пиши ми на лично ще ти дам номер :)

Psyko Nuts
09-01-2012, 22:36
И ето ги и моите брекети 3,600 лева (2 челюсти). На вноски ще ги изплащаме и въобще...

П.С.: Знам че е малко тъп въпроса, но не се сдържах харесват ли се момчетата с брекети? :D

П.С.2: Нещо съм се подтиснал, че още по-грозен съм станал с тия тенекии!

ivett_felton
09-02-2012, 23:14
Въобще да не ти пука за чуждото мнение .. нали след това ще имаш перфектна усмивка ;р

svetlidim
09-02-2012, 23:29
Всеки си мисли, че с брекети ще е по-малко атрактивен, същото мислят и останалите. Но знаете ли какво? Хората се кефят не на перфекции, а на начина, по който всеки се справя с несъвършенствата си. Запомнете го и не го забравяйте докато си носите брекетите! Не си крийте усмивката!
Ако си с настроение, с излъчване и харизма, миришеш добре, обличаш се добре, държиш се добре, брекетите са наистина само едни "железца", които по никакъв начин не биха могли да стоят като определение за самия теб. Главите горе, хора!!!

svetlidim
09-03-2012, 00:09
Здравей,

От скоро в България има брекети изправящи зъбите за не повече от 6 месеца - напълно. Това са брекетите Six Month Smiles, единствено предлагани от Д-р Радева - София. ..ето и сайта http://breketibg.com/breketi-six-month-smiles/

Поздрави :)

Страхотна рекламка им правиш на брекетите или на докторката (извинявай, не мога да преценя), ама в темата говорим за ЦЕНИ, не за различни начини. Благодаря.

ChubbyBunny
09-11-2012, 19:27
На мен ми сложиха преди седмица за 1200 евро :)

IvetoIvanova
09-13-2012, 10:11
Здравейте :) Трябва да слагам брекети и искам да помоля някой да ми препоръча добри и работещи на нормални цени зъболекари в София, МОЛЯ! Бях при един зъболекар и той ми обяви цена от 5000лв. за горни и долни брекети ... искам да подчертая, че проблемът ми в горната челюст се равнява на два зъба, а в долната на един и това че трябва да ми се разшири захапка. Благодаря предварително!!!

Здравей , с брекети съм от 7 месеца и ти препоръчвам д-р Ирена Хасара много съм доволна от нея и цените са нормални . Ето и адреса специализиран кабинет в София, бул. Патриатх Евтимий 67, ет. 1
тел. 02 954 30 71
GSM 0898 622 315
Значи аз съм с горни и долни брекети всичко ми струва 3500 като това включва всички прегледи при нея , ластиците ми , след като ми свалят брекетите избелване и някакво апаратче с което ще спя . И бях със същия проблем като теб трябваще да ми се оправи захапката и също така ми вадиха постоянен зъб . Успехх :)

ChubbyBunny
09-13-2012, 18:56
3500 си е солена сумичка

IvetoIvanova
09-13-2012, 20:07
ami po-dobre ot kolkoto 5000 ;)

danito1
09-20-2012, 12:46
Искам да задам един въпрос :)
От Бургас съм и искам да си сложа брекети.Ако знаете от кой зъболекар мога да ги взема?Според мен ми трябват само на горната челюст,но не знам точно , той ще ми каже.И каква цена може да се очаква . :) :)

bonbonka737
09-21-2012, 11:05
Аз нося брекети от юни и моите струваха 3000 и нещо и съм много доволна,защото вече почти ми се оправиха зъбите ,а трябва да ги нося година и нещо.За това дали се харесват момчета с брекети, ами да :). Най-харесваното момче от нашия клас носи брекети.Не се притеснявайте за това ;).

Charismatica
09-24-2012, 15:34
Аа тва брекетите са голям ужас. Страшно много боли.. По принцип се носят около 2 години.. И когато ходиш на преглед и ти ги стяга след това от болка ти иде да се застреляш, на мен лично след 2 години носене - не бях доволна :/ Прибягнах до друг метод,и съм доволна вече :)))))))

mlf
10-06-2012, 19:26
Ще ходя да ми слагат брекети след 1-2 седмици при д-р Алагьозова (Мездра и София) с цени 1200 общо. Като 600 лв се плащат при слагането и 50 лв при всяко сменяне на дъгите

asp1r1n94
10-06-2012, 20:44
Споделете за София как вървят цените ,може и мнения да дадете за някое конкретно място :)

IvetoIvanova
10-08-2012, 10:53
Споделете за София как вървят цените ,може и мнения да дадете за някое конкретно място :)



http://orthodont-bg.org/ :)

mey_si
10-08-2012, 17:17
Ще ходя да ми слагат брекети след 1-2 седмици при д-р Алагьозова (Мездра и София) с цени 1200 общо. Като 600 лв се плащат при слагането и 50 лв при всяко сменяне на дъгите

Колко струва прегледа при тази ортодонтка?

mey_si
10-12-2012, 07:51
Някоййй? :?

ivett_felton
10-16-2012, 20:23
Здравей , с брекети съм от 7 месеца и ти препоръчвам д-р Ирена Хасара много съм доволна от нея и цените са нормални . Ето и адреса специализиран кабинет в София, бул. Патриатх Евтимий 67, ет. 1
тел. 02 954 30 71
GSM 0898 622 315
Значи аз съм с горни и долни брекети всичко ми струва 3500 като това включва всички прегледи при нея , ластиците ми , след като ми свалят брекетите избелване и някакво апаратче с което ще спя . И бях със същия проблем като теб трябваще да ми се оправи захапката и също така ми вадиха постоянен зъб . Успехх :)

Благодаря ти много!!! :)

ivett_felton
10-16-2012, 20:30
Ще ходя да ми слагат брекети след 1-2 седмици при д-р Алагьозова (Мездра и София) с цени 1200 общо. Като 600 лв се плащат при слагането и 50 лв при всяко сменяне на дъгите

1200 евро ?? до колкото знам тия дъги при всеки разлияно се сменят .. приятелят ми носеше брекети и на него 2 пъти са му сменяни, единия с кръгли и втория с квадратни

geri871
11-17-2012, 09:34
Здравейте!
Аз нося брекети вече почти една година и съм много доволна до момента от резултата, който виждам. Моите брекети са Damon Q. На горната челюст са прозрачни, а на долната метални. По- малки са от обикновените и сега, когато ми се изправиха зъбите стоят дори красиво :) като мъниста :)
Сложих си ги в Бургас и ходя на 3-4 месеца само да ми сменят дъгите. Вярно е, че са много скъпи, но не съжалявам, защото определено си заслужава. Платих 4000 лв. Включени са и прегледите

Anonys
11-17-2012, 10:19
Е и?

Aspire
11-17-2012, 21:35
Здравейте :) Трябва да слагам брекети и искам да помоля някой да ми препоръча добри и работещи на нормални цени зъболекари в София, МОЛЯ! Бях при един зъболекар и той ми обяви цена от 5000лв. за горни и долни брекети ... искам да подчертая, че проблемът ми в горната челюст се равнява на два зъба, а в долната на един и това че трябва да ми се разшири захапка. Благодаря предварително!!!

Няма значение дали проблема ти е 1 зъб или 5 или 10, брекетите се слагат на всички зъби. Това, което е от значение е колко е сериозен проблема. Например можеш да имаш само 1 крив зъб, ама положението да е толкова зле, че да трябва да ти вадят зъби, за да се освободи място т.е. ще ги носиш 1-2 години. Може всичките ти зъби да са идеално прави, но ако имаш проблем със захапката може и до 2-3 години да се стигне. Затова не делете всичко на ,,Имам 2-3 криви зъба, не трябва ли да ми намалят цената." И второ и много важно нещо. Не отивайте при някой ортодонт само защото е по - евтино. Проблемите които може да имате след едно неправилно лечения биха били много по - сериозни от 1000 лева повече. Да, наистина са много пари, но когато се хванете да правите нещо, особено свързано със здравето ви, гледайте да е при професионалисти.
Относно един по - горен коментар ,,Защо хората не си живеят с кривите зъби и какво са правили преди 200-300 години" - нещо подобно беше. Та когато не разбирате нещо по - добре не коментирайте! Това да имаш криви зъби не е само естетически дефект. Повечето хора не могат да си мият зъбите правилно и след години ще имат сериозни проблеми. Също така преди 200-300 години човек със криви зъби е бил толкова голяма рядкост, колкото в днешно време човек с абсолютно прави зъби и това се дължи на храната, която ядем, начина на живот, който водим и т.н.

liz14
12-19-2012, 11:37
Ако все още не си сложила, в София има една зъболекарка. Доктор Иванова се казва. Цената за брекети на двете челюсти е 1500лв. общо. :)(включва и прегледите и затягането)

r0ck
01-05-2013, 15:26
Duckster, какво ще кажеш? Ефект имаше ли? И колко пари ти излезе лечението?

Rebelde15
02-01-2013, 10:05
Ако все още не си сложила, в София има една зъболекарка. Доктор Иванова се казва. Цената за брекети на двете челюсти е 1500лв. общо. :)(включва и прегледите и затягането)


Може ли повече информация?

Monik_682
02-02-2013, 13:07
Аз съм от Шумен и имам криви зъби. Но ходех при Керанова и тя ми сложи шини....2 години тя не ми казваше че имам проблем. На една моя приятелка тя й е залепила брекета за кариес! Може при Керанова да е евтино, но тя не доизпипва нещата.

broken_angel_17
02-03-2013, 13:04
Добрич - 2500 :) Моите си бяха най- обикновени и освен брекетите бяха включени прегледите и допълнителни неща след свалянето им!

vikenceto1212
02-15-2013, 13:23
Някой от В. Търново случайно да е ходил при Мая Грашкина? Ще си слагам брекети при нея на горна и долна челюст за 3200 лв.

etmiriam93
02-15-2013, 20:01
Imam nujda ot breketi. Moje li nqkoi da me orientira v cenite. Namiram se v Sofia.

etmiriam93
02-15-2013, 20:05
И ето ги и моите брекети 3,600 лева (2 челюсти). На вноски ще ги изплащаме и въобще...

П.С.: Знам че е малко тъп въпроса, но не се сдържах харесват ли се момчетата с брекети? :D

П.С.2: Нещо съм се подтиснал, че още по-грозен съм станал с тия тенекии!


Interesuvam se kade si hodil za breketi i kakvi sa cenite. Ortodontat dobar li e? Ot kolko vreme gi nosish? Ima li efekt?

etmiriam93
02-15-2013, 20:09
Ако все още не си сложила, в София има една зъболекарка. Доктор Иванова се казва. Цената за брекети на двете челюсти е 1500лв. общо. :)(включва и прегледите и затягането)

Moje li da mi dadesh koordinati na d-r Ivanova. Imam nujda da si sloja breketi. Dovolna li si? Ima li efekt? Kade tochno v Sofia se namira.

zazza02
03-02-2013, 12:45
Здравейте!Искам да попитам ако има някой от София,който си е сложил брекети Daemon,може ли да сподели на каква цена са му излезли и при кого си ги е сложил? :)) колко време ги е носил и доволен ли е?:)) Благодаря предварително :)

batalizator
03-05-2013, 18:01
Колко струва прегледа при тази ортодонтка?

Д-р Алагьозова, гр. Мездра
Здравей! Прегледите са безплатни, работи в петък и събота в Мездра. Пиши ако те интересува, ще ти дам адреса и номера й :)

Sarafina
03-10-2013, 12:44
Моите струват 1500 лв. на една челюст, прозрачни, сапфирени :) Изключително съм доволна, два пъти ортодонтката ми е сменяла дъгата, последният път ми ги изпили малко, много е мила и любезна! :)

canopy_
03-11-2013, 20:41
Честно казано е нормално цената да варира, както всяко едно нещо и брекетите се предлагат в опр. брой разновидности. Като се почне, че едни биват вестибуларни (външни) и лингвални (вътрешни). Освен това има и значение материалът, от който се изработват, което определя качеството, а това и цената. Нещата се навързват съвсем логично.

Доста хората според мен, когато чуят брекети и се сещат за онези метални звездички, а стоматологията и зъботехниката са доста напред в развитието си и се предлагат брекети, които имат по-висока естетичност, изработват се от кополимери, композити, керамика и т.н и са или прозрачни или отговарят на цвета на зъбите.

Зависи и от самия зъболекар каква ще бъде цената. Всяка една екстра оскъпява работата. :D

Бих те посъветвала да прочетеш дори и от интернет неща, които ще те въведат в темата и когато отидеш да си поне малко наясно с това, което ти говорят с цел да не успеят да те хлъзнат с повече пари, защото 100% и такива образи има. Консултирай се с няколко зъболекари и прецени кое е най-доброто и изгодно за теб и твоя проблем.

zzzzz
03-30-2013, 23:07
Можете ли да ми кажете на каква цена са тези брекети и точен адрес където мога да отида и да се възползвам от тази иновация!?????

maq2000
06-30-2013, 15:54
3100 лв. определено не е добра цена. Братовчедка ми преди около 6 месеца носеше брекети, струваха 2400 лв., като имаш предвид, че тя беше при една от най- добрите зъболекарки в града, зъбите й бяха много криви. 2400 лв. вкючваше всичко, цената на прегледите, ластици , след брекетите полиране и след махането на брекетите се носи шина през ноща, тя също беше вскючена в цената. Отиди при други зъболекари, разпитай за офертите. Мисля, че разликата между 3100 и 2400 лв. е голяма и не си заслужава. - Това в кой град е и при кой ортодонт !?

maq2000
06-30-2013, 15:57
@Моите струват 1500 лв. на една челюст, прозрачни, сапфирени Изключително съм доволна, два пъти ортодонтката ми е сменяла дъгата, последният път ми ги изпили малко, много е мила и любезна! Sarafina от кой град си аз съм от варна и искам да си сложа брекети , защото имам 4 криви зъба на долната челюст и цената ми се стори нормална моля те кжи ми в кой град е това и при коя ортодонтка ? :))

maq2000
06-30-2013, 15:58
Sarafina от кой град си аз съм от варна и искам да си сложа брекети , защото имам 4 криви зъба на долната челюст и цената ми се стори нормална моля те кажи ми в кой град си ги сложи и при коя ортодонтка ? :)

RaYana
07-03-2013, 07:21
Обмислям слагане на брекети... Някой има ли опит с ОД в Габрово?

leon483
08-20-2013, 13:13
Здравейте, искам да попитам всичките които търсят брекети Деймон с ккво те превъзхождат другите брекети ? Сложиха ми брекети на фирма Forestadent и също са самолигиращи и се казват Quick .
Името им говори само за себе си -бързи. Сложиха ми и за горна и за долна челюст и лечението мина за 8 месеца, което е по важно от цената. Моят доктор е Иван Бъчваров - Варна - 0888886530 , няма да съжалявате , а и доста по-евтино от прочутите Деймон.

Desislava1999
08-24-2013, 08:27
Здравейте аз съм от Благоевград и трябва да слагам брекети.Някой ако е носил,носи или ще слага малко информация за Благоевград моля ви!Бях на преглед при една, която беше старичка и доста бавни рефлексий имаше и майка ми не я хареса.Някой ако знае някой ортодонт, който е добър, а и за цената да коментираме!

kamminka
11-06-2013, 18:33
Zdraveite.Nalaga mi se da sloja breketi.Nqkoi moje li da mi preporacha ortodont v Varna.Predlojiha mi cena ot 3000lv (gorna i dolna),no neshto mi se vijda mnogo tazi suma.

LOrituu
11-11-2013, 17:27
Здравей ! :) аз нося брекети от известно време ,но моите брекети само на горната челюст,защото само там имам проблем и ми струваха 650 лева но всеки месец си плащам за нещата които ми слага и накрая общо ми излизат 1000 лева :) според мен твоите си са доста скъпички :)

kamminka
11-12-2013, 07:25
А

kamminka
11-12-2013, 07:26
А къде си слага своите и ако може някакви данни на ортодонта.

geri871
11-13-2013, 07:47
Здравейте!

Аз вече си свалих брекетите :) Много съм доволна от крайният резултат. Подредени, равни, бели зъбки :)
Сега нося само вечер ритейнърите на горната челюст, а на долната на предните зъби имам залепена от вътрешната страна една лента, която ги придържа да не се изкривят пак.
Пиша това за всички онези, които се колебаят дали да си сложат брекети. НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ!!! При всички случаи си заслужава парите, времето и усилията :)

LOrituu
11-14-2013, 15:07
Колко време ги носи ?

geri871
11-15-2013, 07:21
Носих ги година и осем месеца....само :)

alexV
12-24-2013, 14:10
Да ви попитам на колко години бяхте, когато са ви ги сложили(изобщо възрастта има ли значение) и колко време се носят retainer-ите?

Veselin.Velinov
01-05-2014, 20:10
Здравей ! :) аз нося брекети от известно време ,но моите брекети само на горната челюст,защото само там имам проблем и ми струваха 650 лева но всеки месец си плащам за нещата които ми слага и накрая общо ми излизат 1000 лева :) според мен твоите си са доста скъпички :)
Може ли да кажеш в кой град и при кои ортодонт си си сложила брекетите ? Малко инфо ?

geri871
01-05-2014, 21:41
Слагах ги в Бургас при д-р Светлана Милина. Напиши й името в Google и ще ти излезе сайта, телефон, адрес, всичко :) Аз съм много доволна от нея. Скъпо е, но си заслужава и е много мила

geri871
01-05-2014, 21:49
Аз си сложих брекетите на 25, но доколкото знам за възрастта няма никакво значение. Виждала съм и хора на 40 г с брекети.
А, относно ритейнърите зъболекарката ми каза, че ще ги нося 5 год, със сигурност. Нося си ги само вечер и понякога и през деня, когато съм вкъщи и не ми пречат по никакъв начин. Дори вече се радвам и на комплименти за правите ми зъби :)

lovestory
06-18-2014, 12:57
пиша ти малко късно... лично аз нося брекети от 2012 година и ми взеха само 800 лева ( това е общата цена за горната и долната челюст ), като се има в предвид че зъбите ми бяха доста криви, но това доста зависи и от населеното място аз съм от Шумен , тези които имам аз са най- евтините вече след тях имаше за 1000 и повече ... и все още са на същата цена :)

emi.smile89
06-20-2014, 12:49
В град Шумен брекетите струват (около) 400 лв. на едната челюст!! При д-р Катя Керанова. При нея съм и съм много доволна, помогна ми а съм с много крива захапка. Ето ти данните на докторката ако искаш да се свъжеш с нея, работи с професионално оборудване и е утвърден специалист.
д-р Катя Керанова
град: Шумен
адрес на кабинета: ул."Цар Освободител"14
Телефон за записване на час за преглед и консултация: 054 864517 или 0888 531458
Работи на нечетни дати следобед 13 -18 ч., а на четни - сутрин 8- 13 ч.
Дано да съм ти помогнала!
Поздрави.

PsychoSmile
10-21-2014, 10:04
Вече 4 месеца съм с брекети на Д-р Хунджев и съм много доволен.Вече усещам голяма разлика най-вече при захапката и един кучешки зъб,който беше много крив.Ортодонта е голям пич,много весел човек и е страшно внимателен.Нямах абсолютно никаква болка при слагането.Има кабинет в София и Пловдив и слага всякакви видове брекети.
Телефон: 0889 02 7778 . Разгледайте и сайта му http://www.breketisofia.com/ там има всякаква информация,снимнки и тн.
Брекетите ги плащам на месечни вноски и направо не ги усещам.Цените варират според вида брекети,затова съветвам да звъннете и да питате.Надявам се да съм помогнал на някого и най-важното не чакайте а слагайте брекети колкото се може по-рано.Промяната идва бързо и ще сте много доволни още първите месеци. :)

muhatacece
10-21-2014, 23:28
Kude 3100 we, 2011 mislq bqha 2000 mi govoreha na mene zubolekarite ?

mari_59ivivivi
04-08-2015, 06:54
Хора, намерих си евтино решение в Шумен, д-р Катя Керанова. Благодаря на всички отговорили тук, но нейните цени наистина разбиха всички класации и най-вече отговориха на моите очаквания и надежди -> метални 800лв. :) Честито, а? ;)
Само пътя дето трябва да си плащам всеки път.

aylin_98 цената за контролен преглед се определя от ортодонта. Някои ти я включват в цената и ти казват общата сума, примерно 1000лв ще ти струва цялото лечение. Други доктори, както вероятно и твоят, казват една цена за апаратите и отделно цените за прегледите. Строго относително.

Сега ще дам само един пример : за преглед-консултация в кабинет във Варна взимат 10лв, в друг кабинет в Габрово взимат 15лв, в Плевен - 20лв (!!!), а в Шумен - нищо. Всеки ортодонт сам определя тарифата си.http://

Siskata_st
07-21-2015, 19:29
Вече 4 месеца съм с брекети на Д-р Хунджев и съм много доволен.Вече усещам голяма разлика най-вече при захапката и един кучешки зъб,който беше много крив.Ортодонта е голям пич,много весел човек и е страшно внимателен.Нямах абсолютно никаква болка при слагането.Има кабинет в София и Пловдив и слага всякакви видове брекети.
Телефон: 0889 02 7778 . Разгледайте и сайта му http://www.breketisofia.com/ там има всякаква информация,снимнки и тн.
Брекетите ги плащам на месечни вноски и направо не ги усещам.Цените варират според вида брекети,затова съветвам да звъннете и да питате.Надявам се да съм помогнал на някого и най-важното не чакайте а слагайте брекети колкото се може по-рано.Промяната идва бързо и ще сте много доволни още първите месеци. :)

Здравей. Може ли да дадеш информация за цената? Благодаря много :)

Ellinor
03-19-2016, 12:02
Доста късно пиша, но пак мога да помогна на някого.
Аз сега съм при ортодонт Мариана Чернева и ценета за брекети на горната челюст е 700-800 лв., на долната още толкова. Цена за месечните прегледи е 6 лв. Мисля, че приемливи цени. Цена за скоби пък е 200 лв.

Велико Търново