PDA

View Full Version : Татус...



Dannie96
01-09-2012, 16:04
Здравейте! Реших да си направя татус. Родителите не ми дават. Измислих какъв да е и как да го скрия, но наскоро някой ми каза че ми трябват години. Мислих че няма да са проблем, защото познавам много хора под 18, които имат татус и са си ги направили без знанието на родителите им. Също като чета във форумите намирам много различни мнения.

Та, въпроса ми е, нужни ли са години или съгласието на родител за да се татуирам?

lensy32
02-01-2012, 11:16
Май е нужно съгласие, но години не. Аз съм на 14 и ще си правя. Познавам 16 годишни с татуси.

MojoJojo88
02-01-2012, 15:38
Ако си непълнолетен и няма разрешение от родител, квалифицираните студия ще ти откажат.

Audiophile
02-01-2012, 17:08
Почти навсякъде искат години, но някои могат да направят и изключение. Зависи от татуиста, може дори и в квалифицираните студиа да се съгласят да ти направят, относително е. Провери на няколко места и виж къде ще стане работата :)

DrunkLad
02-02-2012, 12:14
А пък може да идеш на некой мазето дето ще ти направи татус колкото да му дадеш една мизерна нокия :ДДД

Taam
02-05-2012, 15:54
Май е нужно съгласие, но години не.

Ти видя ли се какво написа?? О.О
Естествено, че ще искат позволението на родителите ти, когато нямаш годините. Ще ти го направят само на място, където не си държат на реномето и току-виж станала някоя инфекция... Тогава не ще искаш позволение, ами ще ревеш и ще подсмърчаш пред вашите.
Има си причина да не ти дават да си причиняваш такова нещо преди да станеш на 18. И тя е, че когато си на 15-16, всяка сутрин се събуждаш с различа мисъл в главата. Дори да си я направиш, след два дни няма да ти харесва...
Татусът се прави с определена цел, символизира нещо за този, които си го прави и не е от-днес-за-утре-работа. Изчакай да станеш на 18 и ,ако все още искаш, си я направи тогава.