PDA

View Full Version : Баща му е боклук!Вече трудно сдържам мнението си за него..Помогнете



ImmortalForever
01-09-2012, 21:11
Дълго ще е.Който не иска да се занимава- проблемът е негов.Щом съм опряла до форума, значи имам какво да излея."x"-е горе в ляво. :)

На 21 съм.Приятелят ми също.Не пиша често, но който помни някои мои теми - приятелят ми учи в чужбина(също да се пестят критики за връзка от разстояние.Успяваме вече 2 години, so..) .Сега се виждаме на 2-3 месеца, което е добре и имаме възможност. Проблемът е , че когато си е в България живеем заедно, с майка му и баща му.Не е проблем, апартамента е голям, аз си падам малко срамежлива и ме е срам да се виждам с тях иначе се отпускам и си говоря като ми се налага да стоя с тях по-продължително време в една стая.С майка му нямам проблеми- има си кусури жената , не спрямо мен, спрямо самата себе си, но не я обвинявам.Съжалявам я.

Баща му.Б-О-К-Л-У-К.- в пълния, прекия и преносния и какъвто искате смисъл на думата.Първо реших, че нещо се е скарал с приятеля ми и затова се държи така, но слушайте:

1.Преди приятеля ми да замине за първа година в Англия, баща му го накара да подпишат договор, в който се казва, че бащата дава на сина еди-каква-сума пари за обучението му , но приятеля ми ще му ги връща, в срок от 10 години при еди-каква лихва , като вноски в банка. Реакцията ми няма да я описвам.Потресена отвсякъде.За какво гледаш 20 години детето си, даваш му от залъка си , за да те гледа като остарееш, да възпиташ достоен мъж, на който знаеш, че можеш да се повериш в последните си дни, нали?Е, да ама, не- Презастраховката е на първо място за шибания татко.Страх го е, че приятеля ми щял да стане много влиятелен след като завърши и да му превземе фирмите... 0.о

2.Шок 2.Изпращам го аз есента на летището.Сълзи капят както си му е реда.Двете с майка му сополиви кифли, как да си го изпратим.Баща му изтърсва: "Дай да ти снимам бордната карта, ако се разбие самолета да си търся обещетение"- с цялата сериозност която може да поберете в един гласов тембър.Няма да ви казвам как ми се искаше да го навра в кошничките за ръчния багаж.

3.Шок 3. Накара приятеля ми да си направи в Англия застраховка "Живот" , че "Ако умреш и аз да получа някой лев- за кво съм те гледал толкова години-пари на вятъра ще са били тва". Резултата е договор със застрахователна компания обещаваща крупна сума на татенцето в случай на , не дай си боже,приятеля ми почине...СМЪРТ, забележете, не болест или тежко здравословно състояние..

Шок 4 - Беше преди няколко дни , пак се изпращаме на летището.От предния ден говорим как ще хапнем в някое крайпътно Хепи, хем да убием време.На сутринта тръгваме, след около час и нещо вече сме до въпросния обект, когато баща му спира колата, приятеля ми казва: Аз май не съм много гладен, не знам...може да не си поръчам голяма закуска.. Дъртия нещо го прихвана запали колата и тръгна пак по магистралата с думите: Щом не си гладен, няма да ядеш.. Всички скочихме: ама как така, недей сега така..Отговор:"няма бе, той не е гладен.Няма да яде".. До София ми поомина, когато предложихме на влизане още, да не тръгва за летището, а да продължи 2-3 км нататък и да хапнем нещо набързо в Мола.."Нямаме такъв РЕЗЕРВЕН план- ще стоите и двамата гладни, след като сте неорганизирани" Те тук вече ми кипна..Аз неорганизирана?Какво съм казала АЗ, че станах неорганизирана.Този определено не ме познава..Щях голям скандал да вдигна но си замълчах.Разплаках се от гняв.Продължението на историята не е важно , а само това, че качи сина си на полет който е 3 часа , без да е ял, не броя другите 3 часа, в които приятелят ми ще трябва да се добере до въпросния град, в който учи, за да може ЧАК тогава да се наяде като хората...


Майката няма думата.Тя е безгласната буква.Смее ли да каже нещо милата.Тъпака ще и вземе фирмите и ще я прати на село да си копа.. Приятелят ми не може да го понася.Говорят си на фамилии..Стоически го търпи и не му дава да разбере , че го наранява, защото сякаш усеща как бащата се кефи, че на сина му не му е яко.И премълчава и горделиво и инатливо се съгласява с него.Един вид му прави на пук.Тази година чакаме , дай боже, да го вземат в голяма фирма на стаж, да се разплати с баща си и да го отписваме от евентуалното ни бъдещо семейство, за което мечтаем, ама как да мечтаеш, като ако се разчуе, баща му и на мен договорче ще ми даде да подпиша...(ще подпиша ама, през трупа ми..)


Дайте съвети, скоро ще се видя пак с баща му, тъй като аз ще летя и искат да пращат багажи по мен.. Какво да правя, опитва се и на мен да ми повишава тон, а аз си мълча, защото така съм възпитана.. Не мога да го дишааам..Не мога и да наддигна глас- все още не сме семейство с приятеля ми..


Не знам какво си мисли тоя човек..Май само за пари..Ама в гроба няма да ги вземе със сигурност..

Не издържам.Виждам, че това мъчи и приятеля ми.Моля за мнения.

antineutral
01-09-2012, 21:27
Баси. Гледам и не вярвам на ушите си. Къв е тоя? о_0 Честното ми импулсивно мнение е, че такива само бой ги оправя. А ако се подходи със здрав разум, може и да не ги оправи боя. Дръж се на положение засега, докато сте зависими. Ако имаш сили и енергия, хили му се нагло и мазно при евентуалните ви "сблъсъци". Ако видиш, че отива твърде далеч, тогава само в преки пререкания, в краен случай. Някой хора явно имат камъни вместо сърца. :)

shmatarok
01-09-2012, 21:36
Потресена съм, не съм очаквала, че може да има такива хора. Жалко, по думите ти ми се струва, че и двамата с приятелят ти сте свестни хора, много гадно, че има такъв проблем. Аз съвет не мога да ти дам, защото не знам какъв, за първи път чета нещо подобно. Пожелавам ви успех и на двамата и дано да успеете да станете семейство, без родителят му да се меси в нещата ви.
Омг..

da!ЛАПА
01-09-2012, 21:43
той сигурно и като го е правил си е мислил как може да спечели от него, а ти не му позволявай да те тъпче какво като не сте семейство още... някой определено трябва да го сложи на мястото му

DragonLady
01-09-2012, 22:04
Прочетох историята и аз като всички останали не мога да повярвам, че такива хора съществуват ... Как може да си до толкова лишен от чувства и бащинска обич ...
Единственият изход, който виждам, е ако успеете да заработите някакви пари, позволяващи ви да си наемете жилище и да живеете отделно, но когато той е там, а не в България, няма да е леко да живееш сама в него и сама да покриваш разходите по наема.
А контактите с бащата да се сведат до минимум, само ако няма друг избор.
пс ваще не могат ли да ви помогнат по някакъв начин, било то с пари, място където да живеете и тн.

Biskfitka
01-09-2012, 22:35
Ъъъъъ :O
И аз не знам какво да ти кажа,само не му позволявай да ти държи тон,никакъв не ти е все още ;) . Ако се защитиш и му отвърнеш,не вярвам приятелят ти да се разсърди на теб :)

umri
01-09-2012, 23:07
Не си ти тази, която трябва да казва на баща му каквото и да е. Не поемай мъжка инициатива и не защитавай пряко сина от собствения му баща. Той е този с тестостерона, той е този, който трябва да защитава себе си и теб, а не ти. Ако синът не може да каже нищо на баща си, ти какво можеш да направиш? По-добре не се замесвай пряко, защото ще настроиш деспота срещу себе си и ще започне да работи срещу теб. Че е изрод, изрод е, че има сериозни емоционални проблеми, има ги. Предполагам е някой богаташ забогатял около пост-тоталитаризма, но това няма значение. След като приятелят започне да работи, а това предполагам ще е скоро, няма да е зависим от дъртия и ще може да го постави на място, ако му стиска. Той и сега може, но се искат топки, които приятелят ти очевидно няма.

Като е родител и дава парите си мисли, че може да прави каквото си иска.

anonymous708973
01-10-2012, 06:12
Бих ти казала да се намесиш и да говориш с таткото, но какво можеш да направиш?! Пълен абсурд е. Ако вземе да говори на сина си срещу теб... и да измисли начин да ви скара, нещата няма да са добре.

Имай предвид, че и двамата сте на години и ако нещата опрат до брак - възможно най-далече от баща му, ама най-най-най-далече. Един ден, ако има деца, да се виждат с дядо си под строг надзор, щото тоя човек действа токсично.
Отвратително. Не мога да си представя какво ви е на теб и приятеля ти.

П.С. Много ми е интересно нотариусът какво си е помислил, като е заверявал такъв договор между баща и син.

SisiStrange
01-10-2012, 06:50
^ Сигурно същото, което и ние, четейки темата.

Сега стоически се опитайте да игнорирате всичко, което прави/казва. Не е останало много още. Приятелят ти вероятно скоро ще си намери работа. Ти можеш да направиш същото. Дори да не сте с някакви огромни заплати, позволяващи лукс, намерете си някое малко апартаментче под наем като за начало и се откъснете от тоя изрод. Напълно. Ще ви е трудно в началото, но после лека полека ще се наредят нещата и ще се справите.

Blab
01-10-2012, 07:20
по думите ти ми се струва, че...
именно.
твоят разказ разкрива една странична гледна точка, строго субективна, предвид обвързаността ти с едната страна на конфликта.
не си написала от колко години сте заедно, но каза, че не си близка със семейството и страниш умишлено от тях. т.е. познаваш фигурата на бащата, пречупена през призмата на сина му, взаимоотношенията помежду им(през годините?) - също. на тази база не бих се наела да формулирам патетични съвети и житейски стратегии.

ще кажа само, че семейството е самостоятелна/самостойна, затворена, отделна единица, а всички приходящи или кръжащи наоколо частици участват в други групировки.;

IseeDEADbodies
01-10-2012, 08:42
Меко казано съм потресен. И аз не знам какво да ти кажа, ако се беше случило на мен, аз както не мога да си трая... не знам. Не бих допуснал някой да ми говори така, или да говори така на половинката ми. Евала на приятеля ти, че се държи по този начин, щото на много хора би им кипнало и да му теглят една майна. Пък то, ако на баща си теглиш майна, за какво говорим просто. Мисля че просто приятеля ти трябва да поеме инициативата и да му обясни някои неща. Друг е въпроса има ли смисъл да го прави, и би ли го направил като цяло. Но такова поведение е недопустимо. Бог знае какъв съвет и аз не мога да ти дам. Дано ви се нагласят нещата по някакъв начин и всичко да бъде наред.


П.П. - и малко само в кръга на шегата - "х"-чето е горе вдясно, не вляво :D

Chacho
01-10-2012, 08:45
Моят съвет е да разплатите дълга и да се откаже синът от него с държавен вестник. Не за друго, но при такава безсърдечност няма да се учудя след застраховка живот да плати на някой да очистят сина му и да си поделят парите.

И още нещо, за което и umri говори. Приятелят ти явно е достатъчно голям, как така някой друг ще решава кога, къде и дали ще яде? Ако е вярно всичко, което си написала, не ми е понятно как родителите още не са се развели и синът не се е отцепил от него. Мутренски истории...

selskomomiche
01-10-2012, 09:13
Здрасти, значи за да се стигне до такива ситуации не е виновна само едната страна-винаги е така.Не може да кажеш той е боклук просто така, по мое мнение баща му е много практичен и винаги е на щрек и мисли за последствията, които могат да се случат при определени обстоятелства.Но по този начин изразено е неприятно, обидно и подтискащо. Мъжа ти трябва да има своя позиция и да я отстоява и да спори и да се карат и всичко както си му е по реда, за да се чува и неговата дума.

Chacho
01-10-2012, 09:23
Ти като имаш дете ще обмисляш последствията от смъртта му ли? До един момент можем да го наричаме практичност, неговото е изродщина.

selskomomiche
01-10-2012, 09:32
Естествено това даже и какво да го коментираме, то си е идиотщина, но явно мисленето му е такова знам ли

БожиятАгнец
01-10-2012, 09:38
А, моля ти се, нищо ново под слънцето. Представяш ли си не всички имали съвършени семейства, където цари мир и любов - шок и потрес! Боклуци, изроди... Разбирам, че не ти е приятно да говорят така на теб и любимият ти, но това не е твоя работа - не сте женени, нали? Това са неговите семейни проблеми, в които ти нямаш право да се месиш. Най-малкото това са проблеми между мъже, последното, което е уместно да направиш е да ходиш да ги сдобряваш и да се правиш на най-здравомислещата между тях и най-дипломатичната или пък да тръгнеш да се разправяш с всеки по отделно - така най-много да ги скараш още повече. Връзката между баща и син е нещо много сложно, за което нямаш право да съдиш никой. Има бащи, които бият и изнасилват децата си, други са наркомани, алкохолици, шизофреници - този човек просто се държи, като идиот, задник. Не можеш да си сигурна какво е преживял и защо се държи така - може да има проблеми, това са възрастни хора с минало все пак....Сигурна съм, че и ти имаш поне един кофти роднина, но кажи честно, ще ти е приятно ли някой да се меси в отношенията ви?

Chacho
01-10-2012, 09:47
Това, че има причина, не оправдава поведението. Момичето пък е във връзка и иска връзката им да е нормална, без простотиите на бащата. Да се не намесиш веднъж, два пъти - добре, но тея неща се натрупват. Колко време можете да траете нечий непоносим характер? Съгласен съм, че не й е работа, но не мога да разбера момчето как му се е вързало на акъла. И баща да му е, всичко си има граници. Ако бях аз, сигурно и до бой щях да стигна.

БожиятАгнец
01-10-2012, 10:12
Това, че има причина, не оправдава поведението. Момичето пък е във връзка и иска връзката им да е нормална, без простотиите на бащата. Да се не намесиш веднъж, два пъти - добре, но тея неща се натрупват. Колко време можете да траете нечий непоносим характер? Съгласен съм, че не й е работа, но не мога да разбера момчето как му се е вързало на акъла. И баща да му е, всичко си има граници. Ако бях аз, сигурно и до бой щях да стигна.

Да, но момичето води връзка с момчето, не с баща му и семейството му. Щом от 20 години отношенията им са такива, тя която го познава от колко? Две години? Три? Тя която го познава от вчера няма да успее да оправи нещата, най-много ще ги направи по-лоши. Бащата повече ще намрази синът, както и нея. И точно, защото тя не е мъж и не може да го набие, за да защити честта на гаджето си няма какво да се занимава и да се прави на по-голям мъж и от двамата. Като има чак толкова непоносим характер и не може да го търпи да се разделят или просто да не се вижда с баща му, възможно е. Аз приемам това като форма на скандал, а в семейни скандали не върви непознат да се замесва. Да, всичко си има граници и всяко семейство си ги определя сами, това че от нейна или моя гледна точка не трябва да е така няма значение. Разбирам да беше нещо незаконно, тогава да каже, че така не трябва и да се намеси, като отиде в полицията.
И не разбирам защо се е стигнало до форума, вместо да поговори с приятелят си и да го попита дали това въобще го притеснява.

ImmortalForever
01-10-2012, 10:21
Благодаря на всички за сериозните отговори.Ще се опитам да отговоря на всеки по отделно да дообесня нещата.Първо, бащата като цяло гледа като на инвестиция на сина си.От малък го използва за нещата във фирмата , които го мързи да свърши и приятеля ми се съгласявал.После се появявам аз , той ми разказва, как бил във фирмата , как правил не знам си какво, как щял да помага за някаква сделка на баща си...После влязох по- надълбоко в ситуацията..и почнах да му давам акъл.Той поосъзна някой неща.Като ми каза за първия договор буквално изпищях!:"няма да подписваш нищо, чуваш ли!?"- викам му, той казва: "Мислих да не подпиша, но той каза , че няма да ми даде пари за обучението ми и ще си тръгна за Англия с ей тая тениска и с ей тия дънки и друго от него няма да видя..."Няма коя банка да му отпусне заем 30 бона , като е неплатежоспособен.Чат-пат намира някоя работа в Англия..Веднъж му плащат, друг път не.. Не са сигурни нещата.Говорих с нашите да помагат- ние сме финансово- винаги на ръба..нищо не е сигурно в месеца, но сме задружни не си говорим на фамилиите, нашите и последните си стотинки са давали за мене.. Казват , ако загрубеят нещата са готови да помагат , ама да бягаме далеч от баща му.Когато се запознаваха, баща му ги гледаше арогантно, тактично споменавайки, че не сме на социалния му статус и е въпрос на време да се разкарам от сина му, щото, аджеба съм недостойна...Баща ми тактично го прати на майната му.

Баща му непрекъснато продължаваше да му иска услуги, платени разбира се, но казах на приятеля ми да има достойнство и да отказва, като му намеква, че след заминаването му в Англия , само шибания договор за заем го задържа при него..Последната им караница беше, следната: Татинко иска приятеля ми да направи проучване за някакви оферти за стационарни телефони, че вече не го кефела сегашната..Приятеля ми се консултира с мен , казвайки ми, че не иска да го прави, че не е длъжен. Викам му, точно така.. Приятеля ми му казва: Не живея вече тук.Не ползвам този телефон.Няма да ти правя проучване.Имаш интернет.Сядаш, гледаш, избираш.Обяснявайки му това абсолютно спокойно , защото приятеля ми е въплъщение на спокойството, баща му изпада в нервна истерия:"ЗА кво ли изобщо те карам да правиш нещо за мен, знаеш само да ми ядеш тука и да с***ш..(аз съм в другата стая , чувам всичко).. на което приятеля ми пак със завидно спокойствие казва: Казах ти, няма да го направя и си излезе от стаята..Последици - не си говорили с дни ..Тва малкия дявол дето се вика.Така, че не е опира до това дали приятеля ми си има топки или не.

Нямам право да се бъркам, знам, но когато за първи път , въпросния се опита да ми повиши тон, истерясах и исках да му покажа, че с мен така не може да се държи.Избухлива съм, емоционална съм и малко ми трябва , достатъчно е някой да драсне клечката.

Казала съм на приятеля ми , живот и здраве, като отида за магистратурата в Англия и всичко е наред, почваме работа, до година, две му се изплащаме и да забрави за мисълта, че ще види евентуалните си внуци някога, някъде..Ако трябва , много ми се иска и аз да му помогна с изплащането ( знам, че приятеля ми няма да се съгласи), за да го разкараме кретена по бързо от живота ни.

Не рядко се е случвало да се караме заради баща му.Приятеля ми ме успокоява, казва: Не се нервирай той е такъв, скоро всичко ще свърши.. Мда- викам си аз- като му сложа цианкалий в храната всичко ще свърши мхм...

Благодаря на всички , остава по-малко от година и половина да отида вече официално при него и да се захващаме не с нашия живот ами със заема .. , че има клауза "при евентуална смърт на заемателя, съпругата изплаща останалата част на заема" - или нещо от този сорт..Абе всичко при бащата опира до смърт- сакън да не остане без пари от, недай си боже, евентуална такава...

БожиятАгнец
01-10-2012, 10:38
Да, точно така сложи му "цианкалий в храната". Много си хитра и зряла. Желаеш смъртта на бащата на приятелят си, браво. Похвално. Да, карайте се, заради баща му! Той сам си го е избрал все пак, нали?
Не казвам,че той постъпва правилно, но и ти не постъпваш правилно. На спокойният и истеричният мъж най-малко им трябва емоционално нестабилно момиченце да им се меси.

MojoJojo88
01-10-2012, 10:42
Първо, никога не съм позволявала някой да ми повишава тон, да ми държи сметка, или да ми заповядва, освен на мама! В този ред на мисли, те съветвам да не си трайкаш пред този пyтьо, защото той на теб не ти е никакъв. Второ, след като приятеля ти има шанс за стаж и добро заплащане, значи няма да е зависим финансово от баща си, тоест втория не би могъл да му налага контрол, след като си получи безценните пари. Трето-кажи на приятеля си, да провери как седят нещата със застраховката живот, и при евентуална негова смърт (Недай си Боже), парите да отидат при майка му, а не при баща му.

ImmortalForever
01-10-2012, 10:46
Да, точно така сложи му "цианкалий в храната". Много си хитра и зряла. Желаеш смъртта на бащата на приятелят си, браво. Похвално. Да, карайте се, заради баща му! Той сам си го е избрал все пак, нали?
Не казвам,че той постъпва правилно, но и ти не постъпваш правилно. На спокойният и истеричният мъж най-малко им трябва емоционално нестабилно момиченце да им се меси.

ти от черни шегички да разбираш?

umri
01-10-2012, 11:02
Щом му плаща за услугите не виждам какъв е проблемът да върши неща за баща си. Винаги, когато моят е казвал да свърша някаква работа съм го правил без да очаквам да ми плати. От друга страна, той ми плаща студентството, и така.

Тва с цианкалия беше много малоумно. Как можеш да си го помислиш дори, откачена патка такава? Или пък, освен че те дразни баща му, искаш като умре и да имате пълна власт над имотите и бизнесите, а? Не казвам, че си заради парите с приятеля си, но не може да не си си го помисляла щом искаш да трепеш дъртия.

umri
01-10-2012, 11:03
ти от черни шегички да разбираш?

Кви черни шеги? В такъв сериозен текст, дето си написала, го казваш. Не би трябвало дори през ума да ти е минавало. Да не говорим, че е най-долния начин да убиеш някого, с отрова.

ImmortalForever
01-10-2012, 11:11
ОМГ... усещам как темата ще тръгне в съвсем друга посока.. През оная ми работа е за имотите му !Ок? Аз кво?Да не би да нямам имоти? Не ми трябват неговите!И с най-бедни мъже съм била преди него- и кво по-малко ли съм ги обичала.. Пф...лесно се правят заключения във форум...Без подобни заключения за мен, казала съм го като шега, който не я разбира, да не я разбира.Крайна съм дори в шегите си когато съм ядосана.. Няма да обяснявам повторно изводите си при подобни коментари.. не е това темата..

SisiStrange
01-10-2012, 12:38
Бе вие в ред ли сте бе?! Все едно е тръгнала да го трови наистина! Дори от най-лек прочит се усеща, че е ирония, лол.
Май някой го сърби някъде, няма в момента кой да го почеше и се чуди в коя тема да си изкара нервите.

Като за пръв път от доста време чета сериозна тема с реален проблем в нея, а не: Как да и предложа, къде да го целуна, за да изохка и тн. простотии и вие се опитвате да изкарате едва ли не нея психопатка и нахална.

Много е лесно да кажеш отстрани: "Не е нейна работа." На нея дали и е толкова лесно да седи отстрани и да гледа без въобще да и пука? Това не е начин на държание на човек, който обича и държи на някого. Доколкото аз разбирам от темата, тя не се опитва да се меси в техните проблеми, а търси разрешение на големия проблем: как да се отделят от него + предполагам, се опитва да си го излее и да и олекне. Единственото и "вмешателство", доколкото виждам е, че има желание да отговаря, когато забележките на бащата са отправени към нея. Това, ако го намирате за странно, не знам. Да не и е на нея баща, че ще и държи на нея тон и ще я обижда? Не стига грозния, ала Чичко Скрудж маниер, който има към сина си, който дори няма да коментирам.

Както щете го разбирайте, но при една сериозна връзка, която те имат, има голяма вероятност тя да стане част от семейството, тъй че не виждам защо я слагате в графата: Досадна, любопитна, бегла позната.

БожиятАгнец
01-10-2012, 12:45
ОМГ... усещам как темата ще тръгне в съвсем друга посока.. През оная ми работа е за имотите му !Ок? Аз кво?Да не би да нямам имоти? Не ми трябват неговите!И с най-бедни мъже съм била преди него- и кво по-малко ли съм ги обичала.. Пф...лесно се правят заключения във форум...Без подобни заключения за мен, казала съм го като шега, който не я разбира, да не я разбира.Крайна съм дори в шегите си когато съм ядосана.. Няма да обяснявам повторно изводите си при подобни коментари.. не е това темата..

Самият факт, че слагаш етикети, като 'беден' и 'богат' на хората и после използваш гениалният си "черен хумор", който се състои в това да кажеш, че много ти се ще човекът, който е създал твоят любим да умре и ти даже си готова до помогнеш показва, че не си толкова здравомислеща и стабилна за колкото се мислиш, така че по-добре не се меси в отношенията на нечие друго семейство. В един момент казваш, че сте на ръба - финансово, в следващият, че имаш много имоти...Това също говори много за теб...
Иначе, на този свят има много идиоти, но с някои по една или друга причина трябва да се държим добре. Утре, когато шефът ти се държи гадно с теб какво ще направиш? Ще пуснеш тема във форума, че е "Б-О-К-Л-У-К"? Или ще му вдигнеш скандал и ще му кажеш, че искаш да го отровиш? Овладей си малко нервичките и се подготви за животът, защото повярвай ми в него има много по-долни хора, които ще трябва да търпиш всеки ден и с които ще трябва да се отнасяш добре. Ако приятелят ти не искаше да се вижда с баща си, просто нямаше да го прави, но той иска и ти трябва да уважиш това негово решение и да се държиш добре.

SisiStrange
01-10-2012, 12:55
^ Тия етикети не ги слага тя, а обществото. И мен са ме наричали бедна родителите на един бивш. Кой в такъв случай слага етикетите? Тези, които те обиждат на недостоен/на заради финансовото ти състояние или тези, които не подбират гаджетата си по парите?

БожиятАгнец
01-10-2012, 13:10
^ Тия етикети не ги слага тя, а обществото. И мен са ме наричали бедна родителите на един бивш. Кой в такъв случай слага етикетите? Тези, които те обиждат на недостоен/на заради финансовото ти състояние или тези, които не подбират гаджетата си по парите?

Тя е част от обществото, както и ти, както и аз. Обществото не е фирма или заведение, до които нямаме достъп,а самите ние. Това, че за да ни докаже, че е толерантна и не се интересува от тези етикети и финансови състояния тя трябва да сложи тези етикети е много повърхностно и нелогично.
Иначе не знам в какъв контекст са те наричали бедна, така че не мога да кажа дали е било с цел да те вербуват за недостойна.
Тя щом не се интересува от пари защо,по дяволите, някога е повдигала въпроса? От къде знае кой е бил "беден" и кой "богат"? Ще кажеш, че то си личи - ами, тя защо е тръгнала да си прави сметка колко му струва това и онова?
Моля ти се, да мисли какво пише и как се изразява, ако не иска "толкова лесно да си правим заключения във форума".

SisiStrange
01-10-2012, 13:28
Естествено, че си личи. И не е нужно да пита никого за нищо. Ще ти дам пример от моя живот. Когато ходех с първия ми приятел, той живееше в огромен апартамент, луксозно ремонтиран (с родителите си), ходеше с маркови дрехи и въобще го раздаваше като баровец - ядеше до пресищане, харчеше пари за боклуци и прочие. Въобще не ми се е налагало да го питам дали е богат или не. Техните не бяха такива като родителите на момчето от темата - в смисъл, бяха добри към него. Затова не сме и имали каквито и да е пререкания. Това обаче не им пречеше да тръбят наляво и надясно как тази връзка нямало да я има, защото сина им е принц, а аз съм бедна и не ставам следователно за продължение на рода.
Тъй че въобще не е нужно да се завира в банкови книжки, за да знае какво му е състоянието.
В обратния случай важи същото. Когато дълго време си с някого, няма начин да не знаеш как живее и на какво се разполага. Въобще не е нужно да се интересуваш и да следиш специално.
А тя говори за пари, защото на бащата сякаш повечето изцепки са все на тази тема. Нали все като черна станция си търси парите? Застраховки, самолети, договори... Един баща така ли изпраща детето си? Аз мислех, че сравнително нормалното е: "Пази се, обличай се дебело, гледай да си се наял и наспал.", а не: "Носи си паспорта с тебе, че ако умреш, да не си загубя парите."

ImmortalForever
01-10-2012, 13:35
Гледай сега ..хубавичко.Имотите са на семейството ми, от което съм част и аз.Достъп до тях все още нямам.Не са намерили за добре- не са ги продали, че да се видим в пари.Не дължа повече обяснения.Същото важи и за приятеля ми.Не са наши имотите , както си му е реда, остават на нас един ден, след много време.Живи и здрави да са родителите ми още много време, нищо лошо не съм казала.

По кое съм разбирала , кой бил беден и кой богат?Ха!Не съм му се ровила в портмонето, нито си ги избирам с конкурс, задавайки въпроса: Как ти е социалния и финансовия статус?!Що за глупост, извинявай??Тука въпроса опира до отношението баща-дете, което за мен е абсурдно, и в моя конкретен случай обяснявам, как бащата е материалист в случая , а не да ми се обръща темата как аз му искам имотите.Логико!Точно както го е описала SisiStrange, търся начин да се справя с проблема, избягвайки далеч от въпросния персонаж...Шефът, който според теб , ще се държи лошо с мен, няма да ми става евентуален роднина, че да ми пука, какво прави. Милиони пъти съм говорила с приятеля ми на тази тема- не желае контакт с бащата!Зависим е от него , заради подписаното листче хартия.Говорили сме безброй пъти как след като му мине давността, този човек не съществува за нас по никакъв начин.

Аман от разбирачи :)

Irti
01-10-2012, 14:06
Гледай сега ..хубавичко.Имотите са на семейството ми, от което съм част и аз.Достъп до тях все още нямам.Не са намерили за добре- не са ги продали, че да се видим в пари.Не дължа повече обяснения.Същото важи и за приятеля ми.Не са наши имотите , както си му е реда, остават на нас един ден, след много време.Живи и здрави да са родителите ми още много време, нищо лошо не съм казала.


Аааа на семейството, нали? Ти си част от него, ама нямаш никакъв принос за тях.. понеже беше казала "Да не би да нямам имоти? " Хайде малко да не се изхвърляме. Плюс това обикновено хора с такива неща, пари, имоти и т.н не се изтъкват във форуми как щели да се видят в пари. Разбираш ли? Имай си ги тези неща, но просто е излишно да се хвалиш, а това точно така ми прозвуча. :)

По темата няма да коментирам, защото за мен това са.. всъщност както и да е. Просто я следях и отбележих това, което ме подразни. Също така (но това е друга тема за друго място) две години за такава връзка въобще, ама въобще не са много.

Дори и да ме копираш и да се опиташ да се заядеш (спориш) евентуално - ще ти пратя просто една усмивка, защото не ми се спори. Беше.. странично отбелязване извън темата.

:)

crowberry
01-10-2012, 15:22
^И к'во като са 2 години заедно? Т'ва значи да не се интересува, какво аджеба става с живота на приятеля и...и трябва да търпи някой, който няма ама въобще нищо общо с нея? На мен не ми прозвуча като хвалене, а по-скоро като опит да каже, че не е с приятеля си заради парите. Ама както винаги пак някой ще каже, че парадира..

По темата...изобщо не говори с него. Само ако се опита да ти държи тон, чак тогава се защити. Никакъв не ти е..

anonymous708973
01-10-2012, 16:45
Стига де.
Агнец, не скачай толкова бързо. Хората очевидно имат сериозни планове за връзката си, след като възнамеряват да се женят, така че момичето е повече от право да има мнение и да го изразява.
Още нещо - никога не си си помислял да убиеш някого, нали? Хайде да не слагаме ореола... или поне да не хвърляме камъните, след като не сме безгрешни.

SisiStrange
01-10-2012, 17:08
^Най-малкото, че тя въобще не е казала, че ще го убива. Тя се пошегува.
Колко пъти съм казвала на приятеля ми: "Ще те убияяяяяя." за някоя глупост и е повече от очевидно, че не е насериозно.

Забелязала съм, че във форума много хора въобще не пишат, за да помагат, а за да се накарат на някого без значение заслужил ли е или не.

Irti
01-10-2012, 17:29
^И к'во като са 2 години заедно? Т'ва значи да не се интересува, какво аджеба става с живота на приятеля и...и трябва да търпи някой, който няма ама въобще нищо общо с нея? На мен не ми прозвуча като хвалене, а по-скоро като опит да каже, че не е с приятеля си заради парите. Ама както винаги пак някой ще каже, че парадира..

По темата...изобщо не говори с него. Само ако се опита да ти държи тон, чак тогава се защити. Никакъв не ти е..

Само казах, че две години не са много. Не съм казал другите безсмислици, които написа и не съм въобще отворил дума по тях и по темата й.

Ще се намери, защо да не се намери? Нормално. Тук сме страшно много хора и всеки си има различно мнение. Не съм длъжен моето мислене да гледам да съвпадне с твоето.

Лека вечер и чети по - внимателно.

:)

crowberry
01-10-2012, 18:14
^О, не.. въобще..

ShadyStyle
01-10-2012, 18:46
всички яко филмм
http://cec-web.smcdsb.on.ca/UserFiles/Servers/Server_6/Image/Clipart%20Image%20Gallery/Co-Curricular%20Images/Drama%20Images/DramaMovieWatcher.gif

LeprikonA
01-10-2012, 19:12
^ти пък с твоите "умни" коментари...

далеч идеята на авторката не беше нито да го трови онзи.. там, камо ли да се изтъква, че има кооой знае колко. много интересно как веднага се намериха хора, които разбира се да кажат, че тя едва ли не е с момчето заради паричките и всякакви глупости. пълни глупости.

а онова "тя не е мъж, не може да разбере връзката" дрън-че-пляс "тя не може да го набие", абе вие чувате ли се какво говорите/пишете изобщо??

според мен ситуацията ти е ужасно гадна. най-малкото защото, ако промърмориш нещата могат да се обърнат срещу теб, а никой няма чааак такива нерви, че да понесе всичко, което всеки път му се излива. наистина най-доброто решение е да се разплащате с чичката, както сте и решили вече, и по-далече от него. :)

Chacho
01-10-2012, 19:20
@БожиятАнгелец, кви са тия глупости дето ги говориш? Ти изкара, че каквото и да се случва, просто са такива отношенията баща-син и не трябват да се пипиат, че ако ще и да се ебат, тва е свята връзка. Главата си залагам, че момчето въобще не го чувства като баща. Аз, дето въобще не ги познавам тия хора, дори и авторката, имам някакво желание да му счупа главата за тая застраховка "Живот", вие тука съветвате да приема ситуацията за даденост. Не мога да ви разбера, честно. Ако вас ви експлоатират и ви третират като вещ с материална стойност, вие ще се придържате ли към представата за семейна идилия? Според мен доста бързо ще ви отрезвее представата, че ако липсват нормалните ценности в семейството, трудно може да се нарече такова. Родител, който не уважава и не показва обич към детето си, за мен не е родител.

vesito13
01-10-2012, 19:34
На мен много грозно впечатление ми направи това, че когато бащата поиска услуга от сина си, тя разбира се е платена. Както може да искаш родителите ти да ти заплащат това, че им правиш някаква услуга, така и те могат да поискат да им върнеш парите, които ти дават за да се образоваш. Или пък случая със стационарния телефон, ами прекалено голям проблем е направил, в което не виждам никакъв смисъл. Нищо нямаше да му стане на приятеля ти, ако беше потърсил някаква друга оферта, вместо веднага да скача аз не го ползвам, значи не ме засяга. Всичко това ми изглежда все едно някое малко дете стои пред родителите си и тропа с крак, че иска близалка. Или беше споменала, че си говорят на фамилии, а знаеш ли каква е причината за това, защото поне в началото не вярвам никой баща да се обръща към детето си с фамилията, за да се стигне до това нещо е станало. А всяко нещо си има и две страни.

Колкото до това какво можеш да направиш ти, за мен нямаш никаква работа да се месиш в отношенията на тяхното семейство. Просто не е твоя работа. Човекът, който трябва да направи нещо, е приятелят ти и всичко си зависи от него. Не е малко дете, че ти да му оправяш живота. Както той реши, така да постъпи, но това трябва той да го направи.

ccdesigns
01-10-2012, 19:41
@БожиятАнгелец, кви са тия глупости дето ги говориш? Ти изкара, че каквото и да се случва, просто са такива отношенията баща-син и не трябват да се пипиат, че ако ще и да се ебат, тва е свята връзка. Главата си залагам, че момчето въобще не го чувства като баща. Аз, дето въобще не ги познавам тия хора, дори и авторката, имам някакво желание да му счупа главата за тая застраховка "Живот", вие тука съветвате да приема ситуацията за даденост. Не мога да ви разбера, честно. Ако вас ви експлоатират и ви третират като вещ с материална стойност, вие ще се придържате ли към представата за семейна идилия? Според мен доста бързо ще ви отрезвее представата, че ако липсват нормалните ценности в семейството, трудно може да се нарече такова. Родител, който не уважава и не показва обич към детето си, за мен не е родител.

Чачо отново е супер прав... (100% agree)

Chacho
01-10-2012, 19:50
На мен много грозно впечатление ми направи това, че когато бащата поиска услуга от сина си, тя разбира се е платена. Както може да искаш родителите ти да ти заплащат това, че им правиш някаква услуга, така и те могат да поискат да им върнеш парите, които ти дават за да се образоваш. Или пък случая със стационарния телефон, ами прекалено голям проблем е направил, в което не виждам никакъв смисъл. Нищо нямаше да му стане на приятеля ти, ако беше потърсил някаква друга оферта, вместо веднага да скача аз не го ползвам, значи не ме засяга. Всичко това ми изглежда все едно някое малко дете стои пред родителите си и тропа с крак, че иска близалка. Или беше споменала, че си говорят на фамилии, а знаеш ли каква е причината за това, защото поне в началото не вярвам никой баща да се обръща към детето си с фамилията, за да се стигне до това нещо е станало. А всяко нещо си има и две страни.

Колкото до това какво можеш да направиш ти, за мен нямаш никаква работа да се месиш в отношенията на тяхното семейство. Просто не е твоя работа. Човекът, който трябва да направи нещо, е приятелят ти и всичко си зависи от него. Не е малко дете, че ти да му оправяш живота. Както той реши, така да постъпи, но това трябва той да го направи.

Когато стигнете до там, да си мерите в пари в семейството, кой какво е направил за другия, нещата са загрубели. С вашите бизнес партньори ли сте? Защо не вземете да търгувате с акции за дядовците?

SisiStrange
01-10-2012, 20:03
Когато стигнете до там, да си мерите в пари в семейството, кой какво е направил за другия, нещата са загрубели. С вашите бизнес партньори ли сте? Защо не вземете да търгувате с акции за дядовците?
Именно.
В едно нормално семейство просто всички се грижат останалите членове да са добре. И правят всичко по силите си за това. И услугите си идват някак съвсем незабележимо и никой не помни кой, на кого, защо, а просто го прави. Все едно аз да искам на мама пари, за дето съм измила чиниите или съм и проверила английския на някоя публикация. Абсурд. Още по-абсурдно би ми било тя да ми иска обратно парите, които е хвърлила по мен. Ем... ако не си готов да се грижиш и да издържаш едно дете, не го прави...

djipsito
01-10-2012, 20:17
И аз съм съгласна с Чачовото.

Щом с приятеля ти сте се разбрали, че еди-кога-си няма и да погледнете баща му, стой и си трай. Да не стане накрая така, че цял живот да сте покрай него. Щом зависи от баща си, набързо може да се прибере в България и познай кой ще е виновен ;)

Не знам, ама все съм била на мнение, че там, където двама си мерят пишките, не трябва да си буташ дупето...
Игнорирай баща му колкото можеш и тва е.

Ares
01-10-2012, 23:39
Според мен авторката не се нуждае от съвет. При текущите обстоятелства, тя сама си каза кое ще е най-доброто- да изчакат времето, в което и тя ще замине за Англия, да се хващат за работа, възможно най-бързо да изплатят парите по договора на "бащата" и да прекъснат всякакви контакти с него. Накрая той да получи същото студено отношение, което той цял живот е имал към сина си, пък току-виж се почувства поне малко виновен. Ебаси отвратителния човек, наистина, и добре че поне синът му не се е превърнал в такова чудовище, че колкото по-малко такива хора има, толкова по-добре за Света !

windowlicker
01-11-2012, 06:41
Аз съм по-скоро склонна да се съглася с първото мнение на umri макар и да звучи брутално. Ти ако не усещаш правиш ситуацията много по-лоша като наговаряш приятеля ти срещу баща му. Даже в един момент каза, че си седяла в тяхната къща (попари ме ако греша) и си наговорила приятеля ти да откаже на бащата...

1) Приятелят ти предполагам е знаел какъв е баща му още преди да подпише листчето, така че ще си носи последствията.
2) И въобще защо се е съгласил на това? Защо точно Англия?? Аз не живея в Европа и не съм много запозната, но в Англия не е ли изключително скъпо образованието?
3) Не ми харесва, това което пишеш защото излиза, че ти им седиш в къщата и на всичкото отгоре влошаваш ситуацията.
4) От това което пишеш излиза, че приятеля ти не действа много правилно. В смисъл какво значи веднъж като завърша магистратура?? Той ако е на 20 означава, че още учи бакалавър. Според мен някои хора обичат да са жертви. Ако му е толкова непоносимо винаги може да си започне сериозна работа и да започне да изплаща вече задължаните пари. Но той на своя глава започва обучение на най-скъпото място, защото?
5) Бащата не прави нищо незаконно, какъв секс какво нещо? Така както си го написала не му прави чест да ги прави тези работи и какво? Ако правеше нещо незаконно да го докладваш в полицията или не знам си къде и да се оправят. Не ти влиза в работата. Ти може и да живееш при тях както ти каза, но това не ти дава никакви права.
6) Като не иска да има нищо общо с баща му да се изнесе от тях и да си плаща наем като си седи в България. Не може да говори срещу баща си непрекъснато ама после мама да му готви манджи лятото. Ако пък не е готов за това да си мълчи.
7) И аз съм студентка и мога да ти кажа, че не съм очаквала от родителите ми нищо, а заемите ще си ги изплатя. А твоя приятел като толкова много иска да ходи на скъпо място да си понася последствията.

mMemories
01-11-2012, 08:51
той сигурно и като го е правил си е мислил как може да спечели от него, а ти не му позволявай да те тъпче какво като не сте семейство още... някой определено трябва да го сложи на мястото му

Точно! Не може да се оставяш на някакъв откачен старец, който търси само пари....Покажете му къде му е мястото!

vesito13
01-11-2012, 09:54
Когато стигнете до там, да си мерите в пари в семейството, кой какво е направил за другия, нещата са загрубели. С вашите бизнес партньори ли сте? Защо не вземете да търгувате с акции за дядовците?
Далеч не съм казала, че това е правилно. Нито оправдавам бащата, той определено не е прав и не е това начина да се отнася със сина си. Но да си говорим реално, когато има две страни не можем да кажем, че вината е само в едната. Преди мен десет пъти се повтори колко лош е бащата, какво отвратително поведение има и т.н. Не смятам, че е нужно и аз да го повторя още 2-3 пъти само за броя на мненията. Просто споменах това, което не беше написано от никой. За мен И в сина има вина, неправилни постъпки, лошо отношение. И това семейство явно е стигнало да си мери кой какво е направил за другия, но това е цяло семейство, не само бащата. Замислете се и за тези неща. Все още съм склонна да твърдя, че виновният не е само бащата.
Съгласна съм и с мнението на windowlicker.

Chacho
01-11-2012, 10:52
Доколкото разбрах с майката нямат такъв проблем. Кой крив, кой прав, няма значение, могли са да се въздържат от подобни извращения. Разбираш ли, става на въпрос за това, че бащата е непоправимо сбъркан, ако ще и папата да има вина за това. Мен акъла не ми го побира, как може да мисли за смъртта на сина си и за материалните изгоди от това.

Аз също съм на мнение, че:

-Авторката си вре носа повече, отколкото е нужно, щото по коментарите й си личи, че се мисли за прекомпетентен съветник, а само влошава. windowlicker е прав в това отношение.
-Гаджето й не може да вземе нещата в свои ръце. Досега 100 пъти да съм се разправял, изяснил, че и изнесъл.
-Направил е тъпи избори. Нито е трябвало да се съгласява на договори, нито на нищо. Като му е било неизгодно да разчита на родителите след 18, можел е сам да започне да се гледа - работа, образование. Може да не е леко, но животът е такъв.

Но проблема, че той вместо баща, има платен финансов настойник, е много по-сериозен.

vasiletta
01-11-2012, 14:55
gledai sega tegli my EDNA DALGA MAINA i da ne ti pyka kakwo govori ! ne my obrashtaii vnimanie ! TOVA NE E CHOVEK