PDA

View Full Version : Ангина,тонзилит ПОМОЩ!!



DoublePleasure
01-10-2012, 17:36
Така и аз да се оплача.От миналата година бях с тонзилит и адцки грамадните налепи които не се спукаха с нищо освен с кислородна вода,риванол и йод.Да тогава се оправих и днес точно по същото време пак се появиха бели налепчета,но този път са по-малки и не са толкова подути за разлика от миналата година.Е ходих на лекар Хексорал,Тонзилотрен дрън-дрън от 1 ден ги пия МИНИМАЛЕН ефект НЯМА! Така,че моята молба към вас е да напишете някой метод докато още съм в началния стадий и мога да го използвам.Благодаря предварително!

Red_Hair
01-10-2012, 20:55
Първо вероятно не си разбрала правилно диагнозата.Ангината(тонзил итът) е остро възпаление на тонзилите и в някой случаи и тъканите около тях.Наличието на налепи означава гнойна ангина, но тя протича със силно зачервено и болезнено гърло, дисфагия, треска и прочие.Лечението на гнойната ангина е с доста силни антибиотици, а лекарствата изписани от лекаря ти не са точно такива.Ти щеше да споделиш, ако имаше силни болки и дисфагия, следователно са гъбички, стафилококи или други болестотворни микроорганизми.Конкретно за въпросът ти, за един ден няма как да ти смъкнат полипите, трябва да си по-търпелива за да имат ефект.Можеш да пробваш и бабините методи с фреш от лимон или да мажеш сливиците и фарингса със сода за хляб за да ускориш процеса, но предполагам Хексорал е под формата на спрей, така че няма да имаш нужда от тези методи.До няколко дни ще се оправиш. :)

DoublePleasure
01-11-2012, 10:35
Благодаря ти за отговора. Днес съм по-добре защото не ме боли,но налепите все още са си там :(

Red_Hair
01-11-2012, 11:45
Разбра се, че все още са там, 2 дни няма да изчезнат.Бъди търпелива още 2-3 дни.