PDA

View Full Version : Фимоза + обрязване ?? :(((



albertog
01-10-2012, 19:34
Здравейте на 18 години съм и имам фимоза , проблемът ми е че когато пенисът ми е в ерекция мога да го оголя само до половината а когато не е в ерекция го оголвам целият. Прочетох в интернет че това заболяване се казва "фимоза" и че единственият лек при това заболяване е "обрязването" и от там ми идват всичките проблеми и въпроси. Искам да ви попитам дали може да се реши този проблем без обрязване а по друг начин ??? , не искам да ме обрязват ,не защото турците се обрязват или нещо подобно а защото не искам пенисът да ми е постоянно оголен защото това ме притеснява много , немога да си представя песнисът постоянно оголен , това за мен е пълен шок,немога да си представя болката при удър с топка при оголена главичка МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО Е

maksimal
01-11-2012, 11:57
1. Фимоза не е "заболяване" или "болест" а патологично състояние на пениса.
2. Отстранява се само и единствено чрез оперативна намеса - пълно обрязване или частично обрязване, също така може и да се цепне препуциума със скалпел и това да освободи кожичката.
3. Операцията се осъществява с пълна упойка. :)

albertog
01-11-2012, 17:39
Колко пари ще ми струва операцията или по точно цепването на препуциума

maksimal
01-12-2012, 11:08
За парите трябва да приказваш с личен/уролог. Той ще ти каже най-добре. :)

Redcool
01-14-2012, 07:46
Аз преди около година бях опериран от Фимоза и от късо гемче едновременно. Както каза maksimal прециумът ми беше само цепнат и всичко се оправи. Сега главичката ми се подава малко повече от обикновено, но не е цялата както на обрязване. Нямам никакви проблеми както спомена за удар с топка и т.н.

MaGuSs
01-15-2012, 00:56
Да ти кажа честно обрязан или не, няма никаква разлика. Проблема идва от това, че не си свикнал да го гледаш гол.

bgmafiq
06-06-2012, 02:11
добре че нашите са медицински лица грамотни са и не са ме обрязали
сега щях да съм като турчин
само ми обясниха че трябва да разлепя кожичката още като дете 5-6-ти клас
опитвах не ставаше
но после с пубертета към 15 годишен взе да ми расте онова
ерекциите бяха по силни и стана от самосебеси с малко напъни
по милиметър по два по 5
лека полека го разлепих на около 16 години вече бях нормален
така че младежи не бързайте да се обрязвате без причина предди да сте опитате да си разлепите кожичката по естествен път
обрязването е една инвазивна манипулация , която се прилага само в краен случай или по медицински съображения

разлепяянето става най лесно когато сте в ерекция

cyclops
06-06-2012, 20:17
Като на турчин... егати тъпото изказване.

Авторе, не се притеснявай. Звучи ти странно, но всъщност да си обрязан е много по-хигиенично, тъй като вече няма да задържаш нищо под кожата. Освен това е много красиво ! ;)