PDA

View Full Version : Световъртеж + шум в ушите



Steady
01-11-2012, 17:43
Здравейте. Първо искам да кажа, че съм на 18 години(момче), досега не са ми откривани никакви сериозни заболявания, най-сериозното нещо, от което съм боледувал е било грип. И така да минем на проблема ми. Преди няколко месеца започна от нищото да ми се завива свят, при което се налага веднага да седна някъде, защото изгубвам всякакво равновесие. Това е придружено със заглъхване на ушите и поява на шум или пищене. Понякога ми прилошава леко, но не всеки път. Всичко това отшумява за 1-2 минути и след това се чувствам все едно нищо не се е случило. В началото не се притеснявах и си мислех, че това са единични случаи, но вече в продължение на 3-4 месеца това се случва 1-2 пъти в седмицата. И така въпросът ми е, това трябва ли да ме притеснява ? Също така ме посъветваха да си направя някакви изследвания. Да направя ли такива и ако да, какви по-точно ? Благодаря предварително :)

besso
01-12-2012, 07:58
Пич, отиди при личния си лекар, това не е пъпка да питаш тийновете с какъв крем да я мажеш. Причините може да са много - звучи ми като падане на кръвното, но може да е проблем с вътрешното ухо, знам ли... На мен така ми се е получавало докато спортувам, изведнъж ми се завива свят и ми заглъхват ушите. Питах един познат лекар и ми каза, че кръвното ми пада и да пия повече течности. Иди на лекар и пиши после какво ти е казал, ще е интересно и полезно за всички тук. Дано не е нищо сериозно. :)

SweetySmallDevil
01-12-2012, 18:11
Най-вероятно е кръвното налягане, ако е близо до долната граница се получават описаните от теб признаци, но за всеки случай ходи на лекар. :)

granger
01-12-2012, 18:34
Иди на лекар възможно по-бързо. Да ти направят изследвания .Имала съм подобен проблем и ме беше страх да нямам проблеми с вестибуларния апарат, но се оказа,че е от преумора при мен. Може да е от кръвното , може и друго да е. Но само лекар може да ти каже с точност!

Steady
01-12-2012, 18:45
Ходих днеска на лекар, направих си кръвна картина и лекаря каза, че всички показания били в нормите и нищо ми нямало. Според него това се получава заради кръвното, трябва да си го меря всяка сутрин. Било нормално за възрастта ми и щяло след време да отмине.

babity
01-14-2012, 12:52
'Ми според мен не е много нормално да ти играе така кръвното. Виж дали си с ниско или високо и просто спазвай нужните предписания за съответното състояние. Това просто превантивно. Ако пак продължи, значи просто си имаш нужда от терапия.

kalpazanka
01-15-2012, 09:55
Виж щитовидната жлеза.

ledenakrasota
01-15-2012, 10:13
Ходих днеска на лекар, направих си кръвна картина и лекаря каза, че всички показания били в нормите и нищо ми нямало. Според него това се получава заради кръвното, трябва да си го меря всяка сутрин. Било нормално за възрастта ми и щяло след време да отмине.

Седмица преди да навърша 18 години разбрах, че имам ниско кръвно. Като теб бях, но много ми причерняваше. Тогава бях под голям стрес и имах доста изпити. :) Измериха ми кръвното и беше 58 - 69 с пулс 98, което е пълен абсурд. При толкова ниско кръвно и почти изравнени граници едва ли не е трябвало да хвърля топа. :x Така ми го сервираха.

Ако и твоето е ниско, пий айран със сол. :) Също така запиши спорт. :)