PDA

View Full Version : За Жените и Любовта?



defender
01-12-2012, 20:12
За Жените и Любовта?
Как да спечелиш жена?
Това ли е любовта за една съвременна жена? - моля гледайте на въпроса като на философски, затова го пиша в този раздел.


http://youtu.be/DX6Cjs5eYTU

defender
01-12-2012, 21:08
Отдалечавайки се от християнските добродетели, обществото ще пропада все повече и повече, а любовта ще се изроди.
"Ако се разбие основата, ще падне и къщата."

Rebirthing
01-12-2012, 21:44
Ако е религиозен и с различни от моите разбирания, по-добре да не се напъва да ме впечатли.
Един мъж може да ме впечатли единствено с интелекта, външният си вид и добрия вкус.

defender
01-12-2012, 22:09
^ ти нали веднъж каза, че уж си мъж .................. а се изразяваш като жена

а размера важен ли е? (на портфейла имам предвид, но може и за другото)

defender
01-12-2012, 23:23
хи-хи, а к'во правите в тази ситуация,

http://store.picbg.net/pubpic/29/B2/3af31de75e6129b2.jpg

loveca777
01-13-2012, 09:51
клипа показва точно същността на жените
Така е - гледат единствено парите...

gandalfepi4
01-13-2012, 10:22
клипа показва точно същността на жените
Така е - гледат единствено парите...

Остави го беее! Сякаш не виждаш че си пише сам два дена вече и се мъчи да маргинализира ОТНОВО някаква социална група, понеже като куче което си търси групичка единственото важно нещо за него е да принадлежи към някакво мнозинство, за да си прикрие слабостта и безсмислието. Сега като видя че наистина никой не го харесва сигурно се е разплакал направо.


Anyway, по комента ти - не се прави. Ако на тебе започне да ти се сваля някаква пълничка миячка на чинии с космати ръце ако си с престижна работа и готино тяло се съмнявам че ще се държиш напълно различно и без никакъв срам ще се шибнеш да обръщаш внимание само на дълбоката ѝ и красива душевност (която я я има я я няма).

defender
01-13-2012, 10:42
http://store.picbg.net/pubpic/06/1F/1e752800e42c061f.jpg

npp
01-13-2012, 10:57
defender ти пак нищо не предлагаш, никакво решение, а отново само някакъв призив за това невярващите да приемат някакъв неефективен религиозен модел, в твоят случай ти го наричаш "православие", това е все едно да отидеш при гладните дечица от сомалия и да им кажеш: "отидете да си намерите храна за да се наядете", но без ти самият да им осигуриш такава, а осигуряването в вярата става преди всичко чрез Любов и чрез правилна вяра в и ходатайство пред Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог

Rebirthing
01-13-2012, 15:26
^ ти нали веднъж каза, че уж си мъж .................. а се изразяваш като жена


Моля ?! То е ясно колко четеш, ама, да съм казвала, че съм мъж ?! С този аватар и с този подпис, на мъж ли ти приличам ? Бягай на офталмолог !

Concussion
01-13-2012, 16:30
Моля ?! То е ясно колко четеш, ама, да съм казвала, че съм мъж ?! С този аватар и с този подпис, на мъж ли ти приличам ? Бягай на офталмолог !

Тя каза че е С мъж, когато попита защо жените предпочитаме да сме с жени и ала-бала... Не че е мъж, чети по-внимателно!
Колкото до темата - аз лично не разбрах какъв е точно въпроса ти, по какво точно искаш да дискутираш? Съвременният човек до ден днешен не може да се отърси от тъмните векове, от времето когато каквото каже църквата - това е, приема се за чиста монета. Опитваме се да догоним ония цивилизации, които са съществували преди това в мисленето им, опитваме се да бъдем духовно и всякак развити както те са били, но май няма скоро да се случи подобно нещо. Виж се само, хубаво де, имаш свободно време, няма лошо, ами обърни внимание малко на културата си, обогати се! Вместо да правите това, някои хора стоите по нощите и водите спорове колко грабвания щяло да има, кога точно хронологично ще се случи страшния съд, защо аджеба Ева е отхапала от плода и така нататък... Болни сме!

loveca777
01-13-2012, 17:29
ама повечето жени наистина са такива бе ;D

npp
01-13-2012, 20:08
проблема идва от това че човешката религия обръква нещата, от една страна те изискват от всички да се женят и омъжват, а от друга проклинат сексът и го запрещават, те превърнаха и продължават да превръщат сексът в ад, и затова сега трудно се намират жени, които да обичат съвършенно мъжете, и мъже, които да обичат съвършенно жените, и това е съвсем разбираемо, след всички болести предавани по полов път, сексуални усложнения и нежелана бременност, несъответствия в взаимоотношенията и неудовлетвореност, които неща именно човешката религия нанесе и продължи да причинява на цялото човечество, така че, сега е трудно да си намериш дори и една жена, с която да имаш нормален секс, а за другото да не говорим, за съжаление шантавите религиозни сектанти оскверниха целият свят с всякакви осквернения/проклетии/нечисти духове, защото бързат да презират сътворените от Св. Бог неща, като най-типичен пример в това отношение е сексът, понеже презирайки и проклинайки сексът, те оскверниха/проклеха всеки човек, тъй като всеки се ражда с полова система, понеже Бог е сътворява всеки човек с полова система в утробата(матката) на неговата майка, те оскверниха и физическите сетива, като казаха че били (цитирам) "пътища водещи към смъртта", и как прочие може Св. Бог още в самото начало да е направил човека с греховни сетива?!, нима Бог е грешник/неправеден?!, човешката религия е най-голямата "блудница", това е майката на всички осквернения/проклетии и на всички нечисти/зли духове/сили, и на мен ми се иска да има поне нормален но дори и добър живот за всеки човек, но как да го изходатайстваш след като Бог вижда неколцина Праведни, които ходатайстват за Спасение на всички човеци, а в същото време стотици милиони верчески/духовни беззаконици, и Той си казва: няма да угодя само заради неколцината Праведни, докато верческите/духовните беззаконици не се покаят?!

defender
01-13-2012, 20:49
Според Библията сексът е уместен и благословен само и единствено в брака.
Сексът трябва да бъде производно и израз на любовта.

Concussion
01-13-2012, 21:10
Според Библията сексът е уместен и благословен само и единствено в брака.
Сексът трябва да бъде производно и израз на любовта.

Дреме ми на кУра к'во пише в библията! Кажи ти какво мислиш, говори от свое име, не игнорирай въпроси. Какво само пляскаш някакви си неща, к'во пишело в библията не знам си к'во. Пиши като нормален човек използвайки свои думи!

defender
01-13-2012, 21:25
аз мисля, че Библията е права, но до колко човек успява да се пребори с изкушенията е друг въпрос.

npp
01-13-2012, 21:43
Според Библията сексът е уместен и благословен само и единствено в брака.
Сексът трябва да бъде производно и израз на любовта.

е как така отново идваш да казваш че лишените сами трябва да си предоставят онова, от което са лишени?!, въобще ли не си взе никаква поука?!, как така ще отидеш да кажеш на лишените от всякаква храна сомалийчета сами да отидели да си намерят храна?!, що за отношение?!, все едно ако ти имаш нужда от готина мацка и си останал напълно лишен от ласките на такава, всеки от осигурителите на такива неща единствено да ти казва: "отиди и си намери", когато ти все пак си оставаш лишен от необходимото в това отношение?!, как ти се вижда ако не-дай-Си-Боже имаш нужда от медицинска помощ и всеки един лекар да ти казва: "излекувай се сам, ние няма да направиме нищо за теб"?!, едно е да изискваш нещо от друг, а друго е ти самият да работиш за осигуряване на необходимото му,

дори и самият Господ, Който е по-висш не само от всеки човек, но дори и от всеки ангел, е бил служител на спасението/осигуряването за всеки човек тук на земята като някакъв най-долен слуга, и никога не е предявявал изисквания към нито един от тях, нито е искал да царува/господарува деспотично над тях, а вие множество вярващи и до сега се държахте като някакви свръх диктатори, сякаш сте повече и от самият Бог Отец?!, Който макар и да е Богът на цялата вселена, никога не е правил нищо лошо на никой за разлика от вас, едно е да работиш за спасението/осигуряването на всеки човек от истинският Господ Бог, а друго да се обхождаш като някакъв надменен/деспотичен давач на акъл и заповедник на другите, кога ще се научите що значи "Милост искам, а не жертви/потърпевши"?!, кога ще започнете да бъдете Добри към човеците за Вечен Живот на всички одушевени?!, или те само любящите/симпатичните вам са ви братя/сестри, а другите не ги е създал един единственият истински Бог Отец?!, вярата е за да се спасява, а не за да се казва на всеки: "познай Господа/Бога", откъде накъде всеки човек да трябва да става професионален лекар/хирург?!, що за безумие?!, никъде в Св. Писание(сиреч, Библията) не се споменава за такова нещо всеки човек да бъде задължаван да става духовник/духовно лице/вярващ, но пише че има духовни служители и потребители, и че духовните служители трябва да се грижат за потребителите, а не обратното, как ти се струва това ако влезеш в супер/хипер маркета и там всеки служител на магазина да те кара да миеш, чистиш и транжираш стоката, а те в същото време само да шефстват?!, тя вярата е за онези, които имат любов да правят добрини на другите, а не за такива, които искат да получат облаги за себе си, Бог не иска користолюбци за духовни служители, в това отношение Той иска само всецяло отдадени на Неговото спасение/осигуряване за всички човеци, за какво са му кияци?!

"Но Исус ги повика и им каза: Вие знаете, че ония, които се считат за управители на народите, господаруват над тях, и големците им властвуват над тях. Но между вас не е така; а който иска да стане големец между вас, ще ви бъде служител; и който иска да бъде пръв между вас, ще бъде слуга на всичките. Защото наистина Човешкият Син не дойде да Му служат, но да служи, и да даде живота Си откуп за мнозина." Марк 10: 42-45,

"знае Господ как да избави благочестивите от напаст, а неправедните(т.е. а неправедните духовници/вярващи) да държи под наказание за съдния ден, а особено тия, които с нечисто пожелание следват плътските(т.е. сатанинските) страсти и презират властта. Смели и упорити, те не се страхуват да хулят славните същества; докато ангелите, ако и да са по-големи в мощ и сила, не представят против тях хулителна присъда пред Господа. Тия, обаче, като животни без разум, естествено родени, за да бъдат ловени и изтребвани, хулят за неща, които не знаят, и ще погинат в своя разврат(т.е. в своето верческо/духовно беззаконие)" 2 Петрово 2: 9-12

Cyandreamer
01-13-2012, 22:02
И на мен ми е кофти , че си некадърен и беден, но това е живота, хората - които ти правят живота по-лесен и по-хубав са с предимство, не мрънкалата.

npp
01-13-2012, 22:16
И на мен ми е кофти , че си некадърен и беден, но това е живота, хората - които ти правят живота по-лесен и по-хубав са с предимство, не мрънкалата.

ако за теб това е живота, в такъв случай съгласен ли си да бъдеш преселен в такъв свят, в който всички там си играят на тарикати и боклуци, но по начин, по който тарикатите е възможно да бъдат само 20% от общото население, и какво ще стане в един момент, ако някой по-кадърен от теб ти открадне мястото на тарикат, а ти отпадайки от обществото на тарикатите станеш един от боклуците, за които никой не ги е еня?!, а кога е имало такъв човек, който да иска да страда от неприятни или най-малкото непоносими за него незгоди?!, Той Бог не гледа на лице, на Него не Му трябват духовни служители, които искат да се ползват с предимство, защото Бог е Любов, което значи че Бог приема за духовни служители само онези, които обичат безусловно, а не такива, които чакат възнаграждение

"Как стана блудница верният град(т.е. вярата), Който беше пълен с правосъдие! Правда обитаваше в него, а сега - убийци. Среброто(т.е. словото) ти стана шлак; Виното(т.е. благодатта) ти се смеси с вода(т.е. с неправда). Твоите князе(т.е. духовни служители) са бунтовници и съучастници на крадци(т.е. служители на запустението/разорението); Всеки от тях обича подаръци и тича след възнаграждения; Те не осъждат право(т.е. те не се грижат добре за) сирачето(т.е. за невярващите), Нито дохожда при тях делото на вдовицата(т.е. нито се грижат праведно за проблемните духовници/вярващи). Затова, казва Господ, Иеова на Силите, семогъщият Израилев(т.е. истинският Господ Бог): Ах! ще се облекча от противниците Си, И ще отдам възмездие на враговете Си;" Исая 1: 21-24,

"Внимавайте да не вършите делата на правдата си пред човеците, за да ви виждат; инак нямате награда при Отца си, Който е на небесата. И тъй, когато правиш милостиня, не тръби пред себе си, както правят лицемерите по синагогите и по улиците, за да бъдат похвалявани от човеците; истина ви казвам: Те са получили вече своята награда." Матей 6: 1-2

Cyandreamer
01-13-2012, 22:23
Npp, приказвах за автора, твоето мнение даже не го видях, сорех.

npp
01-13-2012, 22:26
Npp, приказвах за автора, твоето мнение даже не го видях, сорех.

в такъв случай и аз съжалявам

MojoJojo88
01-14-2012, 07:50
^ ти нали веднъж каза, че уж си мъж .................. а се изразяваш като жена

а размера важен ли е? (на портфейла имам предвид, но може и за другото)

Единствения случай, в който е важен размера на портфейла е, когато тръгваш да създаваш семейство. Тогава с еднаква сила са важни и този на жената, и този на мъжа. Не за друго, ама едно семейство не се крепи само на любов (за съжаление). Когато трябва да плащаш сметки, да плащаш храна, да гледаш дете и домакинство, щеш не щеш, ще се загледаш във финансовото състояние на партньора си...

Concussion
01-14-2012, 10:45
Ама много ясно, че "размерът на портфейла" е от значение, при това от немалко значение! Няма как да се захвана с някакъв мръшляк, още повече ако не виждам че прави нещо, труди се да излезе от калта, а се занимава с глупости и си вика "Абе, здраве да е". Аз не бих тръгнала с такъв.

toad
01-14-2012, 17:01
Големи сте перфекционисти всички . Мъжете да са богаташи , жените да са манекенки. Други модели за вас няма ли?

Cyandreamer
01-14-2012, 17:11
Никой не го е казал, а не сме ние виновни, че единствено си праскал дебели и грозни, а самият ти си непроспериращ.
Умните имат пари и ги даряват . Другите са тъпи.

Concussion
01-14-2012, 17:38
Големи сте перфекционисти всички . Мъжете да са богаташи , жените да са манекенки. Други модели за вас няма ли?

Сигурно ти не ставаш за нищо и мязаш на това от аватара ти, само без коронката, и заради това си толкова недоволен.