PDA

View Full Version : Страх ме е ;( помогнете !! :(



kriisskaa
01-13-2012, 10:21
Здравейте... искам да кажа че съм на 13 и преди 4 дена ми дойде цикъла (не за пръв път) първите 2 дена не беше обилен но на 3ия и сега 4ия ден е много обилен през 30 минути сменях превръзката тъй като се беше напоила доста вече започнах да слагам големите с крилца или там както и наричате и те се напояват доста .. като усещам как ми тече и е гъсто ми се повдига :( .. а преди малко отидох да си я сменя и видях 1 топче тъмно червено и беше големичко като гумено беше .. беше плоско кръгло ..незнам какво е и много се притеснявам да не е някаква болест и ли нз... :( даже днес не ходих на у-ще защото мама и баба казаха '''няма да ходиш да не получиш някои кръвоизлив (ама то е много обилен) напълних цял кош с използвани превръзки и хартии.. ;( даже преди малко плаках да не да ми има нещо :( ;( моля ви кажете ми на вас случвало ли ви се е ? опасно ли е? ако е важно ще кажа че също имам и бяло течение ..

Leticcia
01-14-2012, 14:34
Случвало ми се е 2 или 3 пъти.Не е нищо сериозно, просто лигавицата ти се лющи и може би се е получило нещо, като рана.Щом трябва и през 10 минути ще си сменяш превръзките, не можеш да направиш нищо.Вземи си една лъжица мед-малко ще се регулира.Не е опасно, но наистина недей да бягаш или да вдигаш тежко, защото може да се получи кръвоизлив.Ако има още нещo, драсни ми ЛС :)

DisappointedDreamer
01-14-2012, 16:14
Не е опасно, и на мен ми се е случвало - свят също ми се завива и почвам да се потя все едно имам треска. Ще ти мине, просто недей да бягаш и да дигаш тежко, както вече казаха, лежи и почивай.

teddybearMV
01-14-2012, 17:53
Ако се притесняваш, отиди на гинеколог.

Fantomche
01-14-2012, 17:55
а топчето е съсирек кръв не се притеснявай те са абсолютно нормални

teddybearMV
01-14-2012, 18:22
Ама все пак, ако гвойта майка си мисли, че няма да ходиш на училище по 7 дни всеки месец... отиди на лекар, ако нещо те притеснява.

PullMeCloser
01-14-2012, 18:54
Не е нужно да е по 7 дни. Цикъла ми е отвратителен, повръщам, вдигам температура и не мога да мръдна от болка. НЕ е особено обилен, но е ужасно,ужасно,ама ужасно болезнен. Главно първите 2 до 3 дни. От около 1 година не е бил чак толкова ужасно болезен, че да не мога да отида на училище,но преди това всеки месец пропусках по 2-3 дни. И не е чак толкова сериозно.
Иначе това, което описваш, е съсирек.

teddybearMV
01-14-2012, 19:24
Не е нужно да е по 7 дни. Цикъла ми е отвратителен, повръщам, вдигам температура и не мога да мръдна от болка. НЕ е особено обилен, но е ужасно,ужасно,ама ужасно болезнен. Главно първите 2 до 3 дни. От около 1 година не е бил чак толкова ужасно болезен, че да не мога да отида на училище,но преди това всеки месец пропусках по 2-3 дни. И не е чак толкова сериозно.
Иначе това, което описваш, е съсирек.
Да повръщаш и да вдигаш температура не е нормално при цикъл. Ако не вярваш попитай гинеколог. Повечето жени нямат такива проблеми, дори плуват и спортуват по време на цикъл. Освен това сега си още ученичка, можеш да си отсъстваш колкото искаш, но.. като мине някоя друга годинка и се наложи да работиш?! Кой сериозен шеф и сериозна институция ще те остави на работа, ако често отсъстваш по няколко дни.
Дано с времето да се оправи.

DisappointedDreamer
01-14-2012, 21:33
Повръщането и температурата са напълно нормални при цикъл при някои жени.

"Понякога се наблюдават и редица смущения, като например в храносмилателната система: намаляване на апетита, отвращение от някои храни, гадене, повръщане, диария или запек. Може да се установи ускоряване на пулса, сърцебиене и пр. Често се срещат признаци на вазомоторна нестабилност, изразяваща се в чувство на топлина, обилно изпотяване и пр. Само около 16 - 18 % от жените нямат никакви оплаквания."

Вземете прочетете малко. Писна ми да чета глупости за цикъла, казани от момичета, които имат такъв.

teddybearMV
01-15-2012, 10:31
Повръщането и температурата са напълно нормални при цикъл при някои жени.

"Понякога се наблюдават и редица смущения, като например в храносмилателната система: намаляване на апетита, отвращение от някои храни, гадене, повръщане, диария или запек. Може да се установи ускоряване на пулса, сърцебиене и пр. Често се срещат признаци на вазомоторна нестабилност, изразяваща се в чувство на топлина, обилно изпотяване и пр. Само около 16 - 18 % от жените нямат никакви оплаквания."

Вземете прочетете малко. Писна ми да чета глупости за цикъла, казани от момичета, които имат такъв.
Думата понякога означава, че не се среща често и ако не вярваш в това, че не е нормално, отиди на гинеколог и му кажи, че е нормално да имаш повръщане и диария при цикъл. Дори в указанията на тампоните пише, че тези симптоми, плюс световъртеж, са характерни за СТШ и ако се появят трябва незабавно човек да се обърне към лекар.
Нищо нормално няма в това.

teddybearMV
01-15-2012, 10:39
Освен това, това си го взел от уикипедия, а там за въпросните проценти става дума за предменструален синдром. Не правиш разлика между двете, а и си ги нагласяш както ти е удобно..не е честно така, послъгваш малко..

пAteNцЕ
01-15-2012, 10:44
ами топчето да не е яйцеклетката o.O оф ами пробвай с витамин С може да намали малко ама не да изпиеш целото пакетче ами вземи там нормална дозичка (малко)