PDA

View Full Version : Щастливи ли сте?



D1esel
01-13-2012, 10:22
Аз като цяло не се чувствам щастлив. Имам си и причина заради това. Според мен повечето хора по света са като мен. Но като че ли, повечето тийнейджъри и млади хора като цяло са щастливи и позитивни, което е много добре. Вие какво мислите по въпроса? И най-важното, щастливи ли сте?

EinGutesKind
01-13-2012, 10:31
Щастлив съм доколкото е възможно, но и проблеми не липсват :(

D1esel
01-13-2012, 10:33
Щастлив съм доколкото е възможно, но и проблеми не липсват :(

Kакви проблеми имаш ти?

EinGutesKind
01-13-2012, 10:37
Всеки има малко или много

KumchoValcho
01-13-2012, 10:45
Като цяло не съм щастлив. Имам разни емоционални проблеми, бих казал, че живея в непрестанен страх и притеснение и всичко заради спомени, от които не желая да се освободя. Но някой ден, ще мога да кажа, че съм доволен от живота си 8-)

D1esel
01-13-2012, 10:47
Като цяло не съм щастлив. Имам разни емоционални проблеми, бих казал, че живея в непрестанен страх и притеснение и всичко заради спомени, от които не желая да се освободя. Но някой ден, ще мога да кажа, че съм доволен от живота си 8-)

В какво се изразява този страх и какви са тези спомени? Ако искаш, недей да конкретизираш, а просто кажи нещата по-общо.

BrainlessROCKBABY
01-13-2012, 10:55
Пич, защо темата е в кофата? Според мен е доста важна (:
Сравнително да, особено като се замисля, че милиони хора по света са в стотици пъти по зле от мен и нямам право да се оплаквам. Имам страхотно семейство, добри приятели, не ми липсва любов и внимание, естествено имам разни проблеми и ядове, но са твърде незначителни в сравнение с това, колко по-тежко би могло да бъде всичко. Имам късмет, че съм се родила в нормални условия, а не например да са ме изоставили в някой дом - все пак човек не си избира родителите.

PainMonopoly
01-13-2012, 13:00
Сравнително да, особено като се замисля, че милиони хора по света са в стотици пъти по зле от мен и нямам право да се оплаквам.

Мен това не би могло да ме накара да бъда щастлив, когато не съм.

Аз в момента съм сравнително здрав, имам храна, вода, ток, интернет, подслон, парно, но пък съм доста далеч от това да бъда щастлив.

D1esel
01-13-2012, 13:11
Не очаквах толкова много хора да твърдят, че не са щастливи! Наистина! Според вас защо толкова много от вас твърдят, че имат всичко, а не са щастливи? Какво пречи на нас, нормалните хора, да бъдем щастливи? Ако имахте повече пари, по-сигурни ли щяхте да се чувствате?

supersonic0
01-13-2012, 13:17
И аз не съм особено щастлив, но все пак гледам да съм доволен и от това, което имам, тъй като има много хора с далеч по-големи проблеми. Това за парите не мисля, че те правят човека по-щастлив, но определено доста по-сигурен.

D1esel
01-13-2012, 13:27
И аз не съм особено щастлив, но все пак гледам да съм доволен и от това, което имам, тъй като има много хора с далеч по-големи проблеми. Това за парите не мисля, че те правят човека по-щастлив, но определено доста по-сигурен.

A не са ли спокойстието и сигурността това, което ни прави щастливи?

PainMonopoly
01-13-2012, 13:30
Не очаквах толкова много хора да твърдят, че не са щастливи! Наистина! Според вас защо толкова много от вас твърдят, че имат всичко, а не са щастливи? Какво пречи на нас, нормалните хора, да бъдем щастливи? Ако имахте повече пари, по-сигурни ли щяхте да се чувствате?

Съвсем естествено е да не сме щастливи през цялото време. Когато не сме щастливи, работим по-усърдно за да станем и по този начин се учим и ставаме по-уверени.

Парите са само един аспект, защото е крайно неприятно да трябва да си броиш стотинките и да трябва да мажеш филии за обяд и вечеря. Но ако имам пари да ям нормално, да си плащам сметките и да излизам, бих бил задоволен, не съм свикнал на лукс и съответно не ми трябва такъв. Друг може и да му трябват повече пари.

За мен лично е важно също така:
- да съм здрав
- да ми върви следването докато още следвам
- да имам работа и да ми върви в нея
- да бъда доволен от жилището си, което включва да бъде достатъчно чисто и да ми осигурява достатъчно уединение; към това включвам да нямам проблеми с компа, защото прекарвам достатъчно време на него и ми задоволява нуждите за комуникация и знания
- да имам пълноценен социален живот
- да имам пълноценен любовен живот

supersonic0
01-13-2012, 13:31
Ами всъщност не само, на всеки е ясно, че парите не правят човека щастлив. Сега ще ти кажа кое ме смущава и е едно от главните неща, поради които не съм щастлив.

http://vbox7.com/play:59214e5c&al=2&vid=8563151

http://vbox7.com/play:f0b727e6f9

Кажи това, което се пее в двете песни не е ли истина и ако не беше така, нямаше ли всички тук да се чувстваме много по-добре и по-щастливи?

D1esel
01-13-2012, 13:32
Съвсем естествено е да не сме щастливи през цялото време. Когато не сме щастливи, работим по-усърдно за да станем и по този начин се учим и ставаме по-уверени.

Парите са само един аспект, защото е крайно неприятно да трябва да си броиш стотинките и да трябва да мажеш филии за обяд и вечеря. Но ако имам пари да ям нормално, да си плащам сметките и да излизам, бих бил задоволен, не съм свикнал на лукс и съответно не ми трябва такъв. Друг може и да му трябват повече пари.

За мен лично е важно също така:
- да съм здрав
- да ми върви следването докато още следвам
- да имам работа и да ми върви в нея
- да бъда доволен от жилището си, което включва да бъде достатъчно чисто и да ми осигурява достатъчно уединение; към това включвам да нямам проблеми с компа, защото прекарвам достатъчно време на него и ми задоволява нуждите за комуникация и знания
- да имам пълноценен социален живот
- да имам пълноценен любовен живот

Съгласен съм :)

NightGuardian
01-13-2012, 13:33
щастлив съм , но съм далеч от пълното щастие. :)

D1esel
01-13-2012, 13:39
Ами всъщност не само, на всеки е ясно, че парите не правят човека щастлив. Сега ще ти кажа кое ме смущава и е едно от главните неща, поради които не съм щастлив.

http://vbox7.com/play:59214e5c&al=2&vid=8563151

http://vbox7.com/play:f0b727e6f9

Кажи това, което се пее в двете песни не е ли истина и ако не беше така, нямаше ли всички тук да се чувстваме много по-добре и по-щастливи?

Много мога да говоря по този въпрос. Ако започна сега обаче, просто няма да се спра. :D Затова ще обобщя накратко! Слави прави тази песен не защото го е*е за държавата, а защото Бойко Борисов не му е цепил басмата, когато е искал и той да се набута в политиката. Мисля, че на всички това е ясно. А иначе съм съгласен с текста на песента. Но държавата ни е така, защото българите са такива в голямата си част. По мои наблюдения над 80 процента от българите са озлобени, необразовани, невъзпитани, мързеливи, завистливи, не умеят да си правят сметката за каквото и да е било, а на всичкото отгоре са и безкрайно нагли и нахални! Затова държавата ни е такава! За всичките тези негативни качества, които изброих великите българи имат само едно оправдание - "бедни сме". А бедността изобщо не е оправдание за това да си невъзпитан и злобен! Има разбира се едни 20 процента, които са изключително свестни хора! Наистина изключителни! Дано станем по-силни и да надделеем над простотията и чалгата! (Не чалгата като музика, а като поведение)

D1esel
01-13-2012, 13:39
щастлив съм , но съм далеч от пълното щастие. :)

Такова няма по принцип, да знаеш :D Но щом си щастлив - евалата! Ти си първият, който го казва в тази тема, за което ЕВАЛА! :)

supersonic0
01-13-2012, 13:42
Да, вярно е, че народа ни е доста прост (по-голямата част) Не може на фона на цялата тази мизерия всичко ново да бъде изпочупвано за отрицателно кратко време и не само това... То ако почнем да изброяваме всичките проблеми на държавите ни няма да ни стигнат 1-2 дена :D Просто манталитета на българина е такъв, той знае, че каквото и да направи остава безнаказан. Защо в държава като Германия например няма такива вандализми?! Доста далеч сме от тази държава все пак, че да се сравняваме с нея. Но това, за държавата ни е дълга тема. Не съм крайно щастлив, но може да се каже, че съм доволен от живота си, до колкото е възможно. Разбира се може и повече, може и по-малко, но съм свикнал да се стремя към по-хубаво, а не да гледам и да се сравнявам с тези, които са по-зле от мен :d

D1esel
01-13-2012, 13:46
Да, вярно е, че народа ни е доста прост (по-голямата част) Не може на фона на цялата тази мизерия всичко ново да бъде изпочупвано за отрицателно кратко време и не само това... То ако почнем да изброяваме всичките проблеми на държавите ни няма да ни стигнат 1-2 дена :D Просто манталитета на българина е такъв, той знае, че каквото и да направи остава безнаказан. Защо в държава като Германия например няма такива вандализми?! Доста далеч сме от тази държава все пак, че да се сравняваме с нея. Но това, за държавата ни е дълга тема. Не съм крайно щастлив, но може да се каже, че съм доволен от живота си, до колкото е възможно. Разбира се може и повече, може и по-малко, но съм свикнал да се стремя към по-хубаво, а не да гледам и да се сравнявам с тези, които са по-зле от мен :d
Вандализмът го има и в Германия. С разликата, че там хората с негативния характер са 20 процента, а другите 80 за кутливирани. Тук е тъкмо обратното. Затова сме и на такова дередже. И дано не прозвучи цинично, не съм такъв човек, но мисля, че ако не е бил Бай Тошо да построи панелките, които иначе българинът толкова много не поддържа и хули, по-голямата част от българите още щяха да ходят до тоалетна на двора. Съжалявам, но е истина.

NqkfaNikakva21
01-13-2012, 15:25
Не, но предвид обстоятелствата се чувствам добре.

M215
01-13-2012, 15:36
На такъв въпрос не може да се отговори.

pitfall
01-13-2012, 16:01
Щастлива съм, да.

Oy7ofCon7roL
01-13-2012, 16:03
не , иич даже

OnlyGirl
01-13-2012, 16:18
Много хубава тема. :)
Истината е, че вие сами избирате дали да бъдете хепи или да не бъдете. В смис, прочетох че KumchoVulcho `живее в стрес от спомени` или нещо от този род. Според мен това не е изобщо .. не знам, правилно?! Няма никакъв смисъл, да се тревожиш за миналото си, по простата причина че не можеш да го промениш.
Глупаво е да се тревожиш и за бъдещето си понякога, защото то е само една фантазия.
А миналото не може да го промениш.
Бъдете щастливи, опитайте, по - убаво е.

Според мен също така е върха на глупустта да `чакаш` да си щастлив.
Някъде бях чела някакъв пример, ще го дам сега същия, защото съм инвалид в обясняването.
Да речем вземате заплата на 30то число всеки месец. И в края на месеца, се убеждавате че щом дойде 30ти ще бъдете щастливи. Аз лично осъзнах че го правя, в смисъл често си казвах `Нямам търпение да се махна от тук, ще си имам собствено лично пространство и бла бла` . Истината е, че няма по-подходящо време от СЕГА да сме щастливи. Всеки ден правете нещо което ви прави щастливи, усмихвайте се повече, четете оптимистични неща и т.н. и т.н. Стига само да напишеш няколко ключови думи в нетО и ще ви излезнат нооооооооооого резултати за това което говоря сега, за това не мисля че има нужда да продължавам, схванахте ми мисълта ( изключително се надявам да сте схванали поне мъничко ) .

И да , много много съм щастлива ^-^ :)

D1esel
01-13-2012, 16:34
Много хубава тема. :)
Истината е, че вие сами избирате дали да бъдете хепи или да не бъдете. В смис, прочетох че KumchoVulcho `живее в стрес от спомени` или нещо от този род. Според мен това не е изобщо .. не знам, правилно?! Няма никакъв смисъл, да се тревожиш за миналото си, по простата причина че не можеш да го промениш.
Глупаво е да се тревожиш и за бъдещето си понякога, защото то е само една фантазия.
А миналото не може да го промениш.
Бъдете щастливи, опитайте, по - убаво е.

Според мен също така е върха на глупустта да `чакаш` да си щастлив.
Някъде бях чела някакъв пример, ще го дам сега същия, защото съм инвалид в обясняването.
Да речем вземате заплата на 30то число всеки месец. И в края на месеца, се убеждавате че щом дойде 30ти ще бъдете щастливи. Аз лично осъзнах че го правя, в смисъл често си казвах `Нямам търпение да се махна от тук, ще си имам собствено лично пространство и бла бла` . Истината е, че няма по-подходящо време от СЕГА да сме щастливи. Всеки ден правете нещо което ви прави щастливи, усмихвайте се повече, четете оптимистични неща и т.н. и т.н. Стига само да напишеш няколко ключови думи в нетО и ще ви излезнат нооооооооооого резултати за това което говоря сега, за това не мисля че има нужда да продължавам, схванахте ми мисълта ( изключително се надявам да сте схванали поне мъничко ) .

И да , много много съм щастлива ^-^ :)

Много добре мислиш. Но не обвинявай все пак Кумчо Вълчо. Има неща от миналото, които си остават и в настоящето. ;)