PDA

View Full Version : Възможно ли е?



shpekovsalam
01-13-2012, 15:07
Всичко започва с това, че трябва да изучавам втори чужд език в новото(тогава) училище. Учил съм 1 година и половина Руски във старото. Реших да пиша Немски. Започва годината и започва и Немският(и проблемите). Първо, че колкото и да уча НЕ МОГА! Просто не мога да запомня елементарни знания. Да уточня, че по Английски имам 6! ;) Второ, учителката ни е твъъъърде стриктна, а аз съм твъъъърде неук! Трето, часовете са скучни и тя пита само момичетата(сигурно е за добро) :D Та въпросът ми е мога ли да се преместя да изучавам Руски? Късно ли е? Ако е възможно, каква е процедурата? Сложна ли е? Какво трябва да се направи? Кога? Знам, какво ще кажете: "Ееееми.... сам си си виновен" и т.н. Ами не е това случаят!! Моля ви, отговорете ми коректно! Благодаря! :)

П.П: Все още не е свършил I срок!

tomboy
01-13-2012, 15:37
Eм отиваш при директорката с родител и я молиш да те премести 2 срок в клас с руски . Ако нямате в даскалото такъв обаче не знам ...

shpekovsalam
01-13-2012, 15:42
Eм отиваш при директорката с родител и я молиш да те премести 2 срок в клас с руски . Ако нямате в даскалото такъв обаче не знам ...

Има, има! Проблемът е, че аз вече имам 2 оценки по Немски. Няма ли да е проблем първият срок да имам по Немски, пък вторият да имам по Руски? Как ще се оформи годишната оценка? Някакви изпити трябва ли да се държат? Съжалявам за тоновете въпроси! :(

thebigsmile
01-13-2012, 19:26
Мисля че няма да можеш. По-миналата година едно момиче от групата по Немски искаше да се премести, но не и позволиха, защото вече се е била записала и е имала оценки. Но не знам по-добре да попиташ.

tomboy
01-13-2012, 19:56
Има, има! Проблемът е, че аз вече имам 2 оценки по Немски. Няма ли да е проблем първият срок да имам по Немски, пък вторият да имам по Руски? Как ще се оформи годишната оценка? Някакви изпити трябва ли да се държат? Съжалявам за тоновете въпроси! :(

Няма проблем . Ами не знам да ти кажа , така де , не ми се е случвало да се местя в друг клас , но според мен би трябвало да може !..По всяка вероятност (ако е възможно де , вс. у-ща си имат политика за тези неща) обаче ще те накарат да държиш приравнителен по руски ...Годишната оценка не съм сигурна , но познавам хора , които са се местили в други училища с др . езици и са нямали проблем , но навсякъде е различно . Предполагам обаче , че ако тази година не стане , може др уч. година да ти удовлетеорят молбата !.Айде късмет!,,;)

shpekovsalam
01-14-2012, 07:58
Благодаря!