PDA

View Full Version : Местим се в друга държава...



fdfdsfdsa
01-13-2012, 15:48
Първо здрасти на всички! С родителите ми ще се местим в друга държава сега като завърша(последна година ми е) но проблема е че... не учих през годините и дипломата ми се очертава точно 3.00 и първия срок тази година се провалих... Съмнявам се там да ме приемат с 3, камо ли да работя нещо нормално. Не искам да гледам стари хора и или да работя като чистач...
Първия ми въпрос е към хората, които са завършили и учат в чужбина или имат приятели там, а въпроса е: в университетите в чужбина приемат ли с тройка?по-точно в Англия?
Втория ми въпрос е, ако на матурите изкарам високи оценки мога ли да кандидатствам само с тях?

webmast3rche
01-13-2012, 15:52
Ако имате пари, пробвай така някъде.... частно училище може би??

fdfdsfdsa
01-13-2012, 16:15
това означава ли че няма надежда за мен? Що да не ме приемат с тройка ако има свободни места... Да предположим че не ме приемат. Мога ли да работя нещо нормално там? Смисъл да почна курсове за работа без да съм учил в университет...и да си работя по професията? (think)

TheBeliever
01-13-2012, 18:20
Преди минималната оценка от диплома, с която можеше да се кандидатства беше 4. За да си сигурен трябва да провериш изискванията за конкретните университети. Освен това ти трябва сертификат за език, като всеки университет си имам допустим минимум и за него.

Курсове за квалификация се предлагат навсякъде. Но не очаквай с няколко курса да излезеш инженер, примерно. Работа за нискоквалифицирана работна ръка се намира. Стига да си работлив и упорит.

scrooper
01-13-2012, 20:11
Еее, кофти... Пишеш грамотно, ако се постараеш, ще изкараш към 6 на матурата по БЕЛ, което ще ти вдигне дипломата. Ако можеш да изкараш към 6 и на втората матура, както и ако тази година завършиш с 5, ще докараш диплома над 4 :) и все ще си намериш някой колидж. Ако се разучиш сериозно сега и се държиш добре с даскалите ти, ще се справиш. Все пак от тоя сега си определяш бъдещето.

Nakadah
01-14-2012, 05:54
Винаги има начин! Ако търсиш ще намериш!

anonymous708973
01-14-2012, 07:16
Еее, кофти... Пишеш грамотно, ако се постараеш, ще изкараш към 6 на матурата по БЕЛ, което ще ти вдигне дипломата. Ако можеш да изкараш към 6 и на втората матура, както и ако тази година завършиш с 5, ще докараш диплома над 4 :) и все ще си намериш някой колидж. Ако се разучиш сериозно сега и се държиш добре с даскалите ти, ще се справиш. Все пак от тоя сега си определяш бъдещето.

Да бе, и кое му е грамотното на писането?! Елементарни правописни грешки - пълен член не знае къде се пише.

fdfdsfdsa
01-14-2012, 20:51
Добре хора... може ли някой да ми каже,как се изчислява общия успех с матурите?

TheBeliever
01-14-2012, 21:01
Каква гимназия завършваш?

scrooper
01-15-2012, 15:40
http://91neg.bg/za-uchenici-i-roditeli/formirane-na-bal/