PDA

View Full Version : Ревност и пак ревност



rozko
01-14-2012, 13:15
Добър ден на всички ! :) Пиша тази тема във връзка с един мой проблем. Имам си приятелка от година и половина, която много обичам. Тя също ме обича много. В началото първите 6 месеца бяха ужасни, особено за мене, после тя се влюби в мене и нещата от тогава до сега са прекрасни, постоянно сме заедно, ходим на училище заедно, прибираме се заедно, учим заедно и т.н. Проблема е че когато не е с мене я ревнувам много силно, ако излезе с приятелка или отиде на кафе, или каквото и да е друго, изпитвам тези ужасни чувства. Проблема е, че това не е от месец или два, а от началото на връзката. Това е ужасно. Живея в някакви ужасни страхове да не я загубя. Няма поводи да я ревнувам, но въпреки това го правя. Не знам какво вече да сторя. Моля ви дайте ми някакви съвети. Искам да помогна на себе си. Не може да продължавам така. :|

anonymous708973
01-14-2012, 13:20
Не си висете на главата нон-стоп. Свикнал си постоянно да е край теб и като не е, си представяш кое от кое по-ужасни неща.

На колко сте и говорили ли сте за този проблем?

rozko
01-14-2012, 13:25
Ми да говорихме, съвсем на скоро. И 2мата сме на 16.

SisiStrange
01-14-2012, 13:37
Ще я загубиш наистина, ако продължиш така.

Не можеш да искаш от нея да седи само с теб или да е винаги вкъщи на дивана, когато те няма. Така не може.

Излизай и ти с твоите приятели и стига си мислил глупости.

FuCKkK13
01-14-2012, 13:38
ако не искаш да я губиш - спри да я ревнуваш.. на 16,когато си толкова дълго с някой би трябвало вече да си проумял,че е твой и че е доказал любовта си към теб и да не го ревнуваш.. във всяка връзка има по малко ревност (има хора,които ще отрекат,но това е друг въпрос- просто някой не искат да си признаят) и за съм ЗА да прекарвате малко по малко време заедно.. и за да го преодолееш по лесно..не правете така - за да не сте заедно само тя излиза с приятели или само ти.. когато тя е навън с приятелки и ти бъди с приятели,за да не стоиш и нон стоп да мислиш къде е с кой е какво прави,що да не и се обадиш,много време е навънка (въпреки че няма да е много така ще си мислиш,защото си свикнал да си постоянно с нея).. просто първо можете да си определите 1 ден в седмицата за приятели.. т.е. през този ден се виждате примерно преди и след училище,а вечер или когато излизате сте изцяло с приятели - без да сте заедно.. после го направете това 2 пъти в седмицата... и така докато не свикнете (само да не стане пък после така,че изобщо да не се виждате :? ) .. просто да е г/д. всичко равно - време с приятели,семейство,ваше време и така.. или пък някоя вечер излезте с твоята компания,другата с нейната - пак ще сте заедно,но с други хора - т.е. няма да сте сами и това също ще помогне :) успех :)

supersonic0
01-14-2012, 13:42
Ще я загубиш наистина, ако продължиш така.

Не можеш да искаш от нея да седи само с теб или да е винаги вкъщи на дивана, когато те няма. Така не може.

Излизай и ти с твоите приятели и стига си мислил глупости.

Това е. :) :)

TheBeliever
01-14-2012, 14:41
За да си толкова ревнив явно си несигурен в себе си. От там идва и този непрестанен страх да не я загубиш. Трябва да приемеш, че щом тя е с теб толкова време, значи наистина иска да бъде с теб. Направила е своя избор, обича те и т.н.

Когато си сигурен в себе си и в партньора си няма да го има тоя непрестанен страх и безпричинната ревност.

DANNYYYYY
01-26-2012, 14:51
Ревността е едно нормално чувство, особено когато наистина обичаш този човек.. но понякога тя става непоносима и едва ли не подобна на престрастяване,вманиачава е и т.н. Давай го по-спокойно... знам, че не е лесно, защото и аз си падам ревнива... но по този начин измъчваш единствено себе си и приятелката си... защото в един момент ще й станеш като навик...и просто няма да й е толкова приятно да излиза с теб, защото едва ли не я задушаваш и я ревнуваш от въздуха...буквално... Бори се със себе си..знам, че ще е трудно, но се стимулирай, че по този начин правиш добро за връзката ви и нейното бъдеще. Успех! Не се предавай! :)

fenasf
01-26-2012, 16:52
Я се осъзнай бе. От това няма смисъл.

fenkaaa
01-26-2012, 22:14
Бившия ми приятел е същия.Точно поради тази причина ме загуби и не само.

Seattle
01-26-2012, 22:36
Фенке дай аз да та зема, аз не съм такъв ;)

Hukuu
01-26-2012, 22:59
Фенке дай аз да та зема, аз не съм такъв ;)

Време за реклама... ?

По темата: Ако за това време не си опознал нея и приятелите и започни да го правиш (макар и малко късно) и горе посочената идея да излизате заедно с твоите и нейните приятели е най-добра, но все пак както и тя така и ти трябва да си оставяте време, в което да не сте заедно, просто ще свикнеш постоянно да е до теб(ако вече не си) и представи си тя иде някъде за седмица 2 ? месец? нищо няма да можеш да правиш през това време, защото тя ще е в мислите ти постоянно... Щом е с теб толкова време значи има нещо, което я държи при теб( да предположим са чувства макар, че варианти много), а и не забравяй, че тя ако реши да ти изневери и ти да не разбереш ще го направи.. всеки го може това въпроса е да имаш доверие на човека до теб иначе смисъла се губи, започват проблемите и рано или късно на 1ния му писва.. ;) Просто и гласувай малко повече доверие ;]

Seattle
01-27-2012, 04:41
Стиа с тез заучени лафове, дай нещо ново (ако можеш).

xXxMixXx
01-28-2012, 15:04
Спри да я ревнуваш. (или поне се опитай) Особено при факта, че тя не ти дава повод за това. Докато тя не е с теб се разсейвай с нещо, излизай с приятели, тръгни на уроци по нещо (например).

SmilezZz
01-28-2012, 15:17
Ще я загубиш , ако продължаваш по тоя начин. Сам каза, че не ти дава никакви поводи за ревност, доказали сте си , че сте сериозни един към друг, и се обичате !

Поговорете си по тоя проблем.

Излизайте и по отделно. Тя с техните си приятели , ти - с твоите. Не може непрекъснато да сте заедно.

Gllory
01-28-2012, 20:22
И аз съм така. Няма какво да направиш, от ревността спасение няма за съжаление. "Ревнивият не страда, заради това, което вижда ... А заради това, което си представя!"

Dying
01-29-2012, 10:08
Защо докато тя не е с приятелка, не излезеш и ти с някой приятел.. или нямаш такива, защото прекарваш 24/7 с нея?...