PDA

View Full Version : Крака



ebemise
01-14-2012, 15:12
Здравейте, та имам една година стаж в фитнеса, бях почнал да тренирам миналата година г/д по това време, но въобще не обръщах внимание на краката, най-много веднъж в месеца да съм ги тренирал и то една тренировка....Та искам да ми кажете г/д какви упражнение да правя...Не съм от голямо на селено място, даже въобще не е голямо и фитнеса не е от най-големите и правех крака на гладиатор-а , там разгъване 6-7 серий и малко корем и тва ми беше тренировката за крака която правех един път в месеца...демек нищо, сега почнах да наблягам на краката но треньора не ми дава да правя клекове и такива работи, и не знам кво да правя...мога само на гладиатора да правя и другото е да бягам на плажа...дайте някакви идеи.. ;х


П.С. на 15 години съм

HolyShit
01-14-2012, 15:59
Кажи на треньора ти да смени професията..Повече ще му отива сигурно да ближе тоалетни чинии на някоя гара..
Прави клекове и хич не го слушай..

fenasf
01-22-2012, 08:44
Кажи на треньора ти да смени професията..Повече ще му отива сигурно да ближе тоалетни чинии на някоя гара..
Прави клекове и хич не го слушай..

Докато пишеш коментари мислиш ли изобщо или главата ти е завряна в гъза? За да прави клекове, трябва да научи техниката първо. Ако ги прави тия клекове така, че да си счупи колената след втората серия и аз не бих му дал.

HolyShit
01-22-2012, 11:28
Треньора трябва да му покаже как се прави упражнението.Иначе казах да вари да чисти тоалетни чинии или да прави свирки за 5 стинки на някоя гара......
Тва са от тия некадърни и прости треньори,които не им се занимава,защото има вероятност от контузия и следователно може да обвинят после него(за което ще е виновен,защото трябва да му покаже) Та най-лесно за него е да му показва някви изолиращи упражнения,където вероятно да се рани клони към 0 и всички да са доволни освен трениращия..

slicky
01-22-2012, 13:03
Много важна е техниката при клека. Може би само лег пресата и някакъв вид тяга могат да го сменят.

Chacho
01-22-2012, 13:08
Може треньора му да е по нещо друго и да не му дава да ги тренира, за да не си свали други показатели (скорост при спринт например).

HolyShit
01-22-2012, 16:50
Не бива споменато подобно нещо...Но клека няма да му свали скороста,така или иначе.. :)

Chacho
01-22-2012, 16:57
Зависи как го тренира и дали не прави нещо на други тренировки. Макар че и така да е, пак си прав, вероятно няма да му се отрази.