PDA

View Full Version : Моля ви за съвет!!!



ytorentka
01-14-2012, 18:20
Искам съвети какво да правя! Аз съм тинейджърка и живея при баба ми и дядо ми, защото майка ми и баща ми 12 години вече не си оправят къщата в която живеят! Къщата направо се руши! Но това е друга тема. Истинският проблем е, че почти не ми дават пари! Баба ми и дядо ми естествено не ме оставят и винаги имам това от което се нуждая, но пари от родителите си получавам единствено след много разправии (те винаги казват, че нямат пари, но съм сигурна, че не е вчрно понеже отглеждат 2 кучета, а майка ми пуши!) Най-лошото е, че дори детскте не ми ги дават а си ги вземат за тях, защото майка ми ги е сложила на една карта с други пари и картата си сди при нея! Освенвсичко това те ме мислят за някое малко дете - че ще се задоволя с много малко, че играя на улицата и още много други такива! И дори не осъзнават, че си имам гадже и т.н. Добре, че поне баба и дядо ме разбират и ме подкрепят! И така моля да ми кажете съвети какво да направя, защото вече не мога да издържам така! :(((

teddybearMV
01-14-2012, 18:25
Оплакване при социалните за да си взимаш детските, дано баба ти и дядо ти са живи и здрави и да ти помагат по-дълго.

Laana
01-14-2012, 18:40
Бъди благодарна на хората при които живееш (: .... иначе,поговори сериозно с родители си.Не живееш при тях,не полагат никакви грижи за теб.Редно е да получаваш парите които държавата ти отпуска.

ytorentka
01-14-2012, 19:14
често говоря за това с тях, но това довежда до големи раздори в семейството :(

Laana
01-14-2012, 19:24
В семейството?Не мисля че те са част от кръга в който живееш.Хората при които живееш са твоето семейство.Те не полагат никакви грижи за тебe.

ytorentka
01-14-2012, 19:38
в това си права, но веднъж се бяхме събрали всички и стана голям спор след като баща ми почна да си налага мнението какво и къде ще уча - искам или не! вика аз съм баща й и аз решавам! баба ми се застъпи за мен... и стана оле мале! беше направо ужас!

teddybearMV
01-14-2012, 20:13
в това си права, но веднъж се бяхме събрали всички и стана голям спор след като баща ми почна да си налага мнението какво и къде ще уча - искам или не! вика аз съм баща й и аз решавам! баба ми се застъпи за мен... и стана оле мале! беше направо ужас! Прекарвай възможно най-много време д баба си и дядо си, сигурна съм, че са добри хора, които ще направят всичко, което им е по силите за да си добре. Не се занимавай много с баща си. Щом дори не живееш с тях, просто си ограничи контактите с тях.

Nakadah
01-15-2012, 07:54
Така случайно да ти е хрумнало че родителите ти не те обичат и са се отказали от тебе и дядо ти и баба ти са били достатъчно добри че да те вземат? Защо си мислиш че на родителите ти им дреме за тебе? Няма какво да направиш!