PDA

View Full Version : Въпроси относно тичането.



supersonic0
01-15-2012, 15:02
Здравейте, имам няколко въпроса относно тичането и се надявам да се намери кой да ми отговори. Първият е, как мога да тичам по-бързо? И сега смятам, че си развивам доста добра скорост, но мисля, че това може да се подобри още. Ако тренирам или просто тичам с тежести, ще има ли някакъв ефект върху бързината? Вторият ми въпрос е правилното тичане ще спомогне ли повече за бързината? Не говоря за дишането, а за начина, по който стои тялото ми. Дишам правилно, но тичам така, както ми е удобно. Краката ми не са особено свити, ръцете ми не са на 90 градуса, както се счита за правилно и тялото ми е съвсем леко изнесено назад :D .

awerw
01-15-2012, 15:07
Техники тук няма много, практика трябва повече, тичаш, тичаш и тва е! Според мен по-добре тялото ти да е изнесено напред, добре е и да тичаш с тежести на краката, но тук има и друго, че като ги махнеш тежестите ще тичаш по-бързо, но пък няма да си свикнал да тичаш без тежести, има шанс да тичаш и с тежести и без, но тогава бързината ще намалее, а ако тичаш само с тежести, ще се увеличи доста, но пък като ги махнеш, може да ти е неудобно ли как да го кажа, няма да си свикнал без тежестите и ще ти създава проблеми.

supersonic0
01-15-2012, 15:10
Ами аз определено тичам много, така че практиката не липсва. А иначе тежестите могат ли да навредят с нещо освен с това, което казваш, че съм щял да се чувствам странно без тях. Мисля, че четох някъде, че били вредни и увреждали ставите.

slicky
01-15-2012, 15:20
Аз знам, че техниката при бягане е много важна и също обувките, с които бягаш. Това с тежестите са ми казвали, че носи проблеми.Има няколко книги, които мога да ти кажа относно бягане, обаче са на английски.

selenium
01-15-2012, 17:48
Малки тежести (до 2кг на крак) на краката няма да ти увредят нито стойката, нито тялото.
Друг е въпроса, че няма да постигнеш подобрение в бързината.

По-скоро почни да тичаш по височини или пресечени терени. Когато правиш обиколки на стадион/игрище е еднообразно и нито тялото ти, нито самия ти имате някакъв стимул. По-скоро влизаш в даден ритъм и свикваш да го поддържаш.

Всъщност ти защо и за какво искаш да ти качиш скорост? За спринтове 50-100-200м? Или средни разстояния, или дълги (над 9-10км). Чисто тичане или е свързано с някакъв спорт? Има разлика ...

supersonic0
01-15-2012, 18:00
Ами то за разстояния над 9-10 км. не ми трябва особено голяма скорост, тъй като няма как на макс да ги изтичам. Иначе става въпрос за спринтовете, мисля, че може да увелича скоростта си поне още малко. И става въпрос за футбол. А защо с тежестите да не се получи?