PDA

View Full Version : Виене на свят + причерняване



kriisskaa
01-16-2012, 14:26
Абе хора от няколко години все ми се вие свят и ми става лошо ...направо ми причирнява всичко това става за няколко секунди и после все едно нищо не се случило..загубвам всякакво равновесие и направо сякаш ще припадна..слава богу не съм припадала (да чукам на дърво) ама е ужасно мисля че имам ниско кръвно но не съм сигурна..знаете ли какво мога да направя по въпроса..?чувала съм за виното но не знам дали вдига кръвното или го понижава...? писна ми ужасно е.. :(

Steady
01-16-2012, 14:33
Преди няколко дена писах по подобен проблем. Ето провери ми темата цък (http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/508973-%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%8A%D1%80%D 1%82%D0%B5%D0%B6-%D1%88%D1%83%D0%BC-%D0%B2-%D1%83%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5)
А за виното - то вдига кръвното, концентрати като водка и ракия го понижават, но не ти препоръчвам да използваш алкохол за да се лекуваш :D

kriisskaa
01-16-2012, 14:37
Преди няколко дена писах по подобен проблем. Ето провери ми темата цък (http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/508973-%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%8A%D1%80%D 1%82%D0%B5%D0%B6-%D1%88%D1%83%D0%BC-%D0%B2-%D1%83%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5)
А за виното - то вдига кръвното, концентрати като водка и ракия го понижават, но не ти препоръчвам да използваш алкохол за да се лекуваш :D

аа спокойно аз си пия често най-вече вино :D щом го вдига когато ми причернеи ще пийвам малко .. :)

Steady
01-16-2012, 15:15
Хах и така може, баща ми даже ме съветваше в мен да си нося едно патронче с вино за лечебни цели :D

PullMeCloser
01-16-2012, 18:51
Ох, и аз имам ниско кръвно, на моменти не мога да ходя в права линия и всичко ми се върти. Дори повръщам, не мога да стоя права,ужасно е. Аз обикновено хапвам каквото и да е и ме оправя, много е гадно.

kriisskaa
01-17-2012, 14:16
мхм ужасно е ... :( аз само че не повръщам но ми се повдига

Marseille
01-17-2012, 18:31
Oлее, 1 път така ставам от фотьойла, и ми причерня, и бях изминал 3-4 метра, и се спънах във дивана... Пребих се като куче. Като паднах, както ми беше причерняло, така ми светна :D:D

kriisskaa
01-18-2012, 10:17
Oлее, 1 път така ставам от фотьойла, и ми причерня, и бях изминал 3-4 метра, и се спънах във дивана... Пребих се като куче. Като паднах, както ми беше причерняло, така ми светна :D:D

haha :D .....

miminka992
01-19-2012, 17:35
И аз имам абсолютно същия проблем... :О:О Точно като твоя... незнам защо така се получава.. наистина е много гадно :(

ImmortalSportFreak
01-19-2012, 20:53
Защо не се консултирате с личния лекар?

Hayashi
01-19-2012, 21:05
При мен се случва същото от ниско кръвно. Много помага черен шоколад. До 15-тина минути се усеща ефекта. Като цяло пише, че трябва да се яде повече захар, сол и месо.

Виното също ми помага, по половин чаша всяка вечер и забелязах, че много по-рядко ми причернява.

Coke
01-20-2012, 14:02
Ами като за начало си премери кръвното,когато ти стане така.И второ-посети лекар,защото може да има и по-сериозна причина за това.Храниш ли се нормално?

svetlidim
01-20-2012, 18:43
Най-честата причина за причерняването е нередовното хранене. Ако си на диета - спри я. Ако си слаба и се храниш добре, но пак ти причернява , това е защото в момента тялото ти расте и изисква повече храна от обикновено. Ще се наложи да увеличиш дневният прием на храна.
Дори и да си леко пълничка, пак трябва да се храниш добре. Намери друг начин да се справиш с излишните килограми, гладуването не е решение.
Носи си по един шоколад винаги и при най-малкия симптом на причерняване или гадене, седни и го изяж. Не е лошо всеки ден в голямото да си хапваш шоколадов десерт (вафла,кексче) след основната закуска.
Закуската е най-важна. Пропускането й може също да е причина.

kriisskaa
01-21-2012, 10:02
Най-честата причина за причерняването е нередовното хранене. Ако си на диета - спри я. Ако си слаба и се храниш добре, но пак ти причернява , това е защото в момента тялото ти расте и изисква повече храна от обикновено. Ще се наложи да увеличиш дневният прием на храна.
Дори и да си леко пълничка, пак трябва да се храниш добре. Намери друг начин да се справиш с излишните килограми, гладуването не е решение.
Носи си по един шоколад винаги и при най-малкия симптом на причерняване или гадене, седни и го изяж. Не е лошо всеки ден в голямото да си хапваш шоколадов десерт (вафла,кексче) след основната закуска.
Закуската е най-важна. Пропускането й може също да е причина.

ami slaba sum no apetita mi namalq neshto .. no towa go imam ot godini a predi se xranex dobre i pak mi prichernqwashe..nqmam aparat za kruwno ...ne sum na dieta i ne mislq da minawam :D

Hayashi
01-22-2012, 16:47
Значи не е лошо да си го измериш когато ти става така. А с родителите си говорила си за това?

lubovvv
01-23-2012, 16:08
тъй е....като пушиш цигари.....
Иначе имаш ниско кръвно

kriisskaa
02-13-2012, 20:57
тъй е....като пушиш цигари.....
Иначе имаш ниско кръвно

Ти пък откъде знаеш че пуша :D

lubovvv
02-14-2012, 10:13
предположих, понеже и аз съм била в подобно състояние когато пушех

banalka
02-15-2012, 10:42
както казаха, кръвното ти е ниско, само че не разбирам защо трябва да ходи на лекар, ниското кръвно не е болест :) всеки човек има различни нива на кръвното налягане - за едни 90 на 60 може да е нормално, на други 110 на 80 да им е ниско. моето по принцип беше 120 на 75, напоследък е 110 на 70/80. не е сложно да си го премерите само информативно.
точно такива са симптомите, когато ти падне кръвното - причерняване, прижълтяване, бучене в ушите, виене на свят, тежест в корема, топли вълни.
най-доброто решение е да пиете много вода, много много вода - тя поддържа нивото на кръвното, да седнете(най-добре да легнете) някъде, докато премине, както и трябва да ядете редовно - закуската е задължителна за хора с ниско кръвно, защото сутрин кръвното е по-ниско. хубаво е да се избягват и жегите лятото(пак казвам много вода или чайове-не течности като сок, а вода!!!). кръвното пада и когато сме в цикъл момичетата, затова когато имаме пмг трябва да се храним добре и да не се преуморяваме. :)
това, че като скочите от леглото и дивана е съвсем нормална реакция на тялото - когато сте в легнало положение (примерно спите) кръвта се съсредоточава в коремната кухина и като скочите прави изведнъж не достига достатъчно кръв до мозъка и ви причернява, прижълтява, почва да ви се вие свят или виждате звездички.. при мен ми се е случвало и да усещам пулса си супер силно - няма страшно, просто легнете, за да може да достигне кръв до мозъка и ставайте по-плавно и се раздвижвайте ;) за припадането пак не се плашете - това е всъщност колапс, а не припадък - моментна загуба на съзнание, ето какво се получава - примерно примера като скочите изведнъж от леглото и не стига достатъчно кръв до мозъка, затова тялото си знае работата и прави така, че да възстанови притока на кръв към мозъка - а това може да стане като легнете, но ако не се сетите, тялото ще го направи вместо вас - автоматично ще легнете :D не се ебавам, това е причината да припадне човек, други причини са глад, жега, недостатъчно течности и взимане на кръв. Но имайте предвид, че не е толкова лесно да припаднете - ние сме млади хора, здрави, така че това са някакви крайности. примерно аз веднъж съм припадала като ми взимаха кръв за изследвания.. може би нямаше да припадна, ако не бях в цикъл, но голям съм мозък .. :D
чела съм, че през пубертета докато се оформя тялото още е нормално особено при момичетата да е ниско кръвното.
Просто приемете това като нещо нормално, ниското кръвно има и своите плюсове - има много малък шанс от удар или инсулт. :) Но стига съм ви говорила глупости, нищо ви няма - такива неща са за възрастни, болни и т.н. Още се развивате и всичко, което се случва е нормално. И пак повтарям - яжте и пийте много вода. :)

vikelina
02-15-2012, 14:23
i na men mi se slucva sashtoto neshto mnogo e gadno da kogato stavam ot mqstoto si vnezapno taka mi se vie svqt pricernqva mi se vsicko obace tova e ot neredovnoto hranene naistina pomaga shokolada na den pone edin shokolod az probvah i sam po dobre :)