PDA

View Full Version : Мис К.(-рокодил) Девил



choparkopar
01-16-2012, 14:10
Последните скандали покрай всенародната „любимка” мис Антония Петрова и нейната тиха и искрена любов към животните ме мотивираха и аз да дам мнението си по темата.

Искам да уточня, че не съм от онези „псевдоморалисти” както г-ца Петрова нарича всеки, който й каже, че да свалиш кожата от гърба на животното и да я сложиш на своя не е хуманно. Дори тези хора да не са искрени, те не я лъжат.

И ако си мислехте ( като мен) , че няма накъде повече да се изложи, тя бързо ни опроверга. За да се защити, миската призна, че обича и да яде месо. В природата нищо не се губи, нали?

Свикнала съм да ми се нахвърлят всеки път, когато кажа, че съм веган, така че няма да започвам да ви проповядвам колко е ...правилно или пък да ви агитирам и вие да станете. Всеки сам избира с какво да се храни, как да се облича и най-важното какво отношение да получава от околните. Явно мис 2009 е направила своя избор и всеобщата ненавист към личността й я зареждат по някакъв начин. Нейна си работа.

Всъщност по-притеснително е че нашите публични личности са оперирани от най-елементарна хуманност. При бивш президент любител на лова и премиер, на когото все пържоли са му в устата (е, сещате се) и чието единствено еко-послание е да ходим да садим картофи, на една миска ли да се сърдим.

Свикнали сме да живеем 20-50 години назад , но по отношение на месо+кожени облекла сме на праисторическо ниво. Да. И това не идва от недомислените изказвания на мис Антония Петрова, това се корени във всеки един от нас. Не е тайна, че празниците обикновено са свързани с приготвянето и изяждането на килограми месо от всяко уважавощо себе си българско семейство. Ако избереш постната храна значи си беден. Ако носиш платнена чанта с весели картинки, вместо такава от крокодилска кожа, значи си я изровила от кофата. Има ли смисъл да припомням кой век сме?

Така че, всъщност мис Петрова е една представителна извадка на нашето време, с всичките тежки палта , любими месни ястия и гордостта, че може да си ги позволи. 2012. България.

MojoJojo88
01-16-2012, 15:08
A не се ли замисляш, че хората, които ядат месо го ядат, защото им е вкусно? И трябва ли да се сравняваме с неандерталци, защото ядем нещо, което ни е вкусно? Така ли разбирате веганите и вегетарианците месодядните? Или държите, че евлоюцията е за всички, но хората е подминала, защото ядат месо, както и много животински видове? Аз смятам, че всеки има право на избор-дали да рупа марули, или свински пържоли. Щом му е вкусно, нека яде това, което желае. Кои сте вие да съдите? Може би пък марулите по дефолт ви правят по-добри хора, от тези, ядящи месо???

choparkopar
01-16-2012, 15:43
И аз мисля, че всеки има право на избор (споменала съм го ), но не мисля и, че е правилно да се фукаш, че имаш богата колекция кожи и обичаш да ядеш месо. Това са неща, които са били символ на богатство едно време, а сега звучи нелепо това да ти е гордостта.

И споменах, че съм веган, само за да покажа, че не съм от онази част от хората, които пишат критични коментари срещу изказването на Антония Петрова, а в същото време разсъждават точно като нея.

MojoJojo88
01-16-2012, 15:58
Ми мен честно казано не ме вълнува какво яде тя, нито какво носи. Щом се чувства добре облечена в кожа, и яде месо, защо да не се чувства ок, споделяйки го ;)