PDA

View Full Version : авторски клипове за Youtube ,плащане и Hate в училище ?



ryyann
01-16-2012, 19:59
От София съм,голям град,големи училища.
Няма значение.
Относно канала ми в Youtube,няма да го кажа ако ще питате,не съм да си правя реклама,просто имам проблем и искам да ми помогнете.
Преди около 4-5 месеца почнах да се занимавам с това и тръгна доста успешно,понеже знаех хора,които да ми promote канала.
Стана така,че каналът се разрастна,понеже си говоря на английски и за щастие нямам много български акцент,хората си ме разбират.
Та така,почнах да правя клипове за игри,специални ефекти,DIY stuff и т.н . Имаше доста хумор и така нататък и явно хората го харесаха,защото събрах някаква фен база от няколко хиляди абоната ( не много ,но .. ) .
Направих си нещо като малко импровизирано студио и започнах да се занимавам с това ,което обичам.
След няколко месеца " кандидатствах " за нека кажем,нещо като " спонсор " в Youtube . след няколко седмици ми писаха,всичко стана ок и почнах да изкарвам МАЛКО пари от креативност и хоби .
Всичко си е ок,докато явно не са видяли това дето правя . Никога не ме е интересувало какво говорят хората ,да се оправят ,но сега почнаха да се заяждат,казвам ви виждам чиста злоба в очите им .Дори ми натякват,защо правя клипове за '12 годишни пикльовци ' .
Днес преля чашата когато си вървях към закуските и някакъв ме бутна,щеше да ме блъсне кола направо ,обърнах се и ми вика ' какво се буташ бе ? '
Не исках да правя нищо,не съм сила ,нищо не мога да го направя,той беше някъв на 20 години,но още в 11ти клас някъде.
И сега почнаха да ме бъзикат за това,всичко си е точно,не ме интересува,но почнаха да се заяждат,няма да престана да го правя ,но след като си имам хора дето ме харесват и всичко си е точно ,защо трябва да се правят на отворени ?
попринцип не пиша много теми ,но тук вече мисля,че някой може би ще ми даде съвет някакъв ,де да знам.
Имам 2 по-големи братя,единия живее в Англия ,а другия в Щатите.Никога не сме били богати,братята ми отидоха там със стипендия и за това съм горд един вид ще започнах да изкарвам и аз някакви пари на 16 години.Не искам да ги занимавам с глупости,нашите са много зле в момента,никакви пари,разведоха се + това защо да занимавам родителите си с такива неща , като сложите и че е супер смешно изобщо да им казвам нещо .
..Сериозно,защо трябва да помислям да 'викам' някой,явно хората имат проблем някакъв,да ми го кажат,да го разрешим с приказки и по цивилизован начин,това че са 5-6 години по-големи от мен,трябва ли да значи,че могат да правят каквото си искат,и изобщо ,защо го правят?Аз какво да направя?Всичко беше точно докато просто не им обръщах внимание,но ми е гадно да отивам в училище с някакъв страх ,че някакъв комплексар ще започне да се заяжда озлобено ..
ох..всичко тръгна доста добре,а сега някакви други проблеми ,какво им преча не виждам..
ако може да ми кажете нещо ..

MojoJojo88
01-17-2012, 07:29
Ами човек, нито някой ти е скачал на бой, нито те е заплашвал,а теб те е страх, че някой си се заяжда с теб...какво ти пука. Порасни. Искаш да те приемат за единица, която изкарва пари едва на 16 години, с труд, но в същото време се държиш като 7 годишен. Защо реши, че ти завиждат? Замисли ли се, че за тях може наистина това, което ти правиш да е глупаво, но понеже ти го правиш, в твоите очи е нещо велико? Вие децата по дефолт сте зли към други деца. Не им обръщай внимание, не им се дразни. Живей си живота,прави това, което ти харесва и не си мисли, че всеки, който не харесва работата ти, значи ти завижда...

antineutral
01-17-2012, 11:57
Сигурен ли си, че всичко това е свързано с авторството ти, или като цяло причината за това, че се държат така с теб, е друга?

ryyann
01-17-2012, 12:35
Ами човек, нито някой ти е скачал на бой, нито те е заплашвал,а теб те е страх, че някой си се заяжда с теб...какво ти пука. Порасни. Искаш да те приемат за единица, която изкарва пари едва на 16 години, с труд, но в същото време се държиш като 7 годишен. Защо реши, че ти завиждат? Замисли ли се, че за тях може наистина това, което ти правиш да е глупаво, но понеже ти го правиш, в твоите очи е нещо велико? Вие децата по дефолт сте зли към други деца. Не им обръщай внимание, не им се дразни. Живей си живота,прави това, което ти харесва и не си мисли, че всеки, който не харесва работата ти, значи ти завижда...

lolwut?
Ти освен заглавието,темата прочете ли?
Никъде не съм казал,че ми завиждат,всеки си има различни интереси и може би те са доста по-добри в нещо различно от мен,за това трябва и аз да им завиждам по тази логика за нещо друго,казах,че са се озлобили.
И ти какво разбираш под заяждане?Защото аз заяждане разбирам точно това,заплашване и така нататък,може би ти разбираш нещо различно под заяждане от мен?
И къде съм казал,че това е нещо велико,казах,че си ми харесва . lolwut,човече,нищо от това дето написа не съм го казвал,изобщо прочете ли темата?


До човека от горе,да сигурен съм,защото всички си беше готино,аз попринцип съм си забавен и винаги съм в душата на компанията един вид ,но от прости бъзици от приятели се почна до някакво заяждане от някакви непознати тийнОве .преди не беше така.

antineutral
01-17-2012, 14:03
Сблъскал си се с феномена "тежка е царската корона". Голяма част от хората в училище са разбрали кой си, с какво се занимаваш в ютуб, разгледали са клиповете ти и т.н. Малко или много, създал си някакво впечатление, привлякъл си вниманието, станал си, независимо дали искаш или не, "известен". А известността крие и рискове, както в случая, намерили се хора с повечко комплекси, решили, че това, което правиш, не ги кефи(тук са прави, разбира се, право на избор), но за капак са си изразили "мнението" по не чак там демократичен начин. А и ти каза, училището ви е голямо, градът също, залепили са се още двама трима "гангстери" и ето ти кофти тръпката. От ситуацията имаш няколко варианта за изход, разбира се винаги може да се реши нещо друго или да се наредят работите от самосебе си.
Единият вариант е да свалиш "короната" и да не се занимаваш, докато нещата утихнат. Няма гаранция, че ще проработи, а и имаш доста какво да губиш. Поне "активистите" против заниманията ти ще останат някаква по-малка бройка, ще ограничиш "пожара" един вид. Но не е мн сигурно. Можеш просто за известно време, ако е възможно и не ти е проблем, да се скатаеш от тубата, поне за да видиш дали има ефект и ще те оставят на мира.
Другията вариант е да покажеш известно себеуважение, принципно той е правилният, тука не знам кое ще пророаботи все пак са се появили отворковци, ако искаш говори с тях, но ако им влезе през ушите, извикай хора поне да ги сплашат, не знам точно, но тук се проявява и насилие ако щеш, добре е да има някаква ответна реакция от твоя страна, това ако не друго поне знаеш че ще има някаква доста добра ефективност.
Третият вариант е да оставиш нещата да се оправят от самосебе си, ти си качвай клипчета, разчитайки, че ще им писне да се занимават с теб или пък междувременно да решиш да постъпиш другояче. И на това не се знае дали ще проработи.

qkakukla2
01-17-2012, 18:29
ох колко пари изкарваш :D:D Ние един път с една приятелка обмисляхме тази идея даже бяхме измислили и скечовете, но после се отказах, защото незнам езика. Учителят ми е ужасен на нищо не ме учи и ми вика, че съм знаела.

Не се отказвай това си искал постигнал си го най-трудното е преминало, харесали са те. Опитай се да разговаряш с приятелите си, щом преди си бил в компанията и сега можеш, даже е по-добре ще си изкарваш пари. Ако ли не подейства направи "специално шоу" където ще ги опишеш как се държат с теб знам ли нещо измисли. От колко време ти се подиграват??

MojoJojo88
01-18-2012, 11:43
О, Боже...ти си уникат. Извинявай, че дръзнах да прочета мнението ти и да си извадя изводи от него, а ти дори не разбра какво съм ти написала.
И, има разлика между заяждане и заплашване, но като излезеш от пубертета, може и да намериш разликата...човече...

bloodyF
01-18-2012, 16:14
ами игнорирай ги и толкова..
ако ти скачат на бой е друго, там вече има родители, класни, полиция, съд и т.н.
ако хейтват, подиграват се-нека, нали ти изкарваш пари и имаш въобръжение, а те не? к'во ти пука..

scrooper
01-19-2012, 20:03
Жалко, ако е така, както казваш. За момента не предприемай нищо, ако "хейтърите" се увеличат обаче, внимавай. Аз много не разбрах какъв им е проблема... Ако стане напечено, по- добре си направи друг акаунт, рекламирай го от стария ти, препоръчвай го и после зарежи стария.

9gag
01-20-2012, 12:03
Игнор и толкова.Второ място......не им обръщай внимание,може да ти звучи трудно,ама друго решение няма.Прави,каквото обичаш,това,което ти е приятно.Haters gonna hate.

kamentk
01-20-2012, 17:51
Хах, пич и аз имам сходен проблем. Занимавам се с информатика, ходя по национални състезания и п.р. Печелил съм разни стипендии и така на татък. Заради това си занимание отсъствам дооооста от даскало и злобарите веднага започнаха да се sad-ват от това, а и не само. Както казах печелил съм стипендии и мога да си позволя да харча повече на ден, не че го правя, но все пак ако ми потрябват пари за нещо винаги имам, въпреки че сигурно получавам по-ниски джобни от почти целя си клас. Това няма значение. Успехът ми е добър. И хоп ето ти трите неща за които мечтае днешната младеж - пари за харчене(цигари, кафета, купони), да ходи рядко на училище и отличен успех. И hater-ите решиха че трябва да ме намразят. В момента мога да разговарям само с две момчета от класа си. Останалите се сърдят и не ми говорят и се правят на отворени викат ми зубар побъркан и т.н. Да речем като играем мач по физическо никой не ми подава. Скачали са ми на бой и какво ли още не. За разлика от твоя случай в който доколкото разбирам hate-рите са по големи и не ги познаваш. Лично аз се справям с проблема по следния начин. НЕ подсказвам на контролни, а всеки ме пита тъй като имам може би най-добрия успех в класа. Когато някой се заяде с мене обикновенно му отвръщам и "лицето" се обръща още по озлобено, ама няма какво да направи тъй като съм "майстор" на "затапките".
Ако някой ти каже да не им обръщаш внимание - напълно невъзможно. Поне в моя случай дори и Буда би се опитал да им твърне. Стигнал съм до там, че всяко едно междучасие ходя в другите класове в които имам приятели, а ако не дай си боже имаме контролно и искам да си преговоря ходя на диванчетата пред учителската стая, за да не могат да ме намерят. Съжалявам, че не мога та ди помогна. Просто поша това, за да знаеш, че не само ти се срещаш с проблема "завист". Успех с hate-рите. Fu*k them all.