PDA

View Full Version : Кажете, вярно ли е



distance
01-17-2012, 08:28
че 12 клас почти не ходят на училище. Смисъл, отиват ей така, за да направят някое друго контролно, примерно 8-9 пъти в месеца. Е??

MojoJojo88
01-17-2012, 08:43
Ами много зависи. Аз в 12 клас си ходех на даскало, но не толкова често, колкото предните няколко години.
Много от завършващите ходят на уроци по предметите, с които ще кандидатстват и колкото и странно да звучи, на някои просто не им стига времето да са всеки ден на училище. И учителите ги поощряват, точно защото са завършващи. Все пак, и при определен брой извинени отсъствия пак се налага да се държат изпити по определени предмети, зависи от хорариума (броя часове задължително присъствие). Ако си отсъствал повече от 30% от часовете по даден предмет, по закон трябва да държиш изпит, за да завършиш по предмета.

LubomirIvanov
01-17-2012, 08:43
не е вярно аз съм 12ти клас и ходя редовно. Втория срок когато са предварителните изпити и пробни матури тогава вече отсъствията стават нещо нормално.

xoxi
01-17-2012, 09:16
Зависи си от тях, от училището в което си и зависи дали ще кандидатстват след това някъде.
Има такива, които се мяркат в месеца 2-3 пъти. Има такива, които ходят редовно и такива, които влизат само по предметите, които ще им трябват.
Но и в 12 клас малко учители пишат отсъствия.
На нас тази по математика ни каза, че 12 клас ги иска само в началото и края на годината. Нямало смисъл да ги натоварва с предмета си, ако те не са се ориентирали към нещо, за което ще им трябва.
В нашата гимназия съм забелязала, че всички си ходят редовно на училище и са малко хората, които си позволяват да отсъстват, просто защото са 12 клас. Март започват повече да бягат, април се среща тук-там по някой и до май месец вече не е останало нито една агънце в кошарата. :D

antineutral
01-17-2012, 11:00
Не, като цяло се ходи. Просто е по-леко и по-ларш по отношение на оценки, отсъствия и т.н. по обясними причини.

ivcheto0o
01-17-2012, 12:16
Малко по-леко е от предните години.По много предмети не пишат отсъствия.Но не е като да не ходим изобщо, в моето даскало всеки ден си ходим,просто пропускаме някой друг час (ако можем :D )

IGotTrouble
01-17-2012, 12:44
Не ходят, защото последната година просто няма как да ги изключат. Пък и някои от тях си ходят на уроци, заради кандидатстването във висши заведения и обръщат внимание на приоритетите си...

xXxAngerfisTxXx
01-17-2012, 12:51
Не ходят, защото последната година просто няма как да ги изключат. Пък и някои от тях си ходят на уроци, заради кандидатстването във висши заведения и обръщат внимание на приоритетите си...
нямало... в мойто даскало едни от 12-ти клас месец преди да завършат направиха над 15 отсъствия и ги изгониха...