PDA

View Full Version : Противозачатъчни и цигари



DarkWitch
01-17-2012, 08:30
Здравейте,
искам да попитам дали когато се пият противозачатъчни не е препоръчително да се пуши? И като цяло какво мислите за противозачатъчните - вредят ли или напротив?

GreenFairy
01-17-2012, 09:49
На листовката към противозачатъчните си пише. Освен това лекарят, при когото отидеш за да ти изпише хапчетата (недей да взимаш противозачатъчни без консултация с лекар) ще ти обясни. От близо 2 месеца пия "Джаз" и ето какво пише на листовката относно пушенето: "Рискът от артериална тромбоза при използващите на комбинирани хапчета нараства - ако пушите. Най-настоятелно се препоръчва да спрете да пушите, докато използвате Джаз, особено ако сте на възраст над 35 години" Трябва да се вземе предвид колко пушиш, дали имаш сърдечни проблеми или високо кръвно налягане.
При всички положения не е хубаво да пушиш. Но аз пуша и взимам хапчета и нямам проблеми, нито странични ефекти нито нищо. Ако искаш да преминеш към този метод за контрацепция консултирай се с гинеколог. :)

DarkWitch
01-17-2012, 10:43
Да,смятам да се консултирам. Имам и още един въпрос - ако противозачатъчните се пият да кажем година,две трябва ли да се прави почивка,защото знам,че като ги спреш забременяваш много лесно?

N3v3Rm0r3
01-17-2012, 11:08
Ами зависи от противозачатъчното според мен.

GreenFairy
01-17-2012, 13:34
Относно почивките също трябва да попиташ спецелист. Иначе да, много по-лесно се забременява когато спреш хапчетата, защото може да се отделят повече яйцеклетки, затова и шансът за близнаци е по-голям. По време на тази почивка ако не искаш деца трябва да ползваш презервативи.

MaLkaTa_LaDy
01-17-2012, 13:42
Аз пък до колкото знам се забременява по-трудно след продължителен прием на противозачатъчни. На около две години трябва да се прави почивка от противозачатъчните, но не мога да ти кажа колко дълга. Противопоказво е да пушиш и да пиеш противозачатъчни, на листовката го пише.

MojoJojo88
01-17-2012, 14:22
Малката Лейди, много зависи от противозачатъчните. Аз пиех Линдинет 35 и в листовката пишеше, че не е препоръчително да се смесват, ако имаш сърдечни проблеми. Иначе не си пречат едно на друго. Освен всичко останало, всеки гинеколог казва, че при спиране на противозачатъчни (да, и почивката се води спиране), шансът за забременяване нараства многократно и за това се препоръчва използването на друга контрацепция по време на почивката.

SisiStrange
01-17-2012, 14:52
Аз съм на Жанин от 7-8 месеца и специално питах гинеколога по въпроса. Той каза, че нямало проблем за цигарите, но аз все пак не смея много много. На листовките на повечето противозачатъчни си пише, че не е хубаво да се употребяват от пушачи.
За спирането зависи си от хапчетата. Ти тъй и тъй ги спираш на всеки 21 дена и правиш 7-дневна почивка. Една приятелка пък са и казали за нейните да ги спира на всеки 6 месеца за по месец.

AliceSw
01-17-2012, 18:54
По принцип, повечето гинеколози съветват да се прави почивка на 6 месеца - 1, съответно обаче повечето хора почиват някъде на година, даже и повече.

Противозачатъчните спират овулацията - тя не се случва. Съответно всичките яйцеклетки, които не са се отделили през времето докато сте ги пиели, и вече са узрели, ще се отделят в почивката, от което шансът за забременяване нараства многократно, дори при приятелки, които са имали проблем със забременяването е предложено като оферта да се пият 6 месеца и после пак да се направи опит