PDA

View Full Version : Защо продължава да ме търси?



foolish99
01-17-2012, 09:35
Доста се чудих дали да пусна тема тук, но с оглед средната възраст на потребителите и факта, че повечето са наборки (или почти) на въпросното момиче - се реших.

Момичето е на 19 (за историята, ще я нарека Ася). Бяхме заедно 1 година и малко. Бях първата и любов и тя наистина даваше всичко за мен, но аз просто не го оценявах и си играех. Или поне в началото. Бях приключил дълга връзка (6г.) , няколко месеца преди официално да тръгна с Ася, от която се бях уморил. Не поради друга причина, а просто еднообразието уби всякакви чувства и емоция.

Като се появи Ася, реших да прекратя дългата си връзка, но бившата ми (за историята - Соня) постоянно беше в картинката. Излизаше с приятелите ми, обаждаше ми се, пишехме си, виждахме се. За мен това не беше проблем, защото имах силни приятелски чувства към нея и ме беше грижа. Просто не беше вече любов в реалния смисъл на думата.

На Ася, този факт изобщо не и харесваше, защото тя показваше силни чувства от самото начало на отношенията ни. Нещо, на което аз не можех да отвърна, защото за мен не е сериозно да се обясняваш в любов в първия месец или три. Чувствах, че се влюбвам, но не до толкова, че да и го кажа и да вдигна очакванията ѝ.

Със Соня се виждахме и аз не виждах нищо лошо в това, защото преди да се разделим бях казал, че "Никой няма да ми казва с кой да се виждам." В последствие, след раздялата, разбрах колко съм грешал. Ася търпеше. Не сядаше да поговори, но натякваше постоянно и се карахме за глупости. Аз премълчавах вижданията си със Соня, защото реакцията на Ася всеки път, когато ѝ кажех за срещите си, не беше адекватна и съизмерима с това, което се беше случило. А ѝ се повлиях от това, че ме наричаха "Мъж под чехъл". Глупаво от моя страна - знам.

Времето си минаваше, споровете за Соня бяха водеща част от връзката ми с Ася. Дори Соня да не беше там, Ася измисляше начин да я вкара във всяка случка. Повечето неща, за които се сърдеше, дори не бяха истина, но тя си втълпяваше, че "аз съм способен на такова нещо".

1 година и се случи нещо фатално. Изневерих на Ася със Соня и тя разбра. Направо беше разтърсена. Видях го в очите ѝ. В изражението. Почувствах се ужасно. Причина за изневярата ми имаше, но никоя причина не може да е оправдание. Не се и оправдавах. Започнах да ѝ показвам колко много означава за мен, но тя не можеше да забрави. Постоянно натякваше изневярата ми и дори я ползваше като начин да спечели спор. Без никаква връзка.

Пример с цел нагледна илюстрация. Напълно измислен е:

Аз: "Взе ли чанта да сложим тия неща в нея? Нали те помолих? Сега как ще ги пренесем?"
Ася: "Какво значение има? Голяма работа. Поне не съм спала със Соня."

Това беше постоянно. Аз стисках зъби. На няколко пъти исках да прекратя тая агония, но се държах. Заради "Нас".

По едно време нещата започнаха да се подобряват, но се появи едно момче (за целта на разказа - Груйо). Груйо се беше появил точно 1-2 седмици след като Ася разбра за изневярата ми. Познавали се и преди, но нямали контакт. Магически, контакта се появи точно по онова време. Груйо замина за лятото и точно като се прибра, нещата се влошиха в рамките на 1 седмица. Лъжи, прекриване, дистанциране, атакуване с цел защита - цялата програма. Нормално беше от първия миг да разбера, че нещо не е наред. Ася отричаше.

На кратко - "Трябва да си дадем почивка". През "почивката", тя се държеше супер подозрително и аз ВИЖДАХ, че има нещо, което ме изнервяше. Тя обаче отричаше, все едно съм малоумен. Постоянно се карахме, защото тя прикриваше. Направо ми взе здравето. Много детска постъпка според мен. След почивката - "Не мога да забравя това, което направи". В последствие разбирам, че през "Почивката" тя си е ходила с Груйо.

Направих опити. Обясних ѝ. Казах ѝ. Плаках. Молих се. Обяснявах. Вричах се. Без ефект. Била наранена. Аз съм си бил виновен. Тя нямала никаква вина.

Като разбрах, че е с друг - спрях да я търся. Блокирах я във Фейсбук, във Скайп, но не я блокирах на едно друго място на което чатим. Тя ми пишеше там постоянно. На 3 пъти ѝ казвах (по различни начини) да не ме търси като не ме иска - тя продължаваше. Липсвал съм ѝ бил.

Пратих и цветя с картичка и послание. Пратих ѝ едно мече. Всичко съдържащо символика. Обаждаше ми се да ми казва как това е най-красивия букет с най-страхотното пожелание. Как мечката била страхотна като мен.

През цялото това време си ходи с Груйчо и до мен достига информация, която не ми е приятна.

Не го обичала - имала симпатии. По-спокойно било с него. Тя това била искала. Държал се добре, но не била щастлива, защото искала аз да съм се бил държал така.

Обяснява ми как ме обича, как не може да е щастлива с друг, как иска да съм до нея, да я прегръщам, да и говоря мило. Как се сещала за мен постоянно с всичко, което правела. Как плакала като съм я блокирал навсякъде и съм отказал да я отблокирам (обади ми се да ми каже да я отблокирам след като я бях блокирал навсякъде за момент. дори и на "онова място" дето си пишем на него.). Искала да забравим само лошото. Искала да е с мен, но нямало как сега. Тъжно и било за това какво можело да бъде, а какво съм го направил. Разни ей такива. Това ми го говореше до преди 2 седмици.

Преди 2 седмици и казах, че я обичам с цялото си сърце, но не мога да продължавам контакт с нея, защото ми е тежко. Не мога да съм и приятел и най-вероятно никога няма да мога. Казах ѝ "Сбогом". Тя ми написа, че не можела без мен. Да не съм го правел. Аз казах, че няма друг начин. Да се свърже с мен само, ако иска да говорим за нас. Да не ме търси за дреболии.

10 дни минаха без контакт, но накрая - тя пак ми писа. Сетила се за мен по някаква причина. Казах само "ОК" и до там беше.

Раздялата беше преди 3 месеца. "Почивката" беше преди 3 месеца и половина.

Започвам много сериозно да се изнервям, защото само ме тормози.

Поздравления на тези, които стигнаха до тук. И това е само кратката версия.

Някой има ли предположение защо го прави? Предложение какво мога да направя аз?

EgoBaztard
01-17-2012, 10:20
Ами може би е тръгнала с другия за ти прави напук . В смисъл , тръгнала е с него , защото си е мислела , че по този начин ще превъзмогне изневярата(която е твое дело) и е искала и ти да видиш на нея колко й е било гадно. Изглежда сякаш иска да е с теб , но пък факта , че си й предложил няколко пъти и тя не се е съгласила говори друго . Това , че не иска да я блокираш и иска да говориш с нея може да значи и че има чувства към теб , и че просто иска ти да си и резервния вариант. Шото просто може да си ходи с ония другия и да те залъгва , че ще стане нещо само и само ти да и сваляш звезди и да се чувства специална. Така че съвета ми е да оставиш нещата така както са. Просто и казваш отново , че ако ще те търси , да го прави с цел "вас" . И ако продължава да ти пише за глупости , блокираш я и продължаваш напред.

sladkalady
01-17-2012, 11:40
Тръгнала е с другия ,заради твойта изневяра.Ти си си виновен .Не трябваше да се виждаш нито с бившата си ,камо ли да преспиш с нея.Всичко това е наранило Ася и напълно я разбирам.Не си постъпил коректно с нея.И за да ти го върне се е събрала с другия.Тя може да не го обича,да няма нищо към него,но може би с него се чувства сигурна и знае,че той не би направил твоята грешка.Като цяло мисля ,че е объркана-хем иска да е с теб,хем не може да забрави постъпката ти.Остави нещата както са.Даже си мисля,че дори и да бъдете отново заедно,ежедневието ви ще е изпълнено с караници-тя ще обвинява теб,ти -нея...По-добре и за двамата ви е да спрете всякакви контакти-тази връзка няма как да има бъдеще..

anonymous708973
01-17-2012, 18:37
Първо, хубава тема, сериозен проблем, грамотно писане, браво. На колко си?

Нямал си право да прекратяваш въпросната агония след изневярата. Когато изневериш, оставяш цялата връзка в ръцете на другия и ако той реши да се опита да ти прости, има пълното право да иска да се доказваш отново и отново, и отново...
Страшно лош ход да спиш с бивша, ама много. Колко често сте се виждали с тая Соня? Лош ход е да лъжеш приятелката си също. Предполагам ги знаеш тия неща.

Та... търси те, защото не може да те забрави. Звучи супер просто обяснение, но нещата обикновено са прости, а хората си ги усложняваме. Ако имаше нова тръпка, пак щеше да се сеща чат-пат, но щеше да те забрави по-лесно. Помисли си какво искаш в действителност - дали да пробвате пак или всеки да поеме по своя си път.
Пиши тук, стана ми наистина интересно.

foolish99
01-18-2012, 07:36
Ами може би е тръгнала с другия за ти прави напук . В смисъл , тръгнала е с него , защото си е мислела , че по този начин ще превъзмогне изневярата(която е твое дело) и е искала и ти да видиш на нея колко й е било гадно. Изглежда сякаш иска да е с теб , но пък факта , че си й предложил няколко пъти и тя не се е съгласила говори друго .

Аз си мисля, че просто съм ѝ удобен в момента и ако може да е с двама, защо да е с един? Трябва да покажа, че мен няма да ме има. Както и ще направя. И без това снощи ме изнерви. От днес е в тотален игнор навсякъде. Знам, че като иска, може да спечели мъж.

Само ме притеснява, че така може да я отблъсна, но ... какъв избор имам. За 3 месеца се доказах на няколко пъти. Факта, че 3 месеца не съм я забравил е достатъчен според мен.


Тръгнала е с другия ,заради твойта изневяра.Ти си си виновен .Не трябваше да се виждаш нито с бившата си ,камо ли да преспиш с нея.Всичко това е наранило Ася и напълно я разбирам.Не си постъпил коректно с нея.И за да ти го върне се е събрала с другия.Тя може да не го обича,да няма нищо към него,но може би с него се чувства сигурна и знае,че той не би направил твоята грешка.Като цяло мисля ,че е объркана-хем иска да е с теб,хем не може да забрави постъпката ти.Остави нещата както са.Даже си мисля,че дори и да бъдете отново заедно,ежедневието ви ще е изпълнено с караници-тя ще обвинява теб,ти -нея...По-добре и за двамата ви е да спрете всякакви контакти-тази връзка няма как да има бъдеще..

Ами то ясно, че най-вероятно е тръгнала с него заради моята изневяра, но... Напълно осъзнавам винта и грешките си. А ако сме заедно отново, при положение, че основния проблем го няма - надявам се че нещата ще са по-различни.


Първо, хубава тема, сериозен проблем, грамотно писане, браво. На колко си?

Нямал си право да прекратяваш въпросната агония след изневярата. Когато изневериш, оставяш цялата връзка в ръцете на другия и ако той реши да се опита да ти прости, има пълното право да иска да се доказваш отново и отново, и отново...
Страшно лош ход да спиш с бивша, ама много. Колко често сте се виждали с тая Соня? Лош ход е да лъжеш приятелката си също. Предполагам ги знаеш тия неща.

Та... търси те, защото не може да те забрави. Звучи супер просто обяснение, но нещата обикновено са прости, а хората си ги усложняваме. Ако имаше нова тръпка, пак щеше да се сеща чат-пат, но щеше да те забрави по-лесно. Помисли си какво искаш в действителност - дали да пробвате пак или всеки да поеме по своя си път.
Пиши тук, стана ми наистина интересно.

На 26.

Знам, че нямах право. Затова и не го направих. Дори да го бях направил, щях да го направя и заради нея, защото виждах, че се мъчи. Тя не искаше от мен да се доказвам... Не говореше на живо. Само по Скайп, а аз там не отговарях, защото не обичам да водя сериозни разговори по Интернет. Със Соня се виждахме веднъж или два пъти на 2 седмици. Примерно. Грубо. Защото тогава излизах с приятелите си, а тя в повечето случаи също беше там.

Знам, че лъжата е лош ход, но уж го направих за да избегна конфликти, а то какво стана..

Тя хубаво не може да ме забрави, но какво цели с тоя контакт? Да ми подхранва интереса, за да се чувства спокойна? Да не съм с друга, а да мисля за нея? Да ме държи резерва? Или изчаква наистина да намери прошката? Но как я търси тая прошка при друг мъж вече няколко месеца....?

Вчера имах контакт с нея и я попитах "Защо ме лъжеш, че не го обичаш. Просто го кажи. Аз знам, но искам да го напишеш ти." Тя ми отговори само с "Престани". После зададох въпроса още 3 пъти по различен начин и тя каза само "Трябва да ставам". И тва беше. В последствие написа "Колкото и да се навиваш и да обвиняваш други, вината си е твоя".

Което само ми показва, че тя не се е променила 1 грам за тоя период в който сме разделени. Един вид, тя не иска да каже каквото и да е, защото си мисли, че аз ще кажа "АХА! Значи това е причината, а не съм аз виновен". Което пък ще прехвърли вината за раздялата на нея и тя няма да може да оправдае решението си пред себе си.

Аз така си го обяснявам, но аз търся логика, а такава реално може и да няма.

umri
01-18-2012, 08:31
Изневерил си, осрал си се и тва е. За какво ти беше да се виждаш с бившата въобще? Тя ще търси всеки удобен момент да ти лапне хуя и да ти прецака връзката, така е и станало. Не можеш да живееш без да я виждаш ли? Нужда изпитваше да я виждаш ли? Какво е, обясни ми го, че моят мозък не може да го разбере. Животът ти продължава, а приятел с момиче, което те превлича НЕ МОЖЕШ ДА БЪДЕШ. Приятел с бивша пък ВЪОБЩЕ, по никакъв начин НЕ МОЖЕШ ДА БЪДЕШ. Може Вселената да не е безкрайна, може човешката глупост да не е безкрайна, както Айнщайн казва, не знам, не съм сигурен, но ако има едно нещо на тоя свят, в което съм сигурен, това е, че НЕ МОЖЕ да съществува приятелство между бивши. Всеки, който си мисли, че може, е заблуден глупак.

Изневяра - много лошо, изневяра с бивша - няма по-лошо. Просто приеми фактите - всичко е свършило. Отлепи се и от двете овце и започни на чисто като запомниш това, което ти казвам. Няма шанс за вас - чашата се е счупила. И не е кой знае колко трудно да си намериш момиче... една ти обърне внимание на теб и губиш звук и картина, че чак и не можеш да ги оставиш след това. Разшири си социалния кръг, интересувай се от нови хора и остави старите в историята. Така си развиваш живота и оставяш старото в спомените и живееш за бъдещето. Не се е получило и това е. Да беше мислил по-рано за последствията. И повярвай ми, знам какво е изкушението да изчукаш някоя чужда или бивша, на която всичките й рецептори водят към хуя ти. И как стана това, че тя е разбрала за изневярата?

SmilezZz
01-18-2012, 08:58
Много забавно ми стана, когато при условие , че си виновен , се изкара като невинен и ангелче. Факта си е факт - тя е имала и все още има чувства към теб. Опитала се е да превъзмогне изневярата ти , но не се е получило и надали някога ще се получи. Ти сам си почувствал как я е боляло тогава , когато е разбрала.
Сега да й признаваш чувства, да се правиш на не знам си какъв - нищо няма да се промени. И ти няма да се промениш, поне не на този етап. Въобще не е трябвало да поддържаш чак такива близки отношения със Соня. И явно е разбрала , че това рано или късно ще се случи.

Та, щом ти досажда - защо още не си я блокирал ?

И не забравяй, че нещата са станали такива , само и единствено заради теб.

foolish99
01-18-2012, 09:18
Изневерил си, осрал си се и тва е. За какво ти беше да се виждаш с бившата въобще? Тя ще търси всеки удобен момент да ти лапне хуя и да ти прецака връзката, така е и станало. Не можеш да живееш без да я виждаш ли? Нужда изпитваше да я виждаш ли? Какво е, обясни ми го, че моят мозък не може да го разбере. Животът ти продължава, а приятел с момиче, което те превлича НЕ МОЖЕШ ДА БЪДЕШ. Приятел с бивша пък ВЪОБЩЕ, по никакъв начин НЕ МОЖЕШ ДА БЪДЕШ. Може Вселената да не е безкрайна, може човешката глупост да не е безкрайна, както Айнщайн казва, не знам, не съм сигурен, но ако има едно нещо на тоя свят, в което съм сигурен, това е, че НЕ МОЖЕ да съществува приятелство между бивши. Всеки, който си мисли, че може, е заблуден глупак.

Изневяра - много лошо, изневяра с бивша - няма по-лошо. Просто приеми фактите - всичко е свършило. Отлепи се и от двете овце и започни на чисто като запомниш това, което ти казвам. Няма шанс за вас - чашата се е счупила. И не е кой знае колко трудно да си намериш момиче... една ти обърне внимание на теб и губиш звук и картина, че чак и не можеш да ги оставиш след това. Разшири си социалния кръг, интересувай се от нови хора и остави старите в историята. Така си развиваш живота и оставяш старото в спомените и живееш за бъдещето. Не се е получило и това е. Да беше мислил по-рано за последствията. И повярвай ми, знам какво е изкушението да изчукаш някоя чужда или бивша, на която всичките й рецептори водят към хуя ти. И как стана това, че тя е разбрала за изневярата?

Реализмът в това мнение е малко ненужен в случая.

Аз много добре осъзнавам това, което ти ми пишеш, а това за приятелството не е правилно. Просто трябваше да мине повече време, което време аз - нямах. Раздялата ми със Соня беше прекалено скоро, а и не беше точно "раздяла", защото реална причина за раздялата нямаше.

Напълно наясно съм, че контакта беше неправилен, но през изминалите години бях свикнал на някакво лично пространство и доверие от страна на партньора ми, което изведнъж го нямаше, а аз си го търсех. Търсех го само в началото, но после започна една лавина от обвинения за изминали неща и нападки и предположения от страна на Ася. Което пък ме подтикна да изневеря. Не се оправдавам с това последното. Просто казвам каква е причината.

Разбра за изневярата като ми седна на компютъра и ми прочете чата. Бях споменал там. С къв акъл...


Много забавно ми стана, когато при условие , че си виновен , се изкара като невинен и ангелче. Факта си е факт - тя е имала и все още има чувства към теб. Опитала се е да превъзмогне изневярата ти , но не се е получило и надали някога ще се получи. Ти сам си почувствал как я е боляло тогава , когато е разбрала.
Сега да й признаваш чувства, да се правиш на не знам си какъв - нищо няма да се промени. И ти няма да се промениш, поне не на този етап. Въобще не е трябвало да поддържаш чак такива близки отношения със Соня. И явно е разбрала , че това рано или късно ще се случи.

Та, щом ти досажда - защо още не си я блокирал ?

И не забравяй, че нещата са станали такива , само и единствено заради теб.

Къде съм се изкарал невинен и ангелче? А за това дали аз ще се променя - много мога да поспоря. Реално няма как и да знаеш, нали? "Хората не се променят" може и да е вярно, но при определени обстоятелства. В случая обстоятелствата позволяват промяна.

Ако Ася не беше ми навирала Соня постоянно в лицето, можеше и да не се случи. Аз се опитвах да се откъсна от Соня, но Ася непрестанно ми я натякваше и постоянно се карахме. Тя я намесваше във всеки спор и разговор. Със смисъл и без. АЗ не я споменавах изобщо. ТЯ беше тази, която я споменаваше.

Дори последния път като чатехме, ТЯ отново я намеси без никаква връзка. От чиста злоба.

Защо не я блокирам? Защото искам да се съберем. Ако не исках - щях да ѝ кажа всичко в очите и да я отпратя да прави каквото си иска и да решава проблемите си както намери за добре.

Това последното е все едно слушам Ася. "Ти си виновен". При положение, че съм признал вината си 8439014 пъти и не съм обвинил нея, въпреки, че и тя има вина, какво удоволствие доставя това постоянно натякване? Аз съм бил причината за раздялата, но не съм я накарал да тръгне с някой друг и да ме върти няколко месеца, без да може да каже един конкретен отговор като я питам. Нали?

Не може от моята постъпка да се води следствие за всяко едно нещо, което става след това. Тя се успокоява по същия начин. Сваля вината от себе си като я прехвърля на мен с "Ти си виновен".

Ми не. Не съм само аз виновен.

SmilezZz
01-18-2012, 09:29
В момента пак се изкарваш невинен + това си противоречиш !

"Започвам много сериозно да се изнервям, защото само ме тормози"

Последно - тормози ли те или все още искаш да си с нея ? Защо хвърли вината върху Ася ? Ти , ако не искаше - нямаше да го направиш , независимо дали някой ти говори за това или не.

Момичето е имало чувства , а ти какво си направил ? Добре , нямам нищо против да поддържаш приятелски отношения с бившата си - нормално е , особено след толкова дълго време. Но да си прекалено близко с нея , е , всяко момиче би реагира по тоя начин , особено ако е по - ревнива от нормалното.

foolish99
01-18-2012, 09:57
В момента пак се изкарваш невинен + това си противоречиш !

"Започвам много сериозно да се изнервям, защото само ме тормози"

Последно - тормози ли те или все още искаш да си с нея ? Защо хвърли вината върху Ася ? Ти , ако не искаше - нямаше да го направиш , независимо дали някой ти говори за това или не.

Момичето е имало чувства , а ти какво си направил ? Добре , нямам нищо против да поддържаш приятелски отношения с бившата си - нормално е , особено след толкова дълго време. Но да си прекалено близко с нея , е , всяко момиче би реагира по тоя начин , особено ако е по - ревнива от нормалното.

Не успявам да видя къде се изкарвам невинен.

Защо трябва да е едно от двете? Да - искам да съм с нея. Да - тормози ме. Тормози ме като продължава да ме търси след като ѝ казвам да не го прави след като тя не иска да е с мен.

Не хвърлям вината върху никой, освен себе си, но за всяко нещо има две страни. Аз съм решил да изневеря, но е имало нещо, което ме е подтикнало натам.

Отново ще повторя. Аз не оправдавам постъпката си по никакъв начин. Бях слаб и избрах най-лесното, защото бях се уморил да се опитвам да водя разговор, който явно нямаше да се случи.

Имаше чувства - аз я предадох. Нормално е да поддържам взаимоотношения, но явно само според теб. Според нея не беше. Колко близко с нея да съм? Излизането ми със Соня в същата компания беше голям проблем. Можеби наистина е бил по-голям отколкото съм предполагал, но тръшкане и правене на пук не бяха начините по които да ми се покаже. Аз не съм дете в крайна сметка.

Нужно беше само да ми каже "Губиш ме. Не искам това да се случва. Промени това и това..."
Вместо това, получих караници, един и същи спор, непрестанно вадене на миналото, правене на пук и криене на информация. Аз трябваше сам да си вадя изводите за това какво на нея не ѝ е наред.

И в крайна сметка, аз тия неща ги осъзнавам, но въпроса на темата е друг и именно това най-много ме тормози.

Защо продължава да ме търси? От 3 месеца е с друг мъж. Питал съм я неколкократно какво мисли и тя сякаш за 3 месеца не си е променила мнението изобщо. Въпреки, че изобщо не е очаквала, че ще ме интересува раздялата ни (както тя сама каза). Направих каквото съм сметнал за добре и накрая, като съм видял, че няма смисъл - съм прекъснал контакт и съм я помолил да не ме търси. Тя обаче продължи.

Единственото, което не мога да разбера е дали иска да се доказвам.
Дали ще имам по-голям ефект като я игнорирам и я накарам да преоцени живота без мен като сламка за която да се хване, или като се докажа, че не съм човека, за който ме смята.

djipsito
01-18-2012, 13:02
Много ясно, че и тя има вина. Вече си я представям как истерясва след всяко твое излизане, само щото не е достатъчно сигурна в себе си и си мисли, че бившата ти ще те отмъкне под носа й..

Продължава да те търси, защото още има чувства към теб. Тази нейната връзка сигурно е един правеж, с който да ти покаже, че уж е продължила напред, ама се вижда, че не е. И като скъсат с тоя ще ти реве сигурно и ще ти се оплаква от него. Сигурно иска да чуе от теб признания, изляния, може да иска да направиш нещо "сладко и романтично" за нея, за да й се докажеш. Въпроса е струва ли си.

Моето мнение е да я оставиш да си троши главата. Ти продължи напред и стига си се занимавал с бивши. Там където си плюл, недей да ближеш после.

foolish99
01-18-2012, 13:33
Много ясно, че и тя има вина. Вече си я представям как истерясва след всяко твое излизане, само щото не е достатъчно сигурна в себе си и си мисли, че бившата ти ще те отмъкне под носа й..

Продължава да те търси, защото още има чувства към теб. Тази нейната връзка сигурно е един правеж, с който да ти покаже, че уж е продължила напред, ама се вижда, че не е. И като скъсат с тоя ще ти реве сигурно и ще ти се оплаква от него. Сигурно иска да чуе от теб признания, изляния, може да иска да направиш нещо "сладко и романтично" за нея, за да й се докажеш. Въпроса е струва ли си.

Моето мнение е да я оставиш да си троши главата. Ти продължи напред и стига си се занимавал с бивши. Там където си плюл, недей да ближеш после.

Горе долу... така беше. Имаше и право на моменти, защото моите реакции не бяха адекватни, но не беше нужно.

И аз така си мислех, но ме обърква надменното ѝ на моменти поведение. В единия момент се държи по един начин, в другия момент направо ми иде да ѝ отскубна косата. Нагла и надменна.

Аз признания, излеяния и романтични жестове не спрях да правя за тоя период. Не съм правил всеки ден, за да не досаждам, но когато ми се отдаваше възможност съм го правел.

За мен си струва, защото аз осъзнавам вината си и знам как можеше да е по-добре ако бях постъпил по-разумно. Но определено не бих отворил врата ако се затича към мен. Не и докато не покаже, че иска да е с мен.

За сега няма да я търся пък не знам какво ще стане...

djipsito
01-18-2012, 16:04
Имаш акъл. Приеми нещата, приеми, че така е трябвало да стане. Абе.. примири се. Бъркотията си е бъркотия. Тя хем ще те иска в живота си, евентуално "като приятел", към който има по-специални чувства, хем ще се ядосва и пени, заради тва, че си й изневерил. От там идва тва надменното държание, високомерие, желание да ти го върне (къде съзнателно, къде несъзнателно..). Предполагам, че хич не е наясно с чувствата си и тя самата се обърква. Държи се нормално и в един момент се присети за нещо и й идва да почне да се драка и да ти се прави. Типично женска работа, като жена ти го казвам. Може би се опитва сама да се навие, че със сегашния е по-добре, докато не почне и с него да се кара..

Който казва, че надеждата умира последна, според мен греши. Желанието умира последно и колкото по-бързо го изкорениш, толкова по-добре за теб. Не е единствена. Премисли си критерийте за жена и реши дали наистина (Ася ли беше..) е жената за теб, такава жена ли искаш.

Грешките си си ги осъзнал, вземи си поука и давай напред, ама не "за сега". Или-или, бе човек, не мисли тя кво иска, кво мисли и т.н, мисли ти кво искаш, преценявай дали е най-доброто за теб, дали си заслужава и действай.

bratignat
01-19-2012, 13:20
..

Сладка, като ти чета мнението си само сладка, айде да вкараш и щипка мисъл, а?

Изневерил е. Негова вина. Обаче мацката му или го изритва или му прощава. Тя уж му е простила, след което му е натяквала (1 ва нейна вина), след това му изневерява (втора нейна вина) и накрая му обяснява как да обича, като сочи Груйо (трета нейна вина). В правото има правило, според, което едно престъпление с енаказва с една присъда. Не може да наказваш някого три пъти за едно и също нещо ид а тръбиш каква жертва си. Не става.

sladkalady
01-19-2012, 16:50
^ Не е само тя виновната в случая.И на мен да ми изневерят и аз ще натяквам,камо ли ако ми е изневерил с бившата си при положение ,че не ми е било приятно да се вижда с него и той въпреки всичко си прави каквото иска...Тя е просто объркана и не знае какво да прави.Не я оправдавам ,но и двамата имат вина.И няма смисъл да са заедно отново...

djipsito
01-19-2012, 17:18
^ Никой не казва, че само тя е виновна. Не виждам той да се изкарва невинен или да ръси глупости. Нормалните хора като имат проблем, сядат и говорят. Тя ако е правила сцени и само се е тръшкала и "заповядвала", едва ли някой ще й обърне внимание, по-скоро ще й направи напук. Не е тва начина ;)

bloodyF
01-19-2012, 18:58
приятел, не мога да чета цялата тема
ама тя не знае какво иска
ти си се осрал като си изневерил
в крайна сметка какво очакваш?! тя е била наранена, объркана е сега, нормално е да иска да ти отмъщава, това е в кръвта на жените..
зарежи и продължавай напред..друг съвет не мога да ти дам май..

LookAtMeNow
01-19-2012, 18:59
Ами и аз пих вода вчера ама нещо не става ;X

sladkalady
01-20-2012, 04:21
Лошо начало на връзката-лош край.......

SilverBrilliance
01-21-2012, 16:35
За мен, няма никакъв смисъл да подновявате тази връзка. Нито е почнала добре, нито е вървяла добре, а краят е направо ..
Не мисля, че тя някога ще може да ти прости (просто съм от хората за които изневярата значи край .. ) и нещата биха били едно ново натякване и скандали, без нито 1 от вас да е напълно щастлив - когато доверието се загуби, се губи целият смисъл.