PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМИ СЛЕД ПРЕИНСТАЛИРАНЕ



bloodymirror
01-17-2012, 16:36
Много ви моля ще полудея днес баща ми е преинсталирал компютъра и сега всичко е различно..НЯМАМ ФОНЕТИКА опитах се да я добавя 100 пъти но ми пише че не може моля ви помогнете ми какво трябва да направя за да си я върна :( Другият проблем е че старт менюто и таскбара са ми много големи как мога да ги смаля? И последно как да си настроя language bar-a така че да не кликам всеки път там да си сменям езика а това да става с натискане на Shift+Alt? Наистина последната надежда ми е във вас едва съм написала тази тема защото съм свикнала на фонетика и ми е много трудно на бг :\

Sh@d0w
01-17-2012, 17:36
От start->control panel->regional and language options си добавяш езици, фонетики и прочие, от там също си настройваш и клавишната комбинация, с която си сменяш езика. За големината на менютата - смени си резолюцията, ако всичко ти излиза по - голямо от обикновенното.

Баща ти като преинсталира, поне да си оправя нещата после, не да си оставя работата недовършена. Дано поне е качил всички драйвери.

bloodymirror
01-17-2012, 17:53
Пълен ужас това за фонетиката изобщо не знам откъде се добавя :\ за резолюцията също би ли ми обяснил моля те

npp
01-18-2012, 09:34
какъв е windows-а, xp, vista, 7?

MaGuSs
01-18-2012, 14:24
Легенда: W7 -> Windows 7 / за незнаещите /

Големината на Explorer-a:
W7: Десен бутон на него > Свойства / Properties / > чек на " използвай малки икони / Chek small icons /"
XP: Десен бутон на него > Свойства / Properties / > чек на "заключи таскбара / Lock the taskbar /" > намали си го и дай пак чек на " заключи таскбара / Lock the taskbar /".

Език / BG Phonetic /:
1)Изтегли си БГ-фонетика - http://download.cnet.com (http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=bg%20phonetic%20by%20iliya&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fdownload.cnet.com%2FBulgarian-Phonetic-Keyboard-Layout%2F3000-2110_4-10657280.html&ei=YeIWT7SZL5WosgbH1P09&usg=AFQjCNEs2w3pI_y5aoR-cyjsMfeeVSZRJg&sig2=lO3XX74MrYDs5SOSqy8SJA&cad=rja) Ако не си на W7 .
2)Инсталирай
3)Десен бутон на Explorer-a / Таскбара / > Toolbars > увери се че е чекнато полети Language bar / бар за езика /
-после отиди Start>Control Panel / контролен панел / > намри някъде Keyboards and Languages / Клавиатура и език / > Change Keyboard / смени клавиатурата / > добави /add/ > Намери Bulgarian -> Phonetic by Ilia Dankov / Или ако си с W7 намери Bulgarian Phonetic Traditional / > от Key Settings / опции на клавишите / си избираш клавишната комбинация за смяната на езиците > Apply / обнови / > OK

Успех и не забравяй да си инсталираш драйверите, ако не са инсталирани :)


За големината на менютата - смени си резолюцията, ако всичко ти излиза по - голямо от обикновенното.
Ако няма все още инсталирани видео "шофьори" как ще стане тази магия ?!?


Баща ти като преинсталира, поне да си оправя нещата после, не да си оставя работата недовършена. Дано поне е качил всички драйвери.
И аз искам баща ми да не пуши ама пуши нали...


какъв е windows-а, xp, vista, 7?
Няма значение. Разликите са много малки. При XP лесно се намират нещата при Vista i W7 малко повече търсене. Все пак и трите ОС-та са на майкрософт. За какво да говорим, то не е ли Ubuntu Linux, 2 часа да търсиш как се прави нова папка ?!? Но все пак и той си има своите предимства пред XP,Vista,W7 :) Особено даже пред W7 като говорим че W7 е и по-добър от Xp и Vista, но не все пак във всичко. И да си го кажем честно XP си беше върха :)