PDA

View Full Version : Има ли романтични и добре възпитани мъже днес?



bloodyF
01-17-2012, 18:21
вдъхнових се от другата тема, която беше затворена защото е от 2006
първо романтичните мъже са тези, които проявяват романтика, защото имат топли чувства-гадже, мъж, годеник (тука по-рядко има такива, но все пак) и прочие..
добре възпитаните са онези, които ви отварят вратата, помагат ви да си сложите палтото и пр.


може да давате пресни примери с приятели, гаджета, познати, мъже и т.н. (или със себе си-за момчетата)



//нямам приятел, но наскоро излизахме с приятелка и неини 2ма познати (по-големи, на около 24) и когато си тръгвахме, не само че ми помогна да се облека, но и ме изпрати до спирката на такситата; не е нещо кой знае какво, не е било и с цел да ме сваля, просто такива МЪЖЕ ме карат да вярвам, че все пак има надежда и че доброто възпитание и било то кавалерството, не са мъртви.. : )


//ако темата се счете за глупава, може да се затвори..; знам , че много пъти е коментирано, но скоро е нямало подобни теми, та нека да видим..

anonymous708973
01-17-2012, 18:23
Ей, взе ми темата от клавиатурата :д

Добави, моля те, само: "А какво всъщност е романтиката за вас?" Интересно ми е да прочета разни определения. Аз чакам вдъхновение и се включвам.

DisappointedDreamer
01-17-2012, 18:26
Има, да - приятелия ми е страшно романтичен - свещи, цветя, бонбони, грижовен и т.н. Добре възпитан също - помага ми, прави ми мили жестове.

Брат ми също е така да се каже джентълмен 8-) - дава място на момиче примерно в автобус/училище/някъде другаде, помага и с якето, носи и нещата, и т.н.

Така че, да, има макар и да са рядко срещани днес.

BrainlessROCKBABY
01-17-2012, 18:27
Като за начало - голямо впечатление ми прави, че болшинството мъже не знаят точно какво искат и често не се осъзнават. Нали знаете как едно 3-годишно детенце формира характера си? Е, момчетата сякаш не са започнали изобщо. Истина е, че ние също мислим много за секс и свалки, но имаме капацитет за още много други неща. Мисля, че повечето момчета не са готови за истински силна връзка - и не знаят как да се държат с едно момиче. Поне тези, които познавам.

DisappointedDreamer
01-17-2012, 18:28
Ами романтиката - интимен и мил жест. Държенето на чадър в едната ръка, докато вали, а моята в другата (аз и приятелия ми). Танцуването на бавни песни, свещите, бонбоните и цветята (което макар и малко изтъркано, направо няма как да не го обичам, когато ми подари шоколадови сърца 8-) ). Много са.

SisiStrange
01-17-2012, 18:40
Моето човече е доста романтично. Не само с многото нежни неща, които казва, но и с хилядите жестове на внимание. Винаги ще намери начин да ме изненада, да се погрижи за мен, да ме накара да се почувствам единственото същество на света за него. :) Що се отнася до жестовете с подаване на ръка, държане на палтото, докато се обличаш и изпращането до таксито, те са по-скоро кавалерство. Много са важни и по това много си личи дали твоя мъж има хубаво възпитание и дали истински се интересува от това как се чувстваш, но аз лично не ги слагам в графа "романтика".

TheBeliever
01-17-2012, 18:46
За възпитани - има ги, спокойно, не са на изчезване. Стига да знаеш къде да ги търсиш.

Примерите са в ежедневието ми. Имам приятели, които винаги ми отварят вратата, помагат ми с багажа, отстъпват ми стола си в препълнена стая и прочие такива малки жестове. И това при условие, че аз не съм точно lady-like и не очаквам подобно отношение.


Колкото до романтиката... не знам. Аз лично не съм романтична натура, не си падам по грандиозни изявления, листа от рози по чаршафите, свещи на масата и прочие клишета. Но честно казано познавам доста момчета, които са правили подобни жестове на момичета. Вероятно и за безнадеждните романтички има надежда.

Chacho
01-17-2012, 19:08
Да ви се набутам в женската тема за малко. По мои наблюдения с годините се отпускаме да показваме повече внимание и възпитание. Сигурно и вие сте забелязали нещо такова?

DisappointedDreamer
01-17-2012, 19:09
Моето човече е доста романтично. Не само с многото нежни неща, които казва, но и с хилядите жестове на внимание. Винаги ще намери начин да ме изненада, да се погрижи за мен, да ме накара да се почувствам единственото същество на света за него. :) Що се отнася до жестовете с подаване на ръка, държане на палтото, докато се обличаш и изпращането до таксито, те са по-скоро кавалерство. Много са важни и по това много си личи дали твоя мъж има хубаво възпитание и дали истински се интересува от това как се чувстваш, но аз лично не ги слагам в графа "романтика".

+1 the same

DisappointedDreamer
01-17-2012, 19:10
Да ви се набутам в женската тема за малко. По мои наблюдения с годините се отпускаме да показваме повече внимание и възпитание. Сигурно и вие сте забелязали нещо такова?

Не зависи единствено от годините, но да.

anonymous708973
01-17-2012, 19:12
Да ви се набутам в женската тема за малко. По мои наблюдения с годините се отпускаме да показваме повече внимание и възпитание. Сигурно и вие сте забелязали нещо такова?

Да, защото разбирате, че не ставате уязвими и няма да ви изядем, ако покажете малко внимание :)

toniiiiiiiii
01-17-2012, 19:18
Строго индивидуално е според мене , зависи от самото момиче ...

Luidgie
01-17-2012, 19:24
Да ви се набутам в женската тема за малко. По мои наблюдения с годините се отпускаме да показваме повече внимание и възпитание. Сигурно и вие сте забелязали нещо такова?

О да. Възрастните мъже имат уважение към жените, ценят ги правят мили жестове за тях и им показват, че ги обичат или харесват без да им го казват. Пък да не говорим, че са много по-открити относно себе си и това, което чувстват и искат.

xoxi
01-17-2012, 19:24
Романтиката и възпитанието не са на изчезване в хората.
Радвам се, че познавам хора, които успешно съчетават тези две неща.
Помня веднъж в парка на едно състезание бях седнала в тревата и когато тръгнах да ставам, едно напълно непознато момче ми подаде ръка. Много хубаво ми стана тогава. Ей такива дребни жестове харесвам.

Audiophile
01-17-2012, 19:25
Ивче, взимай ме, свободен съм :)

LeprikonA
01-17-2012, 19:30
добре възпитани се намират, не са на изчезване както се каза, но романтичните май са по-голяма рядкост. дето вика Chacho като че ли като са по-малки им се струва невъзможно и грешно все едно да направят някакъв такъв жест. прост пример дори за липса и на кавалерство - вървя си аз по заледения тротоар, покрай мен минават няколко момчета, които очакват аз да им направя път, аз нагазвам в снега, защото нямам желание да се блъскам челно в тях, макар че ме виждат. след няколко секунди срещу мен върви възрастен мъж, който не само ми прави път, но и изчаква да мина. не става въпрос за "педофилия" и всякакви подобни глупости, а за едното уважение.
а относно романтичните жестове - в моето обкръжение липсват романтични личности(не напълно де, има един заклет романтик, който е по-голям романтик и от мен). не казвам, че са тип "ебане, ох ебане", а просто без намерения да посрещат момичето с вечеря на свещи и цялата стая да свети само от тях, да мирише на рози и т.н.

Luidgie
01-17-2012, 19:32
Забелязах, че имате филмирана представа за романтика... мдамм

Duvessa
01-17-2012, 19:46
Mда, има, за жалост за мен се разделят на 2 типа- едните го правят с цел облаги, другите просто така са възпитани.

Имам двама приятели, които никога не съм ги виждала да оставят момиче да отвори врата или да си дръпне стол. Винаги изпращат, при някакъв празник на момиче винаги и взимат и цвете.
Приятеля на братовчедка ми също е много добре възпитан, когато сме с компания ми се е случвало няколко пъти да тръгна по-рано, винаги ме е изпращал, дори пита дали всичко е наред, ако може да помогне с нещо и т.н.
Сещам се за още много примери.

А относно романтиката, един приятел наскоро, понеже е леко луд, цъфна на вратата на момичето, което харесва в 0 часа с рози и подарък (за да е първият,които и честити). При мен също е имало такива неща- букети цветя, бонбони, импровизирани романтични вечери и т.н. Аз не мога да се определя като романтична натура, но пък ми става много приятно, когато човекът до мен ми показва, че го е грижа и се е постарал да направи нещо, за да ме изненада/зарадва.

Та, има надежда още. :)

djipsito
01-17-2012, 20:10
И възпитани има и кавалери има и романтици има.

На мен лично ми е достатъчно да е възпитан. Романтиката копирана от филмите за мен е клише от което се изприщвам, става ми смешно или тъпо и не мога да се отпусна. По-скоро съм под напрежение. А прекаленото кавалерство ме дразни. Помня как веднъж един пич искаше да вляза първа през входа, ама беше супер тясно и на всичкото отгоре вратата се отваряше навън. Въртя се 5 минути, буташе се в стената и гледаше да не ме удари с вратата. Аз се поизнервих и не издържах, викам му - влизай де.. Така бил научен. Добре, няма лошо, ама няма нужда да стоим два часа пред входа.

Нощни разходки, вечеря в ресторант с любимата ми храна, изненада за Св. Валентин в даскало с голям букет цветя, гледане на звездите легнали на някоя могила... Все неща, които някои хора биха определили като "романтика". За мен са просто жестове, които не са ме карали да се чувствам романтично настроена. Нито пък по-специална.

Почувствах романтика, когато ходихме да ядем дюнери, стабилно оплескани и двамата със сос, бършейки се след всяка хапка.

Човека е важен. Ако нещо е сгафил и мисли, че по този начин ще ми мине, по-добре да не опитва. Тогава пък се чувствам подкупвана едва ли не.

DarkTemplar
01-17-2012, 20:28
Ключовата дума в случая май е мъже. Докато сме още момчета обикновено не осъзнаваме колко ценни са определени (непринудени) жестове. Chacho e много прав.

Важни са възпитанието и нагласата на съответния мъж. Също и начинът, по който ще се приеме/оцени конкретния жест. Самият аз съм правил (и продължавам да правя) немалко жестове на по-специално внимание към определени момичета/жени. Рядко се оценяват и все пак самото действие (и усмивката на получателя) ми носи удовлетворение. :)

Има такива мъже, дано ги срещате по-често. ;)

Irti
01-17-2012, 20:42
Ей, взе ми темата от клавиатурата :д

Добави, моля те, само: "А какво всъщност е романтиката за вас?" Интересно ми е да прочета разни определения. Аз чакам вдъхновение и се включвам.

Стремя се да бъда колкото се може по-внимателен, но романтичен не.

Разхождахме се с една приятелка някъде и откъснах от едно изсъхнало малко борче една клонка.. доста грозна, но нарочно избрах такава.. подарих я на момичето и то взе, че се изчерви.. аз го поднесох просто с усмивка и хумор.

Не мога да правя секс на свещи.. да си мисля от толкова горящи огънчета дали няма да стана факла накрая.. подарявам цветя чат-пат, но не обичам секса в стая с цветя. Не обичам и да ми мирише на някакви там миризми ароматни. Обичам да ми мирише на путка и на тяло.

Не обичам да се мажем с разни храни. Бъди мъж-намажи я с боб чорба и люта чушка. Защо да се мажем? Да се наям направо и да ми се доспи. Досега никое момиче не е искало да го правим така. И да ми лепне от захарта после по завивките. Дай направо да ядем бисквити.. да си вадим трошици от гъзовете.

Не мога да слушам някоя как ми се обяснява в любов. Това се доказва и се усеща. Неща думи.

Не признавам Св. Валентин.. не признавам и алкохолизирания празник на този ден.

Обичам да съм кавалер. Обичам да си давам горната дреха, когато й е студено, когато вали дъжд. Разхождах се с бившата, но заваля дъжд. Тя почна да мрънка за косата си.. щяла да стане като кошер в главата. Мрънка, мрънка и за други работи.. стана й тъпо. Дъжд вали порой. Погледах я и само й казах "Мокър от вода не се страхува" дигнах я във въздуха и я потопих в най-близката и по - дълбока локва. Седнах в локвата и я целунах. Тя ме погледна.. врътна ми един лек шамар, че още повече съм я намокрил и като почна да се смее през сълзи. Опитах се и успях да й оправя настроението, но не го считам за романтика, ама за пръв път се къпах в локва. :D

Обичам да правя ей такива малки работи и да съм кавалер, но не обичам да съм романтичен.

Романтика за нас двамата тогава беше: Да пием бири там където няма никой, да измисляме някакви песни на кухарката и да чорлявим цигари.

,,когато имаш НУЖНОТО и не му даваш НЕОБХОДИМОТО,оставаш с НИЩОТО,
и чак тогава осъзнаваш същноста на МАЛКОТО което е трябвало да дадеш,,

djipsito
01-17-2012, 20:52
Намерих си мъж :D

SisiStrange
01-18-2012, 05:09
Забелязах, че имате филмирана представа за романтика... мдамм
И това при доста хора го има, да. И аз се замислих. XD
Не знам, но... свещите, поезията и милионите сърчица, на които са написани причини защо е с мен, биха ми изглеждали доста не на място. Ще има да се чудя как да реагирам. XD
За мен романтика е да сме се гушнали на леглото след секс + китайско и да му разказвам как се образуват туморни клетки и за Meйоза. :D
Впрочем под романтичен жест по-скоро визирам нещо мило и значимо (като да се грижи за мен, докато съм болна или да се хване преспокойно да ми среже кокоса на две с ножовката, за да може тарантулата да се чувства по-добре вътре), отколкото тези постановки със свещите и с розите.

Irti
01-18-2012, 06:13
Намерих си мъж :D

Казвай къде се подвизаваш и да мина да те взема, а после ще взема да те мина, ако се отнася за мен ... ;] Много хубаво клишенце е това.

Също така съм против това от романтична страна да се подаряват някакви подаръци.. подаръци, подаръци.. някакви мечки, лисици и такива плюшки. И аз съм подарявал, ама после се усетих, че няма смисъл и спрях. Защо ми е пълен шкаф с такива работи? Поглед няма с който да се засека, душа няма с която да поговоря, не става за възглавница, ако е малко, не става да се разговориш и не става за ядене (може и да става, ама сигурно да преглъщаш е трудно с тоя памук вътре...)

Нека ми подари едно литърче от домашнярката на баща й.. един буркан краставици.. да си дойдем на думата и жива и здрава да е. Както един приятел подари на приятелката си в консерва шкембе и шпек салам.

Гледах един филм по ТВ-то.. някакъв беше запалил страшно много свещи.. към стотина, ако не и повече и си чакаше половинката да дойде.. бах му майката, ако една свещица пипне пердето.. този ще отвори работа на пожарникарите.

Романтиците са мечтатели..

Майка казва, че съм само мечтател... и толкоз
Татко казва, че тук с мечти не се плаща... и толкоз.
Аз вярвам, че човек е създаден... и толкоз... да обича и да мечтае.. и толкоз.
Майко, аз наистина съм само мечтател... и толкоз.

Къъъъде загубихме крилете си? Къъъъде загубихме крилете си? Остана само перушината... и толкоз.

Всеки си разбира любовта по различен начин и не може да искаш от някой да става розов, ако това не му харесва.

mississippi
01-18-2012, 12:16
много са малко вече, почвам да се отчаям от мъжете, щеше да е хубаво да ги има повече

goGu
01-18-2012, 12:27
Има бе разбира се !! Само трябва момичето да си го заслужи !! Всяко момче може да е романтично стига да си заслужава момичето и да е влюбен !!

toad
01-18-2012, 12:30
Бъркате понятията , да е възпитан , да е романтичен , да е кавалер . А и от кога жените искате романтични мъже ? Останал съм с впечатление , че го намирате за слабост , пък се радвате като гледате романтични комедии .

loveca777
01-18-2012, 12:30
вдъхнових се от другата тема, която беше затворена защото е от 2006
първо романтичните мъже са тези, които проявяват романтика, защото имат топли чувства-гадже, мъж, годеник (тука по-рядко има такива, но все пак) и прочие..
добре възпитаните са онези, които ви отварят вратата, помагат ви да си сложите палтото и пр.


може да давате пресни примери с приятели, гаджета, познати, мъже и т.н. (или със себе си-за момчетата)



//нямам приятел, но наскоро излизахме с приятелка и неини 2ма познати (по-големи, на около 24) и когато си тръгвахме, не само че ми помогна да се облека, но и ме изпрати до спирката на такситата; не е нещо кой знае какво, не е било и с цел да ме сваля, просто такива МЪЖЕ ме карат да вярвам, че все пак има надежда и че доброто възпитание и било то кавалерството, не са мъртви.. : )


//ако темата се счете за глупава, може да се затвори..; знам , че много пъти е коментирано, но скоро е нямало подобни теми, та нека да видим..
Оу да - аз съм такъв мъж :D
Шегувам се
Значи по принцип не съм ,но всичко започна ,когато се влюбих
Тогава дойде един момент ,когато съвсем изперках от жажда за любов и романтика
Правих неща ,които са странни и тнт
Сигурно е така заради зодията ми - скорпи
И не само в любовта, а и още от малък съм си мечтал да избягам някъде в Сибир, тайгата ,за да пътешествам из необятното
А според госпожата по БЕЛ- такива хора били романтици пфф ;d
Така де проблема по-скоро е в момичетата, който особено тези от зодия Близнаци не знаят нищо за романтиката ;dd

anonymous708973
01-19-2012, 07:22
Музата ме осени. Тъй.
Има огромна разлика между това да е възпитан и да е романтичен, като понятието "кавалер" се включва и в двете май.
Накратно казано, възпитаният човек знае къде и как да се държи, поздравява, усмихва се, благодари и се извинява.

Доста бягам от класическата представа за романтика, но бих се зарадвала на всеки жест, защото показва, че е вложил време и внимание, за да ме зарадва. Не е необходимо да унищожи 100 рози (защо по филмите никой не се замисля за това?), за да ми поръси леглото. Радват ме всички дребни нещица - да ми донесе любимия шоколад (или какъвто и да е хубав шоколад :д), да ми направи сандвич, да танцува с мен, да се грижи за мен... Всичко си проличава в малките неща, не в грандиозните обяснения или обещания. Важното е нещата да се правят, без отсрещният човек да се чувства неудобно или задължен. Лично аз бих се почувствала странно, ако някакъв непознат ми помогне да си облека палтото, дръпне ми стола или ми отвори вратата. Да ми направи път в снега, както някой беше казал, да, но останалите жестове са малко по-интимни...

Като излизахме в началото с моя все още като никакви и се случеше да ми отвори врата, след това обикновено изцепваше нещо от сорта на: "Виж къв съм кавалер", което попринцип бих преценила като самоизтъкване, но в неговия случай ме сваляше на земята от смях и правеше цялата обстановка супер лежерна и приятна. Винаги ми е било страшно приятно в неговата компания, ама няма да разводнявам темата.


Човека е важен. Ако нещо е сгафил и мисли, че по този начин ще ми мине, по-добре да не опитва. Тогава пък се чувствам подкупвана едва ли не.

Точно, не е това начинът да ми се извини. Като ми цъфне с един голям букет след караница, или ще изляза гадна, като не го приема, защото не искам да си оправим отношенията така, или ще се чувствам неудобно, ще се цункаме и айде - всичко ще е наред.


Не мога да правя секс на свещи.. да си мисля от толкова горящи огънчета дали няма да стана факла накрая..
Абсолютно. Не мога да се отпусна в такава обстановка и изживяването отива на кино.


За мен романтика е да сме се гушнали на леглото след секс + китайско и да му разказвам как се образуват туморни клетки и за Meйоза.
ХАХАХАХА :д


Само трябва момичето да си го заслужи !!
Вдигам всички крайници в подкрепа на това и пак ще дам пример с моя приятел. Прави впечатление... не, всъщност, той си е доста нахакан и циничен, на моменти груб, но нищо от това не изглежда поза или неприсъщо за него (както много хора се правят на каквито не са, колкото и изтъркано да звучи). В повечето случаи обаче женските се стресират едни такива, защото не са свикнали на подобно освободено държание. Последната мисъл, която ще ти хрумне, за такъв човек е, че е романтичен. За възпитан си личи от 100 км, но за романтичен... И все пак, той си има някаква нагласа и представа за романтика, която съвпада с моята, за щастие, и може да е страшно мил и загрижен, но с мен, защото аз съм си го заслужила.

След лиричното отклонение стигаме до универсалната истина:

Важни са възпитанието и нагласата на съответния мъж. Също и начинът, по който ще се приеме/оцени конкретния жест.

Irti
01-19-2012, 07:44
Ей, мислех си, че си забравила темата и няма да отговориш, а очаквах твой отговор. :D

Хубави работи написа. Тоя шоколад.. какво му слагат вътре.. и гаден да е... щом е шоколад рулира. :D

Инак да отворим тема в темата. След десет години, ако мъжа с който ходиш ти предложи брак, как си го представяш и как искаш да е и как би трябвало да е според теб? И покрива ли се това, което искаш с филмите?

Прасни един от твоите хубави коментари и избий рибата.

:)

Luidgie
01-19-2012, 15:34
И това при доста хора го има, да. И аз се замислих. XD
Не знам, но... свещите, поезията и милионите сърчица, на които са написани причини защо е с мен, биха ми изглеждали доста не на място. Ще има да се чудя как да реагирам. XD
За мен романтика е да сме се гушнали на леглото след секс + китайско и да му разказвам как се образуват туморни клетки и за Meйоза. :D
Впрочем под романтичен жест по-скоро визирам нещо мило и значимо (като да се грижи за мен, докато съм болна или да се хване преспокойно да ми среже кокоса на две с ножовката, за да може тарантулата да се чувства по-добре вътре), отколкото тези постановки със свещите и с розите.

Трябва да се съглася с теб, няма как. На мен това по филмите ми е супер престорено. По-скоро да се почувстваш неловко от милиард свещи и изрязани от розова хартия сърчица, а на фонът на всичката тая сладникавост да звучи Франк Синатра (примерно). Това може да го направи и някой хипер загорял. Аз романтиката я имам за нещо интимно и незначимо за околните, но за теб означава много. Мили жестове, грижовност и всичко, което ти показва, че си обичан е романтика. Един такъв повърхностен жест ми е малко престорен - е има хора всякакви.

umri
01-19-2012, 17:06
Ей, мислех си, че си забравила темата и няма да отговориш, а очаквах твой отговор. :D

Хубави работи написа. Тоя шоколад.. какво му слагат вътре.. и гаден да е... щом е шоколад рулира. :D

Инак да отворим тема в темата. След десет години, ако мъжа с който ходиш ти предложи брак, как си го представяш и как искаш да е и как би трябвало да е според теб? И покрива ли се това, което искаш с филмите?

Прасни един от твоите хубави коментари и избий рибата.

:)
Давай, бейби, прасни един от твоите хубави коментари и избий рибата. С теб сме !!!!!!!

Chacho
01-19-2012, 17:23
Защо романтиката я свързвате само с любовта? Тя е по-скоро начин на мислене, житейски принципи, които са много по-обширни от взаимоотношенията мъж-жена. Цяла епоха културно наследство е оставено през кулминацията на тая идеология.

Luidgie
01-19-2012, 17:30
Може би, защото повечето сме заобиколени от хора, които са последователи на друга идеология и много малко знаят, че е имало такъв период? А и плюс това, как да мислиш за друга романтика, освен тази между мъж и жена, като през 5 минути ти дават нов лигав сериал, изпълнен със сладникава и бих казала, кичозна, романтика. Все пак повече от половината хора тук са под 16.

fluffy_^
01-19-2012, 17:36
Има бе разбира се !! Само трябва момичето да си го заслужи !! Всяко момче може да е романтично стига да си заслужава момичето и да е влюбен !!

Точно така си е = ) иначе колкото до възпитани мъже и т.н еми може да съм на 15 но се държа с хората около мене така както искам те с мен. :)

Chacho
01-19-2012, 17:59
Може би, защото повечето сме заобиколени от хора, които са последователи на друга идеология и много малко знаят, че е имало такъв период? А и плюс това, как да мислиш за друга романтика, освен тази между мъж и жена, като през 5 минути ти дават нов лигав сериал, изпълнен със сладникава и бих казала, кичозна, романтика. Все пак повече от половината хора тук са под 16.

Поколението повлиява на изкуството повече, отколкото изкуството на поколението. Не е само до романтиката, на всякаква тема се стига до противопоставянето или уеднаквяването (много странно се размиват два антонима) на мъжете и жените. Просто такова ни е времето. И книга да хванеш, днес само чиклит се чете. Конспиративни и езотерични книжки също, но това е от желанието да се отцепваш от масите и мейнстрийма. Според мен вече сме в разчупване на идеите, с които повечето от нас сме израстнали - че е нужно да си възпитан; че е модерно да слушаш чалга; че трябва да обсипваш с внимание хората, за да ти отвръщат със същото; че традициите и религията заемат важна роля в съвремието; че семейството е непоклатима инстанция; че сексът е табу; т.н. Днешните проблеми може да са утрешните решения и обратното.

Отивам да пия една студена, че нещо много философско и самочувствено го раздавам.

Luidgie
01-19-2012, 18:11
Като спомена изкуство, смея да твърдя, че то се е променило към отвратителна посока. Кажи един съвременен художник, който да казва нещо с творбите си? Имаме ли си съвременен Ван Гог, Гоген, Климт и т.н.? Не. Защото всичко е повърхностно, всеки гледа купона, а балъците мислим как да казваме нещо и как д апроменяме света, за да ни е по-добре в него - Мисията невъзможна. Тя романтиката да ни е проблема само. Те отношенията между хората са станали едни...

bloodyF
01-19-2012, 18:15
Какво значи момичето да си го заслужи? Да заслужи да и отворят вратата? Или да и направят път?
за романтиката е друго, не може да си съученичка с някого и да очакваш романтични жестове..за да сте заедно , значи той те заслужава, както и ти него...



Ивче, взимай ме, свободен съм :)


слънце, как така? :( (иначе ми е тъжно за теб, но много много хубаво, че има едно страхотно момче, което е отново "на пазара"! :lol: :-) )
искам те в скайп най-скоро... (hugs)


Да ви се набутам в женската тема за малко. По мои наблюдения с годините се отпускаме да показваме повече внимание и възпитание. Сигурно и вие сте забелязали нещо такова?

//темата не е само женска :) а иначе, не че нещо, но с годините момчетата стават МЪЖЕ..поне някои от тях..така че, може би това е причината :)

anonymous708973
01-19-2012, 18:57
Ей, мислех си, че си забравила темата и няма да отговориш, а очаквах твой отговор. :D

Хубави работи написа. Тоя шоколад.. какво му слагат вътре.. и гаден да е... щом е шоколад рулира. :D

Инак да отворим тема в темата. След десет години, ако мъжа с който ходиш ти предложи брак, как си го представяш и как искаш да е и как би трябвало да е според теб? И покрива ли се това, което искаш с филмите?

Прасни един от твоите хубави коментари и избий рибата.

:)

Тц, аз съм сноб по отношение на шоколада :д Ям само хубав шоколад, голям порок ми е... Като бях в Германия, по случайност видях как се прави Линдт - ония уникааални топченца от млечен шоколад, които се топят в устата - и след това влязох в гифт шопа. На излизане бях с олекнал портфейл :д
По другия въпрос - провери си личните, че ако оспяма още една тема, ще изям банана :д

Chacho
01-19-2012, 18:58
Добре, че не си видяла млякото как се прави :D

LookAtMeNow
01-19-2012, 18:58
Няма романтични мъже. Има само варвари като мене.

musicinmyveins
01-19-2012, 19:12
Има естествено.Но до голяма степен съм съгласен с Chacho,че това с романтиката се появява по-натам с възраста.И то не е само до момчето.На 15 години пиклите не знаят какво искат и един романтичен жест си го приемат,че си им роб и ше им слугуваш (да не говорим,че романтика на 15...някак си не се връзва) ,затова мисля,че възраста,на която се проявяват тия "романтични страни" , е абсулютно логична .

Irti
01-19-2012, 20:04
Тц, аз съм сноб по отношение на шоколада :д Ям само хубав шоколад, голям порок ми е... Като бях в Германия, по случайност видях как се прави Линдт - ония уникааални топченца от млечен шоколад, които се топят в устата - и след това влязох в гифт шопа. На излизане бях с олекнал портфейл :д
По другия въпрос - провери си личните, че ако оспяма още една тема, ще изям банана :д

Отворих ги, ама явно още един проблем се показа и нямам нови лични съобщения.. или нещо не си го пратила? :D

ledenakrasota
01-19-2012, 20:18
Не деля двете неща. Човек, който знае как да те зарадва и разнежи, дори с нещо малко, няма да ти затръшне вратата под носа или да те остави сама по никое време след срещата ви, без да се поинтересува дали си се прибрала след това жива и здрава.

Всеки с елементарно възпитание, твой приятел, ще ти отвори вратата на излизане от някъде, ще те поздрави и т.н.

Всичко си зависи от средата. Да е шарено е за предпочитане. :D Така се научаваш да различаваш едните от другите.

Cold_Tearsss
01-19-2012, 22:31
Каквото е търсенето, такова е предлагането.

Stan4o123
01-20-2012, 21:27
Еми на мен от вътре си ми идва,просто съм си такъв по природа,а относно романтиката...в пубертета ни набиват някакви прототипи от филми и книги и ние ги попиваме,в последствие осъзнаваме,че това може и да не са нашите представи за романтика!

bratignat
01-21-2012, 08:30
Ако не броим Пешо, който е малко вчерашен - не, няма!



Еми на мен от вътре си ми идва,просто съм си такъв по природа,а относно романтиката...

Казвам ти, момичетата са луди по самоизтъкването...това е начинът!

w0sh
01-21-2012, 09:28
Кой с кого спи в тая тема, признайте си.

bloodyF
01-21-2012, 19:34
:lol: :lol: :lol:

Violenza
01-22-2012, 18:50
Има разбира се. Но както и горе споменаха, едно е да е добре възпитан, съвсем друго е да е романтичен. На първото държа адски много, дори смея да твърдя, че не бих могла да харесам невъзпитан мъж. Съответно един възпитан мъж е и кавалер. Романтиката я оставям настрана, защото аз самата далеч не съм от романтичните натури.

BrokenInnocence
01-22-2012, 19:02
Има такива мъже, познавам доста от тях. Лошото е, че не ми понасят... възпитание, добре, важно изискване. С романтиката обаче имаме голям проблем и още не съм намерила решение... Познавам страхотни момчета, за които всяко момиче мечтае, но не мога да възприема това мъж да ми пише стихотворения и да ми създава романтична обстановка тип свещи+рози+вино+там каквото друго се включва в тая ситуация... За мен това са пълни лигавщини, а не мога да понасям лигави мъже. Един добре възпитан, сериозен мъж, който ме разбира и подкрепя и е търпелив, когато започна да откачам ми е много по-нужен отколкото някой, който ми прави серенади под прозореца и ми носи плюшени мечки и сърчица и ме нарича "писе, коте, мило" и други такива... хм... тъпотии.

ROFLWTF
01-22-2012, 19:19
Има такива мъже, познавам доста от тях. Лошото е, че не ми понасят... възпитание, добре, важно изискване. С романтиката обаче имаме голям проблем и още не съм намерила решение... Познавам страхотни момчета, за които всяко момиче мечтае, но не мога да възприема това мъж да ми пише стихотворения и да ми създава романтична обстановка тип свещи+рози+вино+там каквото друго се включва в тая ситуация... За мен това са пълни лигавщини, а не мога да понасям лигави мъже. Един добре възпитан, сериозен мъж, който ме разбира и подкрепя и е търпелив, когато започна да откачам ми е много по-нужен отколкото някой, който ми прави серенади под прозореца и ми носи плюшени мечки и сърчица и ме нарича "писе, коте, мило" и други такива... хм... тъпотии.

Бъркаш понятията романтика, възпитание, търпеливост и сериозност.... :lol: няма нищо общо...
Иначе може и да има... къде са, е друг въпрос :)

anonymous708973
01-23-2012, 06:52
Има такива мъже, познавам доста от тях. Лошото е, че не ми понасят... възпитание, добре, важно изискване. С романтиката обаче имаме голям проблем и още не съм намерила решение... Познавам страхотни момчета, за които всяко момиче мечтае, но не мога да възприема това мъж да ми пише стихотворения и да ми създава романтична обстановка тип свещи+рози+вино+там каквото друго се включва в тая ситуация... За мен това са пълни лигавщини, а не мога да понасям лигави мъже. Един добре възпитан, сериозен мъж, който ме разбира и подкрепя и е търпелив, когато започна да откачам ми е много по-нужен отколкото някой, който ми прави серенади под прозореца и ми носи плюшени мечки и сърчица и ме нарича "писе, коте, мило" и други такива... хм... тъпотии.

Абсолютна манджа с грозде.
И впрочем, нищо не пречи да имаш сериозен мъж, който те подкрепя и разбира, докато те нарича "мило".

fenasf
01-23-2012, 11:39
Да. - аз .

sladur4etyYy
01-23-2012, 15:33
има мъже, които се държат като такива, но това е просто поза и в даден момент си проличава. има и мъже, които наистина са такива.

li0n
01-23-2012, 17:32
Естествено, че има :)

marilyn
01-23-2012, 17:45
Интересна темичка, браво!

първо романтичните мъже са тези, които проявяват романтика, защото имат топли чувства-гадже, мъж, годеник (тука по-рядко има такива, но все пак) и прочие..
Такааа относно тия мъже не знам дали ги има, защото аз съм толкова неромантична и практична, че изобщо такива индивиди не ме впечатляват. То романтиката е понятие, различно за всеки, но примерно цветя, ок, това е мил жест, признак на уважение. Ама легло отрупано с розови листенца и някви такива неща ми идват лигави.

добре възпитаните са онези, които ви отварят вратата, помагат ви да си сложите палтото и пр. Такива има! Пример мога да дам с най-добрия ми приятел, не само към гаджетата си, ами и към мен винаги се отнася така, изпраща ме, отваря ми вратите, помага ми ако нося нещо.. абе квото се сетите. Освен това други мои приятели, които да кажем са на по 30 и те кавалерстват, не за да ме впечатлят примерно, а просто са си такива... винаги. Също съм уцелвала на няколко гаджета, които бяха така добре възпитани.

ForzaFelipe
01-23-2012, 22:29
Да има такива момчета.Повечето от вас момичета ги наричате най-добър приятел :)
True story.



Да оставим този факт на страна.Естествено че има такива момчета,аз вярвам че и аз съм такъв.

dimitar_ak
01-25-2012, 07:45
Романтиката не е само в милото държание и дадените за пример жестове. За мен много по-голямо значение имат други неща, които демонстрират, че човека до теб заема специално място в живота ти.
Примери много:
- сутрешното обаждане за добро утре (все още се състезаваме кой ще звънне пръв)
- смс-а за лека нощ
- часовете заедно след работа, в които да накараш другия да се отпусне. Особено ако деня му е бил тежък.
- приятното чувство да я чуя на хиляди километра в чужбина
- споделянето на плановете за бъдещето на глас и в тях да участваш самият ти

Това е на първо четене. Сигурно има много подобни примери.

Seattle
01-25-2012, 08:14
Има има, ама рядко се търсят.

Aquafresh?
01-25-2012, 10:01
Преди го правих , обаче вече не.Be nice to a girl = get friendzoned.Само със специални момичета се държа добре

ItsMeBitchezz
01-25-2012, 10:36
Има,но са рядкост.Познавам едно момче изключително възпитано за жалост не е мой хихи но винаги отваря вратата на гаджето си,води я на романтични разходки,изпраща я,помага и във всякакви ситуации вчера го видях да помага на една старица да слезе от автобуса.Общо взето страхотно момче,а и скромен се повтаря как приятелката му го направила такава и не знаел какво щял да прави без нея.

bloodyF
01-25-2012, 11:47
аквафреш, това за friendzoned не е вярно!
аз лично се впечатлявам от малки жестове и такива неща! повечето момичета биха си паднали по такъв човек, отколкото по някой, който се държи като задник с тях..
примерно, от цял клас идиоти, помолих някой да дойде с мен, за да пренесем нещо по-тежко и се навиха 2 момичета..
и после се оплакват(е), че нямате приятелки..

loveca777
01-25-2012, 11:51
аквафреш, това за friendzoned не е вярно!
аз лично се впечатлявам от малки жестове и такива неща! повечето момичета биха си паднали по такъв човек, отколкото по някой, който се държи като задник с тях..
примерно, от цял клас идиоти, помолих някой да дойде с мен, за да пренесем нещо по-тежко и се навиха 2 момичета..
и после се оплакват(е), че нямате приятелки..
Ми да се беше записала в А паралелка ,дето всички сме най-примерни ;dd xD

loveca777
01-25-2012, 11:54
Има,но са рядкост.Познавам едно момче изключително възпитано за жалост не е мой хихи но винаги отваря вратата на гаджето си,води я на романтични разходки,изпраща я,помага и във всякакви ситуации вчера го видях да помага на една старица да слезе от автобуса.Общо взето страхотно момче,а и скромен се повтаря как приятелката му го направила такава и не знаел какво щял да прави без нея.

Чета и немея ПРАВИТЕ ЛИ СЕ ,ЧЕ ХАРЕСВАТЕ ТАКИВА МОМЧЕТА?
Защото в действителност вие момичетата си падате по тарикатчета и големи усти , модни с голям парички..

bloodyF
01-25-2012, 13:39
хахаха, ти пък откъде знаеш, че не съм А паралелка? ;p
и не слагай всички момичета под 1 знаменател, защото аз не си падам по тарикатчета с парички..примерно..

Illusion772
01-25-2012, 14:03
Казвай къде се подвизаваш и да мина да те взема, а после ще взема да те мина, ако се отнася за мен ... ;] Много хубаво клишенце е това.

Също така съм против това от романтична страна да се подаряват някакви подаръци.. подаръци, подаръци.. някакви мечки, лисици и такива плюшки. И аз съм подарявал, ама после се усетих, че няма смисъл и спрях. Защо ми е пълен шкаф с такива работи? Поглед няма с който да се засека, душа няма с която да поговоря, не става за възглавница, ако е малко, не става да се разговориш и не става за ядене (може и да става, ама сигурно да преглъщаш е трудно с тоя памук вътре...)

Нека ми подари едно литърче от домашнярката на баща й.. един буркан краставици.. да си дойдем на думата и жива и здрава да е. Както един приятел подари на приятелката си в консерва шкембе и шпек салам.

Гледах един филм по ТВ-то.. някакъв беше запалил страшно много свещи.. към стотина, ако не и повече и си чакаше половинката да дойде.. бах му майката, ако една свещица пипне пердето.. този ще отвори работа на пожарникарите.

Романтиците са мечтатели..

Майка казва, че съм само мечтател... и толкоз
Татко казва, че тук с мечти не се плаща... и толкоз.
Аз вярвам, че човек е създаден... и толкоз... да обича и да мечтае.. и толкоз.
Майко, аз наистина съм само мечтател... и толкоз.

Къъъъде загубихме крилете си? Къъъъде загубихме крилете си? Остана само перушината... и толкоз.

Всеки си разбира любовта по различен начин и не може да искаш от някой да става розов, ако това не му харесва.

(facepalm) истинското кавалерство умря с теб (facepalm)

Irti
01-25-2012, 14:18
Този коментар не знам как да го разбирам.

Каза момчето, което е на 17, което е зависимо от техните и което 5 години криело и не казвало на еди кое си момиче, че я харесва. Четох ти темата. Този ти коментар беше напълно излишен. Не съм ти писал в темата, защото прецених, че няма смисъл и ти не ме цитирай с тъпи коментари и фейспалми. Истинското кавалерство ТИ няма как да го разбереш на тези години, защото витаеш в облаците все още и си просто един пубер, който пет години не може да си признае чувствата пред едно най-обикновено и никакво момиче. Пък и виж заглавието на темата. Дали се доближаваш малко до мъж, м? Рисувай си картички на сърца и лека вечер. :)

loveca777
01-25-2012, 17:15
хахаха, ти пък откъде знаеш, че не съм А паралелка? ;p
и не слагай всички момичета под 1 знаменател, защото аз не си падам по тарикатчета с парички..примерно..

Ем не всички ,но като гледам повечето гледате все тези ,,отворените,, дето само гледат по купончета да ходят и футболистчета..
оф не знам всъщност ,защото на скоро не стана с едно момиче дето я обичам .... ;d

loveca777
01-25-2012, 17:18
Този коментар не знам как да го разбирам.

Истинското кавалерство ТИ няма как да го разбереш на тези години, защото витаеш в облаците все още и си просто един пубер,. :)

АА не е така и аз съм на 17 ; )

Chacho
01-25-2012, 18:33
Ем не всички ,но като гледам повечето гледате все тези ,,отворените,, дето само гледат по купончета да ходят и футболистчета..
оф не знам всъщност ,защото на скоро не стана с едно момиче дето я обичам .... ;d

Какво лошо има да си отворен и да ходиш по купончета?

bloodyF
01-25-2012, 18:44
ловеца е малко сдухан предполагам и си седи у дома, щото техните не го пускат..
та като хейтва, се успокоява;
няма значение, върнете се към темата моля

Chacho
01-25-2012, 18:55
ловеца е малко сдухан предполагам и си седи у дома, щото техните не го пускат..
та като хейтва, се успокоява;
няма значение, върнете се към темата моля

А аз предполагам, че избърза със заключенията.

fluffy_^
01-25-2012, 18:56
Да има такива момчета.Повечето от вас момичета ги наричате най-добър приятел :)
True story.



Да оставим този факт на страна.Естествено че има такива момчета,аз вярвам че и аз съм такъв.


..Повече от вярно = (

fluffy_^
01-25-2012, 18:58
Ем не всички ,но като гледам повечето гледате все тези ,,отворените,, дето само гледат по купончета да ходят и футболистчета..
оф не знам всъщност ,защото на скоро не стана с едно момиче дето я обичам .... ;d

Ходя на 'купончета' играя футбол щото ми е яко с приятели и не съм такъв :) !

loveca777
01-25-2012, 20:03
хах Няма лошо купоните ,зеленото... ( каTо се има предвид дозата от зелено ,която приех на нова година - ама се държах ,не изперках като един авер дето много ни забавляваше .. ;D) Няма лошо стига да не се прекалява ...
Ама като се представиш пред момиче ,което харесваш на ,,романтичен човек'' - тя те заебава ,защото веднага и излизат подобни мисли като на bloodyF ...
А за футболистчетата го казах ,защото избързах и обърках мислите си за фитнес - футболисти , та друго имах в предвид...

loveca777
01-25-2012, 20:06
И между другото романтик означава мечтател , някой го беше писал това по-горе и е правилно

Chacho
01-25-2012, 20:33
хах Няма лошо купоните ,зеленото... ( каTо се има предвид дозата от зелено ,която приех на нова година - ама се държах ,не изперках като един авер дето много ни забавляваше .. ;D) Няма лошо стига да не се прекалява ...
Ама като се представиш пред момиче ,което харесваш на ,,романтичен човек'' - тя те заебава ,защото веднага и излизат подобни мисли като на bloodyF ...
А за футболистчетата го казах ,защото избързах и обърках мислите си за фитнес - футболисти , та друго имах в предвид...

Някои хора разбират романтичен като нежен/женствен и затова ги режат мацките. Едно е да отвориш вратата на момиче от жест на уважение и възпитание, друго е да очакваш да си разтвори краката от единия ти жест. Също така има разлика между това да я глезиш като жена и да я задоволяваш като жена. Първото ще го намери и от приятелите си, второто няма да го търси от кой да е.

SomeoneSpecial
01-25-2012, 23:43
Ооо, има, има ! И аз си мислех, че не са останали вече, но не е така - моят си е чист пример! Цупи се като сама си отварям вратата даже :D Прави ми разни подаръчета отвреме-навреме, ей така, защото иска да ме зарадва... Като съм с него и нося нещо, винаги той ми помага или направо взима всичко... И много обича да ми говори романтично, особено като се скараме за нещо. Колко съм му ревала на смс-ите, мани мани :D И много обичаме да мечтаем заедно - ей така, за бъдещето, за голяма къща, за дечица... Едва ли ще сме все още заедно до тогава де, много време има, но все пак е хубаво. (sun) Много е сладък и много му се радвам, а и аз каквато съм романтичка - точно един такъв ми трябваше ! <3

ThatsMe
01-26-2012, 10:43
романтични -да
възпитани- амии много малко... честно казано аз съм романтичен, но възпитан .. оо не :D + имам един приятел който за него романтика е нещо гнусно.. но е мн възпитан : веднъж един шофьор за малко да ни блъсне на пешеходна , но моя приятел седеше и му се извиняваше, че точно сега е тръгнал да пресича ... а отгоре на всичкото шофьора ни псуваше като каруцар, но аз му затворих устата за 2 секунди и изведнъж както никой около нас не обръщаше внимание на случващото се, ВСИЧКИ започнаха да ме гледат с отворени уста, а моя приятел ми викаше "Нужно ли беше, какво като ме псува той ме наранява психически само" И се замислих трябваше ли изобщо някой да е наранен ...

Chacho
01-26-2012, 14:45
романтични -да
възпитани- амии много малко... честно казано аз съм романтичен, но възпитан .. оо не :D + имам един приятел който за него романтика е нещо гнусно.. но е мн възпитан : веднъж един шофьор за малко да ни блъсне на пешеходна , но моя приятел седеше и му се извиняваше, че точно сега е тръгнал да пресича ... а отгоре на всичкото шофьора ни псуваше като каруцар, но аз му затворих устата за 2 секунди и изведнъж както никой около нас не обръщаше внимание на случващото се, ВСИЧКИ започнаха да ме гледат с отворени уста, а моя приятел ми викаше "Нужно ли беше, какво като ме псува той ме наранява психически само" И се замислих трябваше ли изобщо някой да е наранен ...

http://vbox7.com/play:89c01462

NambyPamby
01-26-2012, 15:30
Има, разбира се, и винаги е имало, що за въпрос? Просто на територията на нашата мила държавица трудно би било да се съхранят. И как да бъде иначе, като основните човешки ценности са парите, придобивките и бройките, и всеки дебне само изгоден момент, за да прецака другия? Доброто възпитание, съпричастността, благородството и любовта ги пиши бЕгали, на мода в момента са наглостта, арогантността и себичността, гарнирани с доволна доза цинизъм. В такова време не само на добре възпитаните мъже, ами на добре възпитаните хора като цяло не им се отвръща със същото, затова пък никой не пропуска да направи сечено на друг, заради дразги от време оно. Възможностите, за да оцелееш, са или да бъдеш гъвкав, сиреч, да станеш поредния циник, за да се слееш с тълпата, или просто да останеш себе си, и да се чувстваш самотен, неразбран и разочарован.

Мнооого повърхностно съм чела темата, но въпреки това поне на 3 места някакви девойки се изцепваха как те такива неща не обичали, колко студени и неебателни са, как трудно се впечатлявали и им било лигаво еди-що-си и еди-какво-си. Това е достатъчно показателно, мисля. Остава ми да се надявам, че това са изказвания в резултат на кофти каране на пубертет, а не на човек, който отдавна е минал тийн възрастта.

djipsito
01-26-2012, 15:58
Мнооого повърхностно съм чела темата, но въпреки това поне на 3 места някакви девойки се изцепваха как те такива неща не обичали, колко студени и неебателни са, как трудно се впечатлявали и им било лигаво еди-що-си и еди-какво-си. Това е достатъчно показателно, мисля. Остава ми да се надявам, че това са изказвания в резултат на кофти каране на пубертет, а не на човек, който отдавна е минал тийн възрастта.

Понеже съм една от тези, които е отговорила така, ще кажа защо аз така го приемам. Не, че зависи от мен де, не мога да се впечатля от нещо такова не защото съм неебателна, безчувствена или студена, а защото така са ме "научили". Наскоро бях мернала нещо, че първата любов (зависи как е протекла) може така да те бележи, че да си изградиш такъв модел за напред. И се замислих върху това, не знам дали наистина има нещо вярно или е само период докато отмине или просто докато не срещнеш някой по-добър, който да ти покаже всички тези сладникави и хубави неща в любовта, да се отпуснеш и да ги приемеш. Всеки "взима" несъзнателно нещо от бившия.

Примерно, аз не съм свикнала да получавам голямо внимание, някое гадже да ми прави комплименти и да се държи мило с мен. И когато се намери някой, който да ги каже/направи тези неща, се чувствам по-скоро тъпо, странно и не мога да го повярвам. Или не искам, за да не остана пак излъгана и разочарована. Тва не значи, че не оценявам, просто предпочитам да мина без тези неща.

Страшно много зависи какво означава за теб човека, който го прави. Аз още не съм срещнала такъв и все пак тва не означава, че няма да го срещна или че няма такива хора. Понякога ми се иска някои неща да мога да ги приемам по-положително да речем, ама не мога да се насиля и да реагирам както по принцип се предполага, че трябва да реагирам, което пак води до това, че не е дошло от човека, който ми е на сърце.

Отделно, тва, че мен примерно не ме грабват точно тези неща, не означава, че не ме грабва нищо друго.

trabi_bs
01-26-2012, 18:06
принципно има, обаче някой път момичетата не оценяват това или не му обръщат внимание и така човек престава да го прави