PDA

View Full Version : Противозачатъчни



Slamdancer
01-17-2012, 18:35
Чух че имало някъкви противозачатъчни , които се взимали с рецепта от генеколог и стрували 80 лева? Хапчето се ползвало 3 седмици СЛЕД като момичето забременее , това верно ли е ?:Д Не питам защото ми трябва , а за обща култура... Една приятелка вчера ми каза за тях , името било много странно и почвали с ''amin'' .

anonymous708973
01-17-2012, 18:40
Начи.. мазало.
Противозачатъчните са хапчета, които се пият 21 дни в месеца, независимо от времето на половия акт, потискат овулацията и правят забременяването невъзможно.

Хапче, което се купува СЛЕД полов акт, се нарича "Ескапел" или хапче за спешна контрацепция. Пие се до 72 часа след секс. НЯМА такова нещо като 3 седмици.

Slamdancer
01-17-2012, 19:11
Има такова за след 3 седмици , до колкото разбрах ги продават дори във всяка аптека , но момичето не може да се сети за име.

granger
01-17-2012, 20:10
Чувала съм също за подобно нещо ,но мисля че е кирминализирано и не е разрешено.Знам,че в Америка е практика,при нежелани бременности да се дават такива хапчета или инжекции,но е било преди време,мисля че сега е незаконно , не вярвам да го има по аптеките.
+Това не се нарича противозачатъчно,след като се използва след като има оплождане.

MaLkaTa_LaDy
01-18-2012, 05:49
Ескапел не е единственото хапче за спешна контрацепция.
Колкото до това хапче, което се пие до 3 седмици - не съм чувала. Сигурен/на ли си, че момичето е нямало предвид химически аборт? Не знам много за него, но можеш да се поразтърсиш из нета. Със сигурност ще е много вредно.

anonymous708973
01-18-2012, 06:41
И аз се замислих за химически аборт.

marilyn
01-21-2012, 18:15
Май наистина става дума за химичски аборт.

alekota
01-21-2012, 18:26
Да не е" Yasmin "

SisiStrange
01-21-2012, 18:30
Йасмин си е нормално противозачатъчно лол. Пие се по рецепта и пази от забременяване. Не убива зародиши.

И аз не съм ги чувала тези.

alekota
01-21-2012, 18:54
Знам ,че е нормално противозачатъчно ,но поне пасва част от заглавието което е дадено :)

granger
01-22-2012, 13:36
^ Не , не пасва! Чули вече едно лекарство и айде то е... за Бога, явно е ,че става дума за химически аборт, а не за противозачатъчно, има разлика от тук до Луната и обратно! Едното предпазва от забременяване, а другото предизвиква спазми и аборт!Освен това е незаконно в повечето страни!

alekota
01-22-2012, 17:41
Дай малко по спокойно,ако обичаш ! Не знам дали у нас е разрешен медикаментозния аборт или химически . Едно от лекарствата се казва " Мифегин " и се прилага до шестата седмица

alekota
01-22-2012, 17:43
Ето нещо ,което не вярвам да хареса на никого : http://nerodenite.org/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=18&Itemid=58

AliceSw
01-22-2012, 22:00
Последните коментари са прекалени, съжалявам, но няколко свързали се клетки не са човек, толкова, край...

За аборт с инжекция става въпрос да, но не е само така. Ходи се на гинеколог, той установява бременност и до 3-тата седмица, ако е нежелана се поставя хормонална инжекция, която пречи на плода да се задържи в матката. Тъй като най-често не може обаче да се изхвърли плода естествено се прилагат допълнителни медикаменти, които предизвикват констракции по-силни, за да се случи това. И да, има глупави жени и доктори, които е възможно да изпишат директно хапчето.

Ако не е било въпрос до лекар-идиот, както предполагам, това ти е отговорът.