PDA

View Full Version : Моля,пишете спешноо



adellinna
01-18-2012, 15:11
Искам да попитам съставяли ли са ви акт за нередовен пътник ? Днес ми се случи следното : прибирах се от практика , качих се във въпросния тролей за 1 спирка , контролата се беше разположил като пътник и аз изобщо не го видях . След което поиска билет или карта казах му ,че нямам , той ми каза или да му дам 10 лв или ми пише акт.Тъй като нямах в себе си останали пари ми написа акт.Попита ме дали имам лични документи ,поиска ми лична карта , записа някакви работи от нея и ми каза че мога да тръгвам. Искам да отбележа ,че ми се случва за първи път и не бях запозната с правата си като на пример ,че няма право да ми взима личната карта без присъствието на полицай! Не ми обясни къде и колко пари трябва да платя за прослобутия акт просто ми каза ,че съм свободна Та въпроса ми е писали ли са ви някога такъв акт,на каква стойност е , и плащали ли сте я изобщо ? Благодаря предварително на отзовалите се

MojoJojo88
01-18-2012, 15:24
Той не ти ли даде копие от акта, за да видиш на каква стойност е? Иначе, ако си ученичка, хич да не ти пука. Тоя акт е с давност 3 години, след което автоматично отпада. Така че, не си длъжна да го плащаш. И следващия път, когато те хване контрольор, искай да ти пише акт, но не му давай лична карта, освен ако не извика полиция. Била си лесна рибка за него-сама си си дала ЛК. Не си длъжна да му я даваш, както и сама каза, освен ако няма полиция. А на тях не им се занимава да викат, когато са хванали деца. И не им плащай глобата в никакъв случай.

adellinna
01-19-2012, 10:14
Никаква бележка не ми даде,даже нищо не ми каза само видях , че пише някакви неща от личната ми карта след това задраска нещо и ми каза , че съм свободна :D Посъветвах се с приятели на които също са писали акт,но винаги са им давали бележки и според тях го е написал само за да ме сплаши , но иначе в никакъв случай няма да плащам !

MojoJojo88
01-19-2012, 11:49
Еми, значи най-вероятно да, писал е некви глупости, за да те сплаши. Но в крайна сметка е преписал данни от личната ти карта, което не е много хубаво, защото може да злоупотреби с тях. А и най-вероятно знае къде живееш вече. Не искам да те шашкам. Може и нищо да не е писал от лк, само да си е драскал некви глупости.