PDA

View Full Version : Как е по-мъжко да се постъпи в тази ситуация?



D1esel
01-19-2012, 13:11
На кораб сте. Корабът потъва. Капитанът нарежда, че има лодки само за жените и децата. Но вие знаете, че вкъщи ви чакат жена ви, децата ви, майка ви и баща ви, които са зависими, както емоционално, така и финансово от вас. Бихте ли се набутали в лодките, въпреки заповедта на капитана, дори и някой да ви подвиква, че сте педераст, или бихте отстъпили мястото на някоя жена, защото това е въпрос на чест и мъжество????

psychopath
01-19-2012, 13:30
Заповедта на капитана е последното нещо, което ме интересува, още по-малко псувните.
Свръх аз-ът в мен по-скоро би взел това решение... :)
Но при така поставен въпросът (жена, деца, родители...)

Честно казано не знам колко от вас са изпадали в подобни ситуации, но човешкия инстинкт за самосъхранение е ужасно силно изразен, при самоубийства този инстинкт се пренебрегва.
А за силата на този инстинкт, ще ви подсетя за ужасяващия глад в (днешна) Украйна, довел до канибализъм. :)

EinGutesKind
01-19-2012, 13:32
Стига пък и ти с тия мъжествени теми :D

D1esel
01-19-2012, 13:45
Стига пък и ти с тия мъжествени теми :D

Питам. Защото снощи спорих с едни "истински" мъже в днес.бг, които като им казах, че за мен семейството ми е по-важно от живота на някаква друга жена, ми се нахвърлиха, че не съм бил мъж. :D И понеже знам, че там мразят всичко и всички, а сигурно дори и себе си, затова реших да проверя какво е и вашето мнение.

D1esel
01-19-2012, 13:46
Заповедта на капитана е последното нещо, което ме интересува, още по-малко псувните.
Свръх аз-ът в мен по-скоро би взел това решение... :)
Но при така поставен въпросът (жена, деца, родители...)

Честно казано не знам колко от вас са изпадали в подобни ситуации, но човешкия инстинкт за самосъхранение е ужасно силно изразен, при самоубийства този инстинкт се пренебрегва.
А за силата на този инстинкт, ще ви подсетя за ужасяващия глад в (днешна) Украйна, довел до канибализъм. :)

Но истинският мъж, според разбиранията, трябва да жертва своя живот в името на слабите жени и деца.

EinGutesKind
01-19-2012, 14:01
Питам. Защото снощи спорих с едни "истински" мъже в днес.бг, които като им казах, че за мен семейството ми е по-важно от живота на някаква друга жена, ми се нахвърлиха, че не съм бил мъж. :D И понеже знам, че там мразят всичко и всички, а сигурно дори и себе си, затова реших да проверя какво е и вашето мнение.

Семейството е важно дотолкова колкото да не си сам :D http://www.helikon.bg/books/56/48769_liubovta-trae-tri-godini.html

icebulllet14
01-20-2012, 22:01
скочи във водата и плувай до брега! Така ще бъдеш дори Супермъж!