PDA

View Full Version : Как да му помогна?



LolaBunnyyy
01-19-2012, 18:10
Здравейте ... ^^ С приятеля ми сме заедно от почти 4 месеца и досега не е имало никакви проблеми. Често се караме,предимно за глупости но след това всичко се оправя. Много пъти ми е казвал че като се ядоса ставал направо друг човек, че не знаел какво прави и говори и всякакви такива. Не го взех насериозно ... а и си виках колко пък лошо може да е. Но снощи като ми звънна се скарахме много лошо .. и то не за кой знае какво ... но много ми се ядоса почна да ми крещи и едва ли не по едно време почти ме заплаши. И аз само стоя и се чудя какво да му кажа, изобщо не можах да повярвам, че разговарям с него. Преди 1 2 седмици ... ме беше помолил като видя че е ядосан да си мълча,защото попринцип съм си по устата и винаги го ядосвам още повече,и му бях казала като видя че е ядосан да се опитам да се сдържам и да го разбера. И снощи това и направих, после той ми затвори и ми звънна след 10 минути и от нерви си я счупил телефона. А Когато е бил с бившата си приятелка още ми беше разказвал че и лаптопа си счупил. Като се ядоса блъска и тръшка. До сега не сме се карали на живо но вече направо ме е срах ако се скараме тогава какво ще стане. Иначе не е такъв, все е усмихнат положително настроен но ядоса ли се става друг човек. Опитах се снощи да говоря с него относно това и той ми вика опитвал съм се но не мога да се променя такъв съм си, не искам да виждаш тази моя страна. От една страна искам да видя докъде може да стигне .. дали е способен да ми направи нещо? Но пък ме е страх да не се разочаровам ...
Искам да му помогна.. и да види че не е кой знае колко трудно да си сдържа малко нервите, и да види че може да се контролира, което той приема за невъзможно. Някакви съвети,идеи .. ? Мерси предварително : )

TheBeliever
01-19-2012, 18:23
Възраст????

LolaBunnyyy
01-19-2012, 18:37
Аз съм на 15 той на 18 : )

antineutral
01-19-2012, 18:38
Трупа агресия въз основа на минали негативни преживявания и лични проблеми. Консултация с психолог е добра идея, но не се знае как ще я приеме. Трябва и желание да се понаучи на това от негова страна. Може да му препоръчаш боен спорт :)

anonymous708973
01-19-2012, 19:05
В момента, в който осъзнаеш, че се страхуваш от приятеля си, нещата са яко в лайната. Ама много яко.

Като стане пак, сдържай се в началото, ако почне да те обвинява супер несправедливо (сложи си ръката на сърцето и кажи дали е прав), му повиши и ти тон, ама толкова категорично, че да се стресне и да осъзнае къде се намира.

TheBeliever
01-19-2012, 19:09
Ако беше по-малък можеше да се очаква, че е фаза и ще я израсте. Но за 18г. би следвало да е наясно с темперамента си и да умее да се владее. Според мен ако той сам не положи усилия съзнателно да промени/ограничи изблиците си ти няма как да му помогнеш.

DisappointedDreamer
01-19-2012, 19:12
Ако беше по-малък можеше да се очаква, че е фаза и ще я израсте. Но за 18г. би следвало да е наясно с темперамента си и да умее да се владее. Според мен ако той сам не положи усилия съзнателно да промени/ограничи изблиците си ти няма как да му помогнеш.

+1 Точно така - виждала съм такива хора. И пак, той е на 18. Ами аз съм виждала хора, които се държат по същия начин на много по-стара възраст.

umri
01-19-2012, 19:17
Ква е причината за скандала?

ledenakrasota
01-19-2012, 19:23
Ква е причината за скандала?

Има ли значение след като с бившата си дори е чупил лаптоп?! :shock: Караницата си е караница. От мухата слон, ако ще да е.

С годините подобна агресия може да стане голям проблем. А щом си стигнала до това да се страхуваш от него, нещата са сериозни.

LolaBunnyyy
01-19-2012, 19:26
Пита ме дали утре ще излезем казах му че не знам дали ще мога... и той ми вика кажи да знам дали да званя на един приятел,че имаме работа.И аз му викам не съм сигурна така,че айде ще излзем друг ден. И той ми вика добре нали няма проблем. Обаче на другия ден ... се оказа че съм свободна и предложих на най-добрия ми приятел да се видим,защото последния път като се скарахме беше поради факта че не му обръшах внимание. И си викам той се е разбрал с приятеля си какво пречи и аз да изляза с това момче ( той знае че ми е най-добрия приятел и няма нищо против него) просто защото все не ми остава време за него. И приятеля ми, ми вика е защо не звънна на мен а на него. И аз пак му го обеснявам а той изобщо не ме слушаше. Вика ми чувствам се предаден и прецакан. Не мога да го разбера... добре сгрешила съм извиних му се ... но защо чак така реагира не знам. ;х

ledenakrasota
01-19-2012, 19:28
Пита ме дали утре ще излезем казах му че не знам дали ще мога... и той ми вика кажи да знам дали да званя на един приятел,че имаме работа.И аз му викам не съм сигурна така,че айде ще излзем друг ден. И той ми вика добре нали няма проблем. Обаче на другия ден ... се оказа че съм свободна и предложих на най-добрия ми приятел да се видим,защото последния път като се скарахме беше поради факта че не му обръшах внимание. И си викам той се е разбрал с приятеля си какво пречи и аз да изляза с това момче ( той знае че ми е най-добрия приятел и няма нищо против него) просто защото все не ми остава време за него. И приятеля ми, ми вика е защо не звънна на мен а на него. И аз пак му го обеснявам а той изобщо не ме слушаше. Вика ми чувствам се предаден и прецакан. Не мога да го разбера... добре сгрешила съм извиних му се ... но защо чак така реагира не знам. ;х


Мисля, че и ти би се почувствала така. :D

LolaBunnyyy
01-19-2012, 19:30
Така е, не казвам че не бих .. ще ми стане супер тъпо. Но той който винаги ме е разбирал, и съм сигурна че знае че не е било нарочно защо реагира баш така. Значи ако стане нещо по сериозно ... какво да очаквам?

ledenakrasota
01-19-2012, 19:33
Е, не ти посегнал и да е избеснял, нали? Освен това, че се чувства предаден. Както и ти би се почувствала. Ако е станало и първото, е друг въпрос вече.

TheBeliever
01-19-2012, 19:37
Е, не ти посегнал и да е избеснял, нали? Освен това, че се чувства предаден. Както и ти би се почувствала. Ако е станало и първото, е друг въпрос вече.

Ти четеш ли? Скандалът е бил по телефона. Опасенията на авторката са от евентуално избухване лице в лице какво може да се случи, имайки предвид, че момчето чупи вещи като се ядоса.

LolaBunnyyy
01-19-2012, 19:38
Еми не знам как би могъл да ми посегне след като "говорехме" по телефона. Страхувам се от това да не го направи и на живо. И точно поради това искам по някакъв начин да му помогна. ;х Защото виждам че и на него му е тежко.

ledenakrasota
01-19-2012, 19:46
Ти четеш ли? Скандалът е бил по телефона. Опасенията на авторката са от евентуално избухване лице в лице какво може да се случи, имайки предвид, че момчето чупи вещи като се ядоса.

Скандалът е бил по телефона, но не е строшил нещо до себе си.

ledenakrasota
01-19-2012, 19:47
Еми не знам как би могъл да ми посегне след като "говорехме" по телефона. Страхувам се от това да не го направи и на живо. И точно поради това искам по някакъв начин да му помогна. ;х Защото виждам че и на него му е тежко.

Един спорт или нещо разтоварващо ще му дойде добре. А ти не се плаши и говори открито с него за проблемите си. Включително за страховете си.

LolaBunnyyy
01-19-2012, 19:48
Нещо друго освен телефона си : )

LolaBunnyyy
01-19-2012, 19:49
Еми ако пак стане така, ще поговоря с него, но не мисля че би ме разбрал... ;х

ledenakrasota
01-19-2012, 19:51
Еми ако пак стане така, ще поговоря с него, но не мисля че би ме разбрал... ;х


Компромиси и усилия трябва да има и от двете страни, а не само от едната. :) Същото е и с разбирането.

umri
01-19-2012, 20:43
Има ли значение след като с бившата си дори е чупил лаптоп?! :shock: Караницата си е караница. От мухата слон, ако ще да е.

С годините подобна агресия може да стане голям проблем. А щом си стигнала до това да се страхуваш от него, нещата са сериозни.
Има значение. Понякога някой много жестоко може да те изкара от нерви. Едно е да чупиш лаптоп и телефон, друго е да удариш човека.

ledenakrasota
01-19-2012, 20:57
Има значение. Понякога някой много жестоко може да те изкара от нерви. Едно е да чупиш лаптоп и телефон, друго е да удариш човека.

В повечето случаи второто е следствие от първото. :)

BlueFace
01-19-2012, 21:14
Еб*си невъздържания човек... Да се ядоса толкова за такава глупост...Нормално е да му стане кофти, но чак пък такава истерия... Те даже не са имали уговорка да кажеш, че му е вързала тенекия или нещо...Пък и в една връзка двамата партньори трябва да общуват с приятелите си и той би трябвало да прояви разбиране... Според мен не трябва да търпиш простотиите му. Говори с него и му кажи да се осъзнае малко...

ICanSeeTheFireBurning
01-19-2012, 21:21
Искам да му помогна.. и да види че не е кой знае колко трудно да си сдържа малко нервите, и да види че може да се контролира, което той приема за невъзможно.
А защо реши, че е лесно? На теб може да ти изглежда лесно, но за него може изобщо да не е така. Не подценявай проблема му! А иначе съдейки по това, което пишеш, мисля, че едва ли ти си човекът, който би могъл да му помогне. Най-малкото понеже за да помогнеш на някого, той трябва да желае тази помощ. :?

Cold_Tearsss
01-19-2012, 22:27
Трупа агресия въз основа на минали негативни преживявания и лични проблеми. Консултация с психолог е добра идея, но не се знае как ще я приеме. Трябва и желание да се понаучи на това от негова страна. Може да му препоръчаш боен спорт :) Почна много добре, но с последното изречение направо ме закова. Той не може да се контролира, а бойното изкуство може само в беля да го вкара.

djipsito
01-20-2012, 01:43
Спорта разтоварва, а с бойното изкуство излива агресията другаде... На момчетата, които им е в повече тестостерона и не са от най-активните им се трупа агресия..докато не прелее. Или да се записва на нещо или секс.

Всъщност секс правите ли ?

SisiStrange
01-20-2012, 05:53
Има значение. Понякога някой много жестоко може да те изкара от нерви. Едно е да чупиш лаптоп и телефон, друго е да удариш човека.
Но стават инциденти.
Нали се сещаш, че не се знае кое на къде ще отхвърчи, кога ще му хрумне само да метне стола по нея без да я оцели, за да я сплаши и ще го даде с крив мерник... и прочие. Никъде не е казано, че е задължително директно да я набие.
Също, според мен поне, самият и страх в един такъв момент е тормоз. Как така някой ще застане, ще крещи по тебе и ще троши покъщнина? То бива бива караници, сърденета, angry sex и тн, но всичко си има граници.

Кажи му точно, че се страхуваш от него и да се въздържа. Кажи му, че щом ти можеш в такъв момент да си затраеш, за да не било станало по-лошо, значи и той може да се спре.

ПП. Това не беше ли оня "непобедимия" от една друга тема?

LolaBunnyyy
01-20-2012, 14:53
Същия. ;х ... Ето пак се скарахме смених си всички пароли предимно заради това се караме. И пак видял една хронология в която казвам ви " не съм се зарибявала с никой" Нито целувки нито прегръдки съм си писала с това момче, просто се "ръчкахме" ей така на базик.. и даже от това се дразни .. вие разбирате ли с който и да си пиша се ядосва. :х Еди си как съм се държала не знам си какво, никой досега не ми е държал сметка с кой, какво и как. Аз самата се обиждам като ми говори така ... и ме изкарва едва ли не "курва" ;х Вика ми недей ми говори така и аз му викам и защо .. и той няма да ми говориш така и аз и какво ще стане и той ми вика още веднъж ако го кажеш и аз пак му викам "какво ще направиш" и той ми затвори. После почна да ми пише в фейсбук кво съм се надъхвала това го дразнело какво съм се правила на силна. ДА в случая го предизвиках но защо ми говори така ;хх : (

ICanSeeTheFireBurning
01-20-2012, 20:10
А всъщност замисляла ли си се за късане? По дяволите, дала си му всичките си пароли... Не можеш да му помогнеш. Аз те съветвам да се замислиш какво всъщност обичаш в тоя човек и дали си струва тая връзка да продължава.

LolaBunnyyy
01-20-2012, 21:17
Дадох му тази за скайп и фейсбук. А и аз не влизам често а и да вляза си пиша само с тези които са ми писали. Вика ми имам ти доверие просто се дразня като го видя.И най-гадно е когато ми каже "еми ти ако беше на мое място нямаше ли да се подразниш". Изобщо ме съм мислила да късаме. Това е единственото момче което обичам толкова много, който въпреки всичко остана с мен и който винаги за всичко ме е разбирал и подкрепял. В началото му нямах доверие но вече не е така, но като почне с тия глупости ... направо се задушавам само при мисълта че едва ли не ми поставя някакви граници с кой какво да си пиша. Става ми гадно че той вече е на 18 а и мен не ме пускат много по купони и ... не съм с него. Дори той ми е казвал че му е много тъпо така като вижда приятелите си с приятелките си а аз не съм до него и това много ме натъжава. : ( А колкото до това като се ядоса... Говорихме и за това тази вечер и той отново ми се извини и ми каза кога е станало всичко това. Мислех че е заради раздялата му с бившата но се оказа че е заради вуйчо му който преди 3 години почина. Наистина още не може да го преживее и му е страшно трудно оттогава започнало всичко . Обеща ми че ще се опита да се контролира да не се ядосва така да помисли преди да прави глупости а колкото да това дали би посегнал на мен ... по неговите думи било невъзможно. Даже малко се обиди че изобщо съм си го помислила. Ох изобщо не зная какво да правя.. искам да съм с него и той го иска, прави всичко възможно да останем заедно както и аз винаги се разбираме подкрепяме и ... мога да кажа и че си приличаме,по това което сме преживели и т.н и да обичаме се но както ти каза понякога се замислям дали има смисъл да сме заедно : ( А дори не зная защо ... имам всичко което някога съм искала а сега се отказвам ей така...

Seattle
01-21-2012, 05:34
Разкарай го, тоз е бомба със закаснител. Но и ти сама си си виновна че търпиш всичко тва, и не само ами и извинения му търсиш на постъпките. Вие НЕ сте женени! Кво е тва да неможеш с най добрият си приятел да излезеш без да те е страх че ще има панаири после? Ебах го в олигофрена, да фаща гората! А ти... оффф ти си изцяло друга тема която нема да подхващам.

bratignat
01-21-2012, 08:26
Почти абсолютно убеден съм, че приятелят ти не тренира боен спорт или бокс - накарай го. Тези спортове учат на самодисциплина, да сдържаш агресията си.

По принцип няма лошо да чупи предмети, ако това го охлажда от желание да удря хора/теб. Обаче твоя избухва за глупости, а приказката "не мога да се променя" е от репертоара на малките момченца и момиченца. Това говори за две неща - има супер ниско самочувствие, което когато е спокоен прикрива или агресия с комбинация на липса на възпитание (не маниери а самодисциплина).

horacio
01-21-2012, 17:12
И аз познавам много избухливи хора и не си е работа тва. Но мисля, че не си заслужава да го зарежеш, щом го обичаш и отношенията са ви добри като изключим караниците.