PDA

View Full Version : ПОМОООЩ!!! КОСМИ!!!



Silver_flower
01-19-2012, 18:18
Аз съм момиче на 13год. и имам проблем с излишното окосмяване. Аз съм срамежлива и не мога да говоря за това даже и с мама, но тя също не се обезкосмява много(само краката). Съученичките ми-не, нали ще ми се подиграват. Просто няма кой, отчаяна съм вече и реших да попитам вас, които сте минали/минавате през това да споделите мнението си.
Веднъж съм се бръснала и то само краката с мамината самобръсначка. Тя и крем-депилатоар има но не съм пробвала, чувала съм че израстват пак бързо като при бръсненето. Понякога ги скубя с пинсета под мишниците но се получават малки пъпчици и става по-зле сякаш. За козметичка дума да не става - срам ме е ужасно много. Епилатор нямам, и надали в близките години ще си купя(пак заради тоя срам). Веднъж с пемза търках малко, но кожата ми там още е в синини. А за колата маска незнам - не съм пробвала, сигурно е скъпа да си купиш незнам пък и ме е срам... Но така не може повече, не искам и това лято да се срамувам, добре че поне 2011 не ходихме на море че иначе незнам какво щях да правя. Разбирате ли, некомфортно ми е, гадно се чувствам, не искам кой знае колко, само на краката и подмишниците, където най се виждат да ги махам... Поне съм руса и не се виждат някои толкова например на ръцете... но другаде е УЖАС!!! Моля ви, помогнете ми, МОЛЯ ВИ, посъветвайте ме как да си махна вкъщи, да не е много-много сложо или скъпо,даже ако може нали да не трябва да купувам много неща и да издържа минимум 10 дни, че направо незнам какво да правя, искам да се чувствам уверена в себе си, но немога така вече, крайно време е да направя нещо, моля ви за съвети, да споделите опит... всичко ще е от полза... Предварително ви благодаря!

brutaLxxbunny
01-19-2012, 18:31
Ами като толкова те е срам, със самобръсначки ще се оправяш и толкова. И само да спомена - колата маска не е ЧАК толкова скъпа.

TheBeliever
01-19-2012, 18:35
Два са вариантите ако искаш трайно обезкосмяване в домашни условия - епилатор и кола маска. За епилатор ще трябва да инвестираш поне 40-60лв, а кола маската е в порядъка на 2-5лв, в зависимост от марката. Как се борави с кола маската можеш да потърсиш в интернет, има клипчета и прочие.

И няма от какво да те е срам. Космите са нещо нормално, обезкосмяването също. Никой няма да ти каже нищо ако отидеш и си купиш кола маска.

Silver_flower
01-19-2012, 18:36
ами цена долу-горе и някаква марка на колата, чувала съм че имало и рецепти как да си направим вкъщи

DisappointedDreamer
01-19-2012, 18:38
Колата маска не е чак толкова скъпа, да, и махнеш ли ги с кола маска по-бавно ще израснат.

+ най-добре говори с майка си. Все пак си на 13 :) Купи си епилатор, който примерно двете може да ползвате. Няма какво да те е срам от майка ти - все пак и тя е жена, трябва да си споделяте.

SweetySmallDevil
01-19-2012, 18:51
Майка ти през толкова неща е минала .. и толкова неща е виждала, че няма да и направи особено впечатление твоето oкосмяване ... за това не виждам причина да не и кажеш, все пак ти е майка!!!!!!! От друга страна, не започвай с бръсначки, ще стане още по-зле ... с кола маска най-добре, след като нямаш епилатор ... но най-добре говори с майка си :)

SunT
01-19-2012, 18:59
Хей, аз също съм на 13 и също го имам този проблем, с разликата, че косата ми е тъмна, съответно на ръцете е някакъв ужас.Виж сега, не виждам защо те е срам.Поемаш дъх и казваш.Какво ще направи майка ти?Не е сляпа, знае как е, би трябвало да ти помогне да изберете как да се обезкосмяваш.На 13 си вече.Та, говори с нея.Не вярвам да успееш сама, а и е по-добре ако тя е с теб.Няма нищо срамно :)

Glam0rous
01-19-2012, 19:10
Няма от какво да те е срам. Още повече пък да те е срам да идеш в магазина за епилатор, бръснач и каквото и да е. Или на козметик. Това са нормални неща, всички ги правят и като веднъж се отпуснеш ще видиш колко по-лесен ще ти стане животът! А да ги махнеш за 10 и нагоре дни освен с кола маска и с епилатор - друг начин няма. И зарежи срама. Какво ще правиш след някоя година като трябва да идеш на гинеколог?

Silver_flower
01-19-2012, 19:14
Говорила съм с мама 1-2 пъти за това, но тя нищо не ми казва, пък и няма и много смисъл да я питам защото както споменах тя си обезкосмява САМО краката, и то май като ги бръсне. Все пак колебая се за колата, чувала съм че като почнеш да я изпозваш по-често и доста ще отънеяъ и ще станат меки. Но как ще и купя, какво да кажа в магазина, пък и незнам каквва марка да взема(кожата ми е чувствителна). Благодаря на тези които за толкова кратко ми отговорихте. Ще чакам още мнения:)

Silver_flower
01-19-2012, 19:21
Говорила съм с мама 1-2 пъти за това, но тя нищо не ми казва, пък и няма и много смисъл да я питам защото както споменах тя си обезкосмява САМО краката, и то май като ги бръсне. Все пак колебая се за колата, чувала съм че като почнеш да я изпозваш по-често и доста ще отънеяъ и ще станат меки. Но как ще и купя, какво да кажа в магазина, пък и незнам каквва марка да взема(кожата ми е чувствителна). Благодаря на тези които за толкова кратко ми отговорихте. Ще чакам още мнения:)

Hayashi
01-19-2012, 19:54
Какво срамно има в това да си купиш епилатор? За мен това е най-добрият метод. Също и най-трайният.
Ако ти е за първи път с кола маска, силно се съмнявам да се оправиш сама.

SunT
01-19-2012, 20:31
Аз също бях страшно срамежлива, чиста г-ца Сива Мишка.. Мислех си - леле какво ще правя ужас - и то не само по тоя въпрос.Но като ме удари пубертета и от тоя срам остана едно нищо.Така че преодолей го - ще ти бъде от голяма полза.
Майка ти как така никаква реакция?Настоявай малко.Преодолей сега срама си, за да не се срамуваш на плажа.Иначе за кола-маската.. Аз не знам, никога не съм ползвала такава купена, на козметик съм ходила и имам уред за затопляне на кола-маска, който се зарежда с патрони и е много лесно с него.С епилатора ме боли повече и се накъсват доста повече, което си е бая като се има предвид, че на мен и от колата ми се накъсват.Така че решавай с какво искаш първо и я помоли вече наистина сериозно да направите нещо.

ICanSeeTheFireBurning
01-19-2012, 20:46
А всъщност какво ти пречи да хванеш самобръсначката на майка си и просто да махнеш всички косми, които и където не искаш да ги има? Нито ще питаш, който и да е каквото и да е, нито ще даваш пари за нищо.

SunT
01-20-2012, 10:36
А всъщност какво ти пречи да хванеш самобръсначката на майка си и просто да махнеш всички косми, които и където не искаш да ги има? Нито ще питаш, който и да е каквото и да е, нито ще даваш пари за нищо.
Или още по-добре - купи си твоя.

Twilight_23
01-21-2012, 17:08
аз имам същия проблем

Rebirthing
01-21-2012, 18:23
Боже, да ви имам проблемите ! Срам я било да си купи епилатор, срам я било да си купи кола, срам я било да си купи самобръсначка. Е ти какво искаш ?! Стой си космата като те е толкова срам.

А сега сериозно. С бръснач работата става по-зле, т.е от 1-2 пъти нищо няма да ти стане, но за продължително ползване не ти го препоръчвам. Има евтина кола маска на Жанкар, затопля се в микровълновата и може да действаш с нея. Ако искаш нещо по-така, напиши в гугъл "амрита лаб" разгледай сайта им и си поръчай някоя кола маска, но това ще ти излезе по-скъпо. Има още един вариант, вземи си лентички с кола на Вийт, за краката стават, за подмишниците, не мисля, че ще захванат косъма. В краен случай ползвай самобръсначка, но си купи няколко, тъй като е доста нехигиенично да ползваш една и съща и за краката и за подмишниците, още по-малкото пък да ползваш чужда !

Laana
01-21-2012, 18:28
Ако те е срам от жената която ти е дала живот....
трябва да споделяш всичко с майка си,казваш "Мамо,искам да ми купиш кола маска,или лентички Вийт или айде направо да си купим един епилатор,така и така сме тръгнали." И какво,срам те да отидеш в някой магазин и да си купиш кола маска или самобръсначка (която не ти препоръчвам) както казаха по-горе,еми стой си космата.Кола маската не е кой знае колко скъпа,искай си пари от вашите и си купи. Ако за това те е срам да говориш с майка си,по-нататък ще ти е много сложно.

SladkaZagadka
01-21-2012, 18:49
Охх отиваш в дрогерия Lily да речем, купуваш си топла кола маска "Кара" на "Джанкар", която е 1.30 по мои спомени, даваш я на касата, плащаш, отиваш у дома и там всичко ти е обяснено вътре и ти е дадено необходимото. Не е голяма философия и нищо не трябва да казваш, не мисля че си чак толкова малоумна че да не се сетиш че се намира при депилаторите и самобръсначките в магазина.

Twilight_23
01-21-2012, 22:37
то хубаво ама после къде да я криеш?

SladkaZagadka
01-21-2012, 23:20
Еми гардероб; шкаф за чорапи :D ; кутия.. толкова много възможности, аз не им знам дома :D все пак.

Laana
01-22-2012, 07:41
Защо трябва да криете бе деца?
Споделяш с майка си,че с тези косми не се чувстваш конфортно и нямаш самочувствие.И сама ще ти купи кола маска и ще ти покаже как става.

anonymous708973
01-22-2012, 07:57
Какво всички сте се хванали за майка й? Жената си обезкосмява само краката, тоест, не е много в час с модата или както там искате да го наречете, вероятно смята, че само леките жени си обезкосмяват триъгълника, подмишниците и т.н.

Авторке, влизаш в кварталния ви магазин, купуваш кола маска "Кара" на Jankar, прибираш се, загряваш я на микровълновата, така че да е течна, но внимавай да не се опариш. Слагаш я на част от крака си, ти избираш на колко голяма площ, ама пробвай с нещо от сорта на квадрат 5 на 5, залепяш парцалче и дърпаш силно по посока, обратна на растежа на косъма.

Има парцалчета в опаковката на кола маската, но са крайно недостатъчни, затова ти препоръчвам следното: Намираш някой стар чаршаф, леко скъсан, избелял и т.н., който няма да й трябва на майка ти. Хващаш ножицата и го режеш на правоъгълници с дължина една педя горе-долу, ширина - по твоя преценка, но да е достатъчно широка, за да ти е удобно да я хванеш, защото нея ще дърпаш.

Ако има нещо, питай.

ayaska
01-22-2012, 18:49
Не е нужно да си купуваш кола маска. Просто отиваш в най- близкия магазин, взимаш си една самобръсначка и вкъщи под душа махаш всички косми където искаш. А за да е ефективно го правиш всеки път като се къпеш (предполагам всеки ден :) )
Ако мислиш, че майка ти толкова няма да те разбере и съгласи просто й кажи че тялото си е твое и се чувстваш по добре като се обезкосмяваш. Може да й кажеш че от хигиенна точка също е важно, особено на триъгълника :)

DisappointedDreamer
01-22-2012, 19:00
Какво всички сте се хванали за майка й? Жената си обезкосмява само краката, тоест, не е много в час с модата или както там искате да го наречете, вероятно смята, че само леките жени си обезкосмяват триъгълника, подмишниците и т.н.

Това с "в час с модата" въобще не е вярно. Просто има жени, които нямат косми под мишниците (като майка ми) или пък където и да е било, и не смятат за нужно да се обезкосмяват триъгълника. Майка ми е такава, но това не означава, че тя смята, че тези, които го правят са леки жени, както ти се изрази. Просто когато си на 40-50, не живееш със съпруга си, нито пък с децата си, не водиш полов живот и се прибираш скапан от работа в 8 часа, последното нещо, което ти е на ума е да си махнеш космаците.

Вече изказах мнението си по темата малко по-горе.

Twilight_23
01-23-2012, 19:29
Това с "в час с модата" въобще не е вярно. Просто има жени, които нямат косми под мишниците (като майка ми) или пък където и да е било, и не смятат за нужно да се обезкосмяват триъгълника. Майка ми е такава, но това не означава, че тя смята, че тези, които го правят са леки жени, както ти се изрази. Просто когато си на 40-50, не живееш със съпруга си, нито пък с децата си, не водиш полов живот и се прибираш скапан от работа в 8 часа, последното нещо, което ти е на ума е да си махнеш космаците.

Вече изказах мнението си по темата малко по-горе.
Еми има различни хора и тва си е тяхна работа

Silver_flower
01-23-2012, 22:03
Много ви благодаря на всички. които изказахте мнение досега:) Онези, които ме съдят, че се срамувам нека си припомнят дали и те не са се сблъсквали понякога с нещо, за което се притесняват да споделят с друг. Казвате ми да питате майка ми, но тя просто никога не ме е подкрепяла, както ви споменах съм виждала само краката й че са гладки, на подмишниците и и ръцете има, но не мога да кажа каква е причината да не се поддържа, от нея съм наследила(за жалост) този неприятен ген на по-силно окосмяване, и тя е така но не предприема особени мерки. По принцип не се грижи особено за външния си вид и аз немога да получа адекватни съвети от човек, който не е запознат особено в тази облат, пък било то и собствената ми майка. За жалост не съм гладка като баба. Нейният ген е такъв, окосмяването й е минималко по тялото, даже и подмишниците, и краката. Затова както виждате и баба не е особено компетентна относно това. Не може жените в къщи, не може продавачките, не може съученичките - и накрая реших да попитам тук. Не ми говорете разни от сорта на "не вярвам да си толкова малоумна..." , ами не, за да пиша в този сайт със сигурност имам здрав разум, просто не всеки човек е "отворен", мен никога не са ме разбирали, никой не го е правил. Надявам се, че разбирате какво имам предвид с това, не мислете че правя "драми", просто изразявам мнение, надявам се и още хора да ми помогнат с мнение.
----А СЕГА ЗА ПРОДУКТИТЕ, ЗА КОИТО ПИШЕТЕ:
-КОЛА-МАСКА НА ДЖАНКАР: днес я намерих в един магазин случайно, имаше различни видове:течна, ленти...
У нас нямаме микровълнова, така че май ще прибягвам до ленти, та кажете си мнението, дали ще са ми от такава полза като топлата кола.
-БРЪСНЕНЕ: реших, че вече няма да се бръсна освен в крайно наложителен случай, защото не искам да се обезкосмявам всеки ден
-ЕПИЛАТОР: не мисля, че все още съм готова за него, а и чувам, че на някои космите им се накъсват.
-КРЕМ-ДЕПИЛАТОАР: така и не изразихте мнение, помага ли...? Че у нас има и незнам дали да пробвам...
Баба ми каза, че като са ми неприятни космите, като стане пролетта ще намерим начин да ги махнем! Някаква жена от селото й искала всеки месец, като идва в Раднево баба да й купува някакъв обезкосмяващ крем за лице, от който цял месец нямаш косми! Не можа да ми каже марка. Та, възможно ли е да има такъв крем и ако има става ли и за тяло. Ако имате мнение пишете. При избора ми на начин за обезкосмяване ще се уповавам до голяма степен до вашите съвети! Разгледана е темата над 400 пъти, но малко се съгласяват да ми помогнат... и те може да се каже едни и същи(много ви благодаря специално на вас, тези които дни наред постваха ежедневно коментарчета със съвети!).ДОКОЛКОТО РАЗБРАХ ПРЕЗ АПРИЛ НЯКЪДЕ ЩЕ ХОДИМ НА ЗЕЛЕНО УЧИЛИЩЕ, КЪДЕТО ЩЕ ИМА БАСЕЙНИ И КАКВО ЛИ ОЩЕ НЕ, ТАКА ЧЕ МНЕНИЕТО ВИ Е ПО-ВАЖНО ОТ ВСЯКОГА!!! МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ С ОЩЕ МНЕНИЯ!!! БЛАГОДАРЯ НА ОНЕЗИ, КОИТО СА ОТДЕЛИХА МАЛКО ВРЕМЕ ДА ПРОЧЕТАТ ТОВА И ДА МИ ПОМОГНАТ ЧРЕЗ СЪВЕТИ ОТ СВОЯ ЛИЧЕН ОПИТ ПРЕДИШНИТЕ ДНИ И СЛЕДВАЩИТЕ! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ПОМОЩТА ВИ!!! ВАЖНА Е ЗА МЕН, СИГУРНО ЩЕ Е ПОЛЕЗНА И ЗА МНОГО ДРУГИ!

SunT
01-24-2012, 13:33
Крем-депилатора е като бръсненето, т.е. не може да изкараш цял месец.Лентите(поне тия на които аз съм попадала) обикновено не стават..Не знам, може да пробваш, ама надали според мен.

DisappointedDreamer
01-24-2012, 14:02
Най-добре е с епилатор. Ще бъдеш спокойна за по-дълго време.

Лентичките също накъсват и то повече, отколкото епилатора. Крем-депилатор е безполезен също толкова, колкото и самобръсначката.

SunT
01-24-2012, 14:15
^^ аа, зависи.На мен епилатора ми ги прави на нищо и преди като ходех на козметичка ми се караше, че съм ги "бръснала", а аз просто не можех да чакам да порастнат за колата.Както и да е, авторката трябва да види кое как и действа все пак.

Elli *
01-30-2012, 10:12
Аз съм също колкото теб. Посмях и попитах майка си ( само за подмишниците ) ии тя ми купи бръсначка ^^ Всеки ден или през ден докато се къпеш се минавам и не е толкова много . А за краката аз съм руса, но мама ми каза, че, ако през лятото имам косми ще ми купи лентички ( на нея и помагат ) . Една моя приятелка всяка седмица се бръсне с епилатор, но за мен изглежда грозно :( . Моят съвет е : Давай с бръсначчката под мишниците, а като се запролети купи си лентички (( ако те е срам кажи, че са за майка ти хД ) ии така. Дано съм помогнала. :)

DisappointedDreamer
01-30-2012, 11:37
бръсне с епилатор ? :lol:

AliceSw
01-30-2012, 13:27
Просто когато си на 40-50, не живееш със съпруга си, нито пък с децата си, не водиш полов живот и се прибираш скапан от работа в 8 часа, последното нещо, което ти е на ума е да си махнеш космаците.

Вече изказах мнението си по темата малко по-горе.

Това мнение е потресаващо. Съжалявам. И хората над 40 правят секс, родителите ви също. Приемете го. Това, че се прибираш в 8 от работа не е проблем. Че имаш деца и семейство не е повод да спреш да правиш секс. Да, може да имат други възприятия, да може на мъжа му да не му пречи, но не приемайте родителите си като безполови. Грозно е. Сякаш някой ще ви каже след още 15 години - Край, стара си, искаш, не искаш секс няма, родила си ми дете, стига толкова.

Rebirthing
01-30-2012, 14:23
Като нямате микровълнова, може да топлиш кола маската на водна баня. За теб мисля, че най-удачно и удобно ще е да ползваш водноразтворима кола маска - http://amritalab.eu/arcocere/kola_maski/le_fruttose/fragola :). В сайта има и лентички по 7 лв. за 100 броя, и по 2.50 за 25 броя. Доставката е 5 лв.

Almond
01-30-2012, 14:52
А някоя твоя приятелка не ходи ли на козметик? Ако ходи може да я помолиш да отидете 2-те или да отидеш с майка си. Ако не те е срам от козметичката де, макар че все пак това й е работата. Аз си ходя с една приятелка, защото не ми се ходи сама, а и тя има нужда. :Д Но ако държиш да е в домашни условия недей, ти си решаваш.

Silver_flower
01-30-2012, 16:27
Rebirthing, предпочитам да не си купувам каквото и да е по интернет. Баба ми каза да не бързам сега, а като се стопли през пролетта. Казах й че колата е с дълготраен ефект, но тя ми каза че ще боли страшно много (то и аз така знам де). Мама ми каза: Ами ще ги минаваш всеки ден космите с "Bic-че" и така. Аз имам крем-депилатоар и с него всяка вечер се обезкосмявам". Но аз не съм съгласна, не искам всеки ден, по-добре да ме боли с кола, но после седмици да съм гладка. Ще взема да накарам мама като си купува следващия път крем-депилатоар да ми купи топла кола маска на Джанкар. Ами за цялото тяло колко ще трябва, една опаковка дали ще ми стигне или още ще трябва, долу-горе колко ще ми излезе всичко, много ли време отнема... Или ако си направя захарна кола вкъщи ще е по-добре и по-щадящо? Няма ли някъде клипче как се използва такава купена маска, как се разтапя, как се маже, как се процедира въобще? То ясно че ще накарам някоя от жените вкъщи да ми я направи, но и те имат опит колкото мен (в по-предишни постове обясних защо).:)

Elli *
01-31-2012, 09:01
бръсне с епилатор ? :lol:
е така де епилиране :D моя грешка xD

Elli *
01-31-2012, 09:03
Това мнение е потресаващо. Съжалявам. И хората над 40 правят секс, родителите ви също. Приемете го. Това, че се прибираш в 8 от работа не е проблем. Че имаш деца и семейство не е повод да спреш да правиш секс. Да, може да имат други възприятия, да може на мъжа му да не му пречи, но не приемайте родителите си като безполови. Грозно е. Сякаш някой ще ви каже след още 15 години - Край, стара си, искаш, не искаш секс няма, родила си ми дете, стига толкова.

Права си мама ии тате през няколко дена си затварят вратата :D :D :D ...

radie
01-31-2012, 09:22
Да ти имам и проблемите .. Аз си махам космите от края на 4ти клас,тъй като бях доста окосмена :D Найстина говори с майка ти тя ще ти помогне най-добре и недей да си махаш космите с кола маска сама,защото ще се направиш на нищо . :}