PDA

View Full Version : Вдигане от лежанка - проблем



winterbg
01-20-2012, 13:30
От около 1 месец редовно ходя на фитнес. Следва стриктно хранителна диета и приемам протеини. На 17 години съм и имам изготвена програма. Проблемът ми е там, че усещам сериозно затруднение при вдигането от лежанка. Работата е там, че правя 5-6 повторения с 40 кг и после ръцете ми напълно отказват. Пробвах след първата серия да намаля, без ефект. На другата седмица започнах с още по малко, но се случи същото. Ръцете ми просто отказват.
Това, което предполагам че може да ми пречи е, че винаги така се получава, че именно в този ден често имам мускулна треска. Другия вариант е грешна техника. Какво мислите?

awerw
01-20-2012, 13:57
или просто гърдите са ти слаби...

redbul2
01-20-2012, 15:27
Еми за начинаещ с 1 месец стаж е съвсем нормално. Някои започват с 25-30 кг. Не трябва да правиш лег с мускулна треска. Отложи тренировката с 1-2 дни. Важното е да направиш 3-4 серии дори да е само с лоста. Обаче ако съвсем нямаш сила,можеш да продължиш с 2-4 серии пекдек по 8-10 повторения. На лега е добре някой да те пази и тогава ще направиш повече серии и повторения. За да получиш по-добри съвети,най-добре напиши колко и кои дни в седмицата тренираш и по каква програма.
Повече сила ще имаш,ако ръцете са по-силни и по-специално трицепсът който участва в избутването на щангата. Как си с тежестите на упражненията за трицепс?

NastyCais
01-21-2012, 18:39
Тo c 40 kилца Scwarzenegger ли иckaш да cтaваш

Blitzcrank
02-04-2012, 13:08
Тo c 40 kилца Scwarzenegger ли иckaш да cтaваш
Нали тряаа да се почне от някъде важното е да има постоянство ще станат повечко ;/

ccdesigns
02-04-2012, 13:12
я да изпозлвам темата... че така и не си отговорих на този въпрос откакто ходя на фитнес. нормално ли е като правя лежанка с широк хват (за гърди), да усещам доста голямо напрежение в раменете, а в гърдите никакво или почти никакво? 99% сигурен съм ,че правя упражнението правилно, просто не съм сигурен защо се получава така. предполагам е, защото раменете ми са слабички още и като потренирам ще се оправи? иначе след тренировка за гърди винаги се усеща поне лека мускулна треска (вечерта или на другия ден), но аз не правя само лежанка разбира се.

П.П. Winter BG, извинявам се, че използвам темата. надявам се да няма проблем :)

HolyShit
02-04-2012, 13:19
Пробвай метода на предварителното изтощение.

HePeAJIeH
02-06-2012, 15:17
Още не са ти привикнали гърдите към натоварването! Има време,споко! А ако толкова много искаш да вдигаш тежко запо4ни да правиш лицеви с пляскания

HolyShit
02-06-2012, 15:54
Кофички също.

tonique
02-13-2012, 20:56
не се отказвай - то аз като почнах с крив лост правех .. :D
са си правя спокойно по 60кг. не че са много, ама като се има впредвид, че в момента съм 63-64кг. на 1.70см. -
щото поспрех тренировките :( .. щото бях болен - ама са ще влезна в форма .. :)

Cold_Tearsss
02-13-2012, 23:36
На мен ми се струва, че не отделя достатъчно време да си отпочине и съответно организма, в случая мускулите, да се възстанови.

Thrombocyte
02-14-2012, 07:41
Тренирай през ден, като дадена мускулна група я правиш веднъж седмично. Хапвай, тренирай и резултатите сами ще си дойдат.
На по-късен етап можеш да пробваш програми като 5/3/1 или 5х5.

ccdesigns
02-14-2012, 10:52
зависи много как са ти тренировките. нали разбираш, че ако примерно правиш понеделник ръце, вторник гръб, сряда рамо и трапец примерно и четвъртък - гърди, ръцете ти ще са супер пренатоварени за тренировка за гърди.

redbul2
02-14-2012, 11:56
не се отказвай - то аз като почнах с крив лост правех .. :D
са си правя спокойно по 60кг. не че са много, ама като се има впредвид, че в момента съм 63-64кг. на 1.70см. -
щото поспрех тренировките :( .. щото бях болен - ама са ще влезна в форма .. :)
Това е голям напредък и много добър резултат. Започнал си с малко,а сега вдигаш колкото собственото ти тегло. Заякнал си много. Това е само началото :)

tonique
02-14-2012, 20:11
Това е голям напредък и много добър резултат. Започнал си с малко,а сега вдигаш колкото собственото ти тегло. Заякнал си много. Това е само началото :)
Дам благодаря :) - надявам се за още по-добри резултати :)

TePuKaTpoDuShA
02-14-2012, 22:50
От около 1 месец редовно ходя на фитнес. Следва стриктно хранителна диета и приемам протеини. На 17 години съм и имам изготвена програма. Проблемът ми е там, че усещам сериозно затруднение при вдигането от лежанка. Работата е там, че правя 5-6 повторения с 40 кг и после ръцете ми напълно отказват. Пробвах след първата серия да намаля, без ефект. На другата седмица започнах с още по малко, но се случи същото. Ръцете ми просто отказват.
Това, което предполагам че може да ми пречи е, че винаги така се получава, че именно в този ден често имам мускулна треска. Другия вариант е грешна техника. Какво мислите?

Напълно нормално е да вдигаш тези кила, даже е добре, защото повечето новаци в фитнеса почват с 30-35 максимум си правят повторенията, а така като гледам щом и ти правиш само по 5-6 повторения ще е добре да правиш с по-малки килограми, но да си изпълняваш правилно упражненията и сериите. Ето ти няколко съвета от мен за в бъдеще, които съм ги разбрал с течение на времето..
- Най-важно е постоянството, не ходиш ли редовно не очаквай да направиш нещо с тялото си..
- Няма значение с колко килограма правиш дадено упражнение, дали с пет или с 20, не си щангист, за да те интересуват килограмите. Важното е да натовариш, колкото се може повече мускулната група, която тренираш и да усетиш как мускула се напомпва и влиза кръвта в него. Затова стреми се да правиш упражненията чисто, а не да гониш килограмите, особено при малките мускулни групи като бицепс, трицепс, рамо и тн... те се правят с по-малки килограми и повече повторения, докато за големите мускулни групи можем да кажем, че важи обратното твърдение.
Горе-долу това е най-важното като за начало, другото сам ще го разбереш, като натрупаш повече опит в залата и почетеш повечко материал на тази тема :) По-ЗДРАВИ

HolyShit
02-15-2012, 09:34
Най-важното вика да нопимпиш мускула .. EPIC FACEPALM ....

slicky
02-15-2012, 12:22
То при лежанката зависи и как дигаш, в смисъл колко секунди ти е вдигането и спускането. Има разлика между 1 нагоре 1 надолу и 3 нагоре 3 надолу.

firstdiesel
02-15-2012, 20:35
ех тая лежанка бе :D

кат буташ изпъни лактите встрани и пускай щангата на горната част на гърдата, а не върху диафрагмата ....
относно хвата, когато ръцете (отсечката рамо-лакът) ти са успордени на земята, ъгълът в лакътя трябва да е прав.

40кг за абсолютен начинаещ не са зле (ако си 55-60 кила), то рамената преса и бенч пресата са трудни упражнения...

Muaythaifighter
02-19-2012, 12:44
Това е голям напредък и много добър резултат. Започнал си с малко,а сега вдигаш колкото собственото ти тегло. Заякнал си много. Това е само началото :)

az kat pochnax zalata predi 2 godini praix s 20kg s losta i go krivqx

sq si pravq po 2 serii +15kg otgore na moito teglo

intenzitivE
02-24-2012, 12:28
я да изпозлвам темата... че така и не си отговорих на този въпрос откакто ходя на фитнес. нормално ли е като правя лежанка с широк хват (за гърди), да усещам доста голямо напрежение в раменете, а в гърдите никакво или почти никакво? 99% сигурен съм ,че правя упражнението правилно, просто не съм сигурен защо се получава така. предполагам е, защото раменете ми са слабички още и като потренирам ще се оправи? иначе след тренировка за гърди винаги се усеща поне лека мускулна треска (вечерта или на другия ден), но аз не правя само лежанка разбира се.

П.П. Winter BG, извинявам се, че използвам темата. надявам се да няма проблем :)

Напълно нормално е да усещаш напрежение в рамената, ще свикнеш.