PDA

View Full Version : Момчета, кой вариант е по-добре?



Gwendoline
01-21-2012, 08:06
Здравейте. Ситуацията е следната: от известно време си пишем с едно момче, което не е от България. Естествено, аз исках да си тренирам английския и затова почнах да си пиша с него. Стана така, че след един разговор си даде адреса и искаше да му пратя нещо от България и той щял да ми прати - първо каза някакъв сувенир, после картичка каза (postcard). Но напоследък постоянно ми праща целувчици и ми се мазни, постоянно ме уговаря да влизам в еди-колко-си часа да си пишем и т.н. Та обещах му да му пратя нещо и сега съм пред дилема - първоначално като каза посткард си мислех някаква картичка, на която има изобразени български курортни места или нещо такова, но след като ме чувства "по-близка" се чудя дали да не е по-скоро някаква друга картичка - с мечета или нещо такова. Не го познавам чак толкова добре и се опасявам да не би да сметне картичката с бг места за тъпа(мен ми е малко тъпа тази идея с писмата бтв), но пък от друга страна всеки може да намери картичка с мечета нявсякъде. Естествено, вие няма как да знаете кое иска, и ще попитате защо не му задам на него този въпрос - ами защото малко не знае добре английски и целия разговор докато му обясня какво питам (какво иска да му пратя) се разводни супер много време и щеше да стане банално да го разпитвам още...

Ако имате някаква друга идея какво да му пратя, което да не излезе много скъпо...? Аз не се сещам нищо друго..

anonymous708973
01-21-2012, 08:10
Изпрати му малко колетче - сложи вътре чиния с дърворезба, картичка с български забележителности (Седемте рилски езера, Чудните мостове, Крушунските водопади и т.н.) и ако го чувстваш близък, му сложи и по-личен подарък.

Gwendoline
01-21-2012, 08:38
Благодаря за идеята - за дърворезба или плочка/чиния бях изключила, че още ги продават, отдавна не съм виждала, но ще проверя.
Ще бъда благодарна на още отговори.

А впрочем, една приятелка ми даде идеята да му пратя български шоколад (Своге) и някаква типична за България картичка, даже и да е с мечета-ако се сещате има едни, които са нарисувани все едно с бои, като картини?

toninatora
01-21-2012, 09:14
Изпрати му малко колетче - сложи вътре чиния с дърворезба, картичка с български забележителности (Седемте рилски езера, Чудните мостове, Крушунските водопади и т.н.) и ако го чувстваш близък, му сложи и по-личен подарък.

+1 много добра идея

toad
01-21-2012, 10:26
На мен ми се струва досадно , а и защо трябва да му пращаш нещо ? Не е като да си задължена . Просто си лафете .

horacio
01-21-2012, 11:28
Прати му нещо типично българско, както казаха по-нагоре. А картичка.... дори сама можеш да му направиш ако ти се занимава ;д