PDA

View Full Version : Помощ,пъпки по лицето!!!



guMss
01-21-2012, 10:31
По принцип лицето ми е чисто,без белези,следи от шарки и подобни.Преди около 1-2 месеца започнаха да набъбват първите пъпки и с мама веднага изтичахме до най-близката аптека и за около 70 лв си взех комплект на URIAGE-гел,маска за лице и една тубичка крем за лице.Взех си и една тубичка крем на HYDRANE LEGERE и нещо като спиртче за горене на пъпки.Щом започнеха да се уголемяват цапвах малко оттук,оттам и веднага се прибираха.Но сега кожата ми привикна с тях и просто не спират!Моля ви кажете ми как да ги премахна...Една приятелка ми каза че с сауна за лице става и мисля да прабвам,но все пак предложете нещо.

Bonbonchencetyy
01-22-2012, 08:01
Защо не пробваш Acne Out или сапун ''Смрадлика'' и розова вода след това?

umri
01-22-2012, 09:27
Така казано, не знам колко ти излизат и на каква честота са. Някои се вайкат като им излезат една-две. Иначе, единственият читав вариант в твоя случай е бензоил пероксид (benzoyl peroxide). Питай в аптеката, не може да няма продукти съдържащи го.

Не ги стискай и след това да им слагаш спирт.

mMemories
01-22-2012, 16:16
Ох имам същия проблем белези по лицето пъпки колкото си искаш 1 година борба съм дала каквото и да съм използвала никаква файда сума ти пари пропилях пак нищо и на края с една хума "КЛЕОПАТРА" за 26 стотинки който струва на ден правех 2,3 пъти маска и стоях половин час така...и резултата беше успокояващо после взех и една пудра о АVON и от това малко файда та сега малко приличам на човек-преди бях като крастава жаба но след време сами ще се изгубят малко и с твоя помощ всичко ще е на ред Успех .

besso
01-22-2012, 16:18
предлагам на модераторите да направят една важна тема за акнето, първия пост на която да разяснява някои основни положения, че много такива теми станаха.

anonymous708973
01-23-2012, 06:44
Тя изобщо не е казала, че има акне. Може да има 3-4 пъпки и това да е.
Голяма сте паника с майка ти, 70 лв ей така сте дали. Обикновено най-простите продукти дават резултат, ако са просто пъпки, не акне. Заминавай за сапун "Акне Аут" и хидратиращ крем от аптеката и си готова.

lubovvv
01-23-2012, 15:07
с пчелни продукти

guMss
01-24-2012, 16:02
Не може да се нарече точно акне...Просто мама навремето е имала една наина приятелка която е била просто страшна в лицето и сега прави всичко възможно да предотврати това да стане и с мен,защото по принцип нито тате нито мама са имали акне като тиинеиджъри.Ще изпробвам продуктите които ми препоръчахте.Искрено благодаря!!

SwEeTMuFFiN
01-30-2012, 14:58
За чиста кожа се иска постоянство. всяка сутрин и вечер на измито лице се мажи с розова вода или някакъв хубав тоник а вечер също като си миеш лицето с нещо за акне, но ще ти е исуши кожата затова не забравяй овлажняващ крем за лице, особено когато излизаш. аз по едно време малко под очите завъдих еднии пъпкии :@ имах 9 под едното око, една до друга. сега се мажа сътрин на измито лице с крем а вечер с четката на гарниер и един зелен тоник на гарниер и да чукнем на дърво се оправих и сега не ми излизат имам само черни точки ама не се махат ;(

npp
02-01-2012, 10:12
виж тук (http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/508449-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81-%D0%B0%D0%BA%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE?p=10016110&viewfull=1#post10016110)
десет букви

denis-7777
11-16-2013, 14:28
Здравейте,аз искам да споделя с вас ,че също имах проблем с гнойни пъпки по лицето и шията с които се борих почти година .Какво ли не пробвах,бях при дерматолози,ползвах скъпа козметика,различни козметични процедури и най - накрая в отчаянието си реших да пробвам лосион който се прави от фармацефт с 52 годишен стаж и до ден днешен съм благодарна на тази жена ,че благодарение на нея имам самочувствие и нямам никакви проблеми с лицето.Наскоро видях ,че има и страница в фейсбук,можете да го намерите под името Magnifico.Струва само 18 лева и е супер ефикасен.
https://www.facebook.com/pages/Magnifico-losion-protiv-akne/107983652686754?ref=hl

baby_baby
11-23-2013, 19:31
с пчелни продукти

това

ross
12-13-2013, 06:19
Сутрин и вечер мия лицето си с измиващ продукт. Никога не спя с грим, използвам леки кремове и мога да кажа, че проблема с пъпките почти изчезна. Знам, че мазните храни и сладкото също са причина за появата им. Козметиката на La Roche много ми допада, използвам и измиващ гел на Гарниер - става. Важното е наистина да сте постоянни, много трудно ми беше да престана с изстискването на пъпките, но като си изпатих с 1 белег спрях. Тази статия е много полезна http://ladyzone.bg/article/beauty-trikove/d-r-violina-todeva-prichina-za-akne-sled-pubertet-mozhe-da-e-hormonalniyat-disbalans.html?p=1 оказва се , че акне могат да имат бебетата и малките деца, доста интересни неща има за четене :)