PDA

View Full Version : След раздялата ...



Gllory
01-22-2012, 00:02
Питам се въпроси, на които мога да отговоря за себе си, но не и за останалите .. или поне вече така си мисля.
С приятелят ми се разделихме (година и нещо бяхме заедно).. много пъти преди сме се карали, разделяли, сдобрявали (но не се е стигало до други момчета, момичета и тн.) .. напоследък той се държеше много гадно с мен, карахме се, но все пак по някакъв начин за мен си ми показваше и че ме обича :(. Скарахме се, мина 1 седмица и аз се направих, че все едно не е нищо .. потърсих го, но видях, че той няма интерес и го оставих. На следващия ден чух някакви неща, не се стърпях и му написах, скарахме се още повече .. направо окончателно (е уж и др.път сме се карали така, а се сдобрявахме) Но този път не искам пак аз да го моля да се съберем и нещата да останат по същия начин като преди ... и съм решила, че не ме ли потърси той, аз няма да се бутам (въпреки че .. умирам за него и ще ми е аадски трудно, пък и ми е първата любов и аз на него първа и така).
Та разбрах аз, че човекът бил на дискотека .. пиян, бил забавлявал се доста .. налитал на разни момичета. По-конкретно на едно някаквоо си там .....
И въпроса ми към вас е.. Може ли след толкова дълга, първа връзка, след толкова много преживяни неща, да знаеш, че може би имаш шанс да се съберете .. и ти да започнеш да се държиш така гадно с приятелката си и да се разделиш с нея и веднага още на следващия ден да тичаш при някакви момичета? Какво е това? Слабост ли, не ме обича ли? Забрави ли ме, така ли се забравя .. тогава аз защо не мога да забравя? Само аз ли обичах? ... За един ден и забрави всичко и започна да се сваля на други ли????

Gllory
01-22-2012, 00:10
Без да искам съм публикувала темата 2 пъти ;ххх .. махнете едната

adrenal1n
01-22-2012, 00:21
Тоя алкохол ебава майката на всички.. Ще се върне ;)

Chacho
01-22-2012, 01:22
Ще тича при други, ако не те е забравил. Тоест, опитва се да даде свобода на мъжкото в себе си, да разпусне с други момичета, да се нарадва на свободата си. Надали ще го нарадва наистина.

Sh@d0w
01-22-2012, 05:19
не ме обича ли?

This. Не е ли очевидно? Човек който обича и има чувства, никога не би постъпил толкова жестоко.

Gllory
01-22-2012, 06:17
Тоя алкохол ебава майката на всички.. Ще се върне ;)

Ще се върне ....
В последните пъти, когато се скарвахме все аз правех така че да се сдобрим, а той не си е мърдал пръста. Пък и е голям инат..нз.
А и ще се върне, но какъв е смисъла да се върне, когато вече е бил и с други момичета, когато дори се е целувал с някоя. За мен една целувка например означава адски много. Пък и не мога да го преживея още повече, защото примерно той се е целувал единствено с мен и сега изведнъж опитва и други .. и вече не съм единствена .... Оффф направо много се измъчвам :(

SisiStrange
01-22-2012, 06:25
След толкова много раздели, щеше да ми е ясно, че този човек не е за мен. В една връзка има трудни моменти, но когато вече е сериозна, за да се стигне до раздяла чак, значи нещо много сериозно куца в нея. Това да обикаля да се забива с разни к*рви из дискотеките един вид да ти натрие носа, е жалко и грозно и говори адски много за приоритетите на твоя човек и за начина му на мислене. Ти бъди умно момиче и не се опитвай да се събереш с някого, на когото не му пука + че е толкова нестабилен.

Seattle
01-22-2012, 07:35
Всеки се държи различно при раздяла. Описаното от теб едва ли е НЕ нормално за 1 момче. Дано се оправите щом толкоз държиш на него.

Gllory
01-22-2012, 07:41
Всеки се държи различно при раздяла. Описаното от теб едва ли е НЕ нормално за 1 момче. Дано се оправите щом толкоз държиш на него.

Аз мисля че можем да се оправим.. естествено, като аз се опитам да оправя нещата, да му се моля, да му се обяснявам, обаче прекалено много пъти се е случвало аз да правя първата крачка, пък и бил ли е с някое друго момиче ... хем се ядосвам, хем всичко в мен угасва. Искам поне веднъж да съм силна, но мога ли .. :(

Seattle
01-22-2012, 08:04
Нормално е, ние момчетата понякога сме с твърде голямо его да предприемем крачката в такива случей. Трябва обаче да ти е ясно че не е хубаво само ти да я правиш всеки път. При такава връзка като вашата, ти си му показала че ти пука и сега е негов ред да покаже същото. Ако не го направи, негова загуба... И в 2-та случая то по добре да разбереш сега а не по късно.

Gllory
01-22-2012, 08:12
Seattle, аз прекалено много пъти съм му показвала, че ми пука за нас и може би точно за това се отдръпна, защото знае, че каквото и да стане ние пак можем да бъдем заедно, само при едно негово усилие .. и аз понеже съм слаба, прощавам всичко..(почти). Но и да сме се карали преди, не се е стигало до други момичета и момчета, а сега го прави, защото това наистина е края ли :(

Seattle
01-22-2012, 08:21
Това че се е напил и в дискотеката се е закачал с някое девойче, не го приемай толкова навътре. Той е бил пиян все пак, пък и наранен от караницата с теб. Всички правим глупости, а тази е типична за момчетата:)
По важното е какво ще стане от сега нататък, а то зависи изцяло от теб.

TheBeliever
01-22-2012, 08:23
Трябва да проумееш, че за една връзка трябват двама. Двама да се трудят и борят за нея. Ти виждаш ли усилие от негова страна? Той опитвал ли се е да заздрави връзката ви? Той правил ли е крачка към сдобряване и решаване на проблемите ви? Ако отговорът е "Не" просто няма смисъл да си губиш времето с човек, на който му е през оная работа за връзката ви. Не го търси и в никакъв случай не му се моли. Запази поне малко достойнство и си продължи живота. Рано или късно ще се появи човек, който ще цени какво има когато е с теб.

xoxi
01-22-2012, 08:24
Прочете ли мнението на SisiStrange? Според мен това е най-правилното мнение в темата ти.
Толкова много караници, завършващи с раздяла, дори и краткотрайна, не е на добре. Рано или късно връзката ви ще свърши. Или ако продължава, няма да е връзка, а пародия.
Разбирам, че сте били дълго време заедно и ти го обичаш, но си помисли заслужава ли си всичко това?! Имаш възможността да намериш момче, което ще се отнася с теб като с принцеса, с което ще се разбирате и няма да се разделяте на всяка пречка. Момче, което ще му пука достатъчно, за да действа пръв и ще има очи само за теб.
Сега, връзката ти с това момче се крепи на твоето самоунижение и неговия непокизъм.

LeprikonA
01-22-2012, 08:25
след толкова много раздели, държанието му както го описа в последно време, не ти ли е ясно, че за човека голямата първа любов я няма вече? съвсем необяснимо е лично за мен (повтарям за мен!) човек да обича и да има пиянски изпълнения и да забива тази и онази, още по-лошо, алкохолът да му е само оправдание. аз не бих се унижила повечеда го търся, ама изобщо. веднъж в живота си се унижих така и после загубих цяла година в напразно чакане, за да се почувствам след това свободна. няма да го повторя, съветвам те да не го правиш и ти. няма да си заслужава, защото дооори да стане, ще ти се наложи да търпиш още подобни неща и до две седмици ти гарантирам, че пак същото ще се получи. най-добре е да приключиш с това, да го оставиш зад гърба си като страница и да обърнеш нова, чиста.

Gllory
01-22-2012, 08:27
Seattle, да то аз ако всеки път, когато съм наранена от него, правя така .. ехеее... Пък и не личеше изобщо да е наранен, имам чувство, че му е все тая вече. Пък и явно иска да ме наранява все повече и повече.
А както казах преди малко "За мен една целувка например означава адски много. Пък и не мога да го преживея още повече, защото примерно той се е целувал единствено с мен и сега изведнъж опитва и други .. и вече не съм единствена!"
Защо да зависи какво ще стане от сега нататък от мен?

TheBeliever, виждам от време на време някакво усилие, но като че ли е малко

Seattle
01-22-2012, 08:49
Защото можеш да го потърсиш или да не го потърсиш, може да го зарежеш или да не го зарежеш, може да го чакаш да му скимне да дойде да те търси или да продължиш без него. Всичко зависи от теб, защото живота си е твой. Дадохме ти доста добри мнения по въпроса и сега е твой ред да прецениш какво ще направиш, щото в крайна сметка ти ще трябва да продължиш напред с решението което вземеш.

Gllory
01-22-2012, 09:00
Много ми е трудно и още не знам какво ще правя, но сега изобщо не ми се ще да го търся ;хх
Иначе, да добри мнения ми дадохте, благодаря..

Gllory
01-22-2012, 09:05
Как разбирате това:
‎- А истината е там някъде ..
- Къде?
- Погледни,не виждаш ли ?
- Не!
- Разбирам,кой ли вижда със затворени очи,от които никога не потичат сълзи !

и това
Не съм го целувала!!! Просто шепнех в устата му! :))

(беше ги харесал на някой във фб.)
Толкова съм се объркала, че вече нищо не разбирам ...

TheBeliever
01-22-2012, 09:07
Ако очакваш да разбереш какво мисли и чувства, по това какво харесва във фейсбук си на много грешен път.

SilverBrilliance
01-22-2012, 10:07
Като цяло, не бих се занимавала повече. За мен би бил достатъчен фактът, че съм давала толкова много шансове и съм оправяла нещата, и съм прощавала, а той не си е мръднал пръста...Или си го е мърдал на моменти, докато не простя, и после всичко отначало.. (Казвам го, защото така приключи връзка от 4 години .. )

А това, че ходи при други момичета, натискат се или там каквото е било, за мен значи сигурен край и прекратява всички съмнения дали да не му дам още един шанс :)
Ако е съжалявал за това, щеше да се обади досега ;)

Gllory
01-22-2012, 15:13
TheBeliever, е знам по принцип, ама. ...

SisiStrange
01-22-2012, 15:41
Не съм го целувала!!! Просто шепнех в устата му!
Да, да. Това ми звучи като: Не сме правили секс!!! Просто седнах на ...... му!

Ако това се отнася до забивката на твоя, че този ти пост много не го разбрах.

Всеки твой нататъшен опит да се съберете, ще е проява на самоунижение и мазохизъм.

Gllory
01-22-2012, 16:42
^^ Преди около 2 седмици пак бяхме скарани и той го беше харесал това в фб. на някой ...

sladur4etyYy
01-23-2012, 15:42
много правилно са го казали горе- за една връзка са нужни двама. струва ми се, че на твоя вече не му се занимава, писнало му е, иска си свободата, иска друга/и, знам ли... всъщност това не е от особено значение, то си е негов проблем.

важното е, че явно се е отказал от ТЕБ, което, мисля, ти е напълно достатъчно, за да вземеш решение и да го следваш.

BaffaLsc
01-25-2012, 15:27
Adrenal1n ,не му е виновен алкохола, сам си е виновен за всичко.
Явно наистина не те обича, просто е било силно привличане, интерес,
който с времето просто се е.... изпарил.
Истинските чувства не се забравят, или поне не за 1 ден, със сигурност.

Godzilla
01-25-2012, 16:32
Просто я приема за даденост и затова си прави каквото си иска.

Дръпни се малко и ще видиш как ще омекне, ако не е късно вече. Но така или иначе нямаш друг избор.

Gllory
01-28-2012, 19:25
Ами ... сега сме просто като непознати. Не се поздравяваме, излизаме заедно в една компания, но не се поглеждаме. Е, аз си го гледкам от време на време ;Д надявам се и той хах ...
Не знам, но много ми липсва и само за него си мисля :(

Dying
01-29-2012, 10:20
Пича е п*дераст.. Не си струва, з*аеби го!

xXxMixXx
01-29-2012, 10:27
Това че се е напил и в дискотеката се е закачал с някое девойче, не го приемай толкова навътре. Той е бил пиян все пак, пък и наранен от караницата с теб. Всички правим глупости, а тази е типична за момчетата:)
По важното е какво ще стане от сега нататък, а то зависи изцяло от теб.

+1 като изключим, че "всичко зависи от нея"
Реално той е този, който се е целувал (примерно) с друга. Той трябва да оправи нещата.

kwisy
01-29-2012, 11:10
Ще ти кажа само 1 .. Ако го обичаш не се отказвай ! Много тъпо е постъпил, но всеки има право на 2ри шанс .. Пък и любовта е над всичко !

Josefinne
01-29-2012, 11:22
Това с разделите, дискотеките и алкохола... Не е проблемът, а резултатът. Спри да мислиш за симптома и се съсредоточи върху това, което е довело до това състояние; причините , които ви карат да се карате, причините, които ви разделят и ви карат да се разделяте и да се карате, когато всичко е добре. На бас, че в повечето ви спорове има общ елемент, нещо, което се повтаря - дали е ситуацията, дали е темата, дали е качество, в някой от вас двамата, което безумно дразни другия. Когато намериш проблема, можеш да започнеш да го решаваш.
Аз не мисля, че излизането по дискотеките и забиването с други момичета може да е бъде показателно за това дали те обича или не те обича. Това можеш да го разбереш сама, като си спомниш моментите ви заедно. Как се е държал той, когато е с теб. Това е, което има значение.
За момента не бързай да му се извиняваш, да го навиваш да се събирате пак , нито пък да го отписваш. Мисли! Като измислиш решението , или поне като стигнеш до същината на проблема, тогава го викни да си поговорите за него и да решите какво ще се прави от там нататък.
Що се отнася до скарването и това, кой пръв ще се извини - в една караница виновните обикновено са двама. Така че извинението трябва да е взаимно. Целта е въобще да не се стигне до караница. Самият факт на кавгата означава, че и двамата сте прецакали нещата. Няма значение кой ще отиде пръв при другия, важното е проблемът да се реши и караници повече да няма. Как ще се постигне това - като си решите проблема и продължите с връзката или като прекратите връзката си - това си зависи от вас. Едно е ясно - не бива да продължавате по този начин.

Gllory
01-29-2012, 17:27
Аз знам какви са причините и за много от тях е виновен той, а и аз също .. но аз мога да бъда перфектна стига той да се държи както трябва, но не го разбира това... Винаги, когато му кажа така, той казва, че всеки път му го повтарям, а всъщност не съм била права .. Да, но защото той не ме предразполага. Както ви го обяснявам едва ли ще ме разберете ...

Става така че се виждаме много често и когато се държи някакво тъпо и уж показва, че не му пука .. и ми става по-лесно да го забравя, а като разбирам, че му липсвам или нещо такова направо се чувствам адски гадно и ми е толкова мъчно ;((( ..
Значи колкото повече ми показва, че не му пука, толкова повече ми убягва, а колкото повече ми показва, че му пука, толкова повече ми липсва и си припоомням разни неща ии... ;ххх .. Уф направо много гадно .. нз вече какво да правя :(

Gllory
01-31-2012, 02:19
Тъкмо да си легна и се сетих да ви разкажа какво стана ...
Вчера ми пише .. като видях направо се учудих .. каза, че съм му липсвала, че ме обича и тн., в което вярвам, защото иначе нямаше да ми го каже ..просто няма смисъл да ми го казва ако не е така ;? И снощи цяла вечер всичко вървеше екстра, нооооооо днес разбирам, че в същото време цяла вечер когато сме си писали ние, той си писал и с едно друго момиче ........ с което по принцип си пишат ама не мисля, че има нещо съм нея .. Писали си те, пишем си и ние .. стана към 1 и 15 и той каза, че ще си ляга и аз викам хайде до и 30 седим и лягаме, той не не, студено ми е така нз си какво викам добре айде .. обаче разбирам аз, че точно към 1 и нещо момичето му било казало, че си лягаа ...... Следователно какво се оказва, че той седял заради нея ли ? ..... Добре преглътнах го, нищо не казах..
Но днеска излизахме ок, пак си пишем и изведнъж нещо го попитах, той какво се издразни и като започна да ми се дърпа и цупи ..... питам онова момиче, той пак си пише с нея ... Айде уж пооправихме се гоооре долу .. и към 10 той каза че ще играе на една игра там с другите и после ще ми пише .. еми аз си чаках, чаках и съм заспала и после в 4 се събуждам и гледам не ми е написал, а разбрах че си е легнал в към 1, веднага след като е спрял да играе.
Е такива малки неща супер много ме дразнят мен ...
Като седи заради онази за какво се сдобри с мен, за какво пак иска да се караме ???
отгоре на всичкото като се поскарахме и той ми вика .."ако не ти изнася.." .. какво ако не ми изнася??????????? пф ..не ми изнасяше, показах му .. сдобрихме се пак .. за какво пак трябва да става така ....
Изобщо вече нямам сили :(

SisiStrange
01-31-2012, 04:56
За мен е пълна тъпотия да се събираш с човек, който не те прави щастлива.
Според мен, който каквото ще да казва, след като така едва ли не за 5 минути си му простила изневярата и си се лепнала на секундата за него (без значение как се държи), ще се отнася с теб още по-зле вече. Ще знае, че няма от какво да се притеснява, че може да си прави всичко и всякак и ти все ще му прощаваш.
Ти, ако имаш малко самоуважение и желание за щастие, ще се сетиш да го зарежеш и повече да не го потърсиш. Все някъде ще срещнеш свястно момче, което няма да ти плямпа колко те обичал без да го показва по никакъв начин, а ще се отнася с теб като с принцеса.
Понякога наистина не разбирам защо хората не се откачат от такива ситуации, а се навеждат да им го хакнат максимално гадно (пардон за тази метафора). Да, любовта е над всичко, когато е истински споделена. Когато и на двамата толкова им пука един за друг, че не биха рискували да се нараняват един друг, да късат, да се дразнят нарочно и прочие. Ако срещнеш един ден човек, който се държи с теб прекрасно и наистина се старае, тогава напълно разбирам да се скарате и да му прощаваш, да е той виновен, но на теб да ти мине бързо, да не си говорите 2 часа и ти първа да се извиниш... Но човек, който не те ебава за слива, не заслужава такива жестове.

anonymous708973
01-31-2012, 05:57
Аз знам какви са причините и за много от тях е виновен той, а и аз също .. но аз мога да бъда перфектна стига той да се държи както трябва, но не го разбира това... Винаги, когато му кажа така, той казва, че всеки път му го повтарям, а всъщност не съм била права .. Да, но защото той не ме предразполага. Както ви го обяснявам едва ли ще ме разберете ...

Да, старият номер - "едва ли ще ме разберете". Колкото и да ти е странно, проблеми като твоя под път и над път. Нищо уникално, нищо различно. Ти НЕ можеш да си перфектна, само в твоята глава си такава.
Проблемът ви е липсата на уважение помежду ви. Късно е да се оправя. Уважението е нещо, което се гради между двама души от самото им запознанство.

Gllory
02-02-2012, 00:28
Не не не ... пълни глупости са всичките неща, които ми говори. До тук бях аз с този човек ...

Много пъти ме е наранявал и обиждал и винаги преглъщах, но този път наистина ми дойде много нагоре и ми писна от всичко.
Не мога да кажа, че не го обичам, защото според мен не може до вчера да си умирал за един човек, пък днес да не ти пука и да нямаш чувства .. да, обичам го, но нещата които направи и ми наговори ме отблъскват за съжаление ...

БожиятАгнец
02-02-2012, 05:44
"година и нещо бяхме заедно"


" толкова дълга, първа връзка"

Противоречиш си.


Аз не разбрах какво точно е направило момчето, че да се раздлите и за какво сте се карали, но не можеш да обвиняваш само него.
Ако си разсъждавала така и по време на връзката ви ("О, аз правя всичко за него, като го обичам, а той нищо не прави") смятам, че проблемт е в теб.
Момчето отива и се напива от мъка, но пак си недеволна, пак не доказвало, че му е зле...
В темата ти видях само "аз чух еди-кво-си", "разбрах после еди-що-си", "Пенка каза, Минка каза" - ами, като слушаш махленските клюкарки много ясно, че ще си останеш без гадже.

Много излишна драма, лигавщини и вместо да седнете да се разберете, като бели хора, слушаш околните и си правиш гениалните изводи, че не те е обичал и не е държал на теб, забравил те бил за един ден... Ами, и аз да имах толкова повърхностн мислеща приятелка, която само знае да клюкари и да философства нямаше да съм с нея, колкото и да я обичам.

Като не можете да комуникирате, а само да мрънкате по форумите и да се карате е повече от ясно, че връзките ви няма да процъфтяват...

Gllory
02-02-2012, 06:17
Абе моля ти се .. обичал ме бил. Пълни глупости са тва, вече не мога да повярвам в това нещо и не знам кой залъгвам. Снощи мнооого ясно ми показа колко ме обича. Казах му, че е въпрос на уважение, а той отговори "Като е на уважение, не те уважавам и готово, пф", казах му че знам за момичето където си пишат.. и знам и пак се права на тъпа и малоумна само и само всичко да е наред и Паккк прецаква нещата, а той с всичката си наглост ми отговори "и като знаеш, аз кво да направа" .. еми ок хубаво, нищо не прави ....
казах му, че явно не му пука за мен и той пък да си меря приказките, че имало 10 човека зад него в стаята... естествено кво мога да кажа.. че за тва ми пише по тоя начин .. отговора беше "мислиш ли, че чете някой, гледай си работата и изчезвай" и ме блокира.. той сам си противоречи..хем да не пиша, че има 10 човека и ще видят, хем той може да пише и да ме обижда, че никой не гледа. Аз ще го търпя да ме наранява и с думи и действия, пък отгоре на всичкото си пише и с онази .. и то какви неща си пишат.. много добре знам .. ама приемах всичко на базик ...
А оня ден ще ми разправя колко съм му липсвала и че ме обичал ... и аз тъпата се връзвам на приказките и все едно само чаках да ме потърси и пак му се метнах ... И ще ми разправя, че бил влюбен в мен ... аз съм влюбена, аз .. той дори не му пука за мен .. Аз знам какво е и да се радвам истински, когато съм с него и да страдам, когато сме разделени .. той нищо не знае, сигурна съм вече.
Само не разбирам, защо като му е все тая .. защо се разделихме преди седмица и нещо и след една седмица ме потърси и ми обяснява разни неща .... Забравих за всичко и за момичета и за държание, за всичко.. бях готова отново да сме заедно, мислех че този път е сериозен, осъзнал е че ме наранява по този начин, мислех че е искрен - Излъгах се. Но не разбирам, защо го направи?

БожиятАгнец
02-02-2012, 06:40
Но не разбирам, защо го направи?

Елементарно, Уотсън.
Защото ТИ му позволяваш.
И вече е свършило, няма какво да направиш...Веднъж качат ли ти се на главата слизане няма.
Следващият път, като не ти хареса нещо във връзката ти си кажи още първият път, нямаш сливи в устата.
Ми, не те уважава, да. А ти заслужила ли си уважение? Не.
Ако си беше заслужила нямаше да смее да се държи така с теб.Като знае,че може да се отнася с теб, като с парцал защо да не го прави?
Грешката е повече в теб, от колкото в него.

SisiStrange
02-02-2012, 07:13
Айде, скрии се. От нея какво се очаква? Да реве до краката му и да го моли, а той да я обижда, да и изневерява, да я унижава ли? То бива бива да бил огорчен, че е недооценен, но това ли ти се види начина да се държиш с момиче въобще?


"Като е на уважение, не те уважавам и готово, пф"

и като знаеш, аз кво да направа"

Това са изрази само от последния и пост.

Така не се изразява един мъж, така не се държи един човек към близко същество, че и към каквото и да е същество.

Тя да му се извинява, да му се моли, да му прощава простотиите и дори като се опита да поговори с него да получава само обиди и пренебрежение.

Обичал я бил. Напил се бил от мъка. А от мъка ли си е заврял езика в устата на друго момиче?

То, ако проблемите в една връзка се решаваха с "напиване" и убиване на мъката с нещо чуждо, нямаше да има връзки. Да е пробвал той един път да говори с нея вместо да ходи да изневерява, че най-накрая има и нахалството да се държи нагло.

БожиятАгнец
02-02-2012, 07:34
Айде, скрии се. От нея какво се очаква? Да реве до краката му и да го моли, а той да я обижда, да и изневерява, да я унижава ли? То бива бива да бил огорчен, че е недооценен, но това ли ти се види начина да се държиш с момиче въобще?

Това са изрази само от последния и пост.

Така не се изразява един мъж, така не се държи един човек към близко същество, че и към каквото и да е същество.

Тя да му се извинява, да му се моли, да му прощава простотиите и дори като се опита да поговори с него да получава само обиди и пренебрежение.

Обичал я бил. Напил се бил от мъка. А от мъка ли си е заврял езика в устата на друго момиче?

То, ако проблемите в една връзка се решаваха с "напиване" и убиване на мъката с нещо чуждо, нямаше да има връзки. Да е пробвал той един път да говори с нея вместо да ходи да изневерява, че най-накрая има и нахалството да се държи нагло.

Aбе, ако на мен ми пишеш, точно обратното имах предвид.
Дали ще си затваря очите за изневерите му или ще му целува краката е едно и също - той почва да я възприема, като даденост, собственост, парцал и т.н.

"Тя да му се извинява, да му се моли, да му прощава простотиите и дори като се опита да поговори с него да получава само обиди и пренебрежение."

Точно, ако не беше направила така или не беше простила с лека ръка той нямаше да си го позволява в бъдеще.


Не знам какво е толкова нереалистичното след раздяла мъж да се напие и след, като се напие пък да прави глупости.
Това не е толкова важно.

Важното е, че тя сама му е позволила да й се качи на главата и после мрънка все едно всичко е станало изведнъж, от нищото й дошло...


От нея какво се очаква?
Да е независима, силна, уверена в себе си, да не се подценява, да не се реализира чрез връзката си, да не позволява на никого да я използва и да внимава какво прави, защото решенията й ще повлияят на бъдещето отношение към самата нея и към връзката й, в случая.

Не може да му дава да си прави, каквото иска и да му прощава, а после да мрънка, че се е научил да прави, каквото иска. Тя го е научила.

Разбира се, не защитавам момчето, нито който и да е.
И неговото поведение е грешно, но представи си какво щеше да стане, ако при първата грешка от негова страна му беше дала ясен знак, че ако се повтори няма да са заедно мислиш ли,че щеше да е в такова положение сега?

Като той се е нучил да си играе с нея и тя продължава да търпи и да бездейства поне да не мрънка, защото не я води само момчето тази връзка.



"ако проблемите в една връзка се решаваха с "напиване" и убиване на мъката с нещо чуждо, нямаше да има връзки."

Еми, не се и решават с мълчание и писане по форуми.

SisiStrange
02-02-2012, 07:46
^ Ти започна с това, че той я бил обичал, а тук всички го били оплювали. Ако обичаш някого, ти от самото начало никога не би се държал така, че да има нужда от прошка, рев и унижения. Във всяка връзка си има караници, но хората не късат за щяло и нещяло, когато истински им пука един за друг. И определено реакцията им след сериозна караница не е да идат в някоя дискотека да се наливат с алкохол и да забиват други момичета. Когато обичаш някого и сте скарани, не можеш да спиш, притесняваш се, премисляш го, търсиш човека и мислиш как да оправиш нещата, не как да ги оплескаш още повече. Ей това нещо не се вижда в него.
За разговорите съм съгласна, но от това, което авторката е писала, се вижда, че тя прави опити да говори с него и удря в стената. От предни постове се разбира, че все тя се извинява, все тя прощава, все тя се моли... Къде е неговия опит да направи нещо за тяхната връзка?
Не може всичко да се носи от едната страна.

БожиятАгнец
02-02-2012, 08:06
^ Ти започна с това, че той я бил обичал, а тук всички го били оплювали. Ако обичаш някого, ти от самото начало никога не би се държал така, че да има нужда от прошка, рев и унижения. Във всяка връзка си има караници, но хората не късат за щяло и нещяло, когато истински им пука един за друг. И определено реакцията им след сериозна караница не е да идат в някоя дискотека да се наливат с алкохол и да забиват други момичета. Когато обичаш някого и сте скарани, не можеш да спиш, притесняваш се, премисляш го, търсиш човека и мислиш как да оправиш нещата, не как да ги оплескаш още повече. Ей това нещо не се вижда в него.
За разговорите съм съгласна, но от това, което авторката е писала, се вижда, че тя прави опити да говори с него и удря в стената. От предни постове се разбира, че все тя се извинява, все тя прощава, все тя се моли... Къде е неговия опит да направи нещо за тяхната връзка?
Не може всичко да се носи от едната страна.

Да, просто предположих,защото някак си няма как да знам какво точно е станало, направих си сметка от това, което е написала и след, като авторката ми поясни какво е положението написах втор коментар.
А ако обичаш себе си би ревал, простил, но не би позволил да те унижават.
Точно, когато хората след караница не искат да изживяват нещата, които ти описа се напиват. Но майната му на това, не им е нито първият, нито най-голямият проблем, че да акцентираме толквоа върху него.
Да ви имам и представата за разговори - "Аз те оставих да се държиш с мен, като с парцал и ще продължавам, но знам за момичето" - след дъжд качулка. Как се очаква един вече завършен егоист, свикнал тя да му играе по свирката да реагира?
Ами, точно, като не прости, не се извини и не се моли има по-голям шанс той да направи нещо. И да не направи, поне ще си спести много мъки. Как, като тя няма самоуважение той да я уважава? Нереалистично е.
Много ясно, че като тя прави всичко във връзката и гледа все той да е доволен да му стане просто един безинтересен роб.
Ако бяха водили нормална връзка щяха да се разделят по нормален начин.
Мен ме дразни манталитетът на българската жена, той си прави, каквото си иска, тя прощава и търпи и накрая, когато той вече няма полза от нея и я зареже оревава светът все едно не е могла да предвиди такова нещо.
Никой не иска да е с мекотело, което да му угажда постоянно, трябва да си личност и да се доказваш, като такава, за да можеш да водиш пълноценна връзка.

Тя доброволно се е оставила да й се качат на главата и няма какво да се драматизира излишно, по-добре да се поучи от грешката си.

БожиятАгнец
02-02-2012, 08:07
^ Ти започна с това, че той я бил обичал, а тук всички го били оплювали. Ако обичаш някого, ти от самото начало никога не би се държал така, че да има нужда от прошка, рев и унижения. Във всяка връзка си има караници, но хората не късат за щяло и нещяло, когато истински им пука един за друг. И определено реакцията им след сериозна караница не е да идат в някоя дискотека да се наливат с алкохол и да забиват други момичета. Когато обичаш някого и сте скарани, не можеш да спиш, притесняваш се, премисляш го, търсиш човека и мислиш как да оправиш нещата, не как да ги оплескаш още повече. Ей това нещо не се вижда в него.
За разговорите съм съгласна, но от това, което авторката е писала, се вижда, че тя прави опити да говори с него и удря в стената. От предни постове се разбира, че все тя се извинява, все тя прощава, все тя се моли... Къде е неговия опит да направи нещо за тяхната връзка?
Не може всичко да се носи от едната страна.

Да, просто предположих,защото някак си няма как да знам какво точно е станало, направих си сметка от това, което е написала и след, като авторката ми поясни какво е положението написах втор коментар.
А ако обичаш себе си би ревал, простил, но не би позволил да те унижават.
Точно, когато хората след караница не искат да изживяват нещата, които ти описа се напиват. Но майната му на това, не им е нито първият, нито най-голямият проблем, че да акцентираме толквоа върху него.
Да ви имам и представата за разговори - "Аз те оставих да се държиш с мен, като с парцал и ще продължавам, но знам за момичето" - след дъжд качулка. Как се очаква един вече завършен егоист, свикнал тя да му играе по свирката да реагира?
Ами, точно, като не прости, не се извини и не се моли има по-голям шанс той да направи нещо. И да не направи, поне ще си спести много мъки. Как, като тя няма самоуважение той да я уважава? Нереалистично е.
Много ясно, че като тя прави всичко във връзката и гледа все той да е доволен да му стане просто един безинтересен роб.
Ако бяха водили нормална връзка щяха да се разделят по нормален начин.
Мен ме дразни манталитетът на българската жена, той си прави, каквото си иска, тя прощава и търпи и накрая, когато той вече няма полза от нея и я зареже оревава светът все едно не е могла да предвиди такова нещо.
Никой не иска да е с мекотело, което да му угажда постоянно, трябва да си личност и да се доказваш, като такава, за да можеш да водиш пълноценна връзка.

Тя доброволно се е оставила да й се качат на главата и няма какво да се драматизира излишно, по-добре да се поучи от грешката си.

SisiStrange
02-02-2012, 08:45
С последното съм съгласна.

anunu
02-02-2012, 22:07
Абе моля ти се .. обичал ме бил. Пълни глупости са тва, вече не мога да повярвам в това нещо и не знам кой залъгвам. Снощи мнооого ясно ми показа колко ме обича. Казах му, че е въпрос на уважение, а той отговори "Като е на уважение, не те уважавам и готово, пф", казах му че знам за момичето където си пишат.. и знам и пак се права на тъпа и малоумна само и само всичко да е наред и Паккк прецаква нещата, а той с всичката си наглост ми отговори "и като знаеш, аз кво да направа" .. еми ок хубаво, нищо не прави ....
казах му, че явно не му пука за мен и той пък да си меря приказките, че имало 10 човека зад него в стаята... естествено кво мога да кажа.. че за тва ми пише по тоя начин .. отговора беше "мислиш ли, че чете някой, гледай си работата и изчезвай" и ме блокира.. той сам си противоречи..хем да не пиша, че има 10 човека и ще видят, хем той може да пише и да ме обижда, че никой не гледа. Аз ще го търпя да ме наранява и с думи и действия, пък отгоре на всичкото си пише и с онази .. и то какви неща си пишат.. много добре знам .. ама приемах всичко на базик ...
А оня ден ще ми разправя колко съм му липсвала и че ме обичал ... и аз тъпата се връзвам на приказките и все едно само чаках да ме потърси и пак му се метнах ... И ще ми разправя, че бил влюбен в мен ... аз съм влюбена, аз .. той дори не му пука за мен .. Аз знам какво е и да се радвам истински, когато съм с него и да страдам, когато сме разделени .. той нищо не знае, сигурна съм вече.
Само не разбирам, защо като му е все тая .. защо се разделихме преди седмица и нещо и след една седмица ме потърси и ми обяснява разни неща .... Забравих за всичко и за момичета и за държание, за всичко.. бях готова отново да сме заедно, мислех че този път е сериозен, осъзнал е че ме наранява по този начин, мислех че е искрен - Излъгах се. Но не разбирам, защо го направи?

Абе,вие,по скайп,по фейсбук ли комуникирате??? Какво става с днешната младеж? На колко години сте и двамата??? Не знаете ли,че тези неща се казват лично-очи в очи? На писане,всеки е силен

Godzilla
02-03-2012, 09:16
Мен ме дразни манталитетът на българската жена, той си прави, каквото си иска, тя прощава и търпи и накрая, когато той вече няма полза от нея и я зареже оревава светът все едно не е могла да предвиди такова нещо.
Никой не иска да е с мекотело, което да му угажда постоянно, трябва да си личност и да се доказваш, като такава, за да можеш да водиш пълноценна връзка.


Не са само жените. И мъжете са такива. Угаждат за всичко и след няколко месеца - "Ама какво стана, всичко беше перфектно. Дори не се карахме!"

Josefinne
02-03-2012, 11:11
Честно, ако аз бях на негово място, и аз щях да се държа така. Като прочетох последните постове на авторката и ...
Gllory, човекът те обича, този , който не оценява връзката ви - си ти. Нямаш никаква увереност, цупиш се глупости, заяждаш се за всичко. Не виждаш ли? Какво очакваш - той да стои под фустата ти ли? Като не ти харесва положението - разделяте се, ако си го искаш обратно - вземи се очовечи малко, к'ви са тия маймунско-кифленски изпълнения?!

GrEeNgIrL21
02-03-2012, 21:43
Я му бий шута на тоя и хич не се занимавай с боклуци като него..да вари да се сваля и натиска с разни курвички,НЕ се унижавай повече да му се молиш и да се опитваш да оправяш нещата..всеки заслужава 2ри шанс да ама така като гледам тва няма да му е 2рия ами 102рия!!!Не се измъчвай ще ти е гадно месец-два после ще се появи някой друг.Тоя може да ти е първия ама няма да ти е последния ;)

alleyy
02-04-2012, 12:28
На мен вече няколко пъти ми се случва да се разделям с бивши и веднага да хукват и да се хвърлят на други момичета, но при теб е малко по-различно понеже сте били заедно година и нещо до колкото разбрах.. Та вече не се учудвам от мъжките постъпки :) И няма смисъл да си задаваш въпроси и да се тормозиш за даден човек, след като на него не му пука за теб.

treisi90
02-04-2012, 14:52
Странно, но аз си задавах същите въпроси като теб. С моя приятел бяхме в подобна ситуация, появиха се други момичета.. та той дори ми изневери под претекст, че бил пиян ( което не го оправдава ни най-малко). Простих му, беше трудно, но се опитвахме да забравим и да продължим напред. Ето, че мина известно време и пак се скарахме и се разделихме. И аз като теб в повечето случаи поемах инициативата да се сдобрим. Виждах го всеки ден, тъй като сме от едно училище и е неизбежно. Гледах го как се забавлява, питах се дали ме е забравил, дали все още ме обича. В главата ми беше пълна каша. Мина време и си поговорихме. Истината беше, че никак не ме е бил забравил.. напротив. Опитвал се е да не мисли за мен, затова постоянно е излизал и дори в компания на момичета. Ние сме заедно от 2 години. Изчакай.. виж до къде ще стигне, ако смяташ, че той няма да те потърси, а и не разбрах точно причината поради която сте скъсали.. кой е виновен и кой не. Поне се изяснете, попитай го. Най-мъчителното нещо е да не знаеш какво си мисли и какво всъщност се случва с него, това ще ти пречи да продължиш напред. За това се изяснете. Помисли си има ли смисъл да сте заедно, чувстваш ли се щастлива или просто спомена за него те измъчва. Да, хубаво първа любов.. но никой не е казал, че ще умрем с първата си любов, затова горе главата. Рано или късно нещата ще се подредят :)