PDA

View Full Version : Как да продължа и какво да правя?



WisheR
01-22-2012, 11:06
Здравейте, потребители на TeenProblem! Искам да Ви помоля за съвет. Преди 2 седмици с приятелката ми се разделихме. Бяхме заедно 8 месеца и то какви 8 месеца бяха..Направо върха! Проблемът е, че през цялото това време много се превързах към нея, даже бих казал прекалено, и не мога да спра да мисля за нея >.< Причината или по-точно причините, заради които всичко свърши са това, че много често сме започнали да се караме и то за глупости и едно нещо, което направих аз някъде към началото на връзката ни. На кратко ще Ви разкажа : тя е едно страхотно момиче, за което се борих цяла година (без майтап) и щом успях да съм с нея прецаках нещата... Стана така, че 2 седмици след като бяхме тръгнали, една от нейните приятелки се навърташе много около мен, правеше какви ли не неща, за да я забележа (а тя си има приятел). И стана така, че започна нещо малко да ме влече към приятелката и', но аз не исках това и ми беше много гадно, защото вече "Само теб обичам!" не звучеше напълно както трябва.. И, аз понеже съм глупак, не можах да измися по-добро нещо и излязох насаме с приятелката и' и я целунах за секунда-две. След това нищо не усетих, даже се отвратих! После нещата се усложниха. Точно след като я целунах нейният приятел ни прати sms "Сбогом и на двама ви". Разбирате в какво полужение бяхме.. Опитахме да му се обадим, но той не ни вдигаше. Аз се обадих на приятелката си да и' кажа, че трябва да скъсаме, защото действах по принципа "щом сасипах връзката на приятел, трябва и моята да я няма" и отидох пред тях (след няколко часа разбрахме, че SMS е бил с цел да ни каже, че заминава за почивка и понеже няма да може да ни види ни го е пратил, което беше утеха). Обясних и' всичко.. Гадно ми беше, че я нараних и после много дълго време ме бе срам да я гледам в очите, но тя ми даде втори шанс, за което съм и много благодарен! Минаха 3 трудни месеци, в които се опитвах да и' се докажа, че я обичам и да я накарам да забрави случилото се.. Даже за 1 месец написах (нарисувах) с огромен текст на едно място в парка, което се вижда от всички "Обичам те ****!" и тя когато го видя щеше да припадне (умаляха и' краката). Мина време и всичко вървеше страхотно, нямаше никакви такива проблеми и бяхме мега щастливи, но...След време започнахме да караме за разни глупости и то наистина глупости. И тя за това реши, че трябва да скъсаме, защото не се разбираме и това значило, че не сме един за друг, но аз не исках да приема това. Аз се държах като "хлапе" през последните ни месеци заедно и се заяждах за най-малкото както и тя понякога.. И към последните ни дни заедно "пораснах", но не би дадена възможност да го покажа... Тя казва, че ме обича и то много, но не както преди..Имало нещо различно. Аз какво ли не правя вече, за да я върна при себе си.. За това Ви моля за съвет. Какво да направя? Как да я върна при себе си и изобщо възможноли е това? ... Благодаря предварително.

pamsityybee
01-22-2012, 11:33
Бори се за нея! Момичетата харесват упорити мъже! Покажи и, че държиш на нея! Сега недей да казваш направих го или нещо такова ... Можеш да го направиш по още начини! :) Ако значи толкова много за теб няма да ти е проблем и цял живот да ходиш след нея :)

WisheR
01-22-2012, 11:47
Аз по принцип съм много упорит. Все пак цяла година се борих за нея докато тя харесвеша друго момче, говореше само за него, питаше мен кога и къде е и т.н. Без дори да ме забелязва и нещата, които правих за нея. Ще продължавам пък да види как ще се наместят нещата.

umri
01-22-2012, 12:38
Като видиш, че не става не насилвай нещата. Тия работи насила не стават.

WisheR
01-22-2012, 12:39
Да, знам, но след като и от двете страни има някакви чувства... Какво пречи да се опитва?

qkakukla2
01-22-2012, 14:13
Опитвай, но недей да се унижаваш.

horacio
01-22-2012, 14:27
Късмет, пич.

umri
01-22-2012, 20:22
Да, знам, но след като и от двете страни има някакви чувства... Какво пречи да се опитва?

Ставаш много жалък. Това е неприемливо. Някакви чувства не е достатъчно. Ако бяха достатъчни, нямаше да те скъса. Нямаше да рискува да те загуби. Ти си мислиш, че може да стане, защото си сляпо влюбен и надеждата ти умира последна. Заслепен си от очевидната истина. Нормално е. Иначе прави каквото искаш. I couldn't care less.

anonymous708973
01-23-2012, 06:41
Говоря ти от личен опит: И да има чувства, постоянните скандали са достатъчна причина да се отчуждиш от тоя човек. А ако единият от двама ви има нова тръпка, пиши връзката заминала.

iveetyy
01-23-2012, 06:56
Нямаш си и на идея колко добре те разбирам.Постоянните караници наистина отчуждават хората , но не става така единия ден да обичаш някого , на другия вече не , така че не спирай ако мислиш,че чувствата й изобщо са били истински.От опит мога да ти кажа,че всяка връзка има един такъв гаден период,в който караниците продължават с месеци , мисля че просто трябва да си дадете малко време един без друг , за да ви се избистри тоя период и след това да започнете "наново" ако тя се съгласи.Късмет!

fenasf
01-23-2012, 11:38
Сам си си го вкарал отзад. Ще ти е трудно, но трябва да се откажеш от нея.

sladur4etyYy
01-23-2012, 14:49
бориш се година за нея, а когато я получиш, се целуваш с друга, тя ти дава 2-ри шанс след много твои опити да се върне, и тогава ти започваш да се държиш ''като хлапе'', заради което на нея й писва и те зарязва- това ли е накратко или аз нещо съм пропуснала? просто ми е трудно да се сетя, ако наистина това е историята, с какво право ти ще й искаш милионен шанс? това би било твърде лоша ''сделка'' за нея. време ти е да пораснеш и да се научиш, че всичко си има последствия. ако не си готов да ги понесеш, мисли предварително. :)

WisheR
01-23-2012, 15:26
бориш се година за нея, а когато я получиш, се целуваш с друга, тя ти дава 2-ри шанс след много твои опити да се върне, и тогава ти започваш да се държиш ''като хлапе'', заради което на нея й писва и те зарязва- това ли е накратко или аз нещо съм пропуснала? просто ми е трудно да се сетя, ако наистина това е историята, с какво право ти ще й искаш милионен шанс? това би било твърде лоша ''сделка'' за нея. време ти е да пораснеш и да се научиш, че всичко си има последствия. ако не си готов да ги понесеш, мисли предварително. :)

Не точно. Под "хлапе" искам да кажа, че за някои неща се заяждах, а то нямаше в повечето случаи причина. Беше ме обсебил по едно време страх, че може да я загубя.. И поради тази причина на моменти се държах малко гадно и даже нелогично. Много добре знаех какви ще се последствията и до ден днешен не ми е лесно. Има моменти, в които не мога да я погледна в очите, защото се сещам за това как я нараних тогава и нося вината. Ние опитахме веднъж да тръгнем, докато тя харесваше едно друго момче и тя се държа тогава много мило с мен. Излязхоме, прегръщахме се и даже се целунахме. Можете да си представите колко бях щастлив тогава ^^ И на другия ден ми каза, че нищо не е усетила и, че все още харесва онова момче.. Поради тази причина живях в страх за исвесно време..