PDA

View Full Version : Книга! :)



Karrri
01-22-2012, 11:12
Здравейте,хора!Обръщам се към вас с надеждата да ми препоръчате някоя хубава книга на романтична тематика.Хванало ме е едно такова настроение и ми се чете нещо с хубава любовна история.Нещо подобно на "Гордост и предразсъдъци","Брулени хълмове","Джейн Еър".Общо взето книгите от това време са ми любими,но имам чувството,че съм изчела всичко,което би ми било интересно.И не искам нещо лигаво,а някаква по-сериозна история.Книгите,които мисля,че вървят към тази тематика и са вече прочетени са:Повечето на Джейн Остин,изброените книги по-горе,"Мадам Борави","Отнесени от вихъра",всички на Никълъс Спаркс ии.. ами,не знам,май се сещам само за тези.Имам посъбрани финанси и ще съм адски щастлива да ги похарча за книги. :D

DisappointedDreamer
01-22-2012, 12:40
The Swan Thieves by Elizabeth Kostova.

Elizabeth Kostova - Англичанка женена за българин. Книгата, която стана хит, е Историкът - за вампири и България/Румъния. Но, The Swan Thieves на мен лично ми е любима - разказва се за любовната история между двама художници, като момичето е младо и влюбена в чичото (сравнително по-възрастен от нея) на съпруга си, макар и да е женена за племеника му.

Интересното е, че историята им е станала в миналото, а един друг ходожник разбира за тях. Попада в психиатрична клиника, където психиатъра му в стремежа си да му помогне разкрива историята на двамата художчници от Франция, помага на художника, но пък и се влюбва.

Страхотна книга е.

DisappointedDreamer
01-22-2012, 12:47
http://az-jenata.bg/article/9536/Kradtzi-na-lebedi-–-istoriya-za-strastta/

"Психиатърът Андрю Марлоу, посветен на професията и любимото си хоби – да рисува, – води самотен и обикновен живот. Когато известният художник Роберт Оливър се опитва да унищожи една картина в Националната галерия за изкуство, в резултат на което става пациент на Марлоу, животът на психиатъра се “обръща” . Отчаян, че не може да разкрие тайната, измъчваща гения, той предприема разследване, което го отвежда до най-близките на Оливър – бившата му съпруга и бившата му любовница и до една трагедия от времето на разцвета на френския импресионизъм.
Една запленяваща и виртуозна история, изпълнена с напрежение – новият роман на Елизабет Костова, майсторски написан, ни отвежда през градовете на Америка до Франция от последните години на 19-и до началото на 20-и век, от младата любов до последната любов.
Крадци на лебеди е история за страстта, житейските загуби и силата на изкуството да съхранява човешката надежда. "

Запленяваща е.

ROFLWTF
01-22-2012, 15:44
Прочети Гордост на Джудит Макнот. Страхотна е :) не знам дали я има в книжарниците, но в замунда 95% ще я има :)

Hayashi
01-22-2012, 15:49
Бялата ръкавица на Майн Рид. ^^

DisappointedDreamer
01-23-2012, 09:51
Бялата ръкавица на Майн Рид. ^^

aaaaaaa <333

Ямайски марони, Пълзачи по скали, Конникът без глава: странна история от Тексас -
едни от любимите ми книги.