PDA

View Full Version : Какво мислите за татуировките?Какво според вас е татуировката?За или Против?



YourShadow
01-22-2012, 13:37
Здравейте на всички, не знам дали вече има такава тема, не съм се ровила да търся, но ако вече някой си е направил такава сори. Та така искам да ви попитам какво е вашето мнение за татуировките. Какво мислите за тях.
Защото какви ли не работи съм чувала за татуировките, за татуистите и за хората, които имат. Ето и едно ..от според мен абсурдни мнения за хората с татос/и : ... '' ооо човек тези с многото татуировки..са някакви наркомани..мислиш ли,че някой нормален ще си изрисува така тялото..'' Аз казвам пък защо не?! Татуирането е изкуство, което е набрало и продължава да набира голяма популярност по света. А да и още един въпрос: Кой според вас е най-татуираният град в България? И кое е любимото ви предаване/списание за татуиране/татуировки?

THEODOROS
01-23-2012, 06:25
Ако ще си правиш татус си направи нещо смислено, което е свързано с живота ти, а не некви рисунчици или като отидеш там да си избираш!

MojoJojo88
01-23-2012, 15:32
Най-татуиран град? И такъв ли има...хахаха, не знаех.
Не чета списания за татуси, явно не са предизвикали интерес в мен. Гледам само Татуйровки в Ел Ей/Маями/Ню-йорк.
А повечето хора са си извадили изводи за хората с татуси на база това, че голям процент от наркоманите са яко татуирани (това не знам до колко е вярно, но говоря за всеобщото мнение).
И аз съм чувала какви ли не простотии за татуираните хора, но лошо мнение до сега не съм си изградила. И аз имам татус, и мъжа ми, и много от приятелите ми са стабилно татуирани.

DrunkLad
01-23-2012, 15:46
То половината от хората си мислят или ,че са наркомани или рецивидисти !!! Иначе ако има такава класация за най - татуиран град бих казал Пловдив...THEODOROS правилно казва да си направиш нещо смислено не като други видяли татуировката на тая звезда и дай да хода и аз да си я направя

mariqanastasova
01-23-2012, 16:43
ПРОТИВ!!!!ТОВА Е НЕЧОВЕШКО ,НО НЕ ВИ СПИРАМ ДА СИ ПРАВИТЕ ТАТУИРОВКИ.......

DrunkLad
01-23-2012, 16:59
е защо да е нечовешко ???

thegreenzombie
01-23-2012, 17:04
твърдо за! ... в крайна сметка, това си е твоето тяло и сам решаваш какво да правиш с него.. татусите обаче не са за всеки.. от гледна точка на естетиката, не мисля, че на един 50 годишен сбръчасал човечец ще му 'отива'(не можах да измисля по-сносна думичка) ... и все пак ЗА смислените, добре направени татуировки!

MojoJojo88
01-23-2012, 18:15
Абе, не че нещо, обаче един човек на 50 години, не означава, че се е сбръчкал...

lolly94dolly
01-23-2012, 18:18
'За' за временните. Против перманентните. Умръзват. Дори и да е нещо хубаво, като да кажем името на детето ти, не 4е някоя стабилна майка ще се татуира де..., пак след време ще ти се иска или да изглежда по друг начин, или да не изглеждатлкова зле 50 години по-късно. А човек с атуировкА НЕ ВДЪХВА ДОВЕРИЕ НА НИКОЙ РАБОТОДАТЕЛ.

YourShadow
01-23-2012, 19:57
Хммм интересно мнеие (lolly94dolly). Ако след време искаш татуировката ти да изглежда по друг начин има Ковър Ъп правене на татос т.е. обновяват го или напълно го променят като правят друг в/у него. А за да не изглежда 50 години по-зле татуистите казват, че е хубаво поне на 5-6 години татоса да се освежава :) И да аз имам татос... и не мисля, че една малка татуировка ще промени мнението на един работодател, на който си доказал/а способностите и уменията си, както и интелигентността си, дори и за хора с цели ръкави от татоси и флешове са приети, защото вниманието се насочва към тях и интересът на други хора расте. Но всеки си има свое мнение. Виж това: http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/390724_10150533304329826_242974399825_8632337_7171 44316_n.jpg

MojoJojo88
01-24-2012, 08:08
'За' за временните. Против перманентните. Умръзват. Дори и да е нещо хубаво, като да кажем името на детето ти, не 4е някоя стабилна майка ще се татуира де..., пак след време ще ти се иска или да изглежда по друг начин, или да не изглеждатлкова зле 50 години по-късно. А човек с атуировкА НЕ ВДЪХВА ДОВЕРИЕ НА НИКОЙ РАБОТОДАТЕЛ.

Детенце, за теб какво значи , че една стабилна майка не би се татуирала? Познавам ужасно много стабилни майки, които имат татуси, а голям процент от тях са татуирали имената/рождените дати/лицата на децата си.
А работодателя, за да не те наеме, само защото имаш татус, или да ти няма доверие поради същата причина, трябва да е или много глупав, или повърхностен, или и двете. Защото работник се наема според уменията му. И не е нужно работодателя да знае, че имаш татус, ако е на място, което не се разголва.
А временните татуси не са нищо по-различно от перманентния. Защото ако си направиш сърце днес, и след година ти писне, можеш да нарисуваш друго отгоре. И за да не остарее един татус, той трябва да се освежава на няколко години.
И дума като умръзва няма. Думата е "омръзва"....

roadering
01-24-2012, 09:12
Аз съм твърдо "да" за татусите. Познавам много хора с татуси и мога да ти гарантирам, че те не са наркомани. Няма да коментирам хората които наричат всеи с татус, изсулени дънки, флешове и т.н. наркоман. Те просто са тесногърди и неграмотни, и ако ги питаш какво означава "наркоман" гаранция няма да могат да ти отговорят. Както и да е малко се отплеснах :Д ...за това с естетиката, че "на един 50 годишен сбръчасал човечец" няма да му отива..ами ти дори и да си на 20 и си направиш татус след 30 години ще си на 50 и тая татуировка пак ще е на теб. В Япония това е изкуство и е част от културата им. Голяма част от населението им имат татуси. Някои си татуират целите тела и хората изпитват респект към тях защото са понесли болката. Така че татусите не са нещо лошо, ако ти харесват направи си. Не трябва да те интересува кой какво мисли или какво ще каже. Все пак живота си е твои, ако почнем да правим нещата които другите очакват да правим и ни карат да правим, и да бъдем такива каквито другите искат да бъдем, тогава изобщо не сме живели. Опа пак малко се отплеснах

YourShadow
01-24-2012, 19:14
roadering /// ПРАВИЛНО.. МНОГО ПРАВИЛНО!!!


/// Бижута ръчна изработка - http://www.facebook.com/pages/%D0%91%D0%B8%D0%B6%D1%83%D1%82%D0%B0-%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BA%D 0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D 0%B8%D1%82%D0%BE-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE%D 1%82%D0%BE/277275465668399?sk=wall //