PDA

View Full Version : искам чуждо мнение



bebito1991
01-23-2012, 17:03
от 6 години имам много сложна връзка,която наскоро приключи . сега имам избор да му бъда най-добра приятелка и любовница или непозната ... някой може ли да ми обясни такива мъжки решения ,защото аз не виждам разлика и причина да се разделяме щом ще продължаваме така .по-лошото е че незнам какво да направя !да бъдем приятели ми беше трудно,но приех ,защото той е човека който ме разбира винаги и не искам да спираме контакт .тази вечер той поиска нещо повече като изрично поясни че не иска отново да сме заедно ,а говори просто За секс.може ли да ми обясните сложните мисли в главата му защото за мен това е странно и имам чувството ,че не е искал раздялата ,а го е било страх от развитието на връзката ни .искам чуждо мнение защото може да си го внушавам и само да ми се иска да е така ,пък и както и да е аз дори не знам как да реагирам ...

SisiStrange
01-23-2012, 17:13
Иска да се разделите, но не е намерил още момиче, с което да се чука и иска да ползва теб.

Ако още те обичаше, щеше да е съгласен да останете само приятели без привилегии.

Защо всъщност се разделихте?

LeprikonA
01-23-2012, 17:18
^Ъхъ, подкрепям. самата идея "не искам да сме заедно, ама съм ЗА секса" на мен лично въобще не би ми се понравила. какво би се очаквало от връзката ви, че да го притесни толкова?

bebito1991
01-23-2012, 17:21
,ние сме си приятели от 3 месеца ,не сме се карали за нищо за да ми търпи капризите ,просто сега освен приятелството иска и бонус .нима приятелството с привилегии е различно от връзка ?ами предтекст за раздяла беше монотонността на връзката ни,но като го попитах защо спира развитието и не получих отговор и съм сигурна че последната година нямахме развитие защото и двамата се опитвате да задържим тръпката,но явно си дадохме много лично пространство .za 6 години ние имаме само 4 скандала и еднакво мнение за почти всичко .аз поне си го обяснявам с предела на компромисите ,но от него не получих обяснение ...

SisiStrange
01-23-2012, 17:25
Явно просто сте прекалено еднакви...

bebito1991
01-23-2012, 17:28
ми едва ли защото 6 години това ни забавляваше .въпроса сега е как да приема всичко това ,на мое място как бихте реагирали ?

anonymous708973
01-23-2012, 19:47
Най-добра приятелка + любовница = гадже/партньорка/както там го наричаш.

MartinWesker
01-23-2012, 21:08
Здравей!

Според мен връзката ви просто се е изчерпала. 6 години това е доста време, вие сте млади и има още много неща да опитвате, преживявате и откривате. Но това не означава, че вашето приятелство трябва да приключи. Както ти каза, това е човека, който те разбира и ти е приятел - останете си такива. Но според мен трябва да продължиш напред и секса заедно няма да помогне нито на теб, нито на него. Предполагам, че ти го предлага, защото все още не може да те забрави, все още има нужда от теб - всички тези преживяваня, които имате заедно, всички тези спомени.. Не може да изключи това чувство на привързаност към теб, това са 6 години. Сигурно вътрешно го е страх да продължи напред и се връща към това, което е сигурно, познато.. да запълни празнината, която е в него.. За мен това е лош вариант - по-добре да се помъчите сега (знам - тежко е), отколкото да се въртите в един такъв омагьосан кръг, в който нито сте заедно, нито можете да продължите съвсем напред с живота си. Ще трябва да се научиш да се чувстваш добре сама със себе си, а когато това се случи, ще си готова и за следващата връзка.

Преживял съм такова нещо и смятам, че това е правилният изход. Дано да съм ти бил полезен.

Godzilla
01-23-2012, 21:21
от 6 години имам много сложна връзка,която наскоро приключи . сега имам избор да му бъда най-добра приятелка и любовница или непозната ... някой може ли да ми обясни такива мъжки решения ,защото аз не виждам разлика и причина да се разделяме щом ще продължаваме така .по-лошото е че незнам какво да направя !да бъдем приятели ми беше трудно,но приех ,защото той е човека който ме разбира винаги и не искам да спираме контакт .тази вечер той поиска нещо повече като изрично поясни че не иска отново да сме заедно ,а говори просто За секс.може ли да ми обясните сложните мисли в главата му защото за мен това е странно и имам чувството ,че не е искал раздялата ,а го е било страх от развитието на връзката ни .искам чуждо мнение защото може да си го внушавам и само да ми се иска да е така ,пък и както и да е аз дори не знам как да реагирам ...

Аз бях в същото положение. 6 годишна връзка и сексуални партньори и приятели после. Но до началото на следващата връзка. Тези отношения помогнаха за много по-плавен преход. Поне на мен. На нея ѝ беше тежко, но тя също се беше уморила от монотонността на връзката и прие раздялата. Проблема дойде, когато имахме нови връзки. Нейния приятел постоянно ревнуваше от мен, а моята връзка падна в пламъци заради постоянното ѝ споменаване и последвалата моя изневяра с нея. Сексуалното привличане си е там и то пречи на истинско приятелство.

Приятелство мъж - жена е възможно само ако няма сексуално желание от нито една от двете страни, а в случая това няма как да е възможно, освен ако той за 6 години не се е запуснал и не е станал непривлекателен.

Приятелство между вас е възможно, но трябва много да се насилвате, за да не си провалите връзките с прекомерен контакт и евентуална изневяра. С новите връзки ще дойде и ревността. Имай обаче предвид, че поемеш ли по този път, много трудно ще се съберете отново по-нататък във времето.

Ти трябва да решиш дали искаш това да е мъжът в живота ти или искаш да видиш какво друго има там, а той да остане един приятел. За сега, а най-вероятно и за в бъдеще.

djipsito
01-23-2012, 22:04
Според мен се е уморил от връзката и понеже не иска нова такава, нито да се връща назад ти предлага да сте приятели и да правите секс, без да се чувствате обвързани. На мъжете им е лесно да ги разделят двете неща, такъв им е мозъка ;д Тва за хора, които са били заедно 6 години според мен ще е доста трудно, понеже, дори да почнете така, в един момент без да се усетите пак ще сте заедно. Докато не се разделите... и т.н.

По-склонна съм да вярвам, че по-лесно ще опазите приятелството без да намесвате секса. Иска секс с теб, защото или няма никоя, която да го грабне, или не му се занимава и иска теб, защото за толкова време и двамата знаете кое как ви харесва, свикнали сте един с друг и т.н. и може би не смята, че има нещо лошо в тва да си задоволявате нуждите заедно.

На Годзила мнението ми хареса.

Seattle
01-24-2012, 06:30
Ясно е че неще връзка с теб по 1 или друга пречина. Човека просто не му се седи без секс, кво толкова има за тълкуване незнам. Даже е имал смелостта и да ти го каже в очите. Факта че продължаваш да се чудиш кво да правиш не говори много добре за теб, нали се сещаш? Жените понякога ме учудвате.

bebito1991
01-24-2012, 06:36
Здравей!

Според мен връзката ви просто се е изчерпала. 6 години това е доста време, вие сте млади и има още много неща да опитвате, преживявате и откривате. Но това не означава, че вашето приятелство трябва да приключи. Както ти каза, това е човека, който те разбира и ти е приятел - останете си такива. Но според мен трябва да продължиш напред и секса заедно няма да помогне нито на теб, нито на него. Предполагам, че ти го предлага, защото все още не може да те забрави, все още има нужда от теб - всички тези преживяваня, които имате заедно, всички тези спомени.. Не може да изключи това чувство на привързаност към теб, това са 6 години. Сигурно вътрешно го е страх да продължи напред и се връща към това, което е сигурно, познато.. да запълни празнината, която е в него.. За мен това е лош вариант - по-добре да се помъчите сега (знам - тежко е), отколкото да се въртите в един такъв омагьосан кръг, в който нито сте заедно, нито можете да продължите съвсем напред с живота си. Ще трябва да се научиш да се чувстваш добре сама със себе си, а когато това се случи, ще си готова и за следващата връзка.

Преживял съм такова нещо и смятам, че това е правилният изход. Дано да съм ти бил полезен.

мерси много !!!!!!!!!!!

nadq_malkata
01-25-2012, 10:45
Когато мъж ти каже, че иска само секс той наистина иска само секс!не търси под вола теле, а направо сложи край на всякакви отношения, защото иначе трудно ще продължиш живота си!и това ти го казвам от личен опит!между бивши много рядко може да има приятелство или дори да е само секс това само усложнява бъдещите ти връзки, ако искаш такива...Ако искаше нещо повече щеше да си ти го каже!щом ти казва искам секс значи това иска , но това е моето лично мнение... ти си знаеш най-добре! за 6 години би трябвало да си опознала партньора си...