PDA

View Full Version : Какво да правя с гадната МАТЕМАТИКА?



Twilight_23
01-23-2012, 20:10
Здравейте!Имам един голям проблем с математиката!Ходя на уроци пък като ми обясняват разбирам пък като дойде време АЗ да решавам не мога много. :( Какво да правя??

vpowerrr
01-23-2012, 20:52
И аз бях така...стегни се, щом не можеш сам/а значи не ги разбираш достатъчно добре. Постарай се повече. Почни да го правиш от удоволствие а не защото те задължават. :)

SunT
01-23-2012, 21:14
Да, и аз това си викам, ама като видя учебника и веднага се сещам за нещо друго, което бих предпочела да правя.

Nakadah
01-24-2012, 05:20
Математиката НЕ Е гадна! Според мене даже е 1 от най-полезните предмети!!!

Щом си тръгнала с "гадна математика" означава че не искаш да я научиш а просто да минеш номера. По този начин няма да се получи. Гледай стъпките за решение на дадена задача и ги следвай. Когато решиш 2-3 трябва да можеш вече и без всякаква помощ да можеш да решиш задачата.

Като ти е по-трудно да разбереш елементарни неща тогава трябва повече да се упражняваш!

DisappointedDreamer
01-24-2012, 08:39
Математиката НЕ Е гадна! Според мене даже е 1 от най-полезните предмети!!!

Щом си тръгнала с "гадна математика" означава че не искаш да я научиш а просто да минеш номера. По този начин няма да се получи. Гледай стъпките за решение на дадена задача и ги следвай. Когато решиш 2-3 трябва да можеш вече и без всякаква помощ да можеш да решиш задачата.

Като ти е по-трудно да разбереш елементарни неща тогава трябва повече да се упражняваш!

+1 Precisely

Govnyo
01-24-2012, 09:43
има и друг вариант

открадни ланците на майка си и баща си и ги заложи в заложна къща

купи си 2 000 бели тениски и с останалите пари купи билети за тотото

ако спечелиш тотото няма нужда да учиш повече каквото и да е

ако не спечелиш тотото можеш да направиш кариера като мис мокра фанелка в селото, от което си

приемам чистосърдечните ти благодарности предварително

Savage14
01-24-2012, 10:19
Тегли и една майна!

Chacho
01-24-2012, 13:25
Разбирането на материала е едно. Усвояването на методите за решаване е друго. Трябва да си научиш методите в различните основни задачи и да решаваш сам. Друг начин няма. Ако не почнеш да решаваш, ще си един от многото, на които ще им е трудна.

yani83
01-24-2012, 16:00
Математиката не е като другите предмети където ако не учиш една година после пак може да се справяш добре. При математиката ти надграждаш това, което си научил досега и трупаш още и още. Ако си изпуснал/а много/малко се върни назад и виж какво е то и ще се оправиш и ще разбереш всичко просто трябва да се постараеш малко... няма как... ( :

kikicata
01-24-2012, 17:29
Разбирането на материала е едно. Усвояването на методите за решаване е друго. Трябва да си научиш методите в различните основни задачи и да решаваш сам. Друг начин няма. Ако не почнеш да решаваш, ще си един от многото, на които ще им е трудна.

+1 Много си прав Chacho
Седни си на г**а и се старай да научиш нещо!!!!

likelikelike
01-24-2012, 20:08
Математиката е точна наука.Каквото и да работиш ще ти трябва.Просто пререшавай задачите от урока,решавай много и така.Трябва много да решаваш , за да можешш.Тук не е като др-те предмети да го назубриш и готово!

Hayashi
01-24-2012, 22:03
С математиката още от малка си имаме проблеми, но успявам все да я изтикам с високи оценки. Най-важното е да не се панираш като решаваш задачи на контролна. И също да схванеш метода на решаване, защото повечето задачи от даден материал имат един и същ метод на решаване.

STAMINA
01-25-2012, 15:00
Кой клас си?

iiordanova
01-26-2012, 13:19
Решавай повече задачи! Схвани алгоритъма и ще ти е по-лесно.

paradosou
01-26-2012, 14:10
Вниквай максимално като ти обясняват, решавай повече задачи, старай се да си подобриш логическото мислене..

И мен ше ми пийва мозъка още известно време (:Д), ама се оправям. :)

gummybear
01-26-2012, 14:44
Ох и аз я мразя ;дд

smile12345
01-26-2012, 15:07
Здравейте!Имам един голям проблем с математиката!Ходя на уроци пък като ми обясняват разбирам пък като дойде време АЗ да решавам не мога много. :( Какво да правя??
И аз ходя на уроци по математика,защото това определено не е моя предмет..ами разбираш ги на уроците,а като се прибереш вкъщи пререшаваш ли ги,за да затвърдиш знанията?Трябва задължително да ги преглеждаш решените задачи поне, иначе няма да можеш да ги решаваш,защото само да разбираш,а да не можеш да ги решаваш не е достатъчно....

just_cwety
01-27-2012, 07:24
Еби я ! ;)

Chacho
01-27-2012, 10:14
Еби я ! ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Lf_KrGP61uo