PDA

View Full Version : Дайте съвети...



aleks07
01-24-2012, 12:45
Здравейте,момиче на 16 съм. тази година се преместих в ново училище.Общителна съм, но някои хора просто не ме приеха..Отначало харесах едно момче от класа ми и той разбра ( той е от тези,с които не си допаднахем много) , чувствата ми бяха несподелени, но просто ен можех така лесно да го 'избия" от главата си..но дойде и този момент, в който бях готова да продължа..всичко стана с помощтта на момче от съседния клас...забелзах, че ме гледа - разбира се за мен това не означава нищо, независимо колко чести са тези погледи... забелязваше, че го гледам, не сме никак близки говорили сме веднъж, но не защото не се разбираме, а просто не сме имали тази възможност и не се познаваме пряко, въпреки, че си знаем иманата като "здравей аз съм..." .Та така той ме забеляза на няколко пъти, че го гледам и стана така, че някой ме е "изпортил" пред него, но разбира се аз не крия.. и той веднага дойде пред мен и приятелите ми - повечето от които са от неговия клас..застана пред мен и каза "Здрасти" не знаех дали ан мен говори и за това си замълчах, но аз тогава изобщо не предполагах, че той знае за чувствата ми.Повъртя се малко пред мен и аз си влязох в стаята, защото ми стана неудобно от това мълчание.От както разбраха всички, че харесвам точно енго ме предопреждават, че е голям женкар - тоест сменя ги много..но ако трябва да съм честна не ми се вярва, изглежда се срамува, а не мисля, че ако е такъв ще се срамува..а даже ще му прави гордост.После той отсъстваше цяла седмица и до тук.. Вчера още щом дойде започна да ме показва на приятелите си и да ме гледат, а с тях се разбираме тоест те ме приемат, той акза и ан едно момче от класа ми,с което принципно не сме много близки, но си говорихме от време на време, но от както знае в него има съществена промяна.. той постоянно ме базика и усетих на няколко пъти, че всякаш когато ме попита за този, който харесвам, после му предава думите ми.. после ме покани на дискотека - в кеото съм доста сигурна, че е бил помолен от този, който харесвам.. днес на няколко пъти се засекох с него, но нищо и в един момент аз отивам към прозореца в коридора на училище и го гледам седнал на пейкаата с момчето което преид харесвах и още един, двама, с който не се разбирам и като ме видя ме посочи..то си личеше , че е мен и след малко около 1, 2 минути се чу едно "ААААААА' бих го описала като грубо сякаш на предела на смях и на предела на това да каже "какво под яволите" ...чудя се дали са му казали някоя простотия за мен..та чудех се защо ли ме е сочел.от една може да им е казал,че го харесвам, но мсиля, че рте биха рейгирали на момента а не с такова забавяне.. искам да стане нещо между нас..а и някак ми се иска да вярвам, че и той има чувства към мен, но акк да го подтисна към действие, или как да разбера дали ме харесва, без да го питам директно..мислех си сследващия път когато ме избазика приятеля му да му кажа, че вече започвам да го забравям защото няма да стане нищо - сигурна съм, че ще му каже .. и ако има чувства би го подтикнало да действа..кажете някакви мнения, ще ви бъда много благодарна.. :)

Sh@d0w
01-24-2012, 12:51
Сама си го правиш сложно. Вместо всички тия филми, какво ли си мисли за мен, какво ли му говорят за мен, и да си градиш представите за него по това какво ти казват, защо просто не започнете да общувате един с друг?

Колкото го е срам него да те заговори, толкова те е срам и теб. А всъщност няма нищо срамно.

Ashenvale
01-24-2012, 14:19
Колкото го е срам него да те заговори, толкова те е срам и теб. А всъщност няма нищо срамно.

http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2011/12/true-story-neil-patrick-harris.png

AliceDied
01-24-2012, 14:59
Да, подкрепям горното мнение, че няма нищо срамно. В момента си под напрежение просто защото не знаеш дали те харесва и се чудиш как да разбереш. Правилен отговор на този въпрос няма. Просто трябва да поемеш известен риск и смело да го попиташ как стоят нещата. Често пъти и на мен ми се е налагало първа да проявявам инициатива за сериозни разговори - и често пъти съм се радвала, че съм го правела, защото ако стоях и чаках на онези момчета, сигурно никога нямаше да съберат достатъчно смелост, за да стигнат до естеството на нещата /т.е. "харесвам те"/. Това е, разбира се, ако наистина искаш да вникнеш в ситуацията и си готова да се бориш. Ако пък ти се струва прекалено много и не можеш да се занимаваш точно сега с това, приемайки го за голяма хапка, тогава недей. Каквото и да предприемеш - късмет!

aleks07
01-24-2012, 15:05
Благодаря :)

cwettunka
01-26-2012, 14:28
lelee zabollq me gllawata .. :D znachii taka ;xx dostta gadno .. i az bih postypila taka ;) ne se pritesnqwaii deiistwaii .. i kato stignesh do nqkakyw izwod PISHI mi zashtoto mi stana interesno .. ;dd

aleks07
01-26-2012, 14:48
Задължително..ще видим какво ще стане, надявам се накякво развитие..да има, че ..