PDA

View Full Version : Закон



ebemise
01-24-2012, 15:03
Здравейте, не знам въобще дали тази тема е за този раздел или дали въобще е за този форум...Та на кратко, докато чаках рейса да се прибирам от училище ядох семки и без да искам семките отидоха към едно момче от моето училище - аз съм 8 клас а той е 10 (повтаря) и семките отидоха към него и ми каза да се махна и аз се дръпнах...и като дойде рейса той мина за мен и ми удари една глава и започна да ме налага с юмруци, тогава една госпожа не раздели, обаче като слязохме от рейса той продължи и направо ме обезобрази..Отидохме в полицията, подадохме жалба, предоставихме медицинско...След 2 месеца той прави 18 а аз съм на 14...Ся полицията ще го викат ала бала...Но просто ме е страх да изляза..знам ли..може да ме причака някъде и да ме наръга..толкова му е акъла..аз казах на полицаите но те ми викат - спокойно...извинявам се ако има правописни грешки или нещо друго...просто съм много нервен...като знам че може утре да изляза и да ме наръга някъде..толкоз му е акъла...а той след 2 месеца прави 18...ся колкото е набутан..колко му е да ме причака някъде.. цял ден съм под стрес..

Cold_Tearsss
01-24-2012, 16:39
Такива боклуци в България са навсякъде. Гледай да стоиш на страна от този боклук, отбягвай го. Аз ти предлагам, ако си от София да започнеш Айкидо, поне да се те научат на самозащитаваш. С бокс, кикбокс и такива не ти трябват. Аз докато бях в училище понеже винаги съм бил голям, кротък и възпитан да не кажа всяка година са ми налитали на бой. С едни можех лесно да се справя, ама има едни дето направо са шизофреници вкара ли се във филм, пък и тези обикновено намират себеподобни. Полицията трудно може да ти помогне, няма добра правна уредба в България. Аз ако съм на твое място ще го избягвам, ще се консултирам с адвокат и ще почна Айкидо. Иначе е нормално да се страхуваш и аз съм се страхувал. BTW не си мисли, че с страхливец или нещо такова просто това там куче е ненормално. Все пак се консултирайте с адвокат препоръчвам ти го.

ebemise
01-24-2012, 16:48
Аз си изкарах медицинско, и ще чакам да навърши 18 години което е след 2 месеца, но тва е, че има и брат който е на същата вълна и ... не знам..

Cold_Tearsss
01-24-2012, 16:58
Консултирай се с адвокат, дали от правна гледна точка може да го съдите, тъй като аз не съм наясно. Другото е започни бойно изкуство. За мен Айкидото е много добро. Бокс, кикбокс и такива не си заслужават, само пердах ще ядеш от по напредналите.

ebemise
01-24-2012, 17:10
Това е, че той едно, че е с 2 метра - буквално и стабилно здрав а аз не съм кой знай колко силен - 168 - 55 кг .. Ако закона не го оправи смятам да платя на някой да го натроши....но искам да има досие и 2-3 годинки в панделата ...

П.С. вчера - същия ден в който стана случката после дойде с баща си да се извинява и някви такива работи...каза, че повече няма да се занимава с мен и т.н..страх го е да не го съдим сигурно...но аз оставам с предчувствието, че ще ме причака някъде ... другия вариант е да почна да си нося някое джобно ножче... въх като се погледна кво пиша, имам чувството, че го пише някой побъркан.... до такава степен съм под стрес ОМГ...

Cold_Tearsss
01-24-2012, 18:18
Щом ти се извинил заедно с баща му, не вярвам да ти посегне отново, но това не значи да него съдиш ти заедно с твоите ще си прецените. Иначе това е съвсем нормално да си под стрес. След време ще ти мине. BTW Айкидото е хубаво, защото няма голямо значение размера, може като спорт да го тренираш. Извинявай, че така ти го предлагам, но изгарям от желание да започна, но скоро няма да имам тази възможност.

toad
01-24-2012, 22:18
Ако си с лека телесна повреда и нямаш нищо счупено оттегли жалбата и не се занимавай с него повече . За подобно действие няма да го вкарат в затвора , така че е безсмислено да се продължава . Смятам , че щом са ти обещали да не те закача , няма да го направи . Не можеш да направиш нищо друго , а тези глупости за айкидо изобщо не ги взимай в предвид . Най-много да си изядеш боя още повече , за тях трябва добра физика и дългогодишен тренинг . В противен случай е безсмислено , като цяло има къде къде по-ефективни бойни стилове . Ако толкова искаш средство за защита заложи на нещо по-ефективно - спрей или електрошок .

Cold_Tearsss
01-24-2012, 22:28
Спрей или електрошок. Да бе да само повече ще го вбесиш.

toad
01-24-2012, 23:24
Е ако не го уцелиш от първият или вторият път , да , но пък и да му се правиш на каратист и да се опиташ да го метнеш ако е с една глава над теб и 20-30 кила отгоре , както в случая , то резултата и последиците ще са едни и същи :D

ebemise
01-25-2012, 08:20
Значи говорих с едно приятелче - с 2 висшета е и ми каза, че мога да го осъдя за примерно за 10-20,000 лв. Пък и ще му излезе едно досие...

Cold_Tearsss
01-25-2012, 16:02
Трябва родителите ти да преценят, но щом баща му е взел участие явно ще го държи изкъсо. Поне от сега нататък.

toad
01-25-2012, 17:25
Значи говорих с едно приятелче - с 2 висшета е и ми каза, че мога да го осъдя за примерно за 10-20,000 лв. Пък и ще му излезе едно досие...

Абсурд ...

EcTeTa
01-28-2012, 11:54
gfgtyrtyrtyrty

Chacho
01-28-2012, 17:51
Няма да се занимава с теб повече, в противен случай ще нагази в още по-големи лайна и, ако не на него, то на баща му му е ясно.

Ако искаш да се запишеш на бойно изкуство, всичко до друго, но не и айкидо. Не знам, ColdTearsss, как реши, че от другите бойни изкуства няма смисъл. Айкидото и тай чи (тай дзи цюан) са може би двете най-безполезни бойни изкуства и, за да имат някаква приложимост, ще ти отнеме години тренировки. Айкидо си заслужава да запишеш, ако търсиш "пътя", а не ако искаш да се самозащитаваш. В кикбокса, бокса, мма, киокушин, муай тай, джудо/джуджицо, самбо, т.н. може и да те шамарят по-опитните, но опитът, който получаваш от това е безценен и скоро след това шамаренето спира и разбираш, че и ти си вече сред тези, които могат да шамарят.