PDA

View Full Version : Въпрос относно Teamviewer



Tajnomomiche
01-24-2012, 16:45
След като един път са ти влизали в компа с teamviewer след това при затваряне на програмата има ли начин пак да ми влязат в компа через нея ? Аз я пуснах без инсталация и после я изтрих заедно със всички файлове които е създала в компа ми .

xXxAngerfisTxXx
01-24-2012, 17:23
разбира се че не...

thunderstruck5
01-24-2012, 17:49
Принципно няма никакъв начин, стига да не си приемала разни файлове от въпросния човек(вируси).

npp
01-24-2012, 20:20
дори и без teamviewer-а е така че ако си без достатъчно добра защитна стена, много лесно ще могат да те хакват и дори да ти виждат десктопа и да си играят с показалеца чрез собственият си pointing device

Tajnomomiche
01-24-2012, 21:17
Не съм приемала нищо от него пък и не разбира чак толкова от компютри, за да влезе по друг начин :) Мерси много за бързите отговри :) и аз знам, че принципно специално через Teamviewer няма как да се влезе по друг начин, ако не напиша id и парола , но все пак реших да попитам и други, защото много мразя да ми ровят други хора в компа.

defender
01-24-2012, 21:22
^
^
това не може да стене без в системата да бъде внедрен троянец, който да отвори свободни портове, през които компютъра на жертвата да бъде контролиран от разстояние.

npp
01-24-2012, 21:56
^
^
това не може да стене без в системата да бъде внедрен троянец, който да отвори свободни портове, през които компютъра на жертвата да бъде контролиран от разстояние.

напротив, преодоляването на защитната стена е въможно дори и директно чрез хакерска атака без "помощта" на троянец, ето защо е добре да има сигурна защитна стена, дори и в най-обикновени ревюта за интернет секюрити софтуер се обръща внимание на качеството на защитната стена, ето едно такова: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2369749,00.asp, обърни внимание на показателя за качество(-то) на firewall-а, и при кои е най-висок

defender
01-24-2012, 22:14
аха и как става точно тази хакерска атака,
просто ако имаш добра защитна стена тя няма да позволи на внедрения в системата троянец да осъществи връзка с лошия хакер.

npp
01-24-2012, 22:50
много бързаш и затова и грешиш в мненията си, първо научи себе си и после говори, недостатъчно сигурната защитна стена може да бъде преодоляна чрез т. нар. "gain" метод, който хакерите ползват от години, някак си проникват през слабите места на системата чрез интензивна атака, като за целта дори има създадени от тях, или от техни колеги в програмирането, софтуерни тулове, които дори (от) години наред се разпространяваха в интеренет, и много хора се сдобиха с такива, и така се образува една огромна хакерска армия, а ти дори не си разбрал?!

defender
01-24-2012, 23:03
^
а аз в постовете си да съм казал нещо за това как може да бъде преодоляна несигурната защитна стена, че да се опитваш да спориш.

npp
01-24-2012, 23:12
^
а аз в постовете си да съм казал нещо за това как може да бъде преодоляна несигурната защитна стена, че да се опитваш да спориш.

вината си е твоя за това че си изобличаван след като виждайки че си некомпетентен по много въпроси, продължаваш да бързаш да даваш мнения сякаш си някакъв оракул какъвто всъщност не си, така че, опомни се, свести се, ти не си Бог че да знаеш всичко, просто бъди доброто, което си, и не бързай да спориш

defender
01-24-2012, 23:17
а каква е целта на този "gain" метод - целта не е ли да се пробие защитната стена и да се внедри троянски кон в системата на жертвата.

npp
01-24-2012, 23:30
а каква е целта на този "gain" метод - целта не е ли да се пробие защитната стена и да се внедри троянски кон в системата на жертвата.

ако проникването през интернет ставаше само чрез троянец, тогава сега нямаше да има проблеми защитата в интернет да бъде само от една добра антивирусна програма, и производителите на секюрити софтуер нямаше да поставят на първо място в каталога на продуктите си интернет секюрити софтуер(-а), така че, пробият ли защитната стена, тогава те няма да се нуждаят от троянец, но ще могат да бърникат в системата директно

defender
01-24-2012, 23:32
ако проникването ставаше без троянец, тогава нямаше да имаме нужда от програми като Teamviewer, които са изградени на подобен принцип

npp
01-24-2012, 23:44
ако проникването ставаше без троянец, тогава нямаше да имаме нужда от програми като Teamviewer, които са изградени на подобен принцип

ти чувал ли си за т. нар. "injection"?!, просто се връзват чрез системен софтуер или вкарват някаква програма, но не е задължително да бъде троянец, защото троянец е програма, която инфектира компютъра оставайки трайно в него, а има софуер, който могат да ти го вкарат еднократно, без да остане (и) следа от него след като те си свършат работата

defender
01-24-2012, 23:49
просто се връзват чрез системен софтуер или вкарват някаква програма,
да добре, но тази програма ако е за зловредни цели за да бъде прикрита се инсталира на РС-то на жертвата обикновено с троянски кон или червей.

npp
01-24-2012, 23:53
да добре, но тази програма ако е за зловредни цели за да бъде прикрита се инсталира на РС-то на жертвата обикновено с троянски кон или червей.

много лесно може да вкарат софтуер и без троянец, как мислиш че хакват чисти системи т.е. например които са напълно почистени от зловреден софтуер?!

defender
01-24-2012, 23:59
"Принципът на работа на троянския кон е доста прост — след изпъленението си на даден компютър, той действа на принципа на сървър и отваря един или повече порта, чрез които злонамерени личности, използващи клиентска програма, пригодена да работи с дадения вид троянец, биха могли да използват заразения компютър. Клиентите често придобиват пълен контрол над компютъра и могат дори да местят курсора на мишката върху монитора, както и да четат, трият, или качват файлове."

npp
01-25-2012, 00:20
"Принципът на работа на троянския кон е доста прост — след изпъленението си на даден компютър, той действа на принципа на сървър и отваря един или повече порта, чрез които злонамерени личности, използващи клиентска програма, пригодена да работи с дадения вид троянец, биха могли да използват заразения компютър. Клиентите често придобиват пълен контрол над компютъра и могат дори да местят курсора на мишката върху монитора, както и да четат, трият, или качват файлове."

да, но това е ако троянският кон се изпълни от някакъв заразен файл или ако бъде внедрен от някакъв линк/уеб код, докато директното преодоляване на защитната стена без помощта на троянец е друго, защото тогава може и да не ти инфектират компютъра, но пък могат да ти инжектират регистритата на уиндолс-а и други неща, а също и да вкарат някаква(-и) програмка(-и), която(които) да остане(-ат) в паметта на компютъра само докато те си свършат работата чрез нея(тях)