PDA

View Full Version : трансформиране на любовта



iveetyy
01-25-2012, 05:55
Как мислите : Може ли да обичаш някого 2 години , да му го показваш постоянно , да има адската тръпка и т.н. , да се карате и да сте в тегав период , но отново през цялото време да се обичате много силно и накрая..отникъде да осъзнаете , че имате само приятелски чувства.Как става това?

Irti
01-25-2012, 06:01
В един момент, като излезеш от розовите мечти и осъзнаеш какво става. Ей така става. Няма смисъл да си с някого, като постоянно се карате. В един момент писва супер много и не си заслужава.

iveetyy
01-25-2012, 06:11
Ами ако е станало точно като нещата са се задържали супер яки ? Там е иронията. И после става нещо , тъпо обаче се усеща , че вече сте подобрили нещата помежду си и това отникъде ? Не разбирам как може един ден да убеждаваш някого колко много го обичаш , на другия да няма нищо.

Sh@d0w
01-25-2012, 06:25
Ми логично е - чувствата не са били истински. Особено ако са били само на думи.

LeprikonA
01-25-2012, 06:43
Ми логично е - чувствата не са били истински. Особено ако са били само на думи.

не е задължително да е точно така. казвам го от опит. просто в един момент при наличие на множество трудни моменти, в които си длъжен да преглъщаш себе си едва ли не, само и само да потръгне, от чувствата не остава нищо. сякаш виждаш емоционална дупка, която се стремиш да избегнеш, а чувствата отдавна са потънали в нея.

iveetyy
01-25-2012, 06:46
Е добре , то ми е ясно,че при множество проблеми чувствата потъват някъде.
Проблемите са глупости в случая.Като потънат не могат да се върнат повече или ?

LeprikonA
01-25-2012, 06:52
глупости са, най-често са глупости, но след време, ако ти писне виждаш само това. чувствата не изчезват за един ден, те с времето отслабват докато човекът не осъзнава, че са се изгубили. не се събуждаш ей така рано сутрин, след прекрасна вечер с него примерно, с решението "не го обичам вече", айде да не слагам знаменатели - аз не мога така. не ми се струва и обяснимо да има такива хора.

iveetyy
01-25-2012, 06:54
То да ти писне , добре.Ами ако виждаш,че нещата могат да отидем към по-хубаво, какво ? Отказваш се пак.

Irti
01-25-2012, 06:58
Няма как да идат към по-добро.

Винаги ще има караници-щом така е тръгнало.

И тези приказки "Нещата ще се оправят" всички ги знаем. Или си пасваш с човека или не.

iveetyy
01-25-2012, 07:01
Не става въпрос до пасване.
Пасването го има идеално.
Става въпрос за някакви абсолютно простотии , наистина , които започнаха да изчезват.
Няма връзка , която да не е минала през тоя шибан период , обаче не малко са го превъзмогвали.

anonymous708973
01-25-2012, 07:07
Няма как да осъзнаете, че сте имали само приятелски чувства. Който ти го е казал - излъгал те е.
Два варианта - или превъзмогвате тегавия период със сериозни разговори и променяте нещата, които не ви харесват,
или се отчуждавате много.

iveetyy
01-25-2012, 07:10
^ И аз това го мислех..и разговорите ги е имало много пъти.Нещата започнаха да се оправят и могат да станат и по-хубаво , то се усещаше.Не сме се отчуждили..
Но как да накараш някого да види , че те обича ако той си е втълпил , че вече било само приятелско..

Blab
01-25-2012, 09:06
http://www.youtube.com/watch?v=5WOFLpmDbIs
и в този ред на мисли, какво значи обичамp и с какво се различава чувството от приятелското?
//не се заяждам, просто питам. никога не ми е било ясно. любимият е човек, с когото сте си интересни един на друг. приятелят е същият този човек, с онази разлика, че вероятно те познава по-добре.

bogzfaggot
01-25-2012, 09:43
Какво значи втълпил си е?Той най-добре знае какво чувства.Това,че ти искаш да не е така,е друг въпрос.Съжалявам,че се е получило така,но стигне ли се до тук...връщане няма.

LeprikonA
01-25-2012, 10:28
Какво значи втълпил си е?Той най-добре знае какво чувства.Това,че ти искаш да не е така,е друг въпрос.Съжалявам,че се е получило така,но стигне ли се до тук...връщане няма.

точно така е. той си знае какво чувства, това, че на теб ти се струва, че можеш да промениш положението, не значи, че и той го вижда и, че е съгласен. а може и просто да не го иска.

npp
01-25-2012, 10:52
всичката любов между мъжа и жената е просто един вид консумация, като само Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог знае кое е най-Добро за всеки един човек, само Той може да направи живота на човека съвършен, но дано да се погрижи за всички и да не закъснява повече

Sh@d0w
01-25-2012, 17:58
По желание на авторката.