PDA

View Full Version : Как да започна с лицевите и коремните ?



RetardedGenius
01-25-2012, 13:26
Значи аз съм момче на 13 и отдавна си правя главните упражнения - лицеви упори, коремни преси и т.н. . На ден разтягам пружина 100 пъти на серия с по 3 минути почивка. Правя си няколко серии докато едва се държа на ръце лицеви опори .. по 10-15 (15 рядко правя) и по 150 общо коремни преси - 25х6 с 1 и половина минути почивка. Сега проумявам, че упражненията май не ги правя както си му е реда за моята възраст и всичкото. Някой може ли да ми обясни как да започвам - примерно сутринта по колко да правя, на обяд и вечерта ? И кога да ускорявам, увеличавам примерно от 10 лицеви опори на 11, следващият ден 12 ? Моля ви без ебавки .. искам да започна малко по-от рано с тези тренировки, но няма кой да ми обясни точно какво ще е най-добре. Надявам се и никой да не ми каже - ти си някво малко лапе, ако започнеш с 5 лицеви опори като голям няма да можеш да се движиш и тем подобни.

awerw
01-25-2012, 14:42
каква ти е целта

HolyShit
01-25-2012, 15:51
Значи само от заглавието..
Лицевите се правят на земя.
Коремните можеш и на някой дюшек,легло.Сигурно това са тайните упражнения,за макс резултати,че не знаеш как се правят.

RetardedGenius
01-25-2012, 17:37
каква ти е целта Да спортувам вкъщи и да си оформям тялото от сега (не съм тръгнал да си прая зверски релеф и тяло, просто да не съм няква клечка за зъби или дебелак и да имам хубаво тяло, а напред, с годините ще ходя на фитнес и т.н.)
До HolyShit - ако обичаш, спри да ми отговаряш в темите, че ми става лошо

awerw
01-25-2012, 17:40
И аз започнах да тренирам като бях на твоята възраст, и тренирах точно по същия начин, лицеви, коремни и една гиричка 3кг имах, мога да ти кажа как да тренираш, но няма да има кой знае какъв ефект, гира имаш ли ?

RetardedGenius
01-25-2012, 17:57
Имам даже две по 1.5кг. Обясни ми какво по-точно правят гирите .. всички възрастни ми казват, че помагат много, но аз ги вдигам се едно си дигам оная работа и е адски лесно.

awerw
01-25-2012, 18:00
Ами да, супер леки са, ти по-добре да си набираш отколкото с тея гири....

HolyShit
01-25-2012, 18:05
Ей що па да не ти пиша в темите? Ти ли ще ми забраниш?

RetardedGenius
01-25-2012, 18:23
Ей що па да не ти пиша в темите? Ти ли ще ми забраниш?Щот не помагаш, а това е форум където се помага .. ти се ебаваш навсякъде, за това .

alexchyyyyy
01-25-2012, 20:00
За коремните преси.. прави примерно.. ако можеш примерно 30 прави по няколко серии с малка почивка.. когато решиш, че вече не се мориш от толкова коремни ги вдигай с 5-10.. и така си прави сериите. С времето ще усещаш, как почва да ти става все по лесно и ще вдигаш сериите с още. Освен лицеви можеш да правиш и кофички. Примерно 10х5 лицеви и 15х5 кофички като както при коремните така и при лицевите и кофичките ще качваш от време на време (когато почне да ти стават лесни толкова бройки) по 5-10. Btw имаме много малка разлика в годините и помня миналият ти пост, където беше писал, че искаш да отслабнеш..Мисля, че не ти трябва отслабване, по - точно трябва да дръпнеш на височина. Аз тренирам волейбол и още първите 2-3 месеца, когато започнах дръпнах с 6-7 см. и продължавам да раста на височина. :)
П.П. : Не съм личен треньор, че да знам точно какви упражнения да прави, но смятам, че това ще му помогне, така че не ме съдете. :)

HolyShit
01-25-2012, 22:01
Щот не помагаш, а това е форум където се помага .. ти се ебаваш навсякъде, за това .

То пак..Пиша,защото мога да си го позволя .. :}

Та макар и некоректно от моя страна...На 12-13 години за други неща трябва да мислиш.Но все пак..Нормално си тренирай квото те влече и мисли за други резултати.Така или иначе на тази възраст едва ли ще дойдат някакви видими резултати от тренировките ти,освен едни плочки,които btw всеки може да има.

RetardedGenius
01-26-2012, 04:57
За коремните преси.. прави примерно.. ако можеш примерно 30 прави по няколко серии с малка почивка.. когато решиш, че вече не се мориш от толкова коремни ги вдигай с 5-10.. и така си прави сериите. С времето ще усещаш, как почва да ти става все по лесно и ще вдигаш сериите с още. Освен лицеви можеш да правиш и кофички. Примерно 10х5 лицеви и 15х5 кофички като както при коремните така и при лицевите и кофичките ще качваш от време на време (когато почне да ти стават лесни толкова бройки) по 5-10. Btw имаме много малка разлика в годините и помня миналият ти пост, където беше писал, че искаш да отслабнеш..Мисля, че не ти трябва отслабване, по - точно трябва да дръпнеш на височина. Аз тренирам волейбол и още първите 2-3 месеца, когато започнах дръпнах с 6-7 см. и продължавам да раста на височина. :)
П.П. : Не съм личен треньор, че да знам точно какви упражнения да прави, но смятам, че това ще му помогне, така че не ме съдете. :)Е аз съм 1.72 висок, още трябва ли ? Аз тренирам тенис и може би не нараствам от него толкова много, но все пак си водя личен живот с приятели и играем баскет-волейбол, когато ни е на кеф. Иначе мерси много ! :) Най-сетне някой, който не се лигави като другите тука .. само, че .. кофите къде да ги правя ? :D Тук се отнася само за домашните тренировки, докато успоредки има навън.

RetardedGenius
01-27-2012, 22:47
А и хора ... значи сега правя по 15 бързи лицеви опори на обяд. Общо 15 серии, с всяка намалям по 1 лицева и 2 минути почивка. А вечеря 13 бавни, 4 серии и намалявам по 1 лицева отново. Коремните - по 30 на към 5 серии с 2 минути почивка. Всичко мисля, че е добре и на всяка пренасям повечето тежест към лявата-дясната-лявата-дясната. Но има 1 проблем. След като ги направя лицевите много ме боли мускула над лакътя САМО на дясната ръка. От какво се дължи ?

awerw
01-28-2012, 04:34
да не си левичар, или повече се избутваш с лявата, доколкото описваш, това е трицепса, но над лакътя е и ставата и има вероятност и тя да те боли а да мислиш че е мускул

RetardedGenius
01-28-2012, 07:05
да не си левичар, или повече се избутваш с лявата, доколкото описваш, това е трицепса, но над лакътя е и ставата и има вероятност и тя да те боли а да мислиш че е мускулнее .. десничар съм, избутвам еднакво с двете особено на последните лицеви. И да, става дума точно за трицепса. Наспах се, напрайх всичко и преди малко почвам да ги правя и на 5тата паднах .. просто адска болка на десния трицепс, при натоварване на ръцете има ебаси болката! Но ако просто си ходя или играя баскетбол не ме боли. Да не би да е претоварване на ръката ?

slicky
01-28-2012, 10:44
Няма да стигнеш до никъде така. Ако искаш да чуеш моето мнение защо, пиши по-долу, а ако не, продължавай в същия дух.

awerw
01-28-2012, 12:51
малко странни истории разправяш, да нямаш мускулна треска ?

RetardedGenius
01-29-2012, 08:43
Няма да стигнеш до никъде така. Ако искаш да чуеш моето мнение защо, пиши по-долу, а ако не, продължавай в същия дух.Пиши лол ... на 13 съм и ми трябва сякаква информация.
@awerw не бе, бягам цял ден и нищо ми няма на краката и ръцете при сгъване и опъване, но когато започна с лицевите ...

awerw
01-29-2012, 12:31
вече не знам ;д

slicky
01-29-2012, 13:36
Първо, ако се сериозно се занимаваш с тенис, фитнесът ще ти попречи, понеже ще те забавя. Според мен тренирай сега спортове, ако не се реализираш тогава почвай нещата, които си си наумил. Лицевите опори не са много безопасно упражнение. Познавам хора с прецакани рамене,китки и лакти от грешна техника. А ако почнеш СЕГА и кофи смятай такива проблеми можеш да си докараш, които ще ти попречат да се занимаваш с друг спорт. Изчакай 2-3 години и тогава почни с тежестите. Междувременно се запознай с хранителни режими, правилно изпълнение на упражнения и т.н.
П.С.: Ако бях на твое място щях да се концентрирам изцяло върху тениса. Това е един наистина много хубав спорт и много пари се вливат в него.

RetardedGenius
01-29-2012, 14:15
Прецакнята с трицепса се оправи ,от натоварване е, преди малко си ги направих без проблеми.
@slicky .. лицевите не са били безопасно упражнение ? Та това е най-класическото упражнение.. баща ми е показал как да ги правя, така че нямам проблеми.

RainBerry
01-29-2012, 14:20
@slicky .. лицевите не са били безопасно упражнение ? Та това е най-класическото упражнение..
Действително, от това, което съм чела, slicky е прав. Не съм от най-компетентните хора, но не е казано, че "класическо" упражнение е безопасно, то вярно, безопасно е при правилно изпълнение. По същият начин и коремните преси са прецаквали кръста на няколко познати :)

slicky
01-29-2012, 16:14
То ако става въпрос и кляканията и набиранията са класически упражнения, но колко ги правят наистина правилно е друг въпрос. Дали ги правиш правилно ще се проличи после. Ако се контузиш, доста грижи ще имаш. То и аз да накарам моя баща да ми покаже как се правят, ще ми покаже някакъв вариант,обаче до колко е правилен е отделен въпрос. Ако толкова искаш да се занимаваш с лицеви,коремни и т.н. поразгледай внимателно в Нета(има 100-ци сайтове за това). И много важно-загрявай ставите много добре, че ще си докараш големи проблеми иначе.

alexchyyyyy
01-30-2012, 19:42
Е аз съм 1.72 висок, още трябва ли ? Аз тренирам тенис и може би не нараствам от него толкова много, но все пак си водя личен живот с приятели и играем баскет-волейбол, когато ни е на кеф. Иначе мерси много ! :) Най-сетне някой, който не се лигави като другите тука .. само, че .. кофите къде да ги правя ? :D Тук се отнася само за домашните тренировки, докато успоредки има навън.
"Сега съм към 56 килограма и част от килограмите са мускулна маса и за това съм сигурен." Чакай малко.. Висок 1.72 и тежиш 56 килограма? Ти сериозно ли? Наблегни на тениса. Стига с тези комплекси.. добре си е момчето. Мислех си, че си горе долу 1,55-1,60, но съм сгрешил плюс това щом тренираш активно и играеш с приятели баскетбол - волейбол навън какъв е проблема? Пак казвам... Наблегни на тениса. ;)

HolyShit
01-30-2012, 20:00
Наблегни на квото ти е кеф.Ако ти е кеф футбол,ако искаш баскетбол-или и двете.....
Все е тая.На 13 години си ..Повтарям го сигурно за н-ти път.

alexchyyyyy
01-30-2012, 21:55
Спорта му е майката !
http://i1.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/004/949/trolldad.jpg