PDA

View Full Version : Объркана



dAamanE
01-25-2012, 14:57
Реших да ви разкажа,защото имам нужда да чуя мнението ви.
Преди 7 месеца се запознах с едно момче. Аз съм на 17,той на 22.
Първите месеци всичко беше прекрасно и за мен и за него. Мислех,че го обичам,виждах ‘идеалното’ момче в него. (Първият ми път беше с него => имах му голямо доверие)
Но някъде 3\4 месец започнаха да ми изтиват чувствата.. а той все повече и повече се привързваше. Започна да ми задава въпроси като „Мислиш ли,че можем да си останем заедно докрая?” Веднъж ми каза „ Как мога да си мисля за раздяла с тебе като мисля,че ти си живота ми” и може би всички тези неща ме отблъснаха. Не може би,ами направо си ме отблъскваха. Говорих с него,казах му,чее не сме господари на утрешния ден ии е адски глупаво да мислим толкова за напред. Не му казах точно,че ме отблъсква по този начин,но му намекнах.
Някъде 5-тия месец ми беше много кофти. Бях решила да му кажа,че искам да се разделим.. но не можах.. ии не знам,не поисках. Найстина не е същото,както беше в началото,но съм привързана към него и не знам не ми се ще да се разделяме,но си мисля,че го залъгвам по този начин и после ще му е много по-гадно ...
Имам чувства към него,хем че не са толкова силни,колкото неговите. Обаче се чудя,дали трябва да продължаваме така? Аз искам все оше да съм с него,обаче не искам да го залъгвам по този начин,че можее да стане нещо такова ;като да си останем заедно докрай’ -_- ..
Страх ме е,че ще го нараня много. А е доста важен човек за мен и не искам да страда...
Какво бихте направили на мое място?

SisiStrange
01-25-2012, 15:02
По-добре да се разделите сега и да започне да се лекува вместо да го залъгваш дълго, да се влюбва още повече и да страда после още повече. 5 месеца са бая време. Ако досега не си усетила любовен делириум, едва ли ще стане изведнъж.

Впрочем едно не разбрах от темата ти: Как така те е отблъснал с това, че иска да е с теб и е истински влюбен? :-o

BlueFace
01-25-2012, 15:04
Просто, кратко и ясно -Зарежи го! :)

TheBeliever
01-25-2012, 15:12
И после идва някой и започва да разправя, че разликата в годините не била от значение...

Той е на 22, явно си търси сериозна връзка с перспективи за общо бъдеще. Ти си на 17 и се плашиш от дългосрочният ангажимент, който той очаква да поемеш. По-добре бъди директна с него, кажи му какво ти търсиш в тази връзка и какво можеш да му предложиш. Щом не си готова за нещо сериозно и обвързващо той трябва да е наясно.

DisappointedDreamer
01-25-2012, 15:16
И после идва някой и започва да разправя, че разликата в годините не била от значение...

Той е на 22, явно си търси сериозна връзка с перспективи за общо бъдеще. Ти си на 17 и се плашиш от дългосрочният ангажимент, който той очаква да поемеш. По-добре бъди директна с него, кажи му какво ти търсиш в тази връзка и какво можеш да му предложиш. Щом не си готова за нещо сериозно и обвързващо той трябва да е наясно.

Не, авторката не е готова за сериозна връзка.
Има много други момичета в същото положение, че и възрастовата им разлика е по-голяма от 5 години, които не се страхуват, а искат да бъдат с този човек.

Иначе подкрепям Сиси.

TheBeliever
01-25-2012, 15:21
Има много други момичета в същото положение, че и възрастовата им разлика е по-голяма от 5 години, които не се страхуват, а искат да бъдат с този човек.



Има и много момчета, които залъгват наивните девойчета с обещания за нещо сериозно и после ги зарязват. Но в тази тема не става въпрос за тях, нали? Защо да намесваме други случаи в този конкретен проблем?

DisappointedDreamer
01-25-2012, 15:24
Има и много момчета, които залъгват наивните девойчета с обещания за нещо сериозно и после ги зарязват. Но в тази тема не става въпрос за тях, нали? Защо да намесваме други случаи в този конкретен проблем?

Има, да, но това не означава, че абсолютно всички го правят. И не, темата не е затова, така че не повдигай въпроса. В предишната тема си изразихме и двете мнението, което се различава от това на другата, но това няма значение. :)

dAamanE
01-25-2012, 15:28
Не,не се плаша от дългосрочни връзки. Никога не съм подкрепяла връзките по 1-2 месеца. Но в случая,просто все едно ме задушава. И ме плаши,с тези си думи.Откъде да знам дали след година-две ще искам да сме заедно? Той все едно ме кара да му обещая от сега,че ще съм само негова 'до края на живота си' не е ли глупаво да изисква от мен такова нещо? Все пак съм на 17...
Какво означава,че ен съм готова за сериозно връзка. Готова съм,обаче за мен в 'сериозната връзка' не влизат планове за след 10 години..

Cold_Tearsss
01-25-2012, 15:31
Най-добре да го оставиш. Ще го нараниш, но е безсмислено да го залъгваш. По-добре рано, отколкото късно.

TheBeliever
01-25-2012, 15:38
Не,не се плаша от дългосрочни връзки. Никога не съм подкрепяла връзките по 1-2 месеца. Но в случая,просто все едно ме задушава. И ме плаши,с тези си думи.Откъде да знам дали след година-две ще искам да сме заедно? Той все едно ме кара да му обещая от сега,че ще съм само негова 'до края на живота си' не е ли глупаво да изисква от мен такова нещо? Все пак съм на 17...
Какво означава,че ен съм готова за сериозно връзка. Готова съм,обаче за мен в 'сериозната връзка' не влизат планове за след 10 години..

Никой не може да каже какво ще чувства или иска след 2 години. Но когато имаш сериозни намерения към даден човек ти се надяваш и вярваш, че и след n-време ще сте заедно. Когато сте сериозни един към друг започвате да си правите планове за съвместно бъдеще. Не конкретни (поне не в началото), но обрисуващи ви заедно. Не си мислиш "за какво да правя планове като догодина може и да не го искам".

Така че, не, ти не си готова за сериозна връзка. Поне не в смисъла, който някой, излязъл от тийнейджърските години, би вложил в това понятие.


П.П DisappointedDreamer - за коя тема става въпрос, че нямам спомен?

DisappointedDreamer
01-25-2012, 15:46
Hикоя. Нвм.

djipsito
01-26-2012, 00:55
Не,не се плаша от дългосрочни връзки. Никога не съм подкрепяла връзките по 1-2 месеца. Но в случая,просто все едно ме задушава. И ме плаши,с тези си думи.Откъде да знам дали след година-две ще искам да сме заедно? Той все едно ме кара да му обещая от сега,че ще съм само негова 'до края на живота си' не е ли глупаво да изисква от мен такова нещо? Все пак съм на 17...
Какво означава,че ен съм готова за сериозно връзка. Готова съм,обаче за мен в 'сериозната връзка' не влизат планове за след 10 години..

Кажи му ги на него тези неща, ние не можем да ти отговорим и да реагираме от негово име, за да те успокоим.
За 7 месеца не си ли се научила да говориш с него ? Ако сте искрени от началото и не премълчавате нещата, които мислите/искате/чувствате няма да го има онова чувство за вина, че залъгвате. Нито пък другия ще има право да обвинява, защото ще е светнат предварително.

anonymous708973
01-26-2012, 06:20
Не си готова за подобен ангажимент и не си сигурна. Първо казваш година-две, после 10 години. Не се оправдавай, няма нужда. Всичко е на подсъзнателно ниво и не можеш да го контролираш. Раздели се с него.

kyon
01-26-2012, 06:35
А на мен ми се струва, че не искаш да признаеш пред себе си, че обичаш...

LeprikonA
01-26-2012, 06:54
Защо да намесваме други случаи в този конкретен проблем?

защото криви аргументи се защитават с криви идеи.

като цяло съм съгласна, че личи, че не си готова за нещо сериозно. и наистина е най-добре да прекратиш нещата сега, щом не искаш да го нараняваш, защото, както каза СиСи, по-дълго време заблуждаваш ли го, на него ще му е по-гадно само. а и на теб нали? все пак не е най-лесното нещо на света да се правиш на щастлив и влюбен, когато всъщност не е така.

alekota
01-26-2012, 18:05
Що не го приемеш като негова мечта и не си го слагаш толкова на сърце .